Leśną czeka przebudowa

33

06-11-2012

30 października Wojewoda Podkarpacki opublikował listę rankingową wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Wieloletniego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – ETAP II BEZPIECZEŃSTWO – DOSTĘPNOŚĆ – ROZWÓJ. Na 13 pozycji tej listy znajduje się zgłoszone przez Gminę Nowa Dęba zadanie: „Przebudowa ulicy Leśnej w Nowej Dębie wraz z kanalizacja deszczową”.

Złożony wniosek o dotację w wysokości 30%, tj.: 336 459 zł, przy 785 073 zł wkładu własnego zadania, uzyskał wysoką ocenę punktową (20,2 punktów na 30 możliwych). Wpłynęły na to zastosowane rozwiązania techniczne w projekcie oraz poprawa dostępności komunikacyjnej do ośrodków gospodarczych, instytucji publicznych i innych instytucji świadczących usługi publiczne. Należy zwrócić uwagę iż wysokość dofinansowania może wzrosnąć do 50% kosztów zadania, w związku podjętymi przez rząd działaniami nowelizacji programu.

Zadanie przewiduje przebudowę ulicy Leśnej na długości 911 mb, wraz z zastosowaniem rozwiązań technicznych z zakresu bezpieczeństwa ruchu. Realizacja tego zadania jest niezbędna ze względu na stan drogi i jakość kanalizacji burzowej.

Przebudowa ta będzie polegać na: wzmocnieniu konstrukcji jezdni, przebudowie skrzyżowania z ulicą Mickiewicza – (zmiana geometrii, budowa wyspy rozdzielającej ruch, przejście dla pieszych z azylem), wymianie nawierzchni chodnika na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do budynku PGKiM, wykonaniu wyniesionego przejścia dla pieszych w okolicy przedszkola, wymianie nawierzchni zjazdów na posesje, zapewnieniu prawidłowego odwodnienia oraz uporządkowaniu terenu bezpośrednio przylegającego do chodnika, instalacji elementów bezpieczeństwa ruchu.

W ramach realizacji zadania zostanie również wyczyszczona i wyremontowana kanalizacja deszczowa. Remont kanalizacji zostanie przeprowadzony metodą bezwykopową przy pomocy technologii rękawa z włókniny poliestrowej utwardzanego termicznie.

Droga będąca przedmiotem projektu stanowi dojazd do zabudowań oraz bezpośrednie połączenie komunikacyjne z przedszkolem i szkołą podstawową. W ramach budowy elementów bezpieczeństwa ruchu zostaną ustawione przy tych obiektach barierki ochronne zabezpieczające prze nagłym wtargnięciem dzieci z przedszkola i uczniów ze szkoły podstawowej na jezdnię.

RL/SB
UMiG

33 KOMENTARZE

 1. #1
  [quote] ide grac w golfa [/quote]
  Chciałeś pewno powiedzieć – '' zakładam golf i leze obierać rzepę'' [quote]nieroby[/quote].
  Trudny język. ''Zwierzchu'' .Dasz radę! Trzyma pianka kciuki!! Powodzenia!

 2. Najwyższa pora aby jak ważna droga w Mieście została wyremontowana, zastanawiam się tylko z dojazdem w trakcie remontu do jak ważnych miejsc Nowej Dęby. Czy ktoś ma pomysł ?

 3. Nie ironizujcie. Wbrew pozorom jest to jedna z ważniejszych ulic w naszym mieście. to jedyna droga dojazdowa do żłlobka i przedszkola oraz do szkoły nr2. Wbraźcie sobie sytuację gdy jest np pożar w szkole a służby ratunkowe nie mogą dojechać na miejsce. A jeszcze gorzej jakby życie Waszych dzieci w którymś z budynków było zagrożone. (ach zapomniałem że Wy małolaty o dzieciach jeszcze nie myslicie, ale uważajcie lepiej…). Niech ta stara kanalizacja się zawali i żaden samochód nie przejedzie i co wtedy?? Wystawicie swoje sikawki?

 4. Głupota. Jest wiele innych ulic które wymagają remontu i modernizacji to ktoś sie uparł i inwestuje w ślepą uliczkę gdzie jest małe natężenie ruchu i nawierzchnia jest ok. Burmistrz z radą nie chcą innym mieszkańcom zrobić drogi gdzie dojazd jest żwirowy lub piaskowy. A będzie modernizował dobrą ulice to jest właśnie polityka. Marnotrawstwo pieniedzy.

 5. [b]LEŚNA WYGLĄDA JAKBY BYŁA ZBOMBARDOWANA. W TYM MOMENCIE TRUDNO ZNALEŹĆ BARDZIEJ ROZPIŻONĄ DROGĘ W STAREJ CZĘŚCI MIASTA. [/b]

  DROGA ZAPADA SIĘ A POD NIĄ SYPIĄ SIĘ STARE RUROCIĄGI.

