Kto startuje do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego? Poznaj kandydatów!

47

Listy kandydatów według kolejności wylosowanych numerów

 

Lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 TUTKA Henryk 63 Cygany
2 MAJEWSKA Sylwia Anna 41 Nowa Dęba
3 DURTKA Andrzej Jacek 51 Jadachy
4 GIL Irena 70 Tarnowska Wola

 

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 GRUSZKA Wojciech Zygmunt 63 Nowa Dęba
2 PUZIO Roman 66 Nowa Dęba
3 ZIELIŃSKI Tomasz 34 Nowa Dęba
4 CHMIELOWIEC Marzena Jowita 37 Chmielów
5 JADACH Tadeusz Jerzy 53 Jadachy
6 JAWORSKA Ewa Urszula 62 Nowa Dęba
7 TOMCZYK Danuta 65 Tarnowska Wola
8 SUDOŁ Jerzy 65 Nowa Dęba

 

Lista nr 12 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU TARNOBRZESKIEGO

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 KOŁODZIEJ Andrzej 46 Rozalin
2 TRZECIAK Barbara Maria 42 Nowa Dęba
3 LEWANDOWSKI Rafał Damian 38 Nowa Dęba
4 JASIŃSKA-MAĆKOWIAK Anna Izabela 43 Nowa Dęba
5 WITKOWSKI Jan Serwacy 66 Nowa Dęba
6 TARASZKA Anna Bożena 49 Nowa Dęba
7 BAJDA Piotr Jan 56 Nowa Dęba

 

Lista nr 13 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDU POWIATU TARNOBRZESKIEGO

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 SUDOŁ Jerzy Zbigniew 64 Nowa Dęba
2 ZIĘBA Marek Grzegorz 46 Tarnowska Wola
3 GŁAZ Elżbieta 51 Jadachy
4 MROCZEK Leszek 57 Chmielów
5 BABULA Anna 45 Nowa Dęba
6 FRYC Bogusław Adam 48 Nowa Dęba
7 BOJANOWSKA Monika Beata 44 Nowa Dęba
8 SZURGOCIŃSKI Adam Roman 59 Nowa Dęba

Jak są wybierani Radni Powiatu?

Radni są wybierani w okręgach wyborczych bezpośrednio przez głosujących. W naszym przypadku okręgiem jest teren miasta i gminy Nowa Dęba. Podział mandatów między listami kandydatów odbywa się w sposób proporcjonalny do łącznej liczby ważnie oddanych głosów odpowiednio na kandydatów danej listy. Mandaty są dzielone pomiędzy listami kandydatów proporcjonalnie do łącznej liczby ważnie oddanych głosów na daną listę. Stosuje się przy tym metodę d’Hondta. Polega ona na dzieleniu liczby głosów oddanych na każdą listę przez kolejne liczby naturalne. Największe uzyskane ilorazy szereguje się następnie do momentu, gdy wszystkie mandaty w danym okręgu wyborczym zostaną obsadzone. Jeżeli do obsadzenia jest przykładowo 20 mandatów, to pod uwagę bierze się 20 największych ilorazów W podziale tym uczestniczą wyłącznie listy kandydatów zgłoszone przez komitety wyborcze, które uzyskały co najmniej 5% poparcie w skali powiatu, przekraczając tym samym wymagany próg wyborczy.

47 KOMENTARZE

 1. 1. Jest Adam „Z puszek nie brałem” Szurgociński. Zawsze się uśmiecham gdy mijam jego plakat na mieście bo przypomina mi się ta szlachetna postawa.
  2. Na liście dawnej PO, która teraz się chowa pod inną nazwą idzie żona męża który startuje do rady miasta z PIS. Mąż tu, żona tu. By żyło się lepiej. Wszystkim.
  3. Na tej samej liście PO jest Andrzej Złomiarz. Podobno urzędnicy powiatowi liczyli mu ile razy w ciągu 4 lat zabrał głos na sesji. Podobno tylko raz. Lub zero. Ale niech będzie na jego korzyść, że raz.
  4. Na liście Jurka Sudoła jest Jurek Sudoł. Na plakacie to samo zdjęcie od ćwierćwiecza, mimo że wygląd i forma już nie ta.
  5. Ale skoro już jesteśmy przy Jurku Sudole. Na liście PiS-u na ostatnim miejscu mają lepszą kopię Jurka Sudoła. Moim zdaniem mądrzejszy człowiek. I przynajmniej w przeciwieństwie do Jureczka zwanego również”mój mąż jest z zawodu starostą”, ten PiSowski wie co to trud życia i ciężka praca.
  6. I skoro już o liście PiS mowa no to widzę tam dawnego działacza PO Tomka Zielińskiego. Czasy się zmieniają a Tomek zawsze we właściwej partii.
  7. Tak serio to powiaty są nie potrzebne. Należy je rozwiązać, przekazać kasę z podatków i kompetencje do gmin.

