[FILM] Światowy Dzień Chorego w Nowej Dębie

5

10.02.2012

W piątek 10 lutego w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie uroczyście obchodzono XX Światowy Dzień Chorego.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie.

W uroczystości wzięli udział podopieczni i DPS-u i SDŚ-u, mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele władz lokalnych i dyrekcja szpitala powiatowego.

W programie uroczystości znalazła się prelekcja Barbary Gimbut – rzeczniczki praw pacjenta w nowodębskim szpitalu na temat zmian w przepisach prawnych a także występy podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Dębie i młodzieży biorącej udział w zajęciach artystycznych prowadzonych przez Dom Kultury.

Niespodzianką był występ Roberta Rumaka laureata Festiwalu Piosenki Zaczarowanej organizowanego przez Fundację Anny Dymnej. Organizatorem był prowadzony przez powiat tarnobrzeski Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

/PT

5 KOMENTARZE

  1. Powinni ustanowić w grajdole , Nowodębski dzień lekarza łapuwkarza !!! w łapę biorą od starych schorowanych emerytów a witraże w kościele fundują , obrazki święte w oknach wystawiają. Siedzą w pierwszych ławkach pobożnych zgrywają . A i pleban ich inaczej traktuje inaczej jak biednego "szaraczka" ech na polanie zawsze było wiele hipokryzji , a chorzy no cóż tylko dni mogą sobie robić , a na łóżku w szpitalu jak w łapę nie da to lekarz przejdzie obok jak koło kupy żwiru …

  2. Kolega wyżej ma racje :( Judymów to tu nie , nie dasz nie oczekuj,
    Jedyna nadzieja w sądzie ostatecznym, w który sam już wątpię.

  3. dobrze powiedziane, tu nawet człowiek godnie umrzeć nie może jak w łapę nie da, nawet ostatnia posługa mało nie kosztuję prawie jak ślub, co za świat – ale sami do tego doprowadziliśmy

  4. A ja pytam się czy dyrekcja szpitala wie że na oddziale wewnetrznym karty informacyjne dla pacjentów opuszczających szpital wydawane są po tygodniu????to taki szacunek dla pacjenta że chory musi wracać lub rodzina po wypis???czy to jest zgodne z prawem???ja się pytam czy to jest poważne traktowanie chorych???jak to ma się ten teatr z dniem chorego i głoszoną misją do rzeczywistości w naszych debskich szpitalach????kto mi odpowie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here