Ciepło – zimno. Czyli temperatura w poczekalni na przystanku PKS

55

19.01.2013

Otrzymaliśmy szereg skarg od mieszkańców naszej gminy korzystających z przystanku autobusowego w Nowej Dębie dotyczące braku właściwego ogrzewania budynku poczekalni. Wedle relacji mieszkańców pomieszczenia poczekalni ogrzewane są przez klimatyzacje, co podczas silnych mrozów okazuje się nie wystarczające. Osoby obsługujące poczekalnie zasłaniają okno swojego pomieszczenia by zachować ciepło.

Pytanie o przyczyny takiego stanu rzeczy zostało skierowane do burmistrza Wiesława Ordona. Burmistrz odpowiedział, że:

\”Poczekalnia dworcowa ogrzewana jest z dwóch źródeł: grzejnika centralnego ogrzewania gazowego umieszczonego w pomieszczeniu głównym oraz tzw. kurtyny cieplnej zamontowanej nad drzwiami wejściowymi, zasilanej energią elektryczną. Temperatura utrzymywana zarówno w poczekalni, jak i w pomieszczeniach obsługi, jest taka sama i wynosi 18 stopni C i nie powinna byćwyższa, gdyż podróżni przebywają w niej w okryciach wierzchnich.

Z relacji pracowników obsługi wynika, że zdarza się, że temperatura spada poniżej 18 stopni C, ale jest to wynik zabaw młodzieży drzwiami przesuwnymi. W takich przypadkach, niestety nawet najlepszy system ogrzewania nie spełni swej roli. Dlatego też osoby zatrudnione w poczekalni dbają o to, aby takich sytuacji było jak najmniej.

Chcę podkreślić, że zasłanianie części okienka kasowego (na wydawanie biletów podczas ich sprzedaży) w pomieszczeniu, gdzie przebywają pracownicy obsługi odbywa się tylko i wyłącznie w związku z przeciągiem, jaki powstaje w momencie otwierania drzwi poczekalni i nie ma wpływu na temperaturę w poczekalni, bowiem źródła ogrzewania zamontowane są w poczekalni, a nie w pomieszczeniu obsługi.\”

opr. rek

55 KOMENTARZE

 1. [quote]Chcę podkreślić, że zasłanianie części okienka kasowego (na wydawanie biletów podczas ich sprzedaży) w pomieszczeniu, gdzie przebywają pracownicy obsługi odbywa się tylko i wyłącznie w związku z przeciągiem, jaki powstaje w momencie otwierania drzwi poczekalni i nie ma wpływu na temperaturę w poczekalni, [/quote]

  Buhahhahahaha

 2. Oto kolejny dowód, że zaciągać kredyty w banku i wydawać pieniądze potrafi każdy. Ale gdy trzeba wykonać coś więcej to już okazuje się to za trudne dla Wiesława Ordona i jego świty. Jak oni pracowali nad koncepcją tego budynku i jego wykonaniem skoro dochodzi dziś do komediowych sytuacji typu: kajserka zasłania się plandeką/tekturą czy czymś tam jeszcze gdy otwierają się drzwi do poczekalni… LUDZIE !!! KREDYTY W BANKU KAŻDY POTRAFI ZACIĄGNĄĆ BO TO PROSTA RZECZ. ALE JAK TRZEBA ZROBIĆ COŚ WIĘCEJ TO WIESIU NIE OGARNIA.

 3. [quote]2- a ciebie juz calkowicie glupota OGARNELA !!!!!!!!!!!!!!![/quote]

  Moc twoich argumentów mnie powaliła.

  Cały czasz podkreślam, że to za co chwalicie pana Ordona to wydawanie pieniędzy. Pieniądze nie biorą się z nieba. Część pochodzi z naszych podatków a część z kredytów. Kredyty mają to do siebie że przyjdzie nam je zapłacić. Gdy ten czas nastąpi nie będzie kasy na wiele potrzeb! Zacznie się wielki problem. Ale zapewne pana Ordona już nie będzie u władzy więc to nie jego problen….

