Jutro finał zbiórki żywności dla Polaków na Kresach!

1

Sobota 10 grudnia to ostatni dzień na wsparcie Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie. Wolontariusze z grupy Nowodębscy Patrioci będą dyżurować w nowodębskich sklepach licząc na hojność mieszkańców.

Wsparcie Polaków zamieszkujących tereny dawnej Rzeczpospolitej to nasz moralny obowiązek. W wyniku II wojny światowej i teherańsko-jałtańskich ustaleń światowych mocarstw nastąpił rozbiór Polski w wyniku którego znaczna część naszych rodaków pozostała poza politycznymi granicami powojennej ojczyzny. To nie oni zostawili Polskę, lecz Polska zostawiła ich. Dziś na terenach Litwy, Ukrainy i Białorusi mieszkają potomkowie naszych rodaków. Często żyją w biedzie i ubóstwie, jakiej my tutaj na zachodzie już nie pamiętamy. Każda, nawet najmniejsza pomoc jest na wagę złota.

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, jedno z najważniejszych świąt w naszym kraju. Zgodnie z tradycją, zasiadając do wigilijnego stołu zostawiamy puste miejsce dla niespodziewanego gościa. Niech tym gościem będą nasi rodacy zamieszkujący Kresy Wschodnie. Podzielmy się z nimi miłością i posiłkiem. Idąc na jutrzejsze zakupy, nie zapomnijmy o kupieniu im jedzenia które będą mogli spożyć u siebie w domach w Gródku, Komarnie i Strzałkowicach.

Poniżej lista sklepów które włączyły się do akcji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here