Fenomenalny występ Piranii SOSiR Nowa Dęba

4

W dniu 10 października na krytej pływalni w Nowej Dębie odbyły się pierwsze zawody z cyklu Podkarpackiej Ligi Dzieci. Na te zawody do naszego miasta przybyło 19 ekip z całego województwa, łącznie w zmaganiach udział wzięło 243 zawodników.

Piranie do startu przystąpiły w 23 osobowym składzie: Sudoł Anna, Regiec Emilia , Flis Kinga, Kwaśnik Karolina, Rydzik Wiktor, Wiącek Piotr, Chmielowiec Beniamin, Krasowski Stanisław, Rozmus Maja, Gałązka Karolina, Surowiec Zofia, Kosiorowska Lena, Daniek Maja, Dobrowolski Jan, Kopeć Bartosz, Bednarski Bartłomiej, Ordon Szymon, Piekarz Florian, Tereszkiewicz Julia, Tereszkiewicz Maria, Wiącek Ewa, Siwiec Ksawery, Krasowski Jan.

Z wielką dumą pragniemy przekazać, że nasze dzielne Piraniątka zdecydowanie zwyciężyły, a styl w jakim tego dokonały zaskoczył wszystkich. Dominacja naszej drużyny sprawiła, że część trenerów doszukiwała się błędu w zliczaniu punktów, albowiem tak znacznej różnicy w historii rywalizacji jeszcze nie było. Nasza drużyna w tych zawodach zdobyła 96 punktów!!!

Tabela punktowa TUTAJ

Miejsca na podium zajmowali:

10 latkowie:

Złoto:

Rozmus Maja 50 m stylem dowolnym czas 34,93

Sztafeta mieszana 4×50 m stylem dowolnym w składzie ( Rozmus Maja Kosiorowska Lena, Dobrowolski Jan, Kopeć Bartosz)

Srebro:

Dobrowolski Jan 50 m stylem dowolnym czas 38,49

Rozmus Maja 100 m stylem zmiennym czas 1:28,83

Brąz:

Kopeć Bartosz 50 m stylem grzbietowym czas 43,99

11 latkowie:

Złoto:

Krasowski Jan 50 m stylem dowolnym 31,43

Krasowski Jan 50 m stylem motylkowym czas 36,27

Siwiec Ksawery 100 m stylem grzbietowym czas 1:24,64

Sztafeta Mieszana 4×50 m stylem dowolnym w składzie( Wiącek Ewa, Tereszkiewicz Maria, Siwiec Ksawery, Krasowski Jan)

Srebro:

Tereszkiewicz Julia 50 stylem motylkowym czas 40,45

Siwiec Ksawery 50 m stylem dowolnym czas 33,24

Brąz:

Tereszkiewicz Maria 100 m stylem klasycznym czas 1:41,50

Te wyniki zapewniły również dominację naszego zespołu w tabeli medalowej.

Tabela TUTAJ

Nagrody dla najlepszych zawodników otrzymali ponadto Rozmus Maja i Krasowski Jan.

Najlepsi zawodnicy TUTAJ

Wielkie brawa należą się dla całej naszej drużyny, zawodnicy poprawili wiele swoich życiowych rekordów i każda nasza mała Pirania przysporzyła nam wiele radości i powodów do dumy, pięknie prezentując się na tle konkurencji. Szczegółowe wyniki całych zawodów można obejrzeć TUTAJ

Kolejne Edycje PLD odbędą się w Tarnobrzegu oraz Mielcu, a o ich wynikach będziemy informować. Jednak jak zgodnie ocenili trenerzy z innych miast w obecnej sytuacji pozostaje walka o drugie miejsce, gdyż przewaga Piranii i ich obecna dyspozycja sprawia, że nikt nie będzie w stanie nawiązać walki z naszą drużyną.

Poza sukcesem sportowym nasza sekcja odniosła również kolejny sukces, tym razem organizacyjny, bowiem przebieg i przygotowanie zawodów zostało wysoko ocenione przez uczestników.

Miło nam również przekazać informację, że trener Hubert Krasowski został powołany na stanowisko w-ce prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego ds. sportowych. Jest to olbrzymie wyróżnienie dla całego środowiska pływackiego Nowej Dęby.

BRAWO PIRANIE!!!

Więcej zdjęć na stronie SOSiR >>tutaj<<

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here