Burmistrz Wiesław Ordon bez wotum zaufania i bez absolutorium

111

Prowadzenie przez burmistrza Wiesława Ordona wojny z Radą Miasta polegającą na bojkotowaniu postanowień i uchwał radnych, szukanie haków na radnych przez zatrudnionego w urzędzie mecenasa, oraz liczne zaniedbania w kierowaniu gminą to główne powody nieudzielenia burmistrzowi wotum zaufania.

Z danych urzędowych przedstawionych przez pana burmistrza wynika, że W porównaniu do roku ubiegłego liczba ludności zmalała o 511 osób. Proszę to sobie uświadomić. Tylko w minionym roku ubyło nam ponad pół tysiąca ludzi. Nasza gmina się wyludnia. Ludzie stąd uciekają. Większość młodych osób nie widzi tutaj dla siebie żadnych perspektyw. I to się nie dzieje od roku czy dwóch tylko od kilkunastu lat. Pan jako doświadczony samorządowiec musiał ten proces widzieć i go obserwować. Niestety przez 12 lat swoich rządów nie zrobił pan nic żeby ten trend powstrzymać. Mało tego, podejmował pan działania blokujące rozwój miasta zwłaszcza w zakresie rozwoju budownictwa wielomieszkaniowego – mówił na wstępie Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko.  Przewodniczący Rady zwracał również uwagę na brak współpracy z Radą Miasta i toczenie z nią walki politycznej, która nie przynosi niczego dobrego naszej gminie: –Proszę nie toczyć wojny z radą bo to do niczego dobrego nie prowadzi. – dodawał.

W podobnym tonie wypowiadali się pozostali radni, którzy zwracali uwagę na różnego rodzaju złośliwości kierowane pod adresem nowej rady przez burmistrza i jego środowisko w tym donoszenie na radnych do różnych instytucji. Jak można się domyślać w niektórych przypadkach owe „donosy” mają na celu pozbawienie radnych sprawowanych przez nich funkcji i rozpisanie nowych wyborów. Nic więc dziwnego, że trudno w takich okolicznościach o atmosferę wzajemnego zaufania.  –Podam państwu pierwszy z brzegu przykład. Od lat mówi się o potrzebie zagwarantowania alternatywnego dojazdy do nowodębskiej strefy przemysłowej ale nikt nie podjął do tej pory żadnego działania żeby ten dojazd powstał. Dopiero my zagwarantowaliśmy pieniądze w budżecie aby wykonać projekt takiej drogi w miejscu dawnej alei Metalowca. I zadaniem pana burmistrz było tylko przygotowanie przetargu. I co się stało? Pan burmistrz w specyfikacji zapisał, że projektant musi uzyskać pozwolenie na budowę tej drogi a czas wykonania projektu to 5 miesięcy. Po prostu te założenia były nie realne ze względów proceduralnych ze względu na ilość uzgodnień i decyzji jakie ów projektant musiałby uzyskać. W efekcie nikt się nie zgłosił do przetargu. I nie jest to pierwszy raz gdy pan tak robi bo podobną historię miałem u siebie w Jadachach temacie rozbudowy remizy OSP. Zrobił pan to specjalnie. By tylko przedłużyć i odciągnąć cały proces w czasie. I w ten sposób, kosztem mieszkańców i kosztem rozwoju Nowej Dęby wojuje pan. Takich przykładów jest więcej. Szkoda, że tak się dzieje bo po to wszystkich nas wybrano abyśmy razem służyli mieszkańcom.- mówił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wolan.

Z kolei najmłodszy radny Hubert Kopeć zwracał uwagę na brak perspektyw dla ludzi młodych: – Basen otwarty zamknięty, korty tenisowe w rozkładzie, Militariada zorganizowana w sposób godny politowania. Różne zlecenia w mieście robią firmy z Kolbuszowej, tak jakbyśmy byli jakąś kolonią Kolbuszowej a nasi miejscowi przedsiębiorcy muszą szukać pracy na zewnątrz. Przykro na to patrzeć i przykro gdy zwracamy panu burmistrzowi na te rzeczy uwagę, a pan burmistrz sprawia wrażenie jakby nic sobie z tego nie robił. – mówił.

Radni zwracali również uwagę na całkowite lekceważenie problemów i wniosków wypracowanych przez Radę. Komisja Rewizyjna kilka miesięcy temu opracowała szczegółowy raport dotyczący zaniedbań i nieprawidłowości wokół Domu Kultury, który został całkowicie odrzucony przez burmistrza. Podobnie doniesienia radnych o wylewaniu ścieków w bezpośrednim sąsiedztwie ujęcia wody i apel o wyciągnięcie konsekwencji wobec zarządu PGKiM spotkały się z całkowitym oporem ze strony Wiesława Ordona.