  • Zapomniałeś o gospodarzu domu Janie Witkowskim co to chciał likwidować plac zabaw dla dzieci a w jego miejsce stawiać ławeczki dla seniorów.To co „doświadczona głowa” jak to samo sobie pisze na plakacie wyborczym.

  • ad.3
   Jak to Andrzej Złomiarz nie zabrał głosu.Zabrał,na inauguracyjnej sesji rady powiatu w trakcie ślubowania.Zabrał głos?Zabrał!
   ad.4 i 5
   Who is who.Czy to ten Sudoł Jerzy czy to tamten Sudoł Jerzy.Genialne posunięcie mające na celu odebranie pewnej,nieokreślonej liczby głosów temu,wiecznemu radnemu powiatowemu.Brawo

 2. Będzie tak. Albo znowu Nowa Dęba nie będzie miała starosty albo będzie nim nie słynący z pracy i działania Jerzy Sudoł. Żeby było śmieszniej ów Jerzy Sudoł rozegrał wszystkich. Tym razem nie zawarł koalicji tylko czeka na rozwój wypadków. Jeżeli nawet wygra PiS to nie będzie miał samodzielnej większości. Będzie musiał zawrzeć koalicję. Z dawną PO nie będzie mógł więc zawrze z Jureczkiem. Oczywiście w zamian za fotel starosty. PiS to weźmie bo sam nie ma żadnego kandydata na starostę? Bo kto nim ma być? Romek Puzio? Marzena Chmielowiec?
  Jeżeli wygra PO i reszta wówczas Jureczek dołączy do nich nawet w zamian za fotel członka zarządu, wówczas znów w powiecie powstanie układ gorzycko-baranowski. Szkoda gadać. Kolejna kadencja powiatu zmarnowana dla Dęby. Kolejne miliony pójdą poza Dębę. Gratuluję! Warto było ułożyć kiepskie listy bez kandydata na starostę byle tylko Romek Puzio i Wojtek Gruszka mieli parę stówek diety… Warto było aby uczynić Jureczka starostą. Obłęd.

  • PSL u nas może w ogóle nie zgarnąć mandatu, z 8 możliwych do wystawienia dają tylko 4. Przy metodzie Donta mocno to ich osłabia. W innych Gminach a szczególnie w Gorzycach Surdy nie wrzuci 1500 głosów do wspólnego wora – więc tam też będzie znacznie gorzej niż ostatnio. Co do dwóch kolejnych gmin się nie wypowiadam pewnie złapią podobnie jak ostatnio. Porozumienie Powiatu (jako PO) w Baranowie może jakiś wynik zrobić bo temat prowadzi Pluta. U nas obstawiam 1 mandat dla PO. Co do Forum to obecnie zarządzają powiatem jako koalicjant – czy mieszkańcy są z tego zadowoleni to już sami sobie odpowiedzcie.
   Liceum wykończone (a to nauczyciel „wywodzący się” z Liceum) a jeszcze z 2 lata temu miał odwrócić tendencje – tak przynajmniej obiecywał. Dobitnie widać marginalizowanie naszej Gminy na tle ościennych Gmin – a on to jako członek zarządu przyklepuje. Myślę że wezmą z 2 mandaty u nas w Gminie (choć chciałbym żeby był max 1).
   PiS ma na pewno lepszą listę jak przy wcześniejszych wyborach, zrobili ciekawy ruch z Jurkiem Sudołem, no i dobry transfer z Zielińskim. Ogólnie lista dość zrównoważona. Jako bastion PiSu będzie przez ludzi preferowana. Prawie w każdej rodzinie są osoby które mają 500+ a to namacalny dowód że obietnice potrafią się materializować. Obstawiam 3 mandaty (może w porywach 4)

   A co do Starosty to nie koniecznie musi on być radnym!!!!!!!!!!!

  • Jureczek zdobędzie 2 mandaty. Ma mocnego Ziębę w TW i Mroczka w Chmielowie.
   POrozumienie zdobędzie 1 mandat.
   PSL = 0 mandatów.
   PiS= 3 mandaty.

