Chmielów osiedlem Tarnobrzega?

56

30/09/11r/Czy Chmielów stanie się osiedlem Tarnobrzega? Coraz częściej pojawiają się pogłoski o rzekomych zakusach prezydenta Norberta Mastalerza mających na celu odłączenie Chmielowa od Nowej Dęby. 

Chmielów a dokładniej rzecz ujmując część specjalnej strefy ekonomicznej znajdującej się na terenie Chmielowa staje się atrakcyjnym kąskiem dla wielu graczy. Inwestujące w tym obszarze firmy dają nie tylko miejsca pracy ale również odprowadzają spore podatki do gminnej kasy.  I właśnie o wpływy z tych podatków – wedle nieoficjalnych doniesień -ma rozegrać się walka pomiędzy Tarnobrzegiem a Nową Dębą.

W samorządowych „kuluarach” mówi się, że prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz czeka na wykonanie przez gminę Nowa Dęba inwestycji drogowych sięgających kilku milionów złotych by następnie rozpocząć akcje mającą na celu przyłączenie Chmielowa do siarkowego miasta.  Realizacja tego scenariusza oznaczałaby, że Tarnobrzeg „spił by śmietankę” z pracy wykonanej przez nowodębską radę i burmistrza…

Temat ten został poruszony na ostatniej sesji rady miejskiej – O tym, że nie jest to tylko sfera plotek może świadczyć fakt, że pan Burmistrz na spotkaniu wyborczym jednego z kandydatów do Sejmu prosił aby ten w przypadku wygranej wstawił się za Nową Dębą w razie gdyby doszło do realizacji czarnego scenariusza- mówił przewodniczący Klubu Radnych Ratusz Marek Ostapko.

Burmistrz Wiesław Ordon przyznał, że taki fakt miał miejsce i że również do niego dotarły pogłoski o możliwym odłączeniu Chmielowa. Jednocześnie dodał, że w przeszłości już dwukrotnie próbowano przejąć Chmielów i obie próby spaliły na panewce.  Jak zapewnił, jest również po rozmowach z grupą ok. 70 mieszkańców wsi, którzy definitywnie zaprzeczyli jakoby byli zainteresowani secesją.

Prezydent Norbert Mastalerz pytany o sprawę przez dziennikarzy Radia Leliwa zaprzecza planom przyłączenia Chmielowa do miasta. Z taką inicjatywą musieliby wyjść najpierw mieszkańcy, a jak dotąd nic takiego nie miało miejsca, mówi Prezydent.


/rek56 KOMENTARZE

 1. pożyjemy zobaczymy. teraz Norbi uspokaja, ale za kilka jak już inwestycje się skończą to zacznie się agitacja, Ja bym proponował, aby wszystko sporządzić na piśmie, jako obowiązująca umowa pomiędzy samorządami ND i Tbg

 2. Przeciesz to wszystko jest jedna Nasza Polska .Burmistrz Ordon jest człowiekiem przewidującym i na pewno popiera takie rozwiązanie bo wiadomo ze Chmielów na tym skorzysta.Liczy się tylko rozwój regionu.Czy do Was to nie dociera.

 3. rozwój regionu w zamian za długi ND? nie do mnie to nie dociera. Ciekawe czy wybudujesz sąsiadowi garaż za swoje pieniądze dla dobra regionu

 4. [quote]Burmistrz Ordon jest człowiekiem przewidującym [/quote]
  buhahahahahahahaha …… :D :D
  już przewidział PERON :D. Weśta zacznijta patrzeć na OCZY, jakie przewidywanie – pytam ????? Te prowizoryczne ruchy to TYLKO GRA POD SIEBIE. Za takie menadżerstwo w prywatnej firmie to by na bruk wyleciał już po pierwszych decyzjach.
  Nie neguję inteligencji tego człowieka, ale o sprawach BIZNESU i NEGOCJACJI ma takie pojęcie jak koza o graniu na fortepianie.

 5. a ja myślę że temat już jest zamknięty i tylko to kwestia czasu- LEPIEJ Z BOGATYM ZAJŚĆ NIŻ Z BIEDNYM ZGUBIĆ- jakoś tak to leciało
  ;)

 6. a dlaczeko firmy inwestują w chmielowie? BO NASZA STREFA NIEODLESIONA! dalej tak bedzie az radni nie zaczną dzialac w kierunku odlesienia!

