JEST PŁYTA "SAGITTARIUSA" !!!

38

07-12-2012

W dniu dzisiejszym – 7 grudnia 2012 roku – wydana została płyta audio-video zespołu SAGITTARIUS zatytułowana „Deszczowy Blues” stanowiąca zapis pierwszego po ponad 20 latach wspólnego występu artystów z najbardziej znanego nowodębskiego zespołu, którego członkowie występowali na Festiwalu w Opolu, „byli grani” w „Trójce” Polskiego Radia i występowali obok Tadeusza Nalepy!

Płyta jest w pewnym sensie prezentem od Sagittariusa dla nowodębian jak i niespodzianką dla samych wykonawców od władz i mieszkańców ich rodzinnego miasta. Rozmowy na temat tego projektu trwały od około 3 lat. Katalizatorem był zeszłoroczny świąteczny koncert z okazji 50 lecia miasta podczas którego zespół wystąpił wspólnie pierwszy raz od ponad 20 lat. Dwa koncerty, zagrane jeden po drugim przy pełnej widowni pokazały, że Nowa Dęba nie tylko pamięta dobry blusowy klimat Sagittariusa, ale chciałaby aby zespół powrócił na scenę.

Dzięki wsparciu Gminy Nowa Dęba i Domu Kultury, a także zaangażowaniu lokalnych przedsiębiorców, prawie rok po koncercie z tłoczni wypuszczono świeżutką płytę Sagittariusa. Jest to album dwupłytowy. Na krążku audio znajdzie się 9 utworów koncertowych i bonusowe nagrania archiwalne z 1986roku. Na drugim znajdzie się zapis video koncertu. I tu muzycy przygotowali bonus w postaci archiwalnego nagrania video z koncertu debiuty Opole 1985r. / licencja TVP. 

Spotkanie promocyjne nowej płyty planowane jest na 16 grudnia 2012 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury (szczegóły wkrótce). Podczas tego spotkania będzie można zakupić produkt wraz z podpisami twórców. Czy będzie jakaś trasa koncertowa promująca płytę? Muzycy zapewniają, że tak – W chwili obecnej pracujemy nad ustaleniem dokładnego przebiegu trasy koncertowej na rok 2013. Oczywiście rozpoczniemy od koncertu w naszym rodzinnym mieście – deklaruje wokalista Robert Lubera, który jednocześnie informuje, że w przygotowaniu są kolejne projekty muzyczne. – W przyszłym roku powinny ukazać się także płyty z archiwalnymi The END i Saggitarius oraz pierwsza część koncertu z ND – dodaje.

38 KOMENTARZE

 1. malkontentom dziękujemy, nie musisz słuchać i krytykować jeśli Ci się nie podoba, a i troszkę odwagi – możesz się podpisać

 2. Podobno do kazdej zakupionej plyty bedzie darmowy bonus w postaci lizania tylka ,no to sie PIANKA olize bo ma kupic wszystkie :o

 3. do #18 | mogli
  Dodam jeszcze, że mam kasetę z pierwszą okładką (live Marlboro Rock In), jak chyba wszyscy z tego miasta, ale poszukuję wydania profesjonalnego, które było dostępne w całej Polsce (rozkładana okładka z tekstami, w tle… tory a kolor pastelowy zielono-żółty) Miałem ją kiedyś, ale komuś dałem w prezencie:|

 4. Ja również posiadam tylko pierwsze wydanie, ale za to na starej kasecie VHS zachował się teledysk do utworu "Zaczynam od nowa" :-)

 5. Teledysk nagrany w warszawskich Łazienkach. Jak na tamte czasy bardzo udany:) Dobrze, jakby znalazł się w zapowiadanej reedycji albumu The End jako bonus;)

 6. Moze juz bez tej ksywy, bo to stateczny ,dobrze ulozony pan,z niesamowitym sluchem a( swietnie grajacym na basie),wiernym po dzis dzien muzyce i zachowujacym sie przy tym bardzo skromnie.Malo wiecie.Pozdrawiam p.Andrzeja K

 7. Za czyje pieniądze był robiony spend na plantach aby partita mogla nakrecic klip? Domu chłopa czy urzędu? Ile zaplacili za to podatnicy ze partita bedzie miAla materiał promocyjny ?

 8. Płyta ładnie wydana, gratulacje!
  Zawartość DVD dość monotonna i ewidentnie widać słychać ścinki.
  Sentymentalna płyta, za dużo Roberta Lubery w kadrze :D , ale będzie :D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here