   Tak wygląda sytuacja w Dębie.
   W Baranowie wygra Pluta.
   W Gorzycach i Grębowie podzielą się wszyscy.

   PiS nie będzie miało większości bo Jureczek nie pójdzie z PiSem gdy ten powie, że wybierajmy starostę z Dęby ale spoza rady. Co Jureczek z tego będzie miał? Nie może być dwóch starostów z Dęby. W efekcie Jureczek (2 dębskie mandaty) + 1 dębski mandat z POorozumienia dołączą do PLUTY i reszty PO-PSLu. Jureczek dostanie 2 tysiące w zarządzie powiatu i będzie spał kolejne 5 lat.

   Myślałem, że poważnie gadamy. Mamienie ludzi o staroście spoza rady to ściema. Kto nim będzie? Wacek Wróbel? Wiadomo, że nie będzie. Jureczek poprze Wacka? Młody Puzio będzie tym starostą spoza rady? Dobrze wiemy, że to nie realne.

  • zgadzam się że jest bardzo duże prawdopodobieństwo rozkładu mandatu w naszej gminie
   (łącznie 6 mandatów)
   PiS -3 , Forum – 2 , Porozumienie (PO) -1 , PSL – 0
   ale chyba innych Gmin nie doceniasz
   wg. mojego typu:

   Baranów Sandomierski (łącznie 4 mandaty)
   PiS – 2 (Rożek, Rusin)
   Porozumienie (PO) – 1 (Pluta)
   Forum – 1 (Ślęzak) to jest człowiek PiSu

   Gorzyce (łącznie 4 mandaty)
   PiS – 1 (Grzegorzek)
   Porozumienie (PO) – 1 (Bukowski)
   Forum – 1 (Kotwica)
   PSL – 1 (Bartoszek)

   Grębów (łącznie 3 mandaty)
   PiS – 2 (Ożga, Paduch)
   Porozumienie (PO) – 1 (Kozieja) albo PSL- 1 (Szewc)

   sumując:
   PiS – 8 mandatów
   Porozumienie (PO) – 3 lub 4
   Forum – 4 mandaty
   PSL – 1 lub 2

   w tej konfiguracji PiS nie ma większości
   ale myślę, że Pan Ślęzak przejdzie na stronę PiSu
   i jest 9 mandat

   Ale to tylko spekulacje

  • Potwierdzasz więc to co mówię. PiS nie ma szans na większość. PiS jest zakładnikiem Jureczka. Albo PiS da Jureczkowi fotel starosty, albo Jureczek odda się POrozumieniu+PSL. Dębscy działacze PiS nie mają więc ani burmistrza, ani starosty. To chyba świadczy o tym, że w swojej bucie i przekonaniu o nieomylności stracili okazję by zrobić coś dobrego w Dębie. I nie mówię tutaj o wszystkich kandydatach na radnych tylko o dębskim „zarządzie”. Wszystkie zagrywki były robione tylko po to by pan Romek i pan Wojtek dostali dietę radnego. Tak to wygląda. Gdyby była jedna silna lista do rady miasta i jedna silna do powiatu to by się dobrzy ludzie w okręgach nie wycinali. A tak na tym korzystają ordnowcy bo opozycja skłócona i walczy o głosy między sobą windując do góry ordonowców. Sorry, smutna prawda ale prawda. Można ją zakrzyczeć albo przyjąć i wyciągnąć wnioski do czego doprowadziła polityka skłócania i napuszczania jednych na drugich przez panów Puziów.

  • Co do Burmistrza to kandydat PiS był inny popierany przez całą strukturę nowodębską, zresztą dużo było o tym na ostatnim spotkaniu (pytam jak Ty byś wybrnął z tej sytuacji- wypisał się ze struktur??????) kogo byś wskazał na burmistrza którego Rzeszów i Kolbuszowa by zatwierdziła jako kandydata PiS skoro odważyli się wskazać po koleżeńsku na osobę, która nie jest członkiem i co za tym idzie nigdy składek dla PiS nie płaciła.
   I teraz dawaj swoje propozycje na kandydatów do powiatu z listy PiS (członków i sympatyków)
   czekam na propozycję

  • No pewnie że tak Puzio czy Chmielowiec to dla ludzi w radzie pracowali a Chmielowiec nie wchodzi w układy i nie głosuję przeciwko mieszkańcom. Będą chcieli się wykazać. A stare wygi co grzeją stołki w Powiecie to mają w nosie Nową Dębę pomiętam jak chcieli liceum zlikwidować i oddziały w szpitalu zamykać.