Wśród radnych uchodzących za opcję burmistrza, nikt nie zabrał dyskusji w opisywanym temacie. Po dyskusji, której całość znajduje się w załączonej transmisji 8 radnych zagłosowała przeciwko udzieleniu wotum, 5 było za, 2 było nieobecnych.

Głosowanie nad absolutorium w przeciwieństwie do głosowania nad wotum zaufania ma bardziej formalno-finansowy charakter. Absolutorium to nic innego jak ocena wykonania budżetu za rok miniony. Niestety, jak się okazało radnym utrudniano pracę nad analizą planu finansowego za rok 2018. Radni mimo składanych wniosków nie otrzymali wglądu do treści przeprowadzonych audytów czy faktur wydatkowych Samorządowego Ośrodka Kultury (SOK). Takie działanie stoi w sprzeczności z przepisami ustawy o samorządzie, ustawy o finansach publicznych czy ustawy o dostępie do informacji publicznej. Rodzi to również podejrzenia co do przejrzystości i transparentności wydatków nowodębskich urzędników, a zwłaszcza dyrektora SOK Krystiana Rzemienia. Aby uzyskać absolutorium burmistrz winien uzyskać bezwzględną większość głosów „na tak”, jednakże do tego na sesji nie doszło.

O ile nieudzielenie burmistrzowi wotum zaufania 2 lata pod rząd może rodzić skutki w postaci referendum o odwołanie wójta, o tyle nie przyjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium w tym przypadku nie rodzi żadnych skutków prawnych. Ocena polityczna działań burmistrza i podjętych uchwał należy do mieszkańców.

TRANSMISJA Z OBRAD RADY MIEJSKIEJ – CZĘŚĆ 1

111 KOMENTARZE

 1. Dzięki temu co się dzieje w nowodębskim samorządzie a zwłaszcza transmisjom z obrad mam już duży obraz tego co się dzieje. Rządzi nami lobbysta z kolbuszowej, syn plebana i hamulcowy owsik. I to dokładanie w takiej kolejności jak napisałem.

 2. Mnie nie dziwi, że sołtys Nowej Dęby hamuje wszystkie rozwojowe decyzje nowej rady miasta. On tak ma. To taki typ który nie liczy się z nikim i niczym. To już zapomnieliście jak gość przy pomocy posła z Kolbuszowej i marszałka z Rzeszowa zablokował start z listy PiS byłemu staroście tej partii? Dzięki tej gagsterce politycznej sołtys Ordon był jedynym kandydatem i teraz bredzi, że on dostał wotum zaufania od mieszkańców. Nie dodał tylko przez skromność, że miasto zagłosowało przeciwko niemu i ma go dość. To jego ostatnia kadencja. Amen.

 3. Radę miasta wysłać na badania psychologiczne …. A może psychiatryczne … Lub lepsza opcja … Zmienić nazwę Rady Miasta na Np. Grzędarium

  • Ordon bronił straży jak lew razem z Tomczykiem z Cygan, Gazdą z osiedla i Tłusty z Alfredówki. Jednak radni nie dali się zastraszyć róznym naciskom i straż rozwiązali. Podobno teraz Chmielowiec rozwali Dębskie struktury pisu w dębie i Ordon będzie z Rzemieniem wielkim pisiorem. Tak układ kolbuszowski chcę dalej blokować dębę.

 4. Witam a.co po przerwie się działo bo nie można zobaczyć z przyczyny technicznych co ze strażą wiejską ???? Bo. Ordon wiadomo co wart !!

 5. Głosowanie nad wprowadzeniem sprzedaży alkoholu na wybranych stacjach …. Nie przejdzie bo niezgodny z prawem. Likwidacja SM ok ale teksty radnych do burmistrza bardzo słabej i żenujące . To oni jako pomysłodawcy powinni zgłosić taki projekt i zaprosić burmistrza do rozmów nie w drugą stronę . I jeszcze jedno jak drodzy radni wyobrażajcie sobie te oszczędności skoro planujecie urzędników zatrudniać do wypełnienia luki po SM … Rozumiem że nie macie planu żadnego na temat poprawy bezpieczeństwa .dziękuję

 6. Tak to poprostu już jest jak ktoś z „góry” wprowadza zamęt …. A jak radny Hubert Kopeć wypowiada się że nie ma w Dębie miejsca dla młodych przedsiębiorców ,że nie pa przyszłości … Jak sam należy do partii rządzącej która potrafi tylko rozdawać pieniądze podatników jednocześnie podnosząc podatki …. Pisowska rada pod przewodnictwem pana Grzędy .