  WEŹCIE SIĘ TAM PRZEJEDŹCIE. DODATKOWO MY MIESZKAŃCY MUSIELIŚMY CZEKAĆ NA OŚWIETLENIE, KTÓRE TERAZ JEST ZAKŁADANE, OD 1938. OD PONAD 20 LAT SKŁADALIŚMY PETYCJE.

 6. Nareszcie leśna doczeka się prawdziwej (mam nadzieje) ulicy, bo to co teraz tu jest to wygląda jak ser szwajcarski. A z dojazdem do szkoły i przedszkola w czasie remontu to żadnej problem. Do żłobka można dojechać od strony Kościoła, w końcu po coś jest to drugie wejście. A do szkoły podstawowej, można zlikwidować barierki koło paulosówki i zjechać z górki, albo po prostu troszke spaceru, zaparkować samochód i zejść schodami w dół.

 7. A co z ulicą Sikorskiego? Słyszałem że nią zarządza powiat, i nie wiadomo czy wogóle będzie remontowana… czy radni sie w ogóle o to starają????

 8. do pytania o Sikorskiego. Gdy tylko jakiś wypadek to puszczają tamtędy objazd a odkąd pamiętam to tylko dziury na niej tak an chwilę łatają i nic więcej
  Jak była dziurawa tak jest.

 9. Pan Skimina nie ma honoru.Pcha się na stołek radnego jakby nie było innych ludzi.Panie radny pan ma trudności ze skleceniem prostych zdań, nie mówiąc o szerszym przedstawieniu problemu.Czas dziadziu być w domu.czas pokazać własne mądre podjęcie decyzji.

 10. Nie popieram pana Skiminy. Ale to nie do niego należy mieć pretensje że korzysta ze swoich praw i startuje w wyborach tylko do mieszkańców osiedla że ciągle go wybierają .

 11. Co by w Nowej Debie nie robili to Zle . Remont, koncert,planty zle zle zle , nie takie nie dobre.Moim zdaniem ta ulica jest bardzo wazna ze wzgledu na szkole I przedszkole. Dzieci gora :))) poZdr

 12. Ocho! Zaczęła się nagonka na Skiminę żeby przygotowywać grunt dla Huberta K. A ten podobno dał się wypuścić Pawłowi G. Markowi O. i Janinie L i złożył wniosek o odłączenie Leśnej od miasta i przyłączenia do Porąb. Jeśli to prawda to ciekawe jak radna z Leśnej spojrzy w oczy sąsiadom? Ciekawie się robi przed wyborami :(

 13. Leśna jest jedną z najbardziej zaniedabanych i zapomnianyc przez wladze ulic w mieście.Przez ponad 20 lat dzialalnosci samorzadu nie zmienilo sie tam wiele, nawet jak radnym w tym okręgu byl Mirowski, ktoremu nie udalo sie nic wywalczyć dla mieszkancow tej cześci miasta. Kolejnych radnych też ustawicznie pomijano, zawsze brakowało pieniedzy w budzecie , zainteresowania problemami mieszkanców i zwykłej przychylności wladz. Jedynie częste interwencje pana Niezabitowskiego na sesjach wymuszały łatanie ulicznych dziur zagrażających bezpieczeństwu. Jezeli mieszkańcom Chmielowa robi sie asfaltowe drogi w pola, to dlaczego miejska ulica prowadząca m.in.do dużych placówek oświaty nie może doczekać sie od lat zmodernizowania i oświetlenia?

 14. Ciekawski jak nie jesteś w temacie to się lepiej nie odzywaj. Jakie odłączenie ? Ta pewnie najlepiej nie powiedzieć o co dokładnie chodzi, zamydlić oczy ludziom. Ale żeby ktoś powiedział, że jak podpiszemy się pod tym, że nie chcemy być "odłączeni" to stracimy mandat w UMiG to nie bo po co. Już niedługo to wioseczki będą nami rządziły razem z panem W. na czele i pomysłodawcą panem G. Brawa dla was za wspaniałe podejście do sprawy i nie wyjaśnienie mieszkańcom o co dokładnie chodzi. Wciągając w to jeszcze naszą sąsiadkę panią M. która to również nie powiedziała nam o co chodzi… Ciekawe tylko czy wiedziała o co chodzi czy nie…? Zapewne wiedziała. Nie ma to jak robić ludzi w ciula. Więc możecie teraz pewnie zapomnieć, że coś będzie dla miasta robione bo wnioski pewnie będą odrzucane przez brak większości. GRATULACJE !!!!

 15. Czy nie widzisz,ze tutaj toczy sie walka o mandat dla miasta. Strategia z połaczeniem Leśnej z osiedlem Poręby D. to niezly pomysł w odpowiedzi na manipulacje okręgami przez Ordona. Brawo RATUSZ!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here