I Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Jadachach już za nami

1

18 lipca 2012
W sobotę 14 lipca odbyło się uroczyste otwarcie boiska do siatkówki plażowej połączone z I Wakacyjnym Turniejem Plażowej Piłki Siatkowej. Boisko plażowe powstało z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy w ramach projektu „ Dla dobra nas wszystkich”.

Na otwarciu miło nam było gościć Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona, Prezesa Fundacji Fundusz Lokalny SMK w Zbydniowie Stanisława Baskę, przedstawicieli samorządu lokalnego , młodzież biorącą udział w budowie boiska oraz zawodników turnieju. Po krótkim wystąpieniu Prezes Stowarzyszenia Elżbiety Głaz oraz odczytaniu listu ze słowami uznania dla członków stowarzyszenia od Posła na Sejm RP Mirosława Pluty nastąpiło tradycyjne przecięcie wstęgi i otwarcie turnieju. Zasady rozgrywek przypomniał główny sędzia turnieju Grzegorz Trela. W turnieju wzięło udział aż 18 dwuosobowych drużyn z różnych miejscowości powiatu Tarnobrzeg i nie tylko, w tym 5 drużyn z Jadachów. Rozgrywki zostały podzielone na kilka etapów: fazę pucharową, fazę grupową ,mecze półfinałowe i finał. Po zaciętych meczach półfinałowych i finałowym na podium stanęły drużyny z Nowej Dęby. Złote medale wywalczyli Patryk Tomczyk i Norbert Nowak, srebro Michał Kwiatkowski i Paweł Wdowiak brąz Paweł Chwałek i Marcin Mazurek. Tuż poza podium znalazła się drużyna z Wrzaw Łukasz Fietko i Maciej Fietko. Statuetkę najlepszego zawodnika z rąk fundatora Radnego Andrzeja Durtki otrzymał Patryk Tomczyk. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy uznania i mini – puchary. Rozgrywki trwały niemal dziewięć godzin. Zawodnicy prezentowali zróżnicowany poziom gry, ale najważniejsza była zdrowa rywalizacja i dobra zabawa. Niestety żadna miejscowa drużyna nie zajęła miejsca na podium, ale jak twierdzą sami zawodnicy, teraz będą wytrwale ćwiczyć na nowo powstałym boisku, aby w kolejnym turnieju pokonać przeciwników. W tym dniu dopisała też pogoda, impreza przebiegała w bardzo miłej atmosferze , w rytmach letnich przebojów radia Zet. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek i zimne napoje dla zawodników i kibiców.


Całe przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Programu „ Działaj Lokalnie VII” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Fundusz Lokalny SMK w Zbydniowie. Dziękujemy fundatorom oraz wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w realizację tego zadania.

E. G.
Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy
Źródło: UMiG

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here