 7. To musiał pisać jakiś Waldek co ma żonę przy korycie. Rada dała kasę na stołówkę. Twój burmistrz zawalił przetarg. Twój burmistrz zawalił wniosek o kasę unijną. I jeszcze plujesz na radę. Albo mniej pij albo strzel sobie baranka o ścianę.

 8. Chwila! Na dom chłopa idzie pewnie z 2 miliony złotych a jak radni mówią do Rzemienia i Ordona pokażcie faktury to oni odmawiają? Co to ma być? Instytucja publiczna czy jakaś pralnia pieniędzy? Ludzie! Mamy prawo wiedzieć na co idzie kasa. Ukrywanie faktur to wałek i skandal!!!!

 9. Burmistrz dobrze ciśnie z „radnymi”. Poziom co niektórych osób tam sięga żenady. Dobrze ze mają kartki z przemową, bo ciężko im wydusić z siebie 5 zdań. W niektórych przypadkach nawet notatki nie pomogły. Ludzie nie wnoszący nic specjalnego chyba, że powtarzanie tego samego bełkotu przez 3 h ma przynieść miastu dobrą zmianę. W sumie to czekam aż ktoś z tej „elity” dojdzie do poważnej władzy w mieście. Wtedy zostanie szybko zweryfikowany.

  • # Anonim czyli co do rady mogą wchodzić tylko ci co mają dar latwego mówienia, ??? Szkoda , że nie było transmisię z obrad poprzednich rad , wtedy na pewno i Flis i Serafin i wielu innych mówiło piękniei skladnie i jeszcze i na temat . Przestańcie juz może takie głupoty pisać, bo zbiera na wymioty.

 10. Tak to chyba pana Waldka żonę pomijali w dawaniu mandatów strażnicy miejscy za złe parkowanie, jaki busy które Pan Waldek stawia przez swoim blokiem. A jest tam strefa zamieszkania i parkowanie odbywa się w miejscach do tego wyznaczonych a nie pod oknem. Takie tam z naszego podwórka.

 11. Moze ja czegos nie wiem i sie nie znam ale w jaki sposób dyrektorek SOK-u majacy pensję podejrzewam okolo 5000 nie pracujaca żonę kupuje auto warte 200000 – pewno kupil nie nowe ale i tak tanie nie było

  • @Qwer,chcesz być dziennikarzem śledczym?Rób to lecz rzetelnie.Żona dyrektora SOK-u pracuje,jest pielegniarką.Plujecie jadem na tej stronce,pomawiacie, byle tylko d o j e b a ć komukolwiek z otoczenia burmistrza.Kundelki chodzące na króciutkiej smyczy właściciela.Na wściekliznę szczepieni?a?

 12. Bardzo sie ciesze . Temu ordonowi juz dawno ludzie powinni dać kopa. Co do wypowiedzi mi to nie przeszkadza . Bo w porównaniu z tym czerwonym z cygan to oni to jak Miodek.

 13. A wlasnie ta tlusta to nie była ordonowa kiedys ktora głosowała za tymi przekretami na plantach i zalewem ? A potem przepraszala ze ją ordon w błąd wprwadzał. I teraz powrót do przyszlosci

 14. radni bezradni – słabi jesteście – gadacie dla samego gadania bez podstaw faktów ….ha ha życze wam grzedy na burmistrza to zobaczymy :P

 15. Czy lubie pis czy nie popieram radnych w 100% poprostu bez takich ruchów nie zaczniecie zmieniać tej mieściny. Ordon moze i jest bardziej wygadany ale to tylko tyle. Wierze w was robić swoje

 16. Zastępcy przewodniczącego rady do wymiany. arogancja, brak kultury i brak merytorycznie sformułowanych zagadnień. Normalnie słoma z butów wystaje.

 17. Panie Burmistrzu jeśli jest pan taki uczicwy jakiego chce pan zgrywać to proszę radnym i mieszkańcom pokazać faktury pana Rzemienia. Skąd ten parasol ochronny? Co Panowie chcecie ukryć?

 18. Jestem bardzo ciekawy faktur domu chłopa skoro sam wielki uczciwy burmistrz za wszelką cenę chowa dokumenty księgowe Rzemyka. Proponuję przyjrzeć się filii w Chmielowie. To właśnie z tą podwładną i jej mężem Rzemyk ma rodzinne wypady za granicę. Co z tego ma pan burmistrz że udaje cielątko? Nie wiem. Nie znam się. ZAROBIONY JESTEM .

 19. Prosiłem kiedyś o wycięcie jemioły z drzew na mieście, na plantach i koło szewca, prosiłem o rozkład jazdy PKP na dworcu autobusowym, prosiłem o fontannę na 1 Maja, prosiłem o zmianę nazwy ulicy 1-go Maja na 1 Maja (język Polski się tu kłania). Po prostu zostałem wyśmiany.

