Gdzie trafi kostka granitowa z ulicy Żeromskiego?

37

27.08.2012r.


Stara kostka która znajdowała się pod ulicą Żeromskiego nie zostanie wykorzystana na remont dziedzińca Gimnazjum i Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie.

Radna Janina Lubera, zwróciła się do burmistrza Wiesława Ordona z wnioskiem o przekazanie na rzecz obu szkół kostki granitowej z likwidowanej ulicy w celu poprawienia estetyki dziedzińca placówki.

50 na 50
Wprawdzie budynek jest własnością powiatu, jednak znajduje się w nim prowadzone przez gminę gimnazjum. Zgodnie z porozumieniem między jednostkami samorządowymi gmina powinna partycypować w kosztach remontów w proporcjach 50% do 50% (pół na pół). Tak się jednak nie dzieje. – Zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji finansowej gminy nie zwracałam się o środki finansowe na modernizacje dziedzińca, lecz o kostkę która została zdjęta z ulicy Żeromskiego. Z dziedzińca korzystają zarówno uczniowie gimnazjum jak i liceum – mówi dyrektor Zespołu Szkół Janina Lubera.

Kostka pójdzie na ubytki
Burmistrz Wiesław Ordon nie zgodził się na propozycje Janiny Lubery. W odpowiedzi stwierdził , że samorząd powraca do starych projektów zdejmowania asfaltu z ulic „Jana Pawła II, Krasickiego i Al. Zwycięstwa” w celu odsłonięcia starej kostki. Tak więc nowodębskie ulice w starej części miasta będą wyglądały jak dawniej. – Nie wiemy w jakim stanie jest ta kostka– mówił burmistrz Ordon. Tak więc ta która pozostała z Żeromskiego zostanie wykorzystana na uzupełnienie ewentualnych ubytków.Burmistrz deklaruje zdjęcie asfaltu z głównych ulic w starej części miasta i wykorzystanie kostki z ul. Żeromskiego na pokrycie ewentualnych ubytków.

/rek

37 KOMENTARZE

 1. To wszystko wina burmistrza Ordona i jego świty, skandal i jeszcze raz skandal!!! Kostka trafi zapewne na prywatne posesje naszych włodarzy, zdobiąc króżganki, klomby, skalniaki i wjazdy na ich włości. Ja bym to wszystko rozdał równo między wszystkich mieszkańców naszej gminy, każdy dostałby po równo i nie byłoby afery. A narazie zamknąć w magazynie, zaplombować i powołać komisję rozjemczą ds. kostki.

 2. Jakie ubytki? Na kostkę położono asfalt. Kostka była wówczas w bardzo dobrym stanie. Przecież nikt jej nie rozkradł spod asfaltu. Więc jakie ubytki on chce pokrywać?????

 3. Spokojnie z tą kostką. U naszych zachodnich sąsiadów, ten granit, tzw. niebieski, z wygładzonąÂ powierzchnią górną, czyli taki używany, kosztuje ok 500 euro za metr kw.
  Więc nie pytajcie co się stanie z kostką…

 4. [quote]ten granit, tzw. niebieski, z wygładzonąĂ‚ powierzchnią górną, czyli taki używany, kosztuje ok 500 euro za metr kw.[/quote]

  Gdzie była zwożona ta kostka z Żeromskiego zanim trafiła na plac po PGKiM? Jak jest zapisane w umowie… Czy inwestor (gmina) zastrzegł sobie, że rzeczy wartościowe z "odzysku" są jego własnościa?

 5. Przeglądając posty na stronie Info Nowa Dęba (czytaj p. Ostapki) mam wrażenie iż wyrasta nam w Nowej Dębie SOBOWTÓR PALIKOTA Autora tejże strony.

 6. Wiesiek jak PAPANDREU w Grecji…. Jak tak dalej pójdzie to Dęba skończy jak Grecja. I posty pisane przez Zygmunta, Marie czy resztę stronników – a być może i przez ich guru Ordona – nic nie dadza.

 7. Pamiętam, że zdarcie asfaltu postulował mój kolega, w ramach konkursu dla młodzieży ogłoszonego przez Ratusz i przy współudziale chyba nawet Burmistrza, na poprawę wizerunku miasta. Bardzo się cieszę, że ten pomysł będzie/może będzie zrealizowany. Wpłynie to przede wszystkim na bezpieczeństwo, ponieważ samochody będą jeździć powoli. I nie trzeba progów zwalniających. Gorzej natomiast w zimie z odśnieżaniem. ASA w tym roku wyrywała krawężniki, a teraz kolejni bedą pługami wywrywać kostkę.

