Dziś kolejna rozprawa byłego zastępcy burmistrza

5
Zdjęcie autorstwa Sora Shimazaki z Pexels

W Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu ruszy dziś kolejna część procesu byłego zastępcy burmistrza Nowej Dęby.  Zasiada on na ławie oskarżonych w związku z podejrzeniem o przekroczenie swoich uprawnień i złamanie przepisów karnych ustawy o ochronie danych osobowych.

Sprawa dotyczy zamieszczenia przez oskarżonego na stronie urzędu miasta, poufnej korespondencji jednego z mieszkańców, który informował Komisje Rewizyjną Rady Miejskiej o nieprawidłowościach na miejskich inwestycjach.  Z aktu oskarżenia wynika, że zastępca burmistrza miał wykorzystać stronę internetową Urzędu Miasta do osobistego ataku, na autora skargi. Zamieścił tam jego pismo wraz z danymi osobowymi (imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania, numerem telefonu), co w ocenie autora pisma miało być formą publicznego linczu i zemsty za poruszanie niewygodnych dla urzędników spraw. Pismo to zostało  zamieszczone w negatywnie nacechowanym artykule, który przedstawiał skarżącego w złym świetle. Oskarżony tłumaczył się, że działał w stresie i pod wpływem silnych emocji, a jego celem nie było złamanie prawa.

W tej sprawie zakończył się już proces cywilny o naruszenie dóbr osobistych skarżącego przez byłego urzędnika.  Zdaniem Sądu były zastępca burmistrza nie miał prawa upubliczniać na stronie urzędu miasta poufnego listu mieszkańca wraz z jego danymi osobistymi. Sąd nakazał urzędnikowi przeproszenie mieszkańca na stronie Urzędu Miasta, oraz zapłatę 2 tysięcy złotych na nowodębskie Koło Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych i zapłatę 2 tysięcy złotych nawiązki dla powoda oraz pokrycie kosztów sądowych i adwokackich.

O przebiegu i finale procesu karnego będziemy informować.

5 KOMENTARZE

  1. Jak sie ta sprawa rozstrzygnela? Ktos ma informacje ciekawo mnie to bym bardziej ze ten pan powinien odpowiedziec za swoją arogancję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here