  Każdy może rządzić na kredyt. To nic trudnego!
  Sztuką jest rządzić mądrze. A ta poczekalnia za 800 tys (chyba tyle kosztowała) to bubel… Kobity się zasłaniają jak ktoś wchodzi do środka. To parodia!!!! I to pokazuje, że inwestor >> czyli gmina >> czyli władze gminy nie dopracowały tej sprawy. Podobnie jak innych wcześniejszych.

  To pokazuje, że ta ekipa to tylko ekipa zaciąganych kredytów. Nic więcej. A ciemny lud te kredytomanie kupuje. Wiesiek z Zygmuntem ma robotę i wszystko się kreći.

 4. Budynek nieogrzewany, bądż niedogrzany – niszczeje bardzo szybko. Związane jest to z wilgocią i mrozem. Przez pozorne oszczędności na ogrzewaniu – dorobimy się jeszcze wiekszych kosztów utrzymania budynku. Widzę że ludzie tzw. wladzy mają w Polsce (nie tylko w N.Dębie) takie oto motto:
  "Coby tu jeszcze spieprzyć – Panowie, co by tu jeszcze ?"

 5. [quote]Budynek nieogrzewany, bądż niedogrzany – niszczeje bardzo szybko. Związane jest to z wilgocią i mrozem. Przez pozorne oszczędności na ogrzewaniu – dorobimy się jeszcze wiekszych kosztów utrzymania budynku. Widzę że ludzie tzw. wladzy mają w Polsce (nie tylko w N.Dębie) takie oto motto:
  "Coby tu jeszcze spieprzyć – Panowie, co by tu jeszcze ?"[/quote]

  W ciągu kilku lat (myślę że ok. 5 wystarczy) wszystkie te budyneczki budowane "z dotacji" i "kredytów" zaczną niszczeć. Zacznie się psuć to i tamto. Jednak nie będzie z czego ich naprawiać bo od 2014 roku nad gminą Nowa Dęba będą wisieć BANKI domagające się spłat za wesołą twórczość Wiesława Ordona. Z bankami nie ma dyskusji co wie każdy kto kiedykolwiek zaciągnął kredyt. I wtedy dopiero ludzie zrozumieją to co czym dzisiaj mówią nieliczni.

  Zobaczycie że planty tak samo zostaną zkaszanione. To juz widać! Kłaść płyty granitowe w mrozie -8 C … na wiosne to będzie pływać!!!!

 6. Byłam na Waszej Nowodebskiej poczekalni , 2 tygodnie temu minęło w piątek. Jestem zdziwiona że takie małe miasteczko ma taką nowoczesną poczekalnię. Całość dobrze skomponowane z peronem i otoczeniem . tyle nowych miejsc parkingowych , ale wszystkie miejsca zajęte,brawo dla władz gminy i projektanta. nowodębianie nie narzekajcie.

 7. Przebudowa plant i terenu przyległego nie jest potrzebą tej chwili. To fanaberia, na którą jest wzięty kredyt. To mieszkańcom nie da pracy!

 8. Żenada:)
  Twierdznie ,że poczekalnia jest niedogrzana przez Ordona:|
  A co ciekawe jak Ratusz tzw. opozycja w naszej gminie narzekała na odnowienie domu kultury na dziure w budżecie na odnowienie plant to wszyscy przyklaskuja .Tak samo jak ta sama opozycja wymysliła renowacje naszego bajora czyli zalewu .Staram sie to zrozumiec usilnie i zastanawiam sie skąd na to weżmie pieniądze i co z tą dziurą w budzecie gminy:P
  Rozumiem ,że świetym prawem opozycji nawet w naszym grajdole jest krytyka ale są granice .Rozumiem ,że swietym prawem opozycji jest włazenie w kakao wyborcom bo w koncu każda opozycja przestać chce być opozycja ale na boga trzeba uważać żeby tej d…y przy włażeniu nie rozerwać

