Kolejna osoba złapana na kradzieży drewna

34

26-11-2012

Policjanci z Nowej Dęby zatrzymali na gorącym uczynku 38-letniego złodzieja drewna. Mężczyzna w lesie nielegalnie wycinał drzewa sosnowe, które usiłował wywieźć ciągnikiem rolniczym. W tym celu w pojeździe zakrył tablice rejestracyjne oraz wyłączył światła. Skradzione mienie zostało zwrócone Nadleśnictwu Państwowemu w Nowej Dębie. Sprawcy przedstawiono zarzuty.

Policjanci z Nowej Dęby pełniący służbę na terenie Alfredówki usłyszeli dobiegający z lasu warkot pracującej piły spalinowej. Natychmiast skierowali się w ten rejon. Gdy podeszli bliżej, zauważyli załadowaną drewnem przyczepę. Zarówno ciągnik jak i przyczepa miały zakryte tablice rejestracyjne oraz wyłączone światła. Opodal kręcił się mężczyzna z piłą spalinową w ręku.

Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku wyrębu i kradzieży drzewa należącego do Nadleśnictwa Państwowego w Nowej Dębie. Okazał się nim 38 -letni mieszkaniec gminy Nowej Dęby.

Podczas wyjaśniania sprawy przyznał się do przestępstwa. Policjanci przedstawili mu zarzuty. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

POLICJA

.

34 KOMENTARZE

 1. Uważam, że każdy obywatel powinien mieć prawo do wyrąbu drewna, oczywiście we wskazanym miejscu i w określonej ilości. Skarb Państwa naprawdę by nie zbiedniał. Czasem te parę ściętych sosen pozwalają przetrwać zimę całej rodzinie. A tu nie dość, że nie można wycinać " bo Państwowe" to jeszcze zasadzonego przez siebie na własnej posesji też nie można – paranoja !

 2. Masz racje. Słomka pisał w swoich pamiętnikach że tutejsza ludność od zarania wynosiła drzewo "chyłkiem" z lasu. W PRL wynosiła chyłkiem łożyska, żarówki i wszystko co się dało z miejscowych zakładów. Taka lasowiacka tradyszyn.

 3. POP ma mentalność jak większość ludzi z byłej Galicji.Co nie prywatne to można kraść bo to niczyje i nawet księża dawali za to rozgrzeszenie pomimo "NIE KRADNIJ"!Ale tym karaniem za wycinanie na własnym to juz paranoja.Zasadziłem wychodowałem to moje.

 4. I znowu nie potraficie czytać ze zrozumieniem! W którym miejscu napisałem, że można kraść bo PAństwowe? Miałem na myśli to, że prawo powinno być tak skonstruowane, że obywatel RP miałby możliwość np. raz w roku wycięcia (za darmo) specjalnie przeznaczonych do tego drzew. Być może dzięki temu można by zaoszczędzić na pracownikach, którzy de facto i tak to robią. Bo przecież las trzeba odmładzać. Przykładowo taki Pan Kowalski jechałby z synem do lasu, ścinał sobie 3 sosny, wywoził je na własny rachunek i sprzątał po sobie, to samo jego sąsiad itd. Póżniej w ramach tego "projektu" Ci sami gospodarze mieli by brać udział w sadzeniu młodych drzewek(kolejna oszczędność). Takie rozwiązanie przyniosło by wiele korzyści obustronnych.

 5. co ty piszesz…
  Chcesz wpuścić wszystkich jak leci a co w przypadku nieszczęśliwych wypadków? Kto przeszkoli tych wszystkich ludzi i zapewni im odpowiednią praktykę niezbędną do bezpiecznego wyrębu?

 6. Jaką rolę spełniają w lesie gajowi?
  Chodzą do pracy , kto pilnuje wtedy lasu, w nocy śpią kto pilnuje lasu, mieszkają obok lasu ale jakoś nie slyszą glosu zżynającej sosny pily. za co im gmina płaci ?Sszkoda każdego publicznego grosza wydanego dla nierobow. Zlikwidowac gajowych.Pan Skimina ze swoją komisją do roboty.

