Dzień Seniora 2014

24


Dniu 20-09-2014 w sali Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie odbyło się spotkanie integracyjne członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z okazji „ Dnia Seniora”.
Na uroczystość przybyło 104 osoby wraz z zaproszonymi Gośćmi, wśród których byli przedstawicie Zarządu Powiatu Tarnobrzeskiego, władze Miasta i Gminy w Nowej Dębie, Ksiądz z Parafii Podwyższenia Krzyża Św., przedstawiciele Zakładów Pracy i Instytucji państwowych oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych Związków Zawodowych i stowarzyszeń. Wszystkich zebranych powitała serdecznie Przewodnicząca PZERiI J.M. Kaczmarek, dziękując także za liczne przybycie. Dla wszystkich przybyłych na uroczystość, wiersz Leopolda Staffa pt. „Po latach” powiedziała Pani Maria Mączka, za co otrzymała duże brawa.W imieniu Zarządu i Związku wszystkim darczyńcom i osobom, które czynnie wspierają nasz Związek, podziękowała Przewodnicząca J.M. Kaczmarek. Później uczczono minutą ciszy zmarłych członków Związku i Zarządu. Następnie Przewodnicząca poprosiła o zabranie głosu zaproszonych Gości, którzy w ciepłych słowach życzyli Seniorom wszystkiego najlepszego, długich lat życia w zdrowiu oraz dziękowali za wysiłek w pracy na rzecz Związku i Miasta wręczając także kwiaty. Za ciepłe słowa Przewodnicząca podziękowała Gościom.
Dla Jubilatów, którzy w tym roku obchodzą swój wspaniały Jubileusz-90, 85 i 80 lat, Przewodnicząca złożyła najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz dużo, bardzo dużo zdrowia, a Panią D. Urbaniak i Pana J. Witkowskiego poprosiła o wręczenie dla Jubilatów od Zarządu, po róży i czekoladzie.
Młodzież z „Zespołu Dębianie”, prowadzonego przez choreografa Panią Marię Łączną, który w tym roku obchodził 15-lecie swej działalności, zatańczyła dla zebranych piękne tańce polskie. Przewodnicząca J.M. Kaczmarek podziękowała wykonawcom za piękny występ oraz opiekunowi artystycznemu Pani Marii Łącznej, a zebrani nagrodzili wykonawców gromkimi brawami. W imieniu Zarządu i Związku wszystkim darczyńcom i osobom, które czynnie wspierają Nasz Związek podziękowała Przewodnicząca.Po części artystycznej podawany był przez Panie z M-G O P S obiad oraz ciasto, kawa i herbata. W czasie obiadu płynęła muzyka z płyt, które puszczał Pan Kamil Hinzman. Szczególne podziękowania były dla Firmy Handlowo-Usługowej „Joanna Urban” i kwiaciarni „Gerbera” w Nowej Dębie za otrzymane kwiaty dla Jubilatów i piękne bukieciki do wystroju stołów. Smaczne owoce zasponsorował nam osobiście Dyr. M-G O P S Pan Leszek Mirowski.
Wszyscy uczestnicy spotkania na zakończenie dziękowali całemu Zarządowi za przygotowanie wspaniałego przyjęcia. Organizatorzy mają też satysfakcję, że mogli dać każdemu chociaż trochę radości. Seniorzy bawili się do godziny 20-tej, w bardzo miłej atmosferze przy muzyce Grupy Muzycznej „Relaks”.

Przewodnicząca:
J. M Kaczmarek

Źródło: UMiG

24 KOMENTARZE

 1. Gratulacje dla Pani Kaczmarek, Pani Mączki i całego zarządu Polskiego Związku Emerytów za piękną organizacje i Zespołowi Szkół nr 1 na ręce pani dyrektor Lubery za miłą gościnę. Uszanowanie dla Państwa.

 2. cytat: „Wszyscy uczestnicy spotkania na zakończenie dziękowali całemu Zarządowi za przygotowanie wspaniałego przyjęcia. Organizatorzy mają też satysfakcję, że mogli dać każdemu chociaż trochę radości.”

  Dobrze, że zarząd działa tak prężnie i każdego roku organizuje takie wydarzenia. Dobrze, że wśród seniorów jest taka aktywność i wola działania.

  • to sobie emeryci dla emerytów zorganizowali. sami sobie w dzień swojego święta. mają swoje stowarzyszenie, zrzeszają się, działają. trzeba brać z nich przykład :)

 3. Zadziwiające jest pieszczenie tej grupy zarówno przez rządzących jak i opozycję. Widać jest to wartościowy elektorat zarówno dla jednych jak i drugich.

  • Z tym że rządzący jeszcze nic dla tego grupy nie przygotowali i nic dla niej nie zrobili. Dzień Seniora to impreza którą zarząd związku emerytów organizuje corocznie.

  • zubow jak to nie ma ?, a kto podpala smietniki i tablice ?,chyba o 3 rano nie emeryt o lasce bo ta sa wyborcy Ostapki

  • Dźwiga „ĆIĘŻAR ODPOWIEDZIALNOŚCI”… przykre, że takie postacie jak ona decydują o naszym mieście. Nic dziwnego, że nie jest dobrze…

  • Ma już kobiecina swoje lata i biorąc przykład z niektórych radnych mogłaby za życia odpuścić , a tak czy znów musimy czekać aż powołanie na W9 od Niej, nas wyswobodzi?

 4. @kostucha nie leń się bo nwodębskie bułopodobne trutnie kolejny dzień przeżerają w Leszkowym obiadkowym MOPSIE nasze podatki.Liczymy na Ciebie-do roboty.

 5. Większość zaproszonych gości to sponsorzy tej imprezy,ciekawe czy choć raz( ktokolwiek widział,ktokolwiek wie) wspomógł kasą klecha, obiadkowy czarnosęp.

 6. ciesze sie ze spotkaliscie sie wspolnie.Szkoda ze nie moglam byc razem z Wami.pozdrowienia.Paniu Ziutko prosze o nastepne imprezy.Zawsze lubialam spotykac sie z Wami i mysle ze niedlugo to nastapi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here