Jednak będą odkomarzać

14


Wbrew wcześniejszym wypowiedziom Nowa Dęba zostanie odkomarzona. Wojewoda przyznał naszemu samorządowi na ten cel 50 000 zł.

Serwis InfoNowaDeba.pl jako pierwszy sygnalizował problem z komarami. Wówczas władze miasta tłumaczyły, że nie ma co liczyć na walkę z owadami gdyż Nowa Dęba ma \”większe dylematy\” ( Zobacz poprzedni tekst ).

Na szczęście z pomocą przyszły władze Podkarpacia:
Otrzymaliśmy informację od Wojewody Podkarpackiego o przyznaniu nam środków na odkomarzanie. Obecnie trwa opracowywanie specyfikacji do zamówienia publicznego, w tym określenie terenów, gdzie te zabiegi będą prowadzone.– informuje burmistrz Wiesław Ordon.Po jej przygotowaniu ogłosimy przetarg na realizację tejże usługi. Po podpisaniu umowy z wykonawcą ogłosimy informację, gdzie i w jakich terminach odkomarzanie będzie się odbywać.-dodaje.

W sumie na odkomarzanie terenów powodziowych wojewoda przeznaczył 2,3 mln złotych.

opr. rek
fot.: wikipedia

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

14 KOMENTARZE

  1. Nie chciałbym się czepiać, ponieważ nie posiadam informacji w tej kwestii, ale czy kwota jaką wojewoda przeznaczył na odkomarzanie to 2,3 [b]miliarda[/b] złotych czy raczej 2,3 [b]mln[/b] :). Kwota idąca w miliardy na samo odkomarzanie wydaje się mało realne.

  2. miliona. był błąd w tekscie. dobrze ze bedzie odkomarzanie a jeszcze lepiej ze obejmie nie tylko nowa dęba ale i baranów i inne miejscowosci co zwiekszy skutecznosc akcji. jak widac jak sie chce to zawsze mozna. szkoda ze dopiero po publikacjach medialnych i presji spolecznej.

  3. Policjanci ruchu drogowego oraz strażacy pracują na miejscu tragicznego wypadku drogowego. Doszło do niego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 z drogą wojewódzką nr 872 w Nowej Dębie. Na chwilę obecną na tym odcinku droga jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Wyznaczono objazd od Nowej Dęby przez Majdan Królewski ulicami Sikorskiego, Majdańską i Sandomierską.

    Zdarzenie miało miejsce dzisiaj przed godz. 15, na skrzyżowaniu ulic Bieszczadzkiej z Niżańską w Nowej Dębie. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierowca ciężarówki zderzył się z oplem astrą, który gwałtownie wjechał na skrzyżowanie. W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zginęły dwie osoby, 44-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta. 20-letni kierowca opla w bardzo ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

  4. Szkoda tych pieniędzy, odkąd pamiętam to w lecie były są i będą komary. ND leży na bagnach, wokół rzeki i lasy, idealne środowisko dla wylęgu komara. Komar ugryzie, trochę poboli i przestanie, a taka kasa dla ND to dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here