Czas na "deszczówkę" na Broniewskiego

41

13/10/11r./

Mieszkańcy Osiedla Broniewskiego mają dość okresowych podtopień. Mocniejsze – zwłaszcza wiosenne i jesienne – opady deszczu powodują zalanie chodników i ulic. Chcą by wreszcie władze miasta zajęły się ich problemem.

Podtopienia nie są rzeczą nową. Taka sytuacja towarzyszy mieszkańcom Osiedla od kilkudziesięciu lat. Cieszyły się z niej jedynie dzieci, które pod opadach deszczu miały sporą „frajdę” bawiąc się w zastoinie. Jednak dorosłym nie było i nie jest do śmiechu. Zwłaszcza gdy trzeba pójść do pracy, sklepu, kościoła.


Zdjęcie z lipca 2011r.

W lipcu jeden z mieszkańców zwrócił się do Marka Ostapko (Ratusz) radnego z okręgu nr 1 w skład którego wchodzi Osiedle z prośbą o interwencje. – Poinformowałem o sprawie zarówno burmistrza jak i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Sygnalizowałem potrzebę wykonania kanalizacji burzowej na Osiedlu Broniewskiego – mówi Ostapko. Do tematu wrócono na najbliższej sesji rady miasta, na której Janina Lubera (Ratusz), przedstawiła problem radnym.

Burmistrz Wiesław Ordon (Nasz Samorząd) odpowiadając na interwencje radnych stwierdził, że „Wprowadzenie zadania budowa \”kanalizacji burzowej na Os. Broniewskiego \”nie jest możliwe do realizacji w tym roku, zarówno na etapie przygotowania dokumentacji technicznej, jak też i realizacji„ Po interwencji \”Ratuszowców\” doszło jednak do oczyszczenia istniejących tam studni chłonnych i zlecenia wykonania jeszcze jednej takiej studni co wszystko razem ma zapobiegać zaleganiu wody na tym terenie.


Zdjęcie z lipca 2011r.

W sierpniu po rozstrzygnięciu przetargu na budowę poczekalni dworcowej (PKS) i uzyskaniu kwoty niższej niż kosztorysowa radny Marek Ostapko zwrócił się do burmistrza aby „zaoszczędzone” środki przeznaczyć na niezbędne prace związane z wykonaniem kanalizacji na Broniewskiego. Pomysł ten nie spotkał się z aprobatą burmistrza Wiesława Ordona, który odpowiedział iż „zaoszczędzone” pieniądze będą przeznaczone na pokrycie deficytu gminy, a nowe zadania do budżetu gminy mogą wynikać z sytuacji szczególnych dla gminy.

Całą sprawę i moje działania w tym temacie przedstawiłem mieszkańcom Broniewskiego na ostatnim zebraniu Osiedla. Poinformowałem ich również, że wpisałem kanalizacje do propozycji budżetu na rok przyszły. Jako, że do wyłącznej kompetencji burmistrza należy konstrukcja budżetu, to w tym momencie od niego zależy finał całej akcji– mówi Ostapko.

/kk

41 KOMENTARZE

 1. MONOPOL (zdaniem takich osób jak Pan spod nr 2) na promocje ma tylko nasz kochany burmistrz, którego nie wolno krytykować. Radni są po to by przyklepywać uchwały i siedzieć cicho. Za to przecież biorą dietki. A Ostapce zachciało się działać, zadawać pytania i jeszcze o tym informować mieszkańców. Co za bezczelność!
  A najlepsze jest to, że gdyby nie działał w tym temacie (jak i w innych) to by był komentarz "Łostapko nic nie robi".

  Prawda jest taka, że niech ludzie wiedzą kto co robi a później niech oceniają i dokonują właściwych wyborów.

 2. Słusznie radzi BrygadaR ! Pan Burmistrz w czterech literach ma wyborców z miasta czego dowodem jest sprawa mieszkańców z Broniewskiego :[size=20] Podtopienia nie są rzeczą nową. Taka sytuacja towarzyszy mieszkańcom Osiedla od kilkudziesięciu lat.[/size].Ile razy mieszkańcy Broniewskiego interweniowali w tej sprawie ? Proszę zapytać Pana Burmistrza tej kadencji i wcześniejszej ! Przykładów można mnożyć! A Radny Ostapko o tym głośno mówi i bardzo dobrze ! Na co nam gospodarz, który nie dba o mieszkańców miasta, którzy zawierzyli mu swój los !

