Czy uchodźcy trafią do Nowej Dęby?

31

Polska jest gotowa na przyjęcie 30 tysięcy uchodźców – informuje „Gazeta Wyborcza”. Gorzej będzie jednak z ich integracją, bo dziś muszą liczyć głównie na siebie i organizacje pozarządowe.

uchodzcyZa organizację pomocy uchodźcom na pierwszym etapie odpowiada Urząd ds. Cudzoziemców. Zapewnia on opiekę w 11 ośrodkach, w których już przebywa 1422 cudzoziemców. Wolnych jest jeszcze 558 miejsc.

W każdej chwili można jednak zwiększyć ich liczbę nawet do 30 tysięcy, udostępniając uchodźcom byłe hotele czy organizując specjalny tymczasowy obóz na poligonie w Nowej Dębie. Mogą też sami wynajmować mieszkania.

Jak przypomina „Wyborcza”, taki plan był już gotowy w ubiegłym roku, gdy spodziewano się, że do naszego kraju masowo będą uciekać, w obawie przed wojną w Donbasie, mieszkańcy Ukrainy.

 

Źródło: Onet.pl

31 KOMENTARZE

  • Mieszkańcy powinni złożyć petycję w sprawie dostępu do broni palnej. Minimum po jednym AK47 na głowę i 100 sztuk amunicji.
   Jak dzieci wysyłać do szkoły ? Jak żyć bezpiecznie ? Każdy ma prawo do obrony życia i rodziny.

 1. Niech miłosierni katolicy którzy stanowią wg.przedstawicieli kościoła 97% narodu się nimi ,jak papież prosi,zaopiekują.Ja jestem w 3% mniejszości i ich nie zapraszam.

 2. nowodebianie w czasie II wojny swiatowej Iran przyja około 100 TYSIECY Polakow którzy ewakuowali się z związku radzieckiego zapewnili im wyżywienie i opieke .Tak ze jak troszkę się poziom zycia wam poprawil to już nic nie widzicie niż koniec własnego nosa.POCZYTAJCIE TROSZKE HISTORII

  • Iran nas tam wziął bo tak zakontraktowali Angole z Andersem, polacy mieli ochraniać pola naftowe dzięki temu mogli też zaciągać rodziny. Zresztą po wojnie Anglicy wystawili nam rachunek za to. Proponuje bardziej zagłębić się w historię a nie powtarzać populistyczne slogany. Nikt nas tam z litości i chęci pomocy nie wziął

 3. Gdybyś rzeczywiście znał historię to wiedziałbyś od kogo zależny był Iran w tym czasie i jakie tam były wpływy. Po drugie te 100 tys przybyło z ZSRR czyli kraju który graniczył z Iranem, dlaczego uchodźcy obecnie nie zostaną w Turcji np. skoro oni tylko uciekają od wojny, jeżeli oni decydują się na podróż do Niemiec to nie są uchodźcami tylko imigrantami i to nie zarobkowymi bo raczej większośc nie będzie pracowała, tylko emigrantami socjalnymi. Dziękuje :)

 4. Sprawa robi sie powazna, rzad zadecyduje o ulokowaniu 1000 albo 2000 osob na poligonie, a burmistrz jeszcze nic oficjalnie powiedzial? On jest tylko urzednikiem, czy tez jest politykiem?

  • nikt się jakiegoś Ordona z Tarnowskiej Woli nie będzie pytał o zdanie. Przyślą imigrantów i tyle. On to co najwyżej może sobie przekręty robić, a „uczciwi wykonawcy” przy nim zbijać mająki bo głupia gawiedź nie widzi jak jest robiona w balona :)

 5. Wiemy jacy są muzułmanie. Wiemy jak trudno będzie zapewnić mieszkając obok bezpieczeństwo dzieciom idącym do szkoły. Czy nie powinniśmy złożyć petycji w sprawie dozbrojenia lokalnych mieszkańców ? Np. po jednym AK47 na głowę, 2 sztuk broni krótkiej i po 100-200 sztuk amunicji. Zagrożenie jest realne, a każdy ma naturalne prawo do obrony swojego życia i rodziny.
  Może taki ruch ostudzi zapał urzędników w sprawie ich przyjęcia do Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here