 20. Brawo Rada Miasta!!! Gratuluję odwagi cywilnej i osobistej! Nie jesteście aktorami wyszkolonymi jak Wójt. Róbcie wszystko w zgodzie z samy sobą i jąkajcie się ile da! W słusznej sprawie warto!

 21. dziwne ze nagle po likwidacji SM tyle negatywnych komentarzy? rodziny zatrudniliscie do tego ? hehhehe . i tak Wam nic to nie da! Radni tak trzymać !

 22. wczoraj zostały przegłosowane sprawy długo oczekiwane przez mieszkańców i tyle w temacie.
  To, że broniący podnosili wiele spraw to i dobrze ale większość mijała się z rzeczywistością. A z przemowy komendanta policji wynikało że dobrze im było z takimi parobkami ze SM, bo się nimi wysługiwali. Dobre padło pytanie jednego z radnych czy POLICJA poradzi sobie w nowej rzeczywistości czy nie?
  https://dzienniklodzki.pl/jacek-socha-likwidacja-strazy-miejskiej-dala-oszczednosci/ar/9989207
  U nas w budżecie jest 1mln zł na remonty dróg na całą Gminę a SM kosztuje 0,5mln zł.
  Ja wiem, że nie wszystkie pieniądze wrócą jako oszczędność ale spora ich część może pójść na chodniki, lampy ośw. i remonty dróg. I to będzie zysk dla mieszkańców. A policja do roboty.

 23. Ale fajnie, ale fajnie Rado, tak jak przewidywalem przydupasy Wojta beda kwiczec i kwicza razem z trzema komendantami,ale fajnie ale fajnie Rado tak trzymac

 24. Oglądałam, słuchałam i mam wrażenie, że to rada miasta wypowiedziała wojnę burmistrzowi. Nie chodzi mi o racje, ale o sposób dyskusji. Wciąż w głosowaniach 5:8, czyli wszystko na mityngach ustalone. „Ośmiornica” – janczarzy, po polsku mówić nie potrafią (rażące błędy językowe, choćby „włanczam”), retoryka jest im obca, obrażają się, o mszczeniu się mówią… Tylko patrzeć, jak zabiorą zabawki i zmienią piaskownicę. Czas wziąć się w garść, bo sama koszula nie przesądza o byciu kulturalnym człowiekiem. Są osobami publicznymi i przyda się przypomnienie, że działają PRO PUBLICO BONO.
  PS Nie znam dogłębnie środowiska, nie wiem, z jakich partii startowali w wyborach, więc moja wypowiedź dotyczy tego, co widzi postronny obserwator.

 25. W dniu 3 Kwietnia powiedzialem Panu Ordonowi w obecnosci Radnego ze jest nie wiarygodny, ciesze sie ze wczoraj Rada to potwierdzila w glosowaniu

 26. Rada ma swoją wiedzę o działalności samorządu podkreślając. żre burmistrz jest organem wykonawczym. Sprawę SOK i filii wyjaśnić, powołać nowych ale fachowców.

 27. Pan burmistrz pięknie kłamie i manipuluje. Zaklina węże jak Tusk. I tak jak u ryżego tak u pana burmistrza pod tym kamuflarzem kryje się wiejska zawiść, zazdrość i małostkowość. Nie raz zostałem przez tego pana okłamany. Potrafi dzisiaj powiedzieć że coś będzie zrobione a jutro powie że nigdy nic takiego nie powiedział. Kłamie na poczekaniu. Dlatego podobnie jak radni mu nie ufam bo jest nie wiarygodny.

 28. Spodziewalam się po nowej radzie czegoś więcej… ze faktycznie cos bedzie sie działo ale sorrry samym najezdzaniem na burmistrza to Wy nic dobrego nie zrobicie. Wiceprzewodniczący rady chyba kompletnie nie wiedzial gdzie jest i co mówi. Sens gubil juz po 2 słowach. Tragedia… Widze w Was potencjał ale bez współpracy z WSZYSTKIMI guzik z tego bedzie. Póki co kazda sesja wyglada tak samo czyli pojechac po Ordonie. A miasto i gmine macie w nosie. Jedynie brawa za SM.

 29. Burmistrz oszukał nas ze stołówką. Najpierw napuścił nas na radnych i robił przedstawienie. Zapewniał że stołówka ruszy od września. Radni dali kasę a burmistrz celowo zbojkotował przetarg na kuchnie tak jak to zrobił z al. Metalowca. Następnie tak złożył wniosek o dotację unijną że przepadł. Po co to wszystko? Żeby walczyć z radą miasta i dalej napuszczać rodziców na radnych którzy zrobili w temacie co mogli. Ja się już w te wojne burmistrza wmieszać nie dam i radzę mu aby wreszcie przestał kłamać i manipulować.