 7. Mają cojones Pały z N.D. [quote]Opodal kręcił się mężczyzna z piłą spalinową w ręku.[/quote];) Noo chyba,że na komisie wydali ładunki..
  Karę powinien otrzymać następującą – praca przy nasadzaniu lasu i przy wyrębie. I tak ''tratny'' – paliwo na ciągnik,piłę i czas…:D:D Sosna nie jest jakoś ginącym,chronionym gatunkiem drzewa.
  Chyba że majętny sku…iel – to dowalić domiar aby się gnojek moresu nauczył.:@.Pozdrawiam.
  ps; co by nauczka,jak ogary , nie poszła w las .He,he.

 8. Po raz kolejny sprawdza się to, co od kilkunastu lat powtarzam. Wiochmen to złodziej.

  Ps. Nie ukrywam, że zdarzają się wyjątki i uczciwi obywatele sołectw, także w N. Dębie nie brakuje amatorów cudzej własności, ale statystycznie wybaczcie…

 9. Las POWINIEN być regularnie wycinany.
  Ludzi się zatrudnia i PŁACI pieniądze żeby wycinali las z chorych okazów lub z drzew które poprzez swój rozwój zagłuszają rozwój innych, lub bądz po prostu stanowią zagrozenie w przypadku pożaru.
  5 lat za wycięcie wozu drewna sosnowego a po średniej wielkości wichurze połamanych zostaje tysiące razy tyle.
  I Wy mi tu mówcie, że przez tego wielkiego złodzieja wielka krzywda nam będzie.
  lasy są utrzymywane i regulowane z naszych podatków, czyli są nasze. To że ktoś woli brać sprawy w swoje ręce zamiast płacić ruskim za gaz to tylko chwała mu za to. Czasem nie ma wyjścia.
  dokąd ten kraj zmierza

 10. Nalezy jeszcze przed Swietami uchwalic ustawe [Pluta do roboty } aby kazdy obywatel w prezencie na gwiazdke dostawal od lasow panstwowych jedna SOSNE o chruscie juz nie wspomne:(:@:D

 11. ten koles wyciol suche sosny ktore i tak by ukradl lesniczy badz ludzie od scinki drzew.a drzew po wywracanych i suchych jest b.duzo i nikt nic z tym nie robi fakt ze kradziez w sobote nie byla dobrym pomylem ;ppp wiem nawet gdzie te sosny koles wyciol;ppp

 12. 1.CO ZA DUREŃ WYBIERA SIĘ DO LASU Z PIŁĄ MOTOROWĄ??? 2.LAS TO TATA NASZ, A MY DZIECI JEGO CHODŻMY DO NIEGO! 3. NASZE LASY "PAŃSTWOWE" TO ROZPACZ!!! DLA HIGIENY TYCH LASÓW POWINNO SIĘ POZWOLIĆ JE POSPRZĄTAĆ ZA DARMO!!!! NIE BYŁO BY TYLE SZKODNIKÓW ,ROBACTWA ,ZGNILIZNY. NO CÓŻ TO JEST WŁAŚNIE "PAŃSTWOWE"

 13. To złapali przestępcę dzielni chłopasie z policji…..!
  Ale to się robi chore, Najgorszym przestępcą jest chłop kradnący drzewo bo nie ma za co żyć i kierowca na drodze! i rowerzysta.!
  Pytam się gdzie są ci "dzielni" policjanci w nocy pod dyskotekami gdzie się biją i ćpają prawie legalnie? Tam im zagląda strach w oczy i siedzą cichutko, żeby tylko ich nikt nie wzywał , straż miejska też, zresztą na nią to wyrzuca się pieniądze podatnika. Ten chłop dostanie do 5 lat, a przestępcy za morderstwa dostają mniejsze wyroki !
  Chore państwo i słabe obstawia się służbami mundurowymi!
  A kto odpowie za rozkradanie Polski?
  Jaki dostanie wyrok?
  Policjant po założeniu czapki przestaje być człowiekiem?
  Urzędnik w taż nim nie jest?
  Co się dzieje z tym Narodem?
  Żenada!!!!!!!

 14. Gość zciął dwie sosny i będzie miał lipę ;) bywa …. a leśnictwo wycięło pół lasu żeby wybudować pałac na Porębach i nic ! ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here