Kolejne sukcesy naszych badmintonistów

4

11-06-2012

65 Turniej Grand Prix Victora w badmintonie

W Mielcu rozegrany został jubileuszowy 65 Turniej Grand Prix Victora w badmintonie. Był to ostatni turniej kończący zmagania badmintonistów na mieleckich kortach w sezonie 2011/2012.


Zwycięska ekipa badmintonistów Stali Nowa Dęba z mieleckich kortów w sezonie 2011/2012

Znakomicie spisali się w nim badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy przez cały sezon nadawali ton tym rozgrywkom. Rozegrano turniej masters w poszczególnych kategoriach oraz turniej zamknięcia sezonu. W turnieju masters w singlu kobiet w sposób bezdyskusyjny zwyciężyła najmłodsza uczestniczka turnieju Natalia Róg (Stal). W kategorii gier podwójnych w turnieju masters trzecie miejsce wywalczył debel Adrian Bogdan / Lukasz Dycha, a czwarte Adam Bunio / Dawid Rząsa.

W singlu w kategorii „Open\” w turnieju masters, drugie miejsce wywalczył Marek Kamiński (Stal). W singlu mężczyzn w kategorii \”Old boys\” triumfował niezmordowany Adam Bunio, najstarszy uczestnik mieleckich zmagań, który w finale pokonał po doskonałym i dramatycznym pojedynku Macieja Kozieła (Myślenice) 2:0 (21:18;21:19). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że trener nowodębskich badmintonistów powrócił na mieleckie korty we wspaniałym stylu, po czterech miesiącach przerwy, spowodowanej uciążliwą kontuzją prawej stopy, odniesioną nomen omen właśnie w lutym w Mielcu. W klasyfikacji generalnej za sezon 2011/2012 w kategorii \”Open\” drugie miejsce wywalczył Marek Kamiński. W klasyfikacji generalnej za sezon 2011/2012 w kategorii \”Runners up\” trzecie miejsce wywalczył Patryk Kopeć (Stal). W klasyfikacji generalnej za sezon 2011/2012 w kategorii gier podwójnych pierwsze miejsce wywalczył debel Adam Bunio / Dawid Rząsa, a drugie Adrian Bogdan / Łukasz Dycha (obie pary ze Stali Nowa Dęba).

I wreszcie w klasyfikacji generalnej za sezon 2011/2012 w kategorii \”Old boys\” nieprzerwanie od początku trwania mieleckich zmagań, szósty raz z rzędu triumfował Adam Bunio, dokonując nie lada wyczynu i przechodząc do historii Grand Prix Victora w skali kraju.

Mistrzostwa Podkarpacia Dzieci w badmintonie

W Rzeszowie z udziałem ponad 70 zawodniczek i zawodników z dziesięciu klubów całego Podkarpacia, rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia Dzieci w badmintonie we wszystkich grach.

Rewelacyjnie spisali się w nich najmłodsi adepci badmintona ze Stali Nowa Dęba, którzy łącznie wywalczyli cztery medale: 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. W singlu dziewcząt bezdyskusyjnie zwyciężyła Beata Mycek, która swoje rywalki wręcz zdeklasowała, pokonując w finale Klaudię Świątek (UKS Orbitek Straszęcin) 2:0 (21:5;21:4), zdobywając zloty medal i tytuł mistrzowski. trzecie miejsce i medal brązowy wywalczyła Aleksandra Michalczuk. W deblu dziewcząt złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła para Beata Mycek / Dominika Luboch, pokonując w finale parę: Amelia Bukowińska / Izabela Dudziak (UMKS Dubiecko) 2:0 (21:11;21:12). I wreszcie w grze mieszanej drugie miejsce srebrny medal i tytuł wicemistrzowski wywalczył mixt Jakub Suszyński / Aleksandra Michalczuk, ulegając w finale parze Ptryk Michałek / klaudia Świątek (UKS Orbitek Straszęcin) 0: 21 (2:21;11:21). Wyniki uzyskane przez najmłodszych badmintonistów Stali Nowa Dęba napawają dużym optymizmem na przyszłość oraz świadczą o bardzo dobrej pracy szkoleniowej prowadzonej wśród najmłodszych. Beata Mycek (Stal) została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw i całego sezonu 2011/2012, otrzymując specjalny puchar oraz nagrodę rzeczową (termobag) ufundowane przez Podkarpacki Związek Badmintona!.

/MKS

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here