 8. zgadza się.. to był pomysł młodzieży. natomiast także nie czaje tej rzeczy:
  [quote]Jakie ubytki? Na kostkę położono asfalt. Kostka była wówczas w bardzo dobrym stanie. Przecież nikt jej nie rozkradł spod asfaltu. Więc jakie ubytki on chce pokrywać?????[/quote]
  niech ktoś to logicznie wyjaśni.

 9. w Rzeszowie do dziś nie wiedzą co się stało z kilkoma tysiącami metrów kostki spod wyburzanego hotelu Rzeszów. Dokładnie takiej ja tak z Dęby.

 10. Jest komisja rewizyjna w radzie miasta, więc co za problem aby zajęła się tą kostką. No chyba, że te sprawy nie należą do jej kompetencji.
  Bardzo dobrze, że radna Lubera pyta o takie sprawy, nie rozumiem tylko Burmistrza, dlaczego nie che pomóc tej szkole (przecież to również jego szkoła) może dlatego że pyta o to radna z Ratusza.
  Bo gdyby można było ułożyć podjazd pod remizę to ta kostka pewnie już dawno by była tam położona. Dzieciom żałować !

 11. Czy nie ma innych ważniejszych tematów . Po co to robić w czasie gdzie na wszystko brak kasy.Takie rzeczy robi się wówczas gdy w budżecie zostaje kasa a nie jak kasy brak na podstawowe potrzeby . Paranoja zdzierać asfalt w takich czasach to naprawdę chorego pomysł.Mam nadzieje że nie dojdzie ten projekt do skutku w najbliższych latach . A tak nawiasem to czyj to pomysł ?????????

 12. 1) proponuję przejść się w kierunku oczyszczalni ścieków i zobaczyć drogę dojazdową do zakładów, jest rozkradana ciągle (nawet nie wiem jak teraz to wygląda) i jakoś nikt się tym nie przejmuje, a są tam naprawdę spore ilości, które w tym momencie w tamtej okolicy są zbędne.

  2) nie widzę nic na przeszkodzie, żeby najpierw załatać ewentualne ubytki a jeżeli zostanie to przekazać na rzecz szkoły o ile to możliwe prawnie itp. itd.

  3) generalnie smutne jest to, że my mieszkańcy tylko potrafimy jeździć po wszystkim i wszystkich a nie dążyć do wspólnego dobra i konkretnymi argumentami przekonywać konkretne osoby. chyba wszyscy chcą żeby było lepiej, ładniej. fajnie by było jakby każdy z was zrobił coś dobrego dla tego miasta a nie tylko wciąż krytykował, płakał obrażał

  PS. swoją drogą, artykuły zamieszczane na stronie nie są zbyt obiektywne

 13. [quote]potrafimy jeździć po wszystkim i wszystkich a nie dążyć do wspólnego dobra i konkretnymi argumentami przekonywać konkretne osoby.[/quote]

  i zaraz bez konkretów:
  [quote]swoją drogą, artykuły zamieszczane na stronie nie są zbyt obiektywne
  [/quote]

  Zacznijmy zmieniać świat od siebie. Artykuł zawiera racje obu stron i nie ma tutaj niczego poza informacją. Nie wyrażono w nim opinii. W innych także tego nie widzę – poza felietonami, ale felieton ma to do siebie, że jest subiektywny, zabawny, czasem kąśliwy.
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  [quote]1) proponuję przejść się w kierunku oczyszczalni ścieków i zobaczyć drogę dojazdową do zakładów, jest rozkradana ciągle (nawet nie wiem jak teraz to wygląda) i jakoś nikt się tym nie przejmuje, a są tam naprawdę spore ilości, które w tym momencie w tamtej okolicy są zbędne.[/quote]

  Pełna zgoda! Popieram, że trzeba się tym tematem zająć.

  [quote]2) nie widzę nic na przeszkodzie, żeby najpierw załatać ewentualne ubytki a jeżeli zostanie to przekazać na rzecz szkoły o ile to możliwe prawnie itp. itd. [/quote]

  Tych ubytków nie będzie – chyba że przy zdzieraniu asfaltu firma dokona zniszczeń. Tam na Żeromskiego było bardzo dużo metrów tej kostki. Mam nadzieję, że nic nie zginęło.