 7. dobre pytanie ,a może już się dogadali B)Po jakiego inwestować w N.Dębie jak i tak nie ma pracowników,sami starcy.Zresztą z Tarnowskiej lepiej dojechać do T-bgu.Jedyna nadzieja w młodych radnych ,Ale nie tacy jak **** ten od ronda

 8. [quote]Ale nie tacy jak **** ten od ronda[/quote]

  ten od ronda był dobry idealnie pasował do ekipy "jaśnie panującego" coś w stylu nic się nie znam ale się wymondrze, ze niby wiem :D:(

 9. czy jego nazwisko jest utajnione? Niby dlaczego przecież był radnym, no ale jak tak to trudno. Słyszałem że nie był skutecznym radnym.

 10. Temat poważny a wy sobie żartujecie. Poszła duża kasa z naszych podatków na inwestycje w tym obszarze i naszym wspólnym zadaniem jest obrona interesu gminy.

 11. teraz dopiero sie kapneliscie, ze kasa z ND idzie na wioski? a pieniadze miasta skad sa – z podatkow czy z kredytow bankowych?
  Czy wie ktos na ile miasto jest zadluzone?

 12. Pozytywnie że ta wiocha jako strup na zdrowej tkance naszej gminy powinna się odłączyć.Tam trzeba jeszcze mnóstwo kasy wpompować.A miejsca pracy dla T-gu
  Zacznijmy dbać o Naszą strefę i mieszkańców.Tak jak kiedyś mówił Pan Ostapko "TO JEST MOJE MIASTO"

 13. phi, też mi miasto :P
  Cokolwiek chcesz za kupić/załatwić musisz jechać to prawdziwszego miasta.
  Narzekającym przypominam, że ośrodki większe są po to aby świadczyć różne usługi wobec ośrodków mniejszych, choćby po to aby racjonalnie wydawać kasę. Jak ktoś nie rozumie, że podstawą rozwoju regionu jest poprawa infrastruktury i oto powinna zadbać stolica regionu to nie mam pytań.

 14. [size=16]Jak zapewnił, jest również po rozmowach z grupą ok. 70 mieszkańców wsi, którzy definitywnie zaprzeczyli jakoby byli zainteresowani secesją.[/size] ta 70 osobowa grupa mieszkańców Chmielowa to znaczna większość społeczeństwa, która jest za pozostaniem w Gminie, ciekaw jestem co ma do powiedzenia mniejszość ?

 15. coooo TBg???? a w czym ta wiocha jest lepsza od ND???
  ale dla ustalenia skali Rzeszów to też nic szczególnego ;) No ok w Poznaniu już coś się zaczyna dziać :)
  ps
  Jakiś czas temu przeprowadziłem się na wieś

 16. Pewnie o to, że nikt się nie chce zając wreszcie tą sprawą: [url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110820/POWIAT0304/172762800[/url]

 17. Dlaczego do tej pory (dnia dzisiejszego ) nie ma żadnego oświadczenia lub decyzji w tej sprawie tylko gazety o tym piszą ? Od 20 sierpnia minęło ponad miesiąc czasu, kto takie informacje stara się zataić i dlaczego? Dlaczego Przewodniczący Serafin nie podejmuję żadnych działań w tej sprawie? Co to za opieszałość ?
  Czy ktoś może coś więcej w tej sprawie ?

 18. 1.Jakie zyski dla Nowej Dęby? Utrzymanie tych pasożytów budżetowych to koszty.
  2.Jakie miejsca pracy ?W tych firmach pracują ludzie z Tarnobrzegu.
  3.Tereny to opóźnione rozwojowo i inwestycyjnie wymagają tylko nakładów.
  4.Trzeba skończyć z inwestycjami dla kilku tarnobrzeskich wiosek .Burmistrz może by łaskawie zaczął inwestować w nasza strefę gdzie nic się nie robi.
  Strefa w Tarnobrzegu to pasorzyt na zdrowej tkance gminy Nowa Dęba.ZACZNIJMY WRESZCIE MYŚLEĆ O nOWEJ DĘBIE -CZAS NA MŁODEGO BURMISTRZA Z NOWEJ DĘBY KTÓRY ZNA POTRZEBY MIASTA A NIE WYBORCÓW Z CHMIELOWA

 19. No to dziwne bo ta komisja składa się z samych rządzących. Czyżby kolejny mit / kłamstwo puszczone przez pewnego radnego który słynie z wymyślania i opowiadania nieprawdziwych historii o innych radnych tak jak to miało miejsce chociażby ze słynnym już radarem? Dobre.
  [b]Myślę że protokół z komisji powinen zostać zamieszczony na stronie urzędu miasta.[/b] A kłamca powinien odszczekać. No ale żeby przyznać się do kłamstwa i przeprosić trzeba mieć HONOR.

