Finał krajowy Gimnazjady w badmintonie w Białymstoku

0

Trwa medalowe żniwo młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba na zawodach rangi mistrzostw Polski, którzy w tym sezonie spisują się wręcz sensacyjnie i rewelacyjnie zarazem.

To już ósmy medal w tym sezonie badmintonistów z Nowej Dęby w zawodach rangi Mistrzostw Polski !!!
Tym razem znakomicie spisali się oni, a w zasadzie badmintonowe dziewczęta (młodziczki) w Krajowym Finale Gimnazjady (Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych) w badmintonie, który rozegrany został w Białymstoku.

Reprezentantki Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie, grające w składzie: Róg Natalia, Mycek Beata i Tomczyk Zofia wywalczyły doskonałe drugie miejsce, srebrny medal i tytuł drużynowych wicemistrzyń Polski Szkół Gimnazjalnych na 2015 rok. Tytuł ten został wywalczony po morderczych pojedynkach, które kosztowały te młode zawodniczki dużo zdrowia, a zarazem pokazały niesamowity charakter, hart ducha i wielką ambicję. Nowodębskie wicemistrzynie Polski w drodze po srebrny medal i wicemistrzostwo Polski pokonały kolejno: Gimnazjum Nr 7 w Suwałkach 3:2; Gimnazjum Nr 12 w Białymstoku 4:1 oraz Gimnazjum Nr 1 w Miastku 3:2.

W pojedynku finałowym, bardzo zmęczone wcześniejszymi, wyczerpującymi pojedynkami grupowymi, uległy Gimnazjum Nr 1 w Lublińcu 0:3.

Mimo tej finałowej porażki zasłużyły na słowa wielkiego uznania, bowiem dzięki nim, a mamy tu na myśli badmintonistów Stali Nowa Dęba, cale szkolnictwo Nowej Dęby, a mianowicie: Szkoły Podstawowe, Gimnazja oraz Szkoły Średnie, mają się czym poszczycić w sporcie dzieci i młodzieży na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej w ostatnim okresie czasu w tej dyscyplinie sportu, czyli badmintonie, a jest to okres prawie 15 lat.
To kolejny już w tym sezonie spektakularny sukces nowodębskiej badmintonowej myśli szkoleniowej.

unnamed (27)

Na zdjęciu wicemistrzynie Polski Szkół Gimnazjalnych w badmintonie na drugim stopniu podium, badmintonistki Stali Nowa Dęba, na co dzień uczennice Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie, stoją od lewej strony: Natalia Róg, Zofia Tomczyk i Beata Mycek.