Dziura po kotłowni dalej straszy. Decyzja w tym roku!

66

02-01-2012

Rozbiórki kotłowni dokonano pod koniec 2008 roku. Od tego czasu mieszkańcy Nowej Dęby mogą \”podziwiać\” dziurę jaka po niej została.  Jeszcze w poprzedniej kadencji władze miasta mówiły o budowie w tym miejscu najpierw bloku mieszkalnego, później komisariatu policji. Jednak po dzień dzisiejszy ani blok, ani komisariat w tym miejscu nie powstał. 

CZYTAJ POPRZEDNI TEKST

W styczniu 2011 roku na burmistrz Wiesław Ordon informował, że „Część terenu po byłej kotłowni znajduje się w użytkowaniu wieczystym Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowej Dębie. W chwili obecnej PGKiM dokonuje regulacji stanu prawnego własnego gruntu na tym terenie. Po uregulowaniu stanu prawnego gruntu przez PGKiM, będzie możliwość zamiany gruntu [pomiędzy gminą a PGKiM- red.], a następnie ogłoszenie przetargu. „

10 grudnia 2012 roku został zawarty akt notarialny pomiędzy Gminą Nowa Dęba a spółką PGKiM Nowa Dęba, która zrzekła się na rzecz gminy prawa wieczystego użytkowania na działkach po starej kotłowni (wraz z własnością budynków zlokalizowanych na tych działkach).

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej (28.12.2012r.) przewodniczący Klubu Ratusz Marek Ostapko zapytał burmistrza Wiesława Ordona jakie są plany władz miasta co do tego terenu. Wiesław Ordon odpowiedział, że docelowo powstanie tam blok mieszkalny. W chwili obecnej władze miasta rozpatrują kilka scenariuszy wśród których są: budowa bloku komunalnego przez gminę, budowa bloku w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, sprzedaż działki w przetargu z przeznaczeniem pod budownictwo wielomieszkaniowe. Na pytanie kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie burmistrz odpowiedział, że w 2013 roku.

/kk

66 KOMENTARZE

 1. A ja słyszałem że to ma być teren pod Ratusz. Albo tu go wybudują,albo tu go zakopią.Ledwo wytrzeźwieli po Sylwestrze i już jad i jak by tu dokopać burmistrzowi.
  Pomału od razu Krakowa nie zbudowali,zmieni się i ten teren,tylko wy się zmieńcie bo teraz to patrząc na was to tak jakbym patrzył na ten dół.

 2. [b]nie ma jak dopierd…. burmistrzowi to czepmy się dziury….
  myślenie radnego "Łostapko" nie zmieniło się niestety w Nowym Roku.

  Pozdrawiam wszystkich zniesmaczonych artykułami na tym portalu.[/b]

 3. [b]Przeczytałem ten tekst i nie widzę czepiania się a jedynie zwykłą informację. W tekście nie ma ŻADNEJ OPINII typu "Ordon nie daje sobie rady z prostą sprawą". Ale skoro mistrzowie spod numeru 2 i 3 podświadomie uznali zwykłą informacje za "dokopanie" i "czepianie się" to znaczy, że rzeczywiście należy odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego burmistrz Ordon nie potrafi zrobić porządku z tą dziurą. Ostatnio wzywał do konsultacji w sprawie regulaminu utrzymania porządku w mieście a trzyma jakieś wysypisko pod oknami ludzi.[/b]

 4. Proponuje zaklaskać Ordonowi i cieszyć się z wysypiska śmieci w środku miasta ( bo takim wysypiskiem jest ta jama po kotłowni).

 5. Panie Ordon! Bardzo piękna dziura! Wspaniała!!!! 7 cud świata. Proszę nie słuchać tego Ostapki i Ratusza! Proszę jeszcze na kilka lat pozostawić nam te dziurę! Kochamy syf i brud! Kochamy jak śmietnisko w środku miasta! A jak Ostapce i Ratuszowi śmietnisko przeszkadza to niech się wyprowadzooo! Prosimy o więcej takich dziur! Może na plantach taką by pan zrobił???? Z góry dziękujemy Panie Ordon! Jest pan BOSKI!