  • Ostatnio powiedział, że skoro 300 tysięcy nie starczy na przygotowanie stołówki to trzeba wydać drugie 300 tysięcy, a więc w sumie 600 tysięcy a następie oddać to pomieszczenie jakieś firmie, żeby gotowała i dla szkoły i komercyjnie na sprzedaż. Pamiętam jak byłem na spotkaniu w grudniu w urzędzie miasta i taki pomysł zgosił jeden z radnych. Mówił wtedy ten radny, żeby wpuścić do tego pomieszczenia to stowarzyszenie z Porąb co gotuje obiady, że mają swój sprzęt, że nie będzie wtedy kosztów personelu. Burmistrz Ordon powiedział wtedy, że nie wolno eksperymentować na dzieciach. Teraz chce zrobić dokładnie to samo, ale już bez nowodębskiego stowarzyszenia. Coś czuje, że jakimś cudem wygra firma z Kolbuszowej.

 30. Najwspanialszy radny to cudowny Marian Tomczyk. No może jeszcze Staszek Skima. Wspaniali retorzy, przystojni, kulturalni, pachnący. Wiedzą że burmistrza trzeba kochać i chwalić i złego słowa powiedzieć nań nie można. Takich radnych nam potrzeba!!!

  • Wśród tego Dream Teamu pana Ordona reprezentującego najwyższy poziom bycia radnym i wzór do naśladowania jest jeszcze mistrz słowa pisanego i mówionego Stanisław Rawski. Właściwie tylko radni burmistrza są idealni. Aż żałuje, że nie ma już z nami rezolutnego niczym Cyceron Wojciecha S. czy Sokratesa Jasia F. z osiedla Dęba. Jednakże najwyższą kulturą osobistą i kulturą słowa odznaczał się mało znany w mieście ale świetnie w sołectwach niejaki Krzysztof S. To była dopiero persona obdarzona darem pięknego przemawiania, darem nieskażonej intelektem logiki. Szkoda, że wtedy nie było kamer. Ileż filmików komediowych można byłoby z tego ulepić! Ja od siebie tylko dodam, że od pięknego kłamstwa odzianego w mówienie bez zająknięcia i mrugnięcia okiem wole dobre pomysły i realne działanie.

 31. 1. Degradacja i całkowite zaoranie basenu krytego. Brak działań i pomysłów na tym odcinku.
  2. Zniszczenie pięknych zielonych i ukwieconych plant i wybudowanego brzydkiego betonplacu na którym nie da się w słoneczne dni wysiedzieć bez ryzyka udaru.
  3. Zapuszczenie zalewu jako zbiorniku. Zero działań mających na celu jego oczyszczenie i odmulenie tak aby ten akwen mógł służyć mieszkańcom w okresie wiosenno-letnim.
  4. Trzymanie na kierowniczych stanowiskach osób o wątpliwej reputacji etycznej i moralnej, które z powierzonych im placówek uczyniły prywatne folwarki gdzie zatrudniają swoich, swoich nagradzają premiami a pieniądze publiczne trafiają nie wiadomo gdzie i nie wiadomo do kogo.
  5. Blokowanie przez 10 lat budowy bloków prywatnemu inwestorowi tylko dlatego, bo ten odważył się krytykować głupie poczynania burmistrza. Jednocześnie mamienie ludzi budową bloku przez gminę.
  6. Inwazja firm z Kolbuszowej. To chyba jakaś podzięka temu załatwiaczowi znad Nilu za protekcję w różnych prokuraturach i instytucjach kontrolnych?
  7. Blokada rozwoju Dęby na rzecz Kolbuszowej. Do Kolbuszowej mają trafiać dobre inwestycje i dotację. Do Dęby ochłapy i ubojnie kurczaków.
  8. Brak działań by powstrzymać ludzi młodych. Wiele gmin tworzy jakieś programy osiedleńcze, robi programy stypendialne które później obligują młodych do pracy i życia w danej gminie. Na świecie jest wiele pomysłów do wykorzystania jak się nie ma własnych.
  9. Eliminowanie rywali politycznych. Zablokowanie startu z list PiS staroście z tej partii. W efekcie pan Ordon był jedynym kandydatem. Mówienie, że każdy mógł sobie startować to nie znajomość prawa. Aby startować trzeba wystawić 8 kandydatów na radnych. Skoro PiS miał już swoich to Wacek żeby startować musiałby robić swojej drużynie z PiS konkurencje do rady. Przecież wiadomo, że tak się nie robi. Wacek by nie wygrał? Trzeba było go nie blokować to byśmy się przekonali. Ale z jakiś powodów Wiesław się bał stanąć do uczciwej walki. Musiał skorzystać ze znajomości, żeby wyciąć rywala. To świadczy o jego etyce i moralności.
  10. Kontynuacja działań poniżej pasa jak w punkcie nr 9 tylko że z nowymi radnymi. Wykorzystywanie wpływów i znajomości aby podejmować działania do wygaszenia mandatu radnym. Kierowanie donosów przez środowisko burmistrza do różnych instytucji. Burmistrz jak Piłat umywa ręce ale wszystko akceptuje.
  11. Ukrywanie dokumentów księgowych domu kultury. Jakim prawem? Finanse publiczne są jawne. Mieszkańcy i radni mają prawo wiedzieć co pan Rzemień wydaje nasze pieniądze. Olbrzymi koszt organizacji militariady przy jednoczesnym niskim poziomie tej imprezy i wysokich cenach za piwo czy kiełbasę daje do myślenia. Zwłaszcza, że odmawia się społecznej kontroli nad tym zjawiskiem.
  12. Pierwsze dwie kadencję popierałem pana burmistrza. W 3 zmienił się nie do poznania. Jest zupełnie innym człowiekiem. Zachowuje się złośliwie, kłamie. Nie mam do niego zaufania.

  • 13. Zatrudnianie w szkołach gminnych nauczycieli i pracowników spoza gminy (np. z gminy Majdan czy z Tarnobrzega). Brak rejonizacji. Brak starań Burmistrza o to, by na stanowiskach kierowniczych w spółkach i firmach na strefie, obsadzani byli ludzie z Nowej Dęby. Burmistrz nigdy nie lobbował w tej sprawie bo albo mu się nie chciało albo miał to w d****. Wynikiem tego jest to, że dyrektorzy szkół, kierownicy firm na strefie, itp. zatrudniają swoich ziomków z Kolbuszowej, Mielca, Tarnobrzega, a nasi rodowici magistrzy i inżynierowi muszą jechać za chlebem do innych miast. No powiedzcie mi w którym mieście też jest taka polityka? No chyba w żadnym. Wszędzie pierwszeństwo mają ludzie urodzeni i wychowani na miejscu o ile spełniają wymagania na dane stanowisko. A w Nowej Dębie? Wręcz przeciwnie.

 32. ja wolę zwykłych ludzi robiących dobre rzeczy a radni nie oszukujmy się rozliczają tak jak trzeba i mają dobre pomysły – niż kompletnie nie wiarygodnego Ordona . Zobaczcie na wyniki po wyborach MIASTO dało KOPA temu wysokiemu panu.
  Rzemień ma kasę przyznaną na SOK z budżetu Gminy a jak radni pytają na co wydał to on im d..ę wystawia i „mówi ” że z niczego się nie będzie tłumaczył. I straszy komisję rewizyjną sądem. To chyba jakaś kpina. Ale to tak naprawdę potwarz dla Ordona że nie panuje nad tym panem zresztą nie tylko nad nim.
  Rada zrobiła to co już kilka kadencji temu trzeba było zrobić. Bo Straż Miejska to był nie udany eksperyment.
  Brawo i jeszcze raz brawo. Jeszcze Ordon z tej decyzji będzie zadowolony.

 33. Witaj Wiesiek, po takim „AFRONCIE OD RADY”gdybys mial choc troche AMBICJI podkreslam choc troche to bys dzisiaj zlozyl Urzad ale jestem przekonany ze po tobie to splynie jak woda po kaczce

  • Ci co glosowali przeciw to nawet nie potrafia się
   wypowiedziec w tym temacie. Przdalo by sie oglady i rozumu w tym temacie wojenki nic dobrego nie przyniosa w tym temacie a w naszym otoczeniu trzeba zawalczyc o godne zarobki bo placa minimum a reszta spod stolu w kopercie kiedys to sie zemsci w postaci malej EMERYTURY.

 34. Pan Mietek komendant straży wspaniały gość! Wielki szacun do końca zachował się jak prawdziwy dżentelmen. Nie miał dopasowanych do swojego poziomu chłopaków. Zbyt szczery i dobry chyba nie mogl nad ich niefrasobliwością zapanować. Wiele razy sam pomagał w błachych sprawach. Mam nadzieje że ktoś doceni jego doświadczenie i otrzyma prawdziwe honorowe stanowisko.
  Radni odwaga i determinacja. Wiem ile to musiało kosztować. Znam niektórych i słychać rzeczywiście zająknięcia wypływające jak wielkie emocje wiążecie z tym miastem. Teraz już będzie spokojniej. Grunt to dobry grunt i fundament. Nie zawiedźcie.

  • #Anonim , on te kłamstwa przejął od swojego pryncypala , który jak się pomyli to prawdę powie. A co do tych podpisów to poniekąd miał rację, we wsi Deba na ten przykład
   to mocno zaangażował się wzbieractwem nowy / stary sołtys niejaki W. Flis , który to dawał do podpisania ludziom przy zbieraniu opłat za wodę czy tam smieci kartkę bez nagłówka czy tytułu jak kto woli.
   .

 35. Wczoraj nas burmistrz przechwalall się jako żywo, że on też został tak jak radni wybrany. Ja pytam wiec: z ilu to kandydatów wybrano właśnie jego, jaki to wybór dano mieszkańcom. A”co do jego wiarygodności, każdy kto miał z nim do czynienia wie , że ten człowiek nie ma klasy żadnej, kłamie, oszukuje i mataczy. Ja byłem w szoku, że tak można ,będąc mezem , ojcem , nauczycielem i w koncu burmistrzem , że nie wstyd mu zwyczajnie, tak po ludzku.

 36. Czy większość piszących tu komentarze posiada kartki z których swoje „spontaniczne” pytania zadają/czytają radni? Pytam, bo oglądając sesję i czytając komentarze widzę dokładnie taką samą pokrętną logikę i sposób rozumowania typu: „tata, a Marcin (Paweł) powiedział….”

  • Masz jakiś problem z tym że ktoś sobie przygotowuje notatki na sesje, spotkanie czy wyķład? Widzę że jesteście burmistrzowe mistrzami w robieniu gównoburzy.

  • Problem to raczej Ty masz, jak widzę, ale z czytaniem ze zrozumieniem. No cóż, takie mamy czasy, ale nie martw się – da się to wyleczyć!. Poza tym mój piesek kiedy go zapytam o cokolwiek, też zawsze odpowiada tak samo: chau, chau

  • Pokrętną logikę to ty zastosowałeś, powiedz konkretnie o co ci chodzi bo z tym zlepków nie da się tego wyczytać. Czytać ze zrozumieniem można coś co ma sens.

   „bo oglądając sesję i czytając komentarze widzę dokładnie taką samą pokrętną logikę i sposób rozumowania typu: „tata, a Marcin (Paweł) powiedział….” – Podaj mi proszę przykłady kiedy ktoś wczoraj tak rozumował bo nie ma pojęcia o co chodzi.

   Poza tym jest faktycznie jakieś zamieszanie bo ktoś przeczytał z kartki. Proszę powiedzieć dlaczego to takie przestępstwo? Niech się jąkają, czytają z kartek cokolwiek niech nawet jakiś mały dzieciak im mówi co mają robić ale dopóki robią coś w kierunku zmiany w gminie, zmiany na lepsze, odblokowania tego betonu, popatrzenia na rzeczy z innej strony i działanie w tym kierunku to nie ma nic poza tym większego znaczenia liczy się efekt tego co się obecnie dzieje a dzieje się tyle przez te lekko ponad pół roku co przez ostatnie 12 lat betonu gdy wszystko było dobrze a nagle się okazuje że jednak nie było (na marginesie ciekawe jest to że wszyscy wiedzieli o schodach w SOK, działaniu PGKiM, domu kultury, braku jakichkolwiek inwestycji na strefie itd. a nikt tego nie poruszał do teraz i nagle tyle spraw nawet sprzed lat trzeba odgrzebywać wyjaśniać i co najgorsze NAPRAWIAĆ). Czekam na więcej bo jest szansa że to miasto ruszy z miejsca w którym stoi już za długo, zmiany się części nie podobają z różnych względów ale to norma, szkoda że u nas na każdym kroku widać tych głosów za dużo wystarczy nawet popatrzeć na wygląd bloków i wszystkiego wokół żeby widzieć jaka jest gdzieniegdzie mentalność ludzi tutaj, gnuśnienie w miejscu, nic się nie opłaca nic nie trzeba a wokoło wszystko idzie do przodu, małe wioski są lepiej zabudowane z większym pomysłem i większym poczuciem estetyki.

  • Nowy mieszkaniec i tyle wie co dzialo sie przez poprzednie lata hmmm. To ze czytają z kartki nie jest problemem. Gorsze jest to ze sami (nie wszyscy i nie zawsze) nie mają pojecia o czym mówią. Chociażby wypowiedzi pana wiceprzewodniczącego S. Ludzie on nie miał zielonego pojecia o czym mówi, zresztą ciężko to było nazwać mową i chyba nawet pan przewodniczący to zauważył sądząc po mimice. Zarzucacie burmistrzowi ze on tylko pieknie umie mowic ale to tez wazne. Mozna sie nie lubić ale szanowac nalezy sie zawsze i niestety kulture wypowiedzi ma duzo większą niz radni. Nie mniej jednak wierze ze po tej calej szarpaninie w koncu wspolnie wezmą się za robote bo rada ma potencjał, tylko nie tą drogą powinni isc. Bo jesli przez całą kadencję beda na kazdej sesji tylko udowadniać jaki burmistrz jest zly to wcale lepsi od niego nie będą.

