Kamil Gurdak ze sreberem World Relays

4


Polacy wicemistrzami World Relays w sztafecie 4×800 metrów!!! Srebrne medale naszych po dyskwalifikacji Kenijczyków.

worldrelayskamilgurdak

Na 4×800 m nasi panowie w składzie: Karol Konieczny, Kamil Gurdak, Marcin Lewandowski i Adam Kszczot – podobnie jak rok wcześniej – wywalczyli srebro (czas 7:09.98). Co prawda na metę Polacy wbiegli jako trzeci, ale sędziowie zdyskwalifikowali drugich Kenijczyków, za przekroczenie strefy zmian. – Zanim ruszyłem na trasę zobaczyłem ten błąd Kenijczyka, ale nie myślałem o tym. Moim celem było równe przebiegnięcie dwóch okrążeń i udało się. Oczywiście trudno było gonić, bo miałem sporą stratę do rywali. Jednak trochę udało mi się ją zmniejszyć i jestem zadowolony – powiedział Lewandowski. – Biegło mi się super, zrobiłem swoje. Trener kazał mi zacząć na końcu, później miałem ruszyć. Choć te zawody są 3 tygodnie wcześniej niż przed rokiem, czułem się bardzo dobrze – przyznał Karol Konieczny. Pałeczkę przekazał Kamilowi Gurdakowi. – W sztafecie biega się inaczej, człowiek jest bardziej zmobilizowany. Chciałem dać z siebie wszystko i to mi się udało. Jestem zadowolony – powiedział. W naszej ekipie finiszował Adam Kszczot. – Ostatnie 200 metrów, później 120 jeszcze dołożyłem na tyle, na ile mogłem. Zbliżałem się do Kenijczyka, ale okazało się, że wyprzedzenie go nic by nie zmieniło. Pobiegliśmy podobnie jak rok temu jeśli chodzi o sumę czasów, trzeba być zadowolonym – ocenił ten występ.

PZL

——————————————————————————————————————-

studio helena reklama

4 KOMENTARZE

  1. To może po tym sukcesie ktoś włoży trochę więcej pieniędzy i zaangażowania w lekką, bo to pomijany sport w ND. A sukcesy jak widać lekka ma największe ;)

  2. Zgadzam się powinno sie zainwestować w lekkoatletykę A nie wyrzucać kase w śmiesznych nowodębskich piłkarzyków z których i tak nic nie będzie !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here