 6. Panie Ordon! Bardzo piękna dziura! Wspaniała!!!! 7 cud świata. [quote]Proszę nie słuchać tego Ostapki i Ratusza! Proszę jeszcze na kilka lat pozostawić nam te dziurę! Kochamy syf i brud! Kochamy jak śmietnisko w środku miasta! A jak Ostapce i Ratuszowi śmietnisko przeszkadza to niech się wyprowadzooo! Prosimy o więcej takich dziur! Może na plantach taką by pan zrobił???? Z góry dziękujemy Panie Ordon! Jest pan BOSKI![/quote]

  Ba! W Dębie ma być syf, a jak się jakiemuś Ostapce nie podoba ten bajzel to niech wyjedzie. Dziękujęmy panie Ordon za pańskie wspaniałe i światłe RZONDY! POPIEROMY i proszę zostawić ten bajzel koło górki tak jak jest! Cieszymy się, że mamy taki bajzel i jest nam dobrze!

 7. Łostapko łostro walczy o interesy przyjaciela/wydawcy gazetki info, żeby mu pozwolili nowy blok/może znowu hotel? postawić, ciekawie się dzieje ;)

 8. Nie każde miasto może pochwalić się taką dziurą w której zalegają odpady i śmieci. Tylko ekologiczna gmina na czele której stoi nieustraszony Wiesław Ordon ma takie piękne coś w swoim mieście. Gratuluję burmistrzowi Ordonowi i życzę kolejnych sukcesów!

 9. Nogli by to dobrze zagospodarowac,niestety miasto nie mysli burmistrz tylko obiecuje . Ciekawym tematem takze jest teren obok skateparku ktory od jesieni stoi wyryty i czeka chyba na lepsze czasy…

 10. miastem blaszanych garaży, wszędzie ich pełno. Szpecą wygląd miasta. Poustawiane chaotyczne bez ładu i składu. Prawdopodobnie to ogromne wpływy dla gminy z tytułu użytkowania wieczystego gleby ale czy tędy droga?

 11. [b]ten ptyś spod #3 to albo jakiś frustrat, albo nie zauważył ze sylwester się skończył, albo jakiś wyznawca jarka kaczyńskiego….. [/b]

 12. Jaki blok komunalny ten nasz burmiszcz chce budować? za co? przecież kolejnego kredytu to już nikt chyba nie udzieli. Obiecanki cacanki. Jak kandydował na burmistrza to w swoim programie wyborczym miał likwidację straży miejskiej i co????

 13. [color=#000000]ŁOSTAPKO[/color][color=#000033]ŁOSTAPKO[/color][color=#000066]ŁOSTAPKO[/color][color=#000099]ŁOSTAPKO[/color][color=#0000cc]ŁOSTAPKO[/color]
  [color=#0000ff]ŁOSTAPKO[/color][color=#330033]ŁOSTAPKO[/color][color=#330066]ŁOSTAPKO[/color][color=#330099]ŁOSTAPKO[/color][color=#3300cc]ŁOSTAPKO[/color][color=#3300ff]ŁOSTAPKO[/color][color=#660000]ŁOSTAPKO[/color][color=#660033]ŁOSTAPKO[/color]
  [color=#660066]ŁOSTAPKO[/color][color=#660099]ŁOSTAPKO[/color][color=#6600cc]ŁOSTAPKO[/color][color=#6600ff]ŁOSTAPKO[/color][color=#990000]ŁOSTAPKO[/color][color=#990033]ŁOSTAPKO[/color][color=#990066]ŁOSTAPKO[/color][color=#990099]ŁOSTAPKO[/color]
  [color=#9900cc]ŁOSTAPKO[/color][color=#9900ff]ŁOSTAPKO[/color][color=#cc0000]ŁOSTAPKO[/color][color=#cc0033]ŁOSTAPKO[/color][color=#cc0066]ŁOSTAPKO[/color]
  [color=#000000]ŁOSTAPKO[/color] [color=#000033]ŁOSTAPKO[/color] [color=#000066]ŁOSTAPKO[/color] [color=#000099]ŁOSTAPKO[/color] [color=#0000cc]ŁOSTAPKO[/color] [color=#0000ff]ŁOSTAPKO[/color] [color=#330033]ŁOSTAPKO[/color] [color=#330066]ŁOSTAPKO[/color] [color=#330099]ŁOSTAPKO[/color] [color=#3300cc]ŁOSTAPKO[/color] [color=#3300ff]ŁOSTAPKO[/color] [color=#660000]ŁOSTAPKO[/color] [color=#660033]ŁOSTAPKO[/color] [color=#660066]ŁOSTAPKO[/color] [color=#660099]ŁOSTAPKO[/color] [color=#6600cc]ŁOSTAPKO[/color] [color=#6600ff]ŁOSTAPKO[/color] [color=#990000]ŁOSTAPKO[/color] [color=#990033]ŁOSTAPKO[/color] [color=#990066]ŁOSTAPKO[/color][color=#990099]ŁOSTAPKO[/color] [color=#9900cc]ŁOSTAPKO[/color] [color=#9900ff]ŁOSTAPKO[/color] [color=#cc0000]ŁOSTAPKO[/color] [color=#cc0033]ŁOSTAPKO[/color] [color=#cc0066]ŁOSTAPKO[/color] [color=#cc0099]ŁOSTAPKO[/color] [color=#cc00cc]ŁOSTAPKO[/color] [color=#cc00ff]ŁOSTAPKO[/color] [color=#003300]ŁOSTAPKO[/color] [color=#003333]ŁOSTAPKO[/color] [color=#cc3366]ŁOSTAPKO[/color] [color=#cc33cc]ŁOSTAPKO[/color] [color=#cc33ff]ŁOSTAPKO[/color]