 9. [quote]Twierdznie ,że poczekalnia jest niedogrzana przez Ordona[/quote]

  Skoro kobity w poczekalni muszą się zakrywać bo przeciąg (mowa o ksajerkach) to źle przygotowano rozmieszczenie pomieszczeń. Źle zrobiono budynek. Ordon bierze ok. 10 000 miesięcznie by czuwać nad tym aby było zrobione dobrze. Prawda?
  Nie każdy ma zaniżone aspiracje by cieszyć się z lasowiackiej prowizorki. TEN KIOSK ZWANY POCZEKALNIĄ KOSZTOWAŁ 800 TYS!!!! DWIE WILLE ZA TO MOŻNA ZBUDOWAĆ!!!! I okazuje się że to bubel.

 10. [quote]Jak komuś nie odpowiada +18c to niech idzie na pole na -10c jak dawniej, co za miasto zawsze żle!!![/quote]
  [b]Za 800 tys nie ma prawa być bubla. Tak trudno ci to pojąć? Nie rozumiesz, że to z twoich pieniędzy? To po to wydano 800 tys żeby ludzie stali na polu???? Co ty piszesz ???
  Za 800 tys to byś miała chałupę taką jak ma Pani Zybaczyńska na Leśnej. Dociera to do Ciebie o jakich pieniądzach mowa???[/b]

 11. [b]Przyjeżdżają wieśniaki z Majdanu, Tarnowskiej i innych wiosek do szkół w Dębie i już zniszczyli (wyrwali) w męskiej ubikacji pokrętła do wybierania ciepłej lub zimnej wody w umywalkach.[/b]

 12. Opozysja do ktorej ja jestem w opozycji powinna polozyc nacisk na Burmistrza aby zainstalowal zaslony w drzwiach a przed wejsciem ustawil 2 koksowniaki a dodalkowo zainteresowal sie dlaczego sprzataczki zaslaniaja okienko chyba ze maja cos do ukrycia :|

 13. Na zewnątrz minusowa temperatura, więc dlaczego jak czekacie na busa czy autobus, to stoicie na polu, a nie w poczekalni? Przecież z poczekalni wszystko widać czy podjeżdża bus czy autobus prawda? Stoją i się trzęsą na polu, zamiast wejść do środka – co za idioci.

 14. [b]Panie Ordon! Jakby było ciepło w poczekalni, to by sprzątaczki nie zamykały sobie okienka. Jest zimno, więc zamykają![/b]

 15. "Temperatura utrzymywana zarówno w poczekalni, jak i w pomieszczeniach obsługi, jest taka sama i wynosi 18 stopni C i nie powinna być wyższa, gdyż podróżni przebywają w niej w okryciach wierzchnich."

  [b]Jakoś w innych miastach nie robi się takich głupot jak Ordon, czyli żeby temperatura w pomieszczeniu nie była wysoka, bo ludzie są w kurtkach!!! Na RDA w Krakowie jest tak ciepło, że można siedzieć w krótkim rękawku, a w Nowej Dębie na poczekalni jest kostnica.[/b]

 16. Na pewno nie jest temperatura taka sama w poczekalni oraz u kasjerek. W poczekalni zimno, u kasjerek ciepło. Nie kłam burmistrzu.

 17. Fakt że burmistrz dał ciała pisząc jakieś bzdury o przeciągach, ale ewidentnym kłamstwem jest że w poczekalni jest zimno. Wystarczy tam wejść. Nie rozumiem jak można kłamać w żywe oczy. Panie Marku czy ten materiał to pisany na jakieś zamówienie? Jak pan może tolerować takie bzdury, że nie ma grzejnika jak widać go gołym okiem. Przecież takie ewidentne bzdury podważają wiarygodność tego portalu. Dziwię się panu .

 18. Zbudować budynek wielkości kiosku ruchu za 800 000zł i jeszcze to spierdzielić "przeciągami"… To trzeba umieć! Z tym trzeba się urodzić! Gratulacje Panie Wiesławie i Zygmuncie! Jesteście cudowni!

