Gimnazjum nr 1 wspiera SZLACHETNĄ PACZKĘ

4

Chcemy pomóc biednym rodzinom z naszej gminy – mówią Paulina i Ola, wolontariuszki zbierające dobrowolne datki na wsparcie akcji.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że to również od nich zależy czy zmienią swoją sytuację.

W akcji biorą udział osoby fizyczne i prawne z całej Polski w tym z Nowej Dęby. Jedną z instytucji zaangażowanych w projekt jest Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie, którego uczniowie zbierali dobrowolne datki odwiedzając lokalne firmy i instytucje. Szansę okazania dobrego serca mają również te osoby, do których młodzi wolontariusze jeszcze nie dotarli – Do akcji może włączyć się każdy człowiek dobrej woli. Wystarczy wejść na stronę szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę której chce się udzielić wsparcia i postąpić z godnie z instrukcją – wyjaśniają Paulina i Ola.

ola i paulina szlachetna paczka

Dziewczyny wszystkim darczyńcom rozdawały świąteczne słodkości.

4 KOMENTARZE

    • To prawda,lecz one robią akcje razem z Gimnazjum nr 1 i uczennicami z tej szkoły a nie z Zespołem Szkół

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here