  [size=28][b]NA KRÓLA TEGO PADOŁU[/b][/size][color=#00ff00][/color]

 14. Dobrze, że Pan Marek o tym pisze! W mieście brakuje mieszkań socjalnych. Za takie można by uważac te nad przychodnią zdrowia. Ale stamtąd częśc mieszkańców chcą uciekac, bo mają dośc sąsiedztwa przychodni oraz towarzystwa alkoholików.
  Pozdrawiam Myślących o Mieście !:)

 15. Rzecz w tym, że burmistrz nic nie robi. Będzie się 12 miesięcy zastanawiał czy budować blok komunalny czy oddać prywaciarzowi???? To dokonując zamiany działek nie wiedział po co tej zamiany dokonuje??? Dokonywał jej ot, tak dla zabawy? Są dwa proste wyjścia i niech komisja rady podejmie decyzje i tyle. Wiele spraw czeka do załatwienia więc po co się modlić nad czymś tak prostym jak tutaj.

 16. [i]#12 | II dnia 01/02/2013 14:05
  Łostapko łostro walczy o interesy przyjaciela/wydawcy gazetki info, żeby mu pozwolili nowy blok/może znowu hotel? postawić, ciekawie się dzieje Wink[/i]

 17. Skoro władze zamiast zagospodarować śmietnisko w centrum miasta wolą trzymać ten syf to rodzi się pytanie: NA KOGO TA DZIAŁKA CZEKA???? Jeśli gmina nie jest w stanie sama zagospodarować ten teren to niech ogłosi przetarg. Wygra ten co da najwięcej. Więc pytam: W CZYM PROBLEM PANIE BURMISTRZU? O CO PANU CHODZI???

 18. Pomijając wszelkie lubienie czy nie lubienie skandaliczne jest to że radny prowadzący tą stronę toleruje takie wpisy jak ten powyżej. Wstyd panie Marku.

 19. ten artykuł jest na życzenie nowodębskiego inwestora,któremu radny służy,ale faktycznie jako przedstawiciel samorządu treśći tu propagowane są poniżej normy politycznej

 20. do32
  Dlaczego -skoro chcesz być taki prawomyślny – nie zareagowałeś jak jakiś mistrz argumentacji celowo przeinacza nazwisko radnego? Aaaaa no tak. Bo p. Ordon to święta krowa i o nim wolno pisać jak o zmarłych tj. tylko dobrze a o p. Ostapce można swobodnie jechać? Dlaczego – pomijając wszelkie lubienie i nie lubienie – bronisz tylko jednej strony???

