[FILM] Zakończyło się ćwiczenie poligonowe żołnierzy IWSZ

9

25/09/11r./Zakończyło się ćwiczenie organizowane przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych pk. \”SOLINA 11\”.

Czwartek był dniem, na który kierownictwo ćwiczenia zaplanowało najważniejsze zadania dla ćwiczących wojsk. W tym dniu logistycy z 10 Brygady Logistycznej musieli odtworzyć zdolność do wykonywania zadań w pododdziałach Taktycznej Grupy Bojowej. Około godziny 10 do rejonu rozwinięcia Wysuniętej Grupy Wsparcia wjechały bojowe wozy piechoty z żołnierzami, na których czekały: wysunięty punkt rozpoznania chemicznego, warsztat remontu pojazdów kołowych i gąsienicowych, warsztaty obsługowo-remontowe broni strzeleckiej i pokładowej oraz sprzętu łączności, punkty ładowania amunicji i tankowania, punkt sanitarny oraz miejsce wypoczynku dla żołnierzy.

W innej części poligonu, w Radomyślu nad Sanem, żołnierze wojsk inżynieryjnych utrzymali przeprawę przez rzekę, po której zostały przetransportowane pododdziały wchodzące do rejonu walk. Siły przeciwnika za wszelką cenę starały się pokrzyżować plany saperów i zniszczyć przeprawę. Atak powietrzny, dywersanci, miny na rzece, a nawet wypadek cysterny przewożącej środki chemiczne nie powstrzymały saperów przed zbudowaniem mostu pontonowego oraz utrzymaniem przeprawy desantowej.

W piątek żołnierze sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie podczas wykonywania strzelań dziennych i nocnych na strzelnicach poligonowych. To był ostatni element ćwiczenia SOLINA 11.


Źródło: MON
9 KOMENTARZE

  1. jak patrze na te zdjęcia, to jakbym widział naszą armię sprzed 30-40 lat. Nic sie nie zmienilo. Wciaż odstajemy od zachodu jezeli chodzi o technologie.

  2. Zjednoczone Bataliony Logistyczne Podkarpacia ( ZBLP International ) przyjęły nową strategię osłonowego rozwoju skokowego "NO VISION DUBSTEP"

  3. [b]OJ, FACHOWCY Z WAS JAK KOZIEJ DU..Y TRĄBA. F-16 TEŻ NIEDŁUGO SKOŃCZY 40 LAT A JEST UWAŻANY JAKO DOBRY….CHCIAŁOBY SIĘ MIEĆ FAJNY WŁASNY SPRZĘT, CO? I BYŁBY, GDYBY NIE TE MĄDRALE RZĄDOWE CO TO WOLELI STAWIAĆ PERONY WE WŁOSZCZOWEJ ZA GRUBE MILIONY CZY ŁADOWAĆ KASĘ NA CHORE POMYSŁY WIERCENIA DZIURY W ZIEMI W TORUNIU I TYM PODOBNE, NIŻ MODERNIZOWAĆ NIE TYLKO ARMIĘ ALE I DROGI, KOLEJE….A CO DO WOJSKA, TO JEŚLI JEST SKUTECZNIE WYSZKOLONE TO NIE POTRZEBA JAKICHŚ DROGICH SPRZĘTÓW. CO LEPIEJ KUPIĆ -DWADZIEŚCIA BWP CZY JEDEN SUPER CZOŁG? NAWET NIECH POŁOWA Z NICH PADNIE W WALCE TO I TAK ZOSTANIE WIELE DO DZIAŁAŃ……POZDRAWIAM FACHOWCÓW.[/b]

  4. Równie ważne jak sprzęt jest wyszkolenie i morale żołnierzy, a ten rok jest kolejnym rekordowym pod względem liczby odejść żołnierzy zawodowych – rzucają służbę często ci najlepiej wyszkoleni i doświadczeni. Dlaczego tak się dzieje? Spytaj swoich mądrali rządowych i nie sięgaj tak daleko w przeszłość, bo przyczyny są "tu i teraz", używając zwrotu najgorszego premiera w historii IIIRP.

  5. A czy te samoloty w liczbie 3-5, które latają bez ładu nad naszym miastem (ostatnio co niedzielę) i zostawiają za sobą nie znikające smugi to też w ramach tych ćwiczeń. Może ktoś coś więcej wie?

  6. No widac ekwipunek XXI w, metalowe helmy chroniace przed deszczem :D bmp-1 to juz do muzeum powinno pojsc, totalne zacofanie, pewnie atakuja z okrzykiem hurra biegnac po otwartym polu strzelajac z biodra gdzie popadnie :) szacunek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here