Bieg Patrolowy nowodębskich harcerzy

4

18.04.11r.

W sobotę 16 kwietnia Harcerze zrzeszenie w Kręgu Instruktorskim Vival zorganizowali dla dzieci i młodzieży z Nowej Dęby 1 Wiosenny Bieg Patrolowy.

W biegu wzięli udział harcerze, którzy mieli możliwość sprawdzić swoją orientację w terenie a dodatkowo wiedzę z zakresu, samarytanki, historii, musztry i pionierki obozowej. Łącznie w biegu wystartowało 42 osoby.

Bieg rozpoczął się w harcówce zlokalizowanej na ulicy Jana Pawła i prowadził przez 9 punktów kontrolnych, na których harcerze mieli odnaleźć przeznaczone dla nich informacje. Dodatkowo na części z punktów znajdowali się instruktorzy, którzy przekazywali harcerzom nowe oraz sprawdzali już zdobyte umiejętności.Na punktach można było nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy i zgłaszać wypadki, jak wiązać węzły, jak rozbijać namiot, jak układać ognisko, kim byli Jędrusie i Odwet.


Bieg zakończył się ogniskiem z piosenkami i zabawami harcerskimi. Na zakończenie wspólnie usmażono, sponsorowane przez organizatorów kiełbaski a wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze. Bieg mógł się odbyć dzięki dużemu zaangażowaniu i pomocy ze strony sympatyków harcerstwa, którzy nie szczędzili środków i wolnego czasu przy jego organizacji.

Liczymy, że podobnych imprez będzie w Nowej Dębie coraz więcej, a grono harcerzy będzie się ciągle powiększało.

Źródło: UMiG

4 KOMENTARZE

  1. I super! szkoda, że jak ja chciałam zapisać się do harcerstwa to je akurat w nd zlikwidowali :( super, że na nowo powstała ta formacja w mieście!

  2. tattoo accessories [url=http://www.selltattookits.com/Tattoo-Kits.html]Tattoo Kits[/url] tattoo needles and tubes [url=http://www.selltattookits.com/Stainless-Steel-Grip.html]Stainless Steel Grip[/url] wholesale tattoo machines [url=http://www.selltattookits.com/2-Machine-Tattoo-Kits.html]2 Machine Tattoo Kits[/url] tattoo gun kits.

  3. mens watch [url=http://www.recallwatches.com/]replica watches[/url] luxury watches [url=http://www.recallwatches.com/rolex-watches.html]rolex replica[/url] rolex watches, [url=http://www.recallwatches.com/movado-watches.html]fake movado watches[/url] replica movado.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here