 3. co to za pomysł? nie należy podejmować takich inwestycji. To będą nowe wydatki w budżecie Gminy a przez to będzie ona bardziej zadłużona. Okresowo to OSP może wodę wypompować.
  Wpisując inwestycję do budżetu trzeba wiedzieć ile to będzie kosztowało. Czy Klub Radnych sprawdził tę informację? Równie dobrze możemy wpisać do budżetu budowę repliki Zamku w Malborku.
  Podsumowując: najpierw sprawdzić czy da się to naprawić i udrożnić, policzyć ile to będzie kosztowało, sprawdzić w jakim stopniu Klub chce zadłużyć gminę, poszukać czy są na to środki finansowe Unii Europejskiej, zaproponować projekt rozwiązania problemu ze wszelkimi alternatywami itd. A nie tak jak teraz. Robimy nową kanalizację burzową i już!

 4. [size=16]ten zły Ostapko i Ratuszowe, jak to tak można pisać, że coś ROBIO, co za bezczelność robić coś i jeszcze o tym napisać. Nie mogę pojąć, jak można tak rozliczać się z wyborcami, przecie ONE nic nie powinny wiedzieć co MY robimy. Jak BEDO wybory to poobiecujemy i BEDZIE ŁOKEJ, a tera MORDA W KUBEŁ. Ja 20 lat w radzie zasaiadam i radny nigdy nie miał prawa glosu do zabierania głosu i na dodatek jeszcze ROBIENIA czegokolwiek, że nie wspomne o PISANIU :o[/size]

 5. nigdy nie widziałam, aby na stronie Urzendu ktoś pisal, że coś robi NIGDY…… no może MALUTKI ARTYKULIK ALE TAKI MALUTKI NIC nie ZNACZONCY, [url]http://www.nowadeba.pl/informator/art861.html[/url]

 6. informacja o działaniach, artykuł o tym jakie problemy mają mieszkańcy. idz im powiedz jak ich zaleje że ich problem to autopromocja . niech wyborcy wiedzą kto jest za czym.

 7. [quote]że takimi wzorcami [/quote]
  przeca w ocenie WIĘKSZOŚCI RADNYCH TO WZÓR DO NAŚLADOWANIA …. w takim razie z kogo młody niedoświadczony, z małego miasteczka, bez zaplecza politycznego, acz wykształcony RADNY MA BRAĆ PRZYKŁAD …. uważam że tylko z tych CO SIEDZO W RADZIE JUŻ 20 lat i ich WODZÓW …… jak widac AUTOPOROMOCJA to NIC ZŁEGO jak nie dotyczy RATUSZOWYCH……. to jest właśnie RZENADOM :(

 8. [quote]Wpisując inwestycję do budżetu trzeba wiedzieć ile to będzie kosztowało. Czy Klub Radnych sprawdził tę informację? Równie dobrze możemy wpisać do budżetu budowę repliki Zamku w Malborku. [/quote]

  No jasne! Ważniejsze są DOMY LUDOWE NA WSI oraz SZKOŁY NA WSI w których uczy się mała liczba dzieci. Jeśli mowa o wsi to trzeba wykazać się wielką wrażliwością społeczną i współczuciem. A miasto? Co tam miasto!
  Po co wydawano kasę na te domy ludowe i wiejskie centra kultury ( jakiej kultury ja się pytam? ) skoro można było wykorzystać puste budynki szkół gwarantując tym obiektom przetrwanie? A w mieście ludzie brodzą w wodzie. Nie mów mi zatem o racjonalnej polityce finansowej skoro utrzymuje sie coś takiego jak Straż Miejską i w/w budynki. Na kanalizacje na wieś za miliony złotych nie szczędzono pieniędzy. No ale cóż: WIERZĘ ŻE NOWA DĘBA ZAMIAST WÓJTA BĘDZIE MIAŁA BURMISTRZA. Póki co toast :Niech żyje wieś! Nowa Dęba dzielnicą Tarnowskiej Woli!

 9. a gdzie jest ul. Broniewskiego? to zdjęcie jest z lipca. W lipcu wszędzie były kałuże :-)
  A nie taniej i lepiej byłoby porobić jakieś kładki i mostki?