 21. [quote]ten artykuł jest na życzenie nowodębskiego inwestora,któremu radny służy,ale faktycznie jako przedstawiciel samorządu treśći tu propagowane są poniżej normy politycznej[/quote]
  Skoro tak to: Jakiemu inwestorowi służy burmistrz nie podejmując decyzji o a) zagospodarowaniu zalewajki b) zagospodarowaniu placu po przedszolu c) zagospodarowaniu os. Północ d) zagospodarowaniu terenu po kotłowni. Czy te działki na kogoś czekają?

 22. TAAAK! MY MIESZKAŃCY MIASTA CHCEMY MIEĆ SYF W MIEŚCIE. SYF, BRÓD, SMRÓD I UBÓSTWO. DLATEGO WSPIERAMY OBECNY UKŁAD BO DZIĘKI NIEMU JEST TO CO CHCEMY. A JAK OSTAPKO CHCE ZAPROWADZAĆ PORZĄDEK TO NIE TUTAJ. BO MY SOBIE NIE ŻYCZYMY PORZĄDKU TU ZAWSZE BYŁ BRÓD SMRÓD I UBÓSTWO I DLATEGO ZGNOIMY KAŻDEGO KTO BĘDZIE CHCIAŁ TO ZMIENIĆ NA PORZĄDEK!!! OSTAPKO WON. ORDON NIECH ŻYJE I WŁADA NASZYM ŚMIETNISKIEM JAK NAJDŁUŻEJ!!!

  P.S. JAK ZA KILKA LAT PADNIE KANALIZACJA TO BĘDZIE FINAŁ. SZAMBO BĘDZIE PŁYWAĆ PO ULICACH. HUUURAAAA! NIECH OSTAPKO NIE PRÓBUJE TEGO ZMIENIAĆ BO ZASZCZUJEMY DZIADA.

 23. [quote]A czy zagospodarowanie tych tam placów różnych to takie ważne? [/quote]

  NOOOOO ! MÓWIE PRZECIE!!!! JEST BRÓD SMRÓD I UBÓSTWO I MA TAK BYŚ ZAWSZE!!! NIECH OSTAPKO NIE PRÓBUJE ROBIĆ PORZĄDKÓW! NIECH ŻYJE KOCHANY BURMISTRZ ORDON!!!URAAAAAAA

 24. Można nie interesować się sprawami miasta i myśleć o swoim garnuszku. Ale można też trochę się wysilić i próbować poprawiać byt innych.
  I o tym jest ten artykuł.

 25. mowie wam uzywajcie PLASTROW ALKIDO ,codziennie wieczorem klejcie glowy[OCIAPKO rano i wieczor ] i po miesiacu DZIURA w lepetynach wam zniknie i SYFU muzgowego nie bedzie w centralnej czesci

 26. A kuna zostawta tą dziurę. Za trzydziesci lat będziem opowiadac wnukom ze to lej po półtonowej niemieckiej bombie. Będą pogadanki w szkołach, bedziem zeszyty historyczne wydawac i bedzie git stodoła;). Mondrze napisałem no nie?????
  A tak poważnie to dawno już pisałem że "redaktor" bzdurami ludziom głowy mąci, ferment w mieście szerzy i we wszystkim podstępu szuka. Kuna taki drugi Grzegorz P.:@

 27. Ja się pytam dlaczego nie uprzątnęli tej dziury od razu, zasypali ziemią zasiali trawę i by jakoś sobie czekało na lepsze czasy. A tak to rozgorzała dyskusja że mogą tam wybudować komisariat policji. Policja ma swój teren, już jak coś to zburzyć i wybudować nowe mogą na starym miejscu. Przy głównej ulicy aby obcy mogli szybciej zgłosić jakieś zdarzenie a nie szlajali się po Dębie. Tak samo ze złodziejami i mordercami z dala od miasta. Teraz to garaże se dajcie na górkę a na miejscu dziury zróbcie jeziorko nowodębskie.:)

