Cykl spotkań promujących nowe kierunki w ZS nr 2 w Nowej Dębie

8

O nowych kierunkach kształcenia, które od nadchodzącego roku szkolnego 2016/2017 planuje uruchomić  Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie  tj. technik technologii szkła i operator urządzeń przemysłu szklarskiego dowiadują się gimnazjaliści i rodzice, którzy uczestniczą w tematycznych spotkaniach zorganizowanych na terenie szkół w gminie Nowa Dęba. Pierwsze spotkanie zorganizowano w dniu 6 kwietnia w Gimnazjum w Jadachach.

promocja zs2 nd 2016 4Władze Powiatu Tarnobrzeskiego, jako organu prowadzącego  Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie reprezentował Krzysztof Pitra, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego. W spotkaniu uczestniczył także  Leszek Mirowski, wiceburmistrz Nowej Dęby, dyrekcja Gimnazjum w Jadachach oraz przedstawiciele Pilkington Automotive Poland i Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spotkanie otworzyła Iwona Strojek, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie która przypomniała, że są to nowe kierunki, których nie realizuje żadna ze szkół ponadgimnazjalnych na Podkarpaciu.

Wicestarosta Krzysztof Pitra podziękował w imieniu zarządu powiatu dyrekcji Pilkington Automotive Poland za współpracę wyrażając jednocześnie nadzieję, że nowa oferta  edukacyjna znajdzie uznanie w oczach gimnazjalistów, jak i rodziców, którzy mogą dostrzec potencjał działających w Tarnobrzeskiej Specjalnej  Strefie Ekonomicznej  zakładów przemysłowych. – Mam nadzieję, że nowe kierunki kształcenia zarówno na poziomie technikum jak i szkoły zawodowej znajdą swoich odbiorców nie tylko wśród uczniów szkół z terenu gminy Nowa Dęba, ale także ościennych miejscowości, ponieważ przedsiębiorstwa działające w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to miejsca pracy dla mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego i sąsiednich powiatów, dlatego też edukacja nie musi zamykać się w granicach naszego powiatu. Śmiało mogą z niej korzystać uczniowie sąsiednich gmin – powiedział Krzysztof Pitra.

Kolejne spotkanie w dniu 7 kwietnia odbyło się  w budynku Placówek Oświatowych w Nowej Dębie. Gospodarzami spotkania byli Iwona Strojek, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie oraz Dariusz Siudem, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie. W spotkaniu uczestniczył także Paweł Bartoszek, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Jerzy Sudoł, radny powiatowy,  Leszek Mirowski, wiceburmistrz Nowej Dęby, przedstawiciele Pilkington Automotive Poland oraz Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Do nauki na nowych kierunkach zachęcał starosta Paweł Bartoszek. – Cieszymy się z tego, że jest duże zainteresowanie ofertą edukacyjną realizowaną przez nowodębskie szkoły oraz tym, co ma się dziać w przyszłości. Mamy nadzieję, że gimnazjaliści skorzystają z przedstawionej oferty, a w przyszłości wykorzystają zdobytą wiedzę w pracy zawodowej na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i nie tylko. Liczymy, że młodzież zostanie na naszym terenie i będzie wspierała lokalnych przedsiębiorców. Dlatego chcemy sprzedać wam wiedzę, abyście byli atrakcyjni na rynku pracy – powiedział Paweł Bartoszek, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Ostatnie ze spotkań odbyło się 12 kwietnia w Gimnazjum w Chmielowie.

/PT

8 KOMENTARZE

  • no nie w jakiejś fabryce za najniższą . młodzież powinna się zastanowić mieć na to czas gdzie chcą przyszłości pracować nie do końca życia w jakieś fabryce a może już niej nie będzie za parę lat
   uczniowie macie czas na decyzje ze właśnie w takim zawodzie

  • No to już wszystko jasne. A z resztą jaka płaca taka praca ,, bo przecież co mądrzejsi pouciekali już dawno z zawodu

  • Nie prorok ani jasnowidz tyko myślacy rodzic.
   W Sandomierzu byl podobny kierunek i go nie ma.
   Dlaczego?
   Tak jak napisal poniżej kiedyś z N. Dęby, dzisiaj z Krakowa BICIE PIANY

 1. Kto będzie uczył takiego zawodu? Kto zechce zapier… za 1850 brutto w fabryce w systemie zmianowym? Ludzie, bicie piany i tyle. Z tego miasta trzeba uciekać i to szybko!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here