 14. Szkoda że nie uważnie czytałeś tekstu:
  [quote]Wprawdzie budynek jest własnością powiatu, jednak znajduje się w nim prowadzone przez gminę gimnazjum. Zgodnie z porozumieniem między jednostkami samorządowymi gmina powinna partycypować w kosztach remontów w proporcjach 50% do 50% (pół na pół). Tak się jednak nie dzieje[/quote]
  Szkoła jego, ale z uwagi na to, że powiat nie pobiera kasiory od gminy za to, że ta prowadzi tam gimnazjum podpisano porozumieniu o współfinansowaniu remontów. Pół kosztów powiat, pół kosztów gmina. Więc dlaczego burmistrz nie chce dać na swoją szkołę, na swoich uczniów, na nasze dzieci????

 15. Zdejmowanie asfaltu z ulic ,które będą użytkowane to chory pomysł.Kosta po deszczu jest super śliska -burmistrz tego nie wie bo wtedy do miasta nie jeżdził i nie widział.

 16. Dajcie spokój z tą kostką, Kto będzie po tym jeździł. Już wystarczy, że zawieszenia samochodów są katowane po dziurawych drogach. Dobrze, że wreszcie droga Nowa Dęba – Tarnobrzeg jest odnowiona, w końcu można bezpiecznie jeździć (zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem oczywiście).

 17. Chory pomysł! Tu potrzebna jest dobra droga asfaltowa, a nie kocie łby, które się eksponuje WYŁACZNIE na RZADKO uczęszczanych przeważnie zamkniętych dla ruchu pojazdów ciągach pieszych w starych centrach miast. Ot metropolia Nowa Dęba. Ot chore głowy! Za dużo macie pieniędzy?

 18. więc co z ta kostką? czy burmistrz odpowiedział gdzie do tego czasu będzie skladowana i kto będize odpowiadal materialnie za jej ewentualn braki? Bo moze ja zlożyc u v-ce burmistrza przy budowanym domu i tam będzie bezpieczna na długie lata….. może zreszta już tam jest, warto zrobić wizję lokalną

 19. To bardzo dobry pomysł z tą kostką na dziedzińcu szkoły, wystarczy się przejść i zobaczyć jak wygląda ten plac przed szkołą tam dopiero można sobie zęby powybijać. Bardzo dobry pomysł Pani Dyrektor, nie rozumiem dlaczego tych kilkadziesiąt metrów jest wielkim problemem dla Burmistrza. Mogę tylko się domyślać że już komuś tą kostkę obiecano lub po prostu Panią nie lubią i tyle.

 20. To świetny pomysł z rewitalizacją ulic polegającą na odsłonięciu kostki granitowej. Kto pamięta, że na ulicy Krasickiego między Żeromskiego i Kościuszki były "kocie łby"? Hali targowej wtedy jeszcze nie było.

 21. wyrzucanie pieniedzy w błoto po h…j bylo klasc ten asfalt za innych kadencji burmistrzów co rusz to kazdy ma inny pomysl na kase widoczne komus potrzeba sprzedac ten asfalt zeby zarobic na debie moze jeszcze trawniki pozdzieraja kiedys jak sie umysli debilizm!!!!!

 22. wyrzucanie pieniedzy w błoto po h…j bylo klasc ten asfalt za innych kadencji burmistrzów co rusz to kazdy ma inny pomysl na kase widoczne komus potrzeba sprzedac ten asfalt zeby zarobic na debie moze jeszcze trawniki pozdzieraja kiedys jak sie umysli debilizm!!!!!

 23. aha bo przeciez trzeba uzupelnic asfalt na rzeszowskiej te koleiny które niedawno powstaly he przetopi sie i bedzie na ubytki bo lepik sie zapadł

 24. #25
  Jeździsz Lublinem III ? Resory są od tego by pracowały! Oczywiście nie po dziurach..Bruk robi zawieszeniu ''dobrze'' – niewielkie regularne drgania i amory pracują .

 25. Za zdejmowanie kostki się biorą a sytuacja na DK 9 to istny koszmar :o
  Kto to widział aby dwa lata po generalnym remoncie droga była w takim stanie :o Gdzie jakaś gwarancja ? Na co czeka Burmistrz ?
  A ten chodnik też przy DK 9 od Zybury do Anieli Krzywoń ? Co to jest ? :o Kto to odebrał ? Tam jak się idzie to można zęby wybić ? Kto to odbierał ? PYTAM KTO ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here