  [quote][i]Lecz nade wszystko – słowom naszym, Zmienionym chytrze przez krętaczy, Jedyność przywróć i prawdziwość: Niech prawo – zawsze prawo znaczy, A sprawiedliwość – sprawiedliwość.[/i][/quote]

 20. Zadając wcześniejsze pytania liczyłem na chociaż odrobinę informacji, ale widzę, że albo ludzie mają "wodę w ustach" albo wyniknie z tego niezła intryga ! W takim razie należy uzbroić się w cierpliwość i czekać bo powiadają : , że prawda i tak wyjdzie na jaw .

 21. [size=16]a jak tam sprawa Pana radnego F. i jego cyt. [quote]… sytuacje, że ktoś organizował urodziny, to potem ojciec odpracowywał to społecznie w obiekcie straży pożarnej. Wszystko jest zapisane w zeszycie – mówi Jan Flis.[/quote][/size], [size=16]bo jakoś nic o tym ??? [/size]

 22. [quote]za pokutę kosi trawę.[/quote]
  czyli doszli do wniosku, że POKOSI TRAWĘ i będzie OK SUPERRR. W takim razie ja też będę mijała się z prawdą i oszukiwała a później poproszę o karę KOSZENIA TRAWY w razie wpadki oczywista.:D

 23. zapytrajcie raczej jak tam sprawa p. Lubery? Odda mandat? Sam się Ratusz ugotował:D Ma kobita poważne kłopoty. A tak tu na forum jej syn krzyczał, że kłamcy ci, co mówią, że ma większe kłopoty niż radny flis. A jednak hala gminy :D
  A Chmielów? czy Wy ludzie nie widzicie, ze to sztucznie nakręcana przykrywka kłopotó pani Lubery?

 24. [quote] A jednak hala gminy [/quote]
  hala nie była i nie jest gminy po raz kolejny jego wysokość minął się z prawdą i kto się ugotował to jak to mówio pocekomy obacymy :D Zawsze się ma w zanadrzu ASA. Tylko czy "ich samorządzik" zmusi, aby go rzucić:D Ja bym chciał będą jaja :D.

 25. [quote]A tak tu na forum jej syn krzyczał,[/quote]
  Bo w przeciwieństwie do innych pewnie umie czytać. "Samorządzik" jak chce rzucać błotem to wpierw niech sprawdzi u źródeł co se same podpisywały. A i znajmość prawa cywilnego też by nie zaszkodziła.

 26. [size=16]Poza tym jest jedna zasadnicza kwestia, która jest umyślne zatajana i przykrywana przez wiadomych towarzyszy oraz spychana bez podstawnie na barki odpowiedzialności Dyrektora Szkoły ….. otóż, jeżeli są błędy w dokumentacji dotyczącej własności, a tym samym jakiekolwiek niejasności i rozbieżności, PANI DYREKTOR ZS Nr 1 lub każdy inny Dyrektor tej Szkoły nie jest tutaj stroną ….. zrozumcie to towarzysze. Stroną jest tu WŁAŚCICIEL działek i budynku, czyli Starostwo Powiatowe. Zatem wszelkie próby dyskredytacji Pani Lubery są działaniem szkodliwym i nieetycznym pomijając kwestie ewentualnych nadużyć. Wpierw sami sobie bałagan uporządkujcie, a później czepiajcie się kobiety. Nie wspomnę o magicznym słowie PRZEPRASZAM, gdyż jakimś cudem osoba ta stała się celem ataków urzędników gminy mimo, że meritum sprawy dotyczyło kogoś innego. Każdy prawnik winien sprawy rozpatrywać obiektywnie i na podstawie wszystkich dokumentów, nawet jeżeli wydanie opinii miałoby trwać dłuższy czas, bo tego uczą już na I roku studiów. Opinie na tzw. "zlecenie" wykraczają poza rama etyki prawnej i budzą zastrzeżenie już samej osoby PRAWNIKA je wydającego[/size].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here