 19. Jeden pisze:
  [quote]jak pan może tolerować takie bzdury, że nie ma grzejnika jak widać go gołym okiem.[/quote]
  Drugi przeczy:
  [quote]Grzejnik widać gołym okiem u sprzątaczek w dziupli oraz w ubikacjach, natomiast w holu grzejnika nie ma na 100 % !!!!![/quote]

  Tymczasem w artykule:
  [quote]Otrzymaliśmy szereg skarg od mieszkańców naszej gminy korzystających z przystanku autobusowego w Nowej Dębie dotyczące braku właściwego ogrzewania budynku poczekalni. Wedle relacji mieszkańców pomieszczenia poczekalni ogrzewane są przez klimatyzacje, co podczas silnych mrozów okazuje się nie wystarczające. Osoby obsługujące poczekalnie zasłaniają okno swojego pomieszczenia by zachować ciepło.[/quote]
  nie ma informacji, że grzejnika nie ma lub grzejnik jest. Napisane jest natomiast o braku właściwego ogrzewania co nie jest równoznaczne z fizycznym brakiem jakiegoś elementu + mowa o tym, że prawidłowo działa tylko klima. Tyle w temacie. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 20. Filemonie, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Z miejskiej kasy poszło niecałe 200 tys. Poczytaj sobie tutaj [url]http://www.nowadeba.pl/informator/art1046.html[/url]

 21. Dla tego z 31. Wejdz do poczekalni i podejdź do infomatow. Odwróć się do tyłu i zobacz jak na prawie całej długości wisi sobie grzejnik.

 22. Weśta nie rozśmieszajta ludzi. Sprawdź ile NAPRAWDĘ kosztował "kiosk" to wtedy nie bedzieta powielać bzdur. A może wrzućita link ile rozy łotwieroły ten "kiosek" bo mie si zdawa, że cuś koło 3 x. Znaczy si że mos racje bo pirszy raz kosztował 160 tyśków 2 x kosztował 300 tyśków a 3 roz kosztował 130 tyśków. Terozki se wybierzta co chceta albo lepij wrzućta linka którego chceta. Ja wybirom tego za 130 tyśków bo jakośik mi lepij na sercu.

 23. Weśta jeszcze wpiszta jak to TANIO "kioski" w Dembie budujOO… i jaki to nos Wójt mundry i zaradny ze takie pikne "kioseczki" budować potrafi. Ino zamknoć trza coby nase dziadki wrotami łod KIOSKA sie nie bawiły bo une takowej techniki nigdy nie widzioły i dopiero pokozoł im te technike nas "boski Wiencio" . Ja jako rypryzyntant nosej braci dziekuje ci WOJCIE żeśta nom troche techniki ze świata do Dymby przynius. Dzienkuja w imieniu swoim i poddanych i liczywa na wiencyj. Jontek.

 24. [quote]ale jest to wynik zabaw młodzieży drzwiami przesuwnymi[/quote]

  Ło matko … łelektoracie nos !!!! Weśta powidzta cosik tym niesfornym "bachorom" bo mie "jaśni pOOn Wójt" godał że jak dalij biedziewa tymi dźwirkami si bawić to łun ten "kiusek" zamkni i bedziewa wtedy we szynku "biedronkowym" siedzić a tom "dźwirka" jużci inne so i łotwierajo si ino w jedne strone. Rozumita !!!!!!

 25. Norczo, tyś nie czytaty czy co? Wysil się i poczytaj. Nie 800, tylko 600 i nie z podatków tylko z unii. A jak już brak argumentów to trzeba spróbować wyszydzić, co nie Jantek? Żenada :(

 26. [quote] i nie z podatków tylko z unii.[/quote]
  a to nie nasze podatki??
  i jak jest udział dotacji to znaczy że ma być fuszera? że trzeba robić bez względu na koszty i jakość? że funkcjonalność ma się nie liczyć?
  ŻENADA :(

