Mały powiat – duża pensja. Wynagrodzenie dla starosty ustalone.

50


Mimo iż powiat tarnobrzeski jest jednym z najmniejszych w Polsce, koalicja PSL-PO-Forum Samorządowego Jerzego Sudoła, zamierzało uchwalić nowemu staroście najwyższą możliwą pensję. W wyniku oburzenia opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwość, wynagrodzenie zostało pomniejszone o kilkaset złotych.

Wprawdzie mieszkańcy proszący władze powiatu o nowy chodnik czy drogę często słyszą w odpowiedzi narrację o „ograniczonych środkach”, to na pensji dla nowego starosty Pawła Bartoszka z Gorzyc nie zamierzano oszczędzać. Mimo iż powiat tarnobrzeski należy do najmniejszych w Polsce, a nowy szef powiatu nie miał jeszcze okazji aby wykazać się swoją pracą na rzecz tego powiatu, rządząca jednostką koalicja PSL-PO-Forum Samorządowego zamierzała uchwalić mu najwyższe z możliwych uposażeń w kwocie: 11 tysięcy 687 złotych!

bartoszek paweł

Na zdjęciu: Starosta Paweł Bartoszek. Startował z listy PSL z ziemi gorzyckiej

Przeciwko traktowaniu powiatu jako łupu politycznego zaprotestowali radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość. W swoim wystąpieniu postulowali przyjęcie niższego wynagrodzenia dla nowego szefa powiatu argumentując iż jest to osoba nowa na tym stanowisku, która nie ma na swoim koncie samorządowego doświadczenia. W ocenie radnych PiS nowy starosta w pierwszej kolejności powinien się wykazać.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali aby wynagrodzenie starosty wynosiło 9 533zł. To nie spodobało się Pawłowi Bartoszkowi, który dał do zrozumienia że pomysł PiS-u jest nie do zaakceptowania. Tym samym wyszedł brak jego samorządowego doświadczenia. Zasadą jest, że gdy rada debatuje w sprawach indywidualnych dotyczących radnego, osoba zainteresowana wyłącza się z tej debaty (nie bierze w tym udziału). Paweł Bartoszek zadecydował inaczej…

Interwencja PiS-u odniosła mizerny skutek. Projekt uchwały opozycji został odrzucony w głosowaniu. Koalicja podjęła jednak decyzję o wycofaniu swojego projektu uchwały z maksymalnym uposażeniem, przedkładając nowy projekt z kosmetycznym obniżeniem wynagrodzenia starosty do poziomu 11 014,00zł i takie wynagrodzenie rada uchwaliła głosami koalicji rządzącej.

/info

50 KOMENTARZE

 1. no to ładnie ludzie zdychaja za 1200 a szlachta sie bawi co za chory kraj uciekac z tad jak najpredzej jedyne wyjscie to nowa prawica ale naród jest ciemny i przycmiony telewizja oplacana przez rzad.

 2. Jeszcze nic nie zrobił a juz sie domaga kasy ludzie zyja za 1600zł a oni sami nie wiedza ile maja brac powinien rzad ustalic widełki jak było za komuny banda ,a ludzie głupi dalej idana wybory i nabijaja im kieszenie kasa wstyt.

 3. A w Majdanie Wójt Jerzy z PiS-u /a jakże/ też ma podniesioną pensję , zarabia w tym grajdole prawie 11 tys zł a v-ce wÓjtowa ponad dziewięć , już lepiej jak rozlewałą piwo pod lasem …

  • ale jest nieprzeciętnie uzdolniony, całkuje i różniczkuje w pamięci bez kartki i długopisu, nikt Go nie zagnie

  • Czy to PiS czy Peło , PSL czy inne Forum, tylko kasa, misiu, tylko kasa się liczy. Jesli ktoś myśli inaczej, to naiwny jest jak dziecko.

 4. przez 4 lata uzbiera się ponad pół bańki. do tego trzynastki, premie, 'firmowa’ karta i inne bonusy… co te skurwysyny takiego robią, że biorą takie pieniądze? znam masę ludzi, którzy zapierdalając w pocie czoła przez całe życie nie zarobili tyle, co te chujki, co tylko pozować do zdjęć potrafią, wyciągają w jedną kadencję.

  • W Powiecie rzundzi Peło, Pe eS EL i Forum naszego Jureczka Sudoła. Brawo Panie Jureczku za odważną decyzję i głosowanie za pensją dla starosty z Gorzyc. Niech motłoch wie kto rządzi!

 5. Do kogo teraz macie pretensje, tak głosowaliście, tak macie. A tak w ogóle to nasz Ordon Wielki miał już podwyżkę? heheh. Pewnie dostanie, ja bym głosowała za ;) W ciągu kolejnych 4 lat wyjadą kolejne młode osoby i new dęba będzie już w czarnj d..pie. A wy nadal będzie bezmyślnie głosować a kilka dni później narzekać, ot cała Nowa Dęba…

 6. i tak dostal za malo, musi dokonczyc budowe drog, pilnowac zeby szkoly nie zbankrutowaly i szpital, to nie sa zadania ot tak hop siup, musi sie tez pokazac w Rzeszowie a moze i w Warszawie, aha sa i lasy w tym powiecie..

 7. sami napisaliscie, ze to jest jeden z najmniejszych powiatow w Polsce, dla mnie to byl zawsze dziwolag, ten powiat bez Tarnobrzega. Tarnobrzeg zadna metropolia nie jest, przylaczyli do niego z 10 wiosek 40 lat temu i nic nie pomoglo. Moze teraz politycy troche sie pokieruja logika i mogliby zaproponowac polaczenie Tarnobrzega i powiatu.

  • Kobieto, o czym Ty piszesz ? logika w polityce jest tylko jedna : jak najwięcej kasy, jak najwięcej władzy i jak najmniej roboty.A tak a propos, czy ktos może słyszał jaki rząd wielkości wynosiła odprawa naszego niedoszłego starosty , niejakiego Jerzego S.?

  • ab to wