Byli pracownicy okradali swoją firmę

15

26-04-2012


Siedmiu mężczyzn podejrzanych o szereg kradzieży i paserstwo zatrzymali dwa dni temu policjanci z Nowej Dęby. Łupem złodziei padał sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe oraz aparaty fotograficzne znajdujące się w magazynach jednej z firm ze sprzętem RTV i AGD pod Tarnobrzegiem. Łączna suma strat szacowana jest na kwotę ponad 23 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili mężczyznom 15 zarzutów, odzyskali też część skradzionego mienia.

Od kilku miesięcy policjanci z Nowej Dęby pracowali nad sprawą szeregu kradzieży, do jakich dochodziło w magazynie firmy trudniącej się sprzedażą sprzętu RTV i AGD pod Tarnobrzegiem. Łupem złodziei padały głównie telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, sprzęt elektroniczny oraz gry komputerowe. Łączna suma strat szacowana jest na kwotę ponad 23 tysięcy złotych.

Policjanci prowadząc postępowanie przygotowawcze w tej sprawie na bieżąco gromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na ustalenie tożsamości podejrzanych osób. 24 kwietnia 2012 roku funkcjonariusze zatrzymali jedenaście osób mających związek z tą sprawą.

Z kręgu tych podejrzanych, siedmiu sprawców usłyszało zarzuty dokonania kradzieży i paserstwa. Podejrzani to mieszkańcy Tarnobrzega, a także miejscowości w gm. Nowa Dęba, Baranów Sandomierski, Majdan Królewski oraz jeden obywatel Rosji. Zatrzymani mężczyźni są w wieku 23, 25, 27 i 55 lat. Byli pracownikami bądź w przeszłości pracowali w tej firmie.

Policjanci przedstawili podejrzanym mężczyznom łącznie 15 zarzutów. Podczas przeszukania mieszkań sprawców funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia – głównie telefony komórkowe oraz aparaty fotograficzne o większej wartości.

Trwają dalsze czynności wyjaśniające w związku z tym zdarzeniem. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób podejrzanych w tej sprawie.

PODKARPACKA POLICJA

.

15 KOMENTARZE

  1. Media Expert i tak tylko czeka aż Chnielów razem z strefą przyłączą do Tarnobrzega. Z czystej ich kalkulacji wynika iż o wiele żeczy będzie im łatwiej i prościej niż w naszej gminie.

  2. Sprawa prosta. Lasowiak zawsze kradł. Najpierw kradł narzędzia na zakładach w Dębie a teraz sprzęt elektroniczny w Chmielowie. I wy się dziwicie, że tu inwestorzy nie chcą przychodzić, jak tu nie ma porządnych pracowników.

  3. ty to nawet mózgu nie masz nie mówiąc o wyglądzie i pieniądzach. Przez to że jesteś taki brzydki to całe swoje życie spędziłeś w piwnicy, żeby cie ludzie nie widzieli . Gdyby cie ktokolwiek zobaczył to na pewno od razu po pana Borowca zadzwoniłby aby ci łeb odstrzelić, a on nie wiedziałby gdzie strzelać bo twój łeb wygląda tak samo jak ****….

  4. Praca w policji to najbardziej niewdzięczne zajęcie,a w stronę admina pytanko.
    Dlaczego brak artykułów na info o bardziej bliskich nowodębianom sprawach związanych z ostatnimi wybrykami kryminalnymi samych nowodębian tak szeroko opisywanych w prasie lokalnej???
    Niewdzięczny temat?

  5. najbardziej niewdzięczne?? Mógłbym wymienić jeszcze kilka równie niewdzięcznych :P imho policja jest po trosze sama sobie winna min. za hipokryzję w kwestii przestrzegania kodeksu drogowego od ograniczeń prędkości po kierowanie pod wpływem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here