 37. Szanować to ciekawe w tym wszystkim. Jaki szacunek ma burmistrz do mieszkańców olewając całkowicie strefę przez tyle lat, marnując pieniądze na schody w sok ktoree sa do tej pory niezrobione a nawet gorzej bo to jest wstyd taki widok. Co z plantami i wszystkim z tym związanymi błędami i cenami za słupki itd to jest szacunek. Lepiej nadal mieć klapki na oczach słuchać propagandy i wielkich mow burmistrza. Nie da się bronić tego co radni zarzucają burmistrzowi, są duże zaniedbania niestety i tutaj czytanie z kartki jakanie sie czy cokolwiek nie ma nic do rzeczy licza sie fakty i działania dotyczące tych zaniedbań i niegospodarności. Naprawde niektorzy nie widzą chyba miejsca w którym jest obecnie nowa deba w porównaniu nawet do małych gmin wiejskich, tutaj trzeba zmian poważnych spojrzenia z boku na to wszystko i racjonalnego działania a nie biadolenia i bronienia tego co dziala zle.

 38. Panie Pawle, na poprzedniej sesji zadał Pan pytanie o odpady zakopane w STREFIE OCHRONNEJ ujecia wody. Tak, tak zostały tam zakopane zaolejone szmaty, odpady z ubojni drobiu i, najprawdopodobniej, odpady medyczne. Sprawą zjmował się WIOŚ. Wiem to od zwolnionego pracownika tej firmy. ćzłowiek, który za to odpowiadał teraz, najprawdopodobniej, odpowiada za nasze Ujecie wody.

  • Czyli chcesz powiedzieć że prezes pgkim sklamal na sesji mówiąc że nic o zakopywanych smieciach nie wie.?

 39. Państwo Radni [a zwłaszcza Pani Radna TŁUSTA] proszę zainteresować się postępem prac na budowie kanalizacji w Alfredówce a zwłaszcz ilościa podłączonych domów.

  • Tak jesteśmy, zdecydowanie, jakbyśmy byli mieszkańcami Cygan albo Cjmielowa toby był wstyd i żenada

 40. Jak chodzi o kanalizacje w Alfredówce to wy nie wiecie, że wujek inspektora nadzoru jest w radzie nadzorczej PGKIM. Reka reke myje, tyle w temacie!

 41. W mieście Nowa Dęba w październikowych wyborach samorządowych wójt Ordon również nie otrzymał wotum zaufania. Przypominam, że większość była na nie.

 42. Radny z Chmielowa całe swoje kadencje czytał z kartki ( czyt. Koperty szarej ) i coś tam dukał.
  Lubię młodych nowych radnych bo zawsze mówią o problemach. Tak trzymać. Czerwony radny z Cygan jak walczył o pensję Burmistrza też czytał z kartki. Pomyłka on jest radnym z Porąb.

 43. DAŁO się:
  1. Panie z Porąb wyremontowały kuchnie w ZS nr 1 za pieniądzie z dotacji, ktorą same sobie zdobyły iteraz gotują tanio ismacznie. Dało się-dało sie !.
  2. Prywatny Przedsiębiorca kończy budowe 3-go bloku. Dało sie- dało sie!
  ad.1 Prosze przekazać pieniądzie i stołowke w sp nr 2 stowarzyszeniu z Porąb i same zrobia toszybciej i taniej niż burmistrz.
  ad.2 Proszę przekazać plac po starej kotłowni Przedsiębiorcy, towybubuje blok w ciagu roku.Pan panie burmistrzu nie potrafi tego ogarnąc od pięciu lat.

 44. Właśnie że dobrze że tak działają radni wcześniejsza władza z burmistrzem na czele zrobiła z Nowej Dęby miasto rencistów i emerytów nic tu nie ma !!! Z roku na rok coraz gorzej jest tu Ale oczywiście dla burmistrza jest wszystko okey jak zawsze …

 45. Panie szanowny, piszący o tym któremu z butów wystaje słoma. Wstyd to mało powiedziane, to świadczy o o obrażaniu kogoś kto ma chłopskie pochodzenie. Wiedz Pan chłop potęga jest i basta. W naszym środowisku wszyscy mamy przodków z rodowodem chłopskim. Pracowitość i mądrość życiowa cechuje ”chłopa”.

  • Chłopa tybylca cechuje przede wszystkiem zawiść, zazdrość, przebiegłosc i chytrosc. Oto prawdziwe jego ” cnoty „.Żadna tam z niego potęga, bardziej pierwiastek i nie ma co się oszukiwać. Do tego jczesto est wredny wobec slabszych, a bez godności wobec silniejszych. Ot i wszystko.cala chłopska tajemnica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here