 28. A mnie interesuje,jakie plany ma burmistrz i Klub Ratusz w sprawie nowodębskiej strefy ekonomicznej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 29. Ja też lubię wypić i lubię również pracować i jestem również człowiekiem. Również mnie interesuje, jakie plany ma burmistrz i Klub Ratusz w sprawie nowodębskiej strefy ekonomicznej.
  Jestem za tym, aby wypier……dolić las ze strefy i dać miejsca pod inwestycję (uzbroić w media) a ale gmina z jedną szyną na zakłady i DK 9, to my możemy sobie słomę do butów wozić dla firm, które chcą nas ruch…ać w ****. Nie oszukujmy się – i tak nas będą w du…..pę ruchają. Pracy ludziom trzeba. A może zaczniemy nie wpuszczać ludzi z zewnątrz, kolbet, majdan i inne wiochy ? Bądźmy egoistami, a będzie nam lepiej…

 30. Warcholstwo przez Was przemawia.. Posiadactwo mienia kosztuje. Płaćcie za samochody, za mandaty, za wypadki śmiertelne czego wam życzę – a jak spadniecie na dno to ja się wami zajmę ..:)

 31. Pocałujta w d…Wójta!Znacie to przyslowie.tak samo z Burmistrzem.Widziały gały co brały.I kolejne wybory wygra twz w cuglach.Zaden ratusz i jakiś Śmiech i gwiazdą naszej wsi jao pierwszą damą wyborow nie wygra.Ordon to COś reszta to śmieci.Budżet jest cienki i dlatego nic wielkiego nie można zrobić.Chyba że zlikwidować jedną szkołe bo oswiata pochłania 50 procent budżetu naszej gminy.Tylko którą?Zawsze jest jeszcze jakieś wyjacie.Byś burmistrzem to trzeba umiec nie tylko gospodarzyć ale rownież nie szukac lewej kasy.Zastanowcie sie dlaczego Nowa Dęba przez dziesiatki lat byla i jest wioską -osiedlem.Teraz gdy nie ma zakladaów pracy ranga spada i za dziesięc lat nie będzie już miastem.Po prostu taka jest prawda.Nie mażadnych cecg miejskich.To trzeba chciec widzieć i nie być ślepcem.Tu nic nie pomoże .nawet modlitwy i błagania do Pana BOga!Amen

 32. Jakiej pracy Ludzie zrozumcie podstawowy fakt w tym regionie nie ma siły roboczej .Jest kilku nieudaczników którym się nie udało wyjechać za granicę bądź przez lenistwo bądź to z innych prozaicznych powodów.Np babcia ma rętę.Nikt nie będzie taki głupi aby pracowników wozić z Rzeszowa.Do piklin………tona dojeżdżają ludzie z Leżańska.

 33. Zastanawiam się komu i czemu służy ten portal. To nie jest merytoryczna dyskusja z której dla miasta i gminy coś wynika, tylko zwyczajne obrzydliwe ujadanie.Zamieńmy ujadanie na merytoryczne gadanie.

 34. @LWA!Porycz sobie biedaku i wyjdż o poranku na ulice .Codziennie zjedz jedną ofiarę .Może wtedy będzie bardziej merytorycznie ale i obrzydliwie.Po prostu w Dębie prawie wszystkim beż wyjątku wychodzi słoma z butów niezależnie czy ma piękny dworek w stylu polskim czy tez mieszka w komunalnym bloku.Poznasz łatwi ja zaczną mówić.Nawet wyższe wykształcenie ich mentalności nie zmieni.Nowo bogatcy niczym cie wewnętrznie nie ronią od innch.Ot i cała prawda!:)

 35. proponuje aby wrescie ta dziure zalac PIANKA ,pianka szybko puchnie wiec dziura zniknie a Ociapko szybko zmieni temat ,no cos tam wymysli na ORDONA:P

 36. Genialny Wyspiański przewidział sojusz robotniczo-chłopski i jego organizacyjne skutki. Pomiędzy Polską królów a Polską chłopów jest przepaść jakościowej decyzji.

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=B-t7CqvBM2A[/url]

  Życie to sztuka wyboru. Pamiętajcie – możemy wrócić do źródeł.

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=6pVNoNGcWUs&playnext=1&list=PL8973F06B45239D49&feature=results_video [/url]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here