 3. A może by tak miasto zagłosowało za SUDOŁ Jerzym Zbigniewem,a byłemu Sudołowi czas podziękować,bo tu nie chodzi o gminę tylko o kasę.
  Jerzy Zbigniew jest w trudniejszej sytuacji rodzinnej i może trzeba pomóc jemu.
  Pod rozwagę mieszkańcom miasta,aby wybrali co jest lepsze.

  • Jerzy Zbigniew Sudoł z listy Forum to ten co jest obecnie radnym w koalicji z PO i PSL
   a Jerzy Sudoł z PiS to ten poczciwy, który nie sprzeda Nowej Dęby

  • Współczuję temu kandydatowi,faktycznie jest mu bardzo ciężko.Lecz wybacz internauto @ xyz,takich jak on jest więcej w naszym mieście i gminie.Od pomocy to jest opieka społeczna,pefron i inne fundacje.Nie słyszałem żeby ten kandydat udzielał się społecznie,choćby na rzecz osób niepełnosprawnych.Chyba że chór kościelny to też działalność społeczna.Jednak mając wybór pomiędzy tymi kandydatami, jednakich imion Sudołami oddałbym głos na niego.

 4. Trzeba głosować na konkretnego człowieka a nie jak bezmyślny robot na partię. W dupie mam partie. Widzę co wyprawiają w sejmie. Po co nam jeszcze upartyjniać samorządy?

  • to oddaj głos na forum będziesz miał dwóch starostów jak w twoim nicku Bartoszka i Plutafosińskiego.
   Włącz lepiej myślenie.

  • Włączyłem. Jak z przebiegu dyskusji jasno wynika, że pis jest zakladnikiem Sudoła. Co to za wybór między Sudołem popieranym przez PiS a Sudołem popieranym przez PO? Sudoł pójdzie z tymi którzy dadzą mu stołek. A jedni i drudzy mu dadzą bo bez niego nie będą mieć większości. Masz inny scenariusz? Oświeć nas.

  • Jednak jak zerkając wstecz to jak PiS wygrał to jednak starosta był z Nowej Dęby (przypominam że był nim Wróbel). Niby dlaczego mam oddać głos na Forum lub inny komitet ?? jak oni „wygrali” (w sensie wszyscy na jednego) to starosta był z innej gminy. Ja swój głos oddaje na PiS. I Wam też tak proponuje.

 5. A ja stawiam na PiS bo pierwszych kilka osób na liście pracowało solidnie jako radni miejscy Puzio, Chmielowiec, Zieliński Gruszka to nie osoby z przypadku i mają charakter będą nas dobrze reprezentować. Ja stawiam na min 4 mandaty bo robią dla ludzi nie dla siebie. A ci młodzi są bardzo ambitni.

  • Mam garaż na wczasowej i jakiś czas temu został odcięty prąd w związku ze śmiercią Pana Rydzika do całego kompleksu kilkudziesięciu garaży. Chcę tylko powiedzieć że to dzięki radnym Puzio i Dziemiance oraz Panu Wołoszowi (garażowiec z wczasowej, nie mylić z obecnym radnym) udało się wykonać w możliwie krótkim czasie ponowny przyłącz. To oni jeździli po rejonach energetycznych Mielec oraz Tarnobrzeg , żeby to odtworzyć i finalnie to się udało. Na pewno od garażowców macie nasze głosy. Jakoś nie przypominam sobie żeby ktokolwiek się tym zainteresował, choć problem był zgłaszany w urzędzie miasta.
   Dla mnie gościu jest skuteczny i tyle w temacie

 6. A co na to wszystko Jan Doświadczona Głowa Witkowski.Kandydat do rady powiatu co to chciał likwidować place zabaw dla dzieci a w ich miejsce umieszczać ławeczki dla seniorów.Coś ostatnio zrobił się aktywny,szczególnie wśród seniorów,czyżby ławeczki?

 7. Nasz PiS ma charakter i umie się postawić dlatego zagłosuję. Lepiej na nich niż na karierowiczów z forum lub jeszcze innej pazernej opcji o Sudole nie wspomnę. I stoją za mnieszkańcami np Puzio czy Chmielowiec Wolan czy Dziemianko byłem na sesji miejskiej i tylko oni dążyli do wysłuchania mnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here