 10. Tam gdzie były odpływy i studzienki prawidłowo wykonane czegoś takiego nie było.

  [quote]A nie taniej i lepiej byłoby porobić jakieś kładki i mostki?[/quote]
  Myślę, że jeszcze taniej byłoby powrócić do przemieszczania się za pomocą lian. Jak tarzan. Mielibyśmy załatwiony ciąg komunikacyjny oraz park linowy w jednym. Innowacja na skalę Polski a może nawet i Europy. Niech zastępca burmistrza poważnie to przemyśli. SKORO ŚCIANKA WSPINACZKOWA nie wypaliła to liany byłyby świetnym uzupełnieniem SIŁOWNI POD CHMURKĄ.
  [img]http://republika.pl/blog_re_4010916/5799475/tr/tarzanie_ratuj____damian_lata_na_lianach_w_dzunglii_polwyspu_kowloon.jpg[/img]

 11. Nowa Dęba zawsze będzie wsią! Wystarczy popatrzeć na balkony – wszędzie są kwiaty, a w Dębie co? GACIE! Powieszone na jakichś genialnych konstrukcjach przed balkonami. To jest miasto? To jest wieś więc i woda musi być na chodnikach. Jak to na wsi!

 12. Żeby Nowa Dęba była miastem, to muszą mieszkańcy tego chcieć. A żeby chcieli, to muszą to czuć. A żeby czuli to muszą mieć świadomość potrzeb miejskich. I czas temu sprzyja.
  Natomiast ludność sołecka ma świadomość swojego pochodzenia i wie czego chce i to dostaje – i to z nawiązką.
  A kasa jedna

 13. A my Dębianie jezdeśmy właśnie miastowe łod 50 lot . Mieszkom na łosiedlu pułnoc w bloku ….. hej . A gacie przecies gdziesik susyć trzeba, a jak pojade do moich dziadkow z tablicą RTA to wszyćkie mi zazdroszczo …..

 14. [quote]#23 | Dębionin dnia 10/13/2011 22:18
  A my Dębianie jezdeśmy właśnie miastowe łod 50 lot . Mieszkom na łosiedlu pułnoc w bloku ….. hej . A gacie przecies gdziesik susyć trzeba, a jak pojade do moich dziadkow z tablicą RTA to wszyćkie mi zazdroszczo …..[/quote]

  A wiesz przynajmniej jak nazywa się osiedle północ?CHAMBURG
  Dlatego że mieszkają tam chamy i burki:(
  Twoją lasowiacką gwarę[b]Dębioninie[/b] o kant **** rozbić.NIie potrafisz pisać poprawnie ojczystym językiem a za lokalną ,lasowiacką gwarę się kołku chwytasz.

 15. [quote]#2 | eee dnia 10/13/2011 09:14
  nie za dużo tej autopromocji? rzygać się już chce, Panie Ostapko[/quote]
  NIE DARZĘ SZCZEGÓLNYMI WZGLĘDAMI RADNEGO OSTAPKO LECZ TO JEGO PORTAL I MA PRAWO SIĘ NA NIM PROMOWAĆ.OSOBIŚCIE ORAZ PRZY WYDATNEJ POMOCY SWOICH PRZY****SÓW. WSZELKIEJ MAŚCI GUMISIÓW ,BRYGAD I DRURKÓW.
  [b] Przy****sy szczekają a karawana idzie dalej.[/b]

 16. [quote]#28 | T.W dnia 10/14/2011 15:17
  Odpi******* się od Tarnowskiej Woli.[/quote]
  Jak to się od…..lić.Wszak my nowodębianie dbamy o Was.Ograniczyliśmy Wam prędkość przejazdu przez Tarnowską Wolę.Deratyzatorzy komarów nie truli.A to wszystko w trosce o owsiki

 17. [quote]#30 | T.W dnia 10/14/2011 15:47
  Twoja inteligencja jest na zbyt niskim poziomie,nie będę się do niego zniżał Miastowy kozaku przed monitorem[/quote]

  [b]Ja nie gadam głupot,ja stwierdzam fakt. To Twoja inteligencja jest zbyt niska, by zrozumieć mój wybitny umysł.Jakakolwiek konwersacja między nami jest więc po prostu bezcelowa[/b]

 18. Ależ się plebs kłóci , a jak u mnie w robocie siedzą to łby pospuszczane mają …. ej leśni ludzie …. tu każdy bohater …. no a teraz używajcie ile chcecie , lecę do Egiptu , jak wrócę zapomnę że tu byłem ….

 19. aqq ….. gość tu podpuszcza ty ty się ślinisz , zresztą jak zauważyłem nie tylko na ten temat , masz kompleks ….. wygnieć pryszcze i wyjdź na miasto a nie siedzisz w wielkiej płycie na hamburgu …. waląc w kalwisze anonimowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here