Czy powstanie grupa energetyczna?

17

02-03-2012

Samorządy Sandomierza, Nowej Dęby, Gorzyc, Grębowa, Baranowa Sandomierskiego, a także Starostwo Tarnobrzeskie stworzą wspólnie z Tarnobrzegiem grupę energetyczną. Dzięki temu możliwe będzie wynegocjowanie atrakcyjnego upustu za dostawę energii do gmin. Do grupy przystąpią także miejskie spółki.

W środę, na zaproszenie Prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza, do tarnobrzeskiego Urzędu Miasta zjechali zastępcy wójtów i burmistrzów z Nowej Dęby, Gorzyc, Grębowa, Baranowa Sandomierskiego i Sandomierza oraz Starostwa Tarnobrzeskiego.

Wszystkim bowiem spodobał się pomysł Prezydenta Tarnobrzega, który zaproponował stworzenie grupy energetycznej, co daje możliwość wynegocjowania lepszych cen za dostawę energii elektrycznej. Do grupy oprócz samych jednostek samorządu terytorialnego, mają dołączyć także spółki miejskie.

Kiedy wspólnie z innymi samorządami stworzymy grupę energetyczną, będziemy atrakcyjniejszym klientem dla dostawcy energii. Poza tym, w grupie, łatwiej będzie nam negocjować stawkę za dostarczanie energii. Wszystko to przełoży się na oszczędności w miejskiej kasie. Burmistrz Grębowa na przykład zamiast 5 procentowego rabatu, będzie płacił rachunki niższe np. o 20 procent. Tylko ktoś niemyślący, komu nie zależy na oszczędnościach w gminnym budżecie, nie zdecydowałby się na taką propozycję – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Podczas środowego spotkania, przedstawiciele poszczególnych samorządów wytypowali Tarnobrzeg, jako gminę prowadzącą, która doprowadzi do podpisania porozumienia między gminami. Później zostanie wyłoniony podmiot, który zajmie się procedurą przetargową na dostawę energii elektrycznej.

Z rozmów z przedstawicielami innych samorządów wynika, że dotychczas największy wynegocjowany indywidualnie rabat wynosił do 10 procent. W lepszej sytuacji był Tarnobrzeg, który może pochwalić się już 15 procentowym rabatem. – Wierzę, że nasze wspólne rozmowy i działania szybko przyniosą efekty, które włodarze każdej z gmin, łatwo dostrzegą – dodaje Prezydent Mastalerz.

/UMT

17 KOMENTARZE

 1. Brawo ! Ktoś otrzyma nową posadkę ! I "oszczędności" pójdą na wynagrodzenie albo trzeba będzie dopłacić, użytkownikom nic nie ulży! Katler zdaje się jest bez pracy !

 2. [quote]Brawo ! Ktoś otrzyma nową posadkę ! I "oszczędności" pójdą na wynagrodzenie albo trzeba będzie dopłacić, użytkownikom nic nie ulży! Katler zdaje się jest bez pracy ![/quote]

  To żart? Pytam bo nie wierzę, że ludzka psychika może coś takiego wyprodukować. Jak można nie czaić prostej zasady że jak coś bierzesz w dużej ilości to masz taniej? Poczytaj trochę jak to działa w innych regionach kraju i później pisz pierdoły. Nie masz pojęcia o co chodzi a się wypowiadasz jak wielki znawca który ODKRYŁ PRAWDZIWE INTENCJE I DRUGIE DNO.

 3. Jaki ma sens zachwycanie się rabatami, jeżeli się nie ma wpływu na cenę wyjściową, się pytam?
  Przecież rabaty daje się po to aby zarobić a nie stracić, co widać np. na rynku usług telefonicznych.

 4. [quote]Jaki ma sens zachwycanie się rabatami, jeżeli się nie ma wpływu na cenę wyjściową, się pytam?
  Przecież rabaty daje się po to aby zarobić a nie stracić, co widać np. na rynku usług telefonicznych.[/quote]

  Co jest lepsze?
  1) Gdy kupię towar X indywidualnie zapłacę cenę Y
  2) Gdy kupię towar X w ramach zakupów zbiorowych zapłacę cenę Y pomniejszoną o 20-30%

  Dziękuję za uwagę.

 5. Ale kogoś zabolało !
  Czyżby miał osiąść na tym stołeczku?
  To jest nasz kraj jaj. Takie są realia i tylko ślepy tego nie dostrzega !
  Gościu #2
  Powalcz lepiej o wiek emerytalny! Chyba , że siedzisz gdzieś na państwowej ciepłej posadce i ja cię muszę utrzymywać!

 6. [quote]Wezmę z pod budki z piwem kilku moich kumpli i pójdziemy doGrin stonki wynegocjować nową, niższą cenę za VIPa[/quote]
  Ja biegnę po karton mleka to będzie taniej !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here