 27. [b]WIESŁAW ORDON RZEKŁ:[/b]
  [quote]Z relacji pracowników obsługi wynika, że zdarza się, że temperatura spada poniżej 18 stopni C, ale [b]jest to wynik zabaw młodzieży drzwiami przesuwnymi.[/b] W takich przypadkach, niestety nawet najlepszy system ogrzewania nie spełni swej roli. Dlatego też osoby zatrudnione w poczekalni dbają o to, aby takich sytuacji było jak najmniej.[/quote]

  [b]Dzieci bawią się drzwiami… CHŁOPIE CZY JUŻ CAŁKIEM STRACIŁEŚ KONTAKT Z RZECZYWISTOŚCIĄ? JUŻ CAŁKIEM ODLECIAŁEŚ??? CZY PO PROSTU NIE ZWRACASZ UWAGI NA TO CO WYPOWIADASZ?[/b]

 28. [quote]tylko 600 i nie z podatków tylko z unii.[/quote]

  Znaczy si jom dopiero si dowiedzioł że to grosiwo z Łuni to nom dojo darmo. Bo u nos kiedyśik taki łurzyndnik na zybraniu we rymizi był i godoł że trza płacić do łunijnych bo łunijne inaczyj ni dadzo nic. To my jako lud ciemny zebroly jajka, mlyko, masłu co kto mioł i zapłaciły tu nam późnij wójt nowiuśki drzwirki zafundowoł do rymizy. Znacy dobrze my zrobiwa cy ni bom zdurnioł ???

 29. No nie, czy wam się już całkiem popier…..ło? To burmistrz ma stać i pilnować jak jakiś wieśniak z krzątki bawi się drzwiami, bo w życiu takich nie widział? Weźcie się ogarnijcie.

 30. [quote]No nie, czy wam się już całkiem popier…..ło? To burmistrz ma stać i pilnować jak jakiś wieśniak z krzątki bawi się drzwiami, bo w życiu takich nie widział? Weźcie się ogarnijcie.[/quote]

  buhahaha Nie ma to jak dyskuja z argumentami których nikt nie przedstawił. Dagmaro, czy słyszy głosy?

 31. Natychmiast Ociapko nalezy oglosic ANKIETE czy trzeba do poczekalni dobudowac kotlownie , obiecuje ze poswiece kilka godzin i oddam 100 glosow za budowa:|:(

 32. [quote]Z relacji pracowników obsługi wynika, że zdarza się, że temperatura spada poniżej 18 stopni C, ale jest to wynik zabaw młodzieży drzwiami przesuwnymi. [/quote]

  [b]Widzicie droga młodzieży? Wasz burmistrz mówi że to wosza wina. Żeśta drzwi rozsuwanych nigdy nie widzioły więc się bawita … Nie wachlujta tymi drzwiami bo zimno![/b]

  Niech młodzież sama oceni czy władza z nich kpi czy obraża… A może to tak na serio? Może na serio młodzież drzwiami się bawi… Sorry, nie kupuje tego.

 33. Reprezentując młodzież mogę jedynie dodać że pan burmistrz to się bawi ale swoimi mieszkańcami, kpiąc z nich. A co do młodzieży to dobrze burmistrzu znaleźć kozła ofiarnego – teraz to my młodzież ! Jutro będzie emeryt, po jutrze noworodki .

 34. Nauczyciel powinien uczyć ,piekarz piec chleb …….itd.ale tu w Dębie wszystko się porąbało .Przykre .Bo od kilku kadencji mamy cofkę, Mnie tam wszystko jedno i tak umrę na kresach ale was szkoda .A może nikomu nie zależy aby to namaszczone czerwienią miasteczko istniało.

 35. [b]Ławki jakie są w poczekalni to nieporozumienie! Takie ławki stawia się w parkach czy na mieście, a nie w poczekalniach. Panie Ordon do gabinetu weź sobie taką ławkę i siedź sobie na niej oraz przyjmuj gości. Nie można było w poczekalni wstawić fajnych siedzeń tylko ławki z parku?[/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here