I Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie

2

W miejscowości Kępno w Wielkopolsce rozegrane zostały I Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie w kategorii juniorów młodszych i młodzików młodszych. Historyczny i spektakularny sukces odniosło w nich województwo podkarpackie prowadzone przez trenerów Adama Bunio ze Stali Nowa Dęba i Piotra Skrzeka z UKS Orbitek Straszęcin.

Sensacyjnymi mistrzami Polski w kategorii młodzików młodszych zostali młodzicy młodsi z Podkarpacia, którzy w pojedynku finałowym pokonali województwo podlaskie 3:2, tocząc niesamowity bój o mistrzowski tytuł. Ambicja i wielka wola walki oraz niesamowita chęć zwycięstwa mogłaby być wzorem do naśladowania dla wielu starszych grup szkoleniowych. W ekipie młodzików młodszych znalazło się między innymi dwoje reprezentantów Stali Nowa Dęba: Klaudia Kostrzycka i Jakub Suszyński, którzy wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z innych klubów podkarpackich zostali mistrzami Polski.

Znakomicie spisali się również w tych mistrzostwach juniorzy młodsi Podkarpacia, którzy w pojedynku półfinałowym ulegli po ciężkim boju ekipie z województwa śląskiego 2:3, aby w pojedynku o brązowy medal stoczyć jeszcze trudniejszy bój z województwem podlaskim i wygrać po niesamowitym i dramatycznym meczu 3:2. Dramaturgię tego meczu oddaje fakt, że kluczowe mecze tego pojedynku kończyły się po trzysetowych grach. W ekipie juniorów młodszych znalazła się trójka badmintonistów Stali Nowa Dęba: Natalia Róg, Patryk Kopeć i Beata Mycek, którzy tym samym wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z innych klubów podkarpackich zostali brązowymi medalistami mistrzostw Polski.
Ekipa z Podkarpacia zrobiła też wielką furorę w kępińskiej hali niesamowitym dopingiem i mobilizacją, którego inne województwa jej bardzo zazdrościły, a organizatorzy byli zachwyceni postawą podkarpackich badmintonistów tak na kortach, jak i poza nimi.

Sama organizacja i oprawa mistrzostw zrobiła na wszystkich uczestnikach niesamowite wrażenie i stała na europejskim poziomie, co wszyscy na każdym kroku podkreślali i gratulowali organizatorom. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że województwo podkarpackie było jedynym w Polsce, które wprowadziło do strefy medalowej dwa zespoły i wygrało nieoficjalną klasyfikację medalową województw.

Jest wielki triumf badmintona podkarpackiego, między innymi nowodębskiego oraz podkarpackiej myśli szkoleniowej oraz osobistego sukcesu pary trenerskiej: Adama Bunio z Nowej Dęby i Piotra Skrzeka z Dębicy, którzy poprowadzili i skonsolidowali poprzez konsultacje szkoleniowe i zgrupowania podkarpackich młodych badmintonistów do tego historycznego i spektakularnego dla całego badmintonowego Podkarpacia sukcesu!

Galeria zdjęć z I Drużynowych Mistrzostw Polski Województw Drużyn Mieszanych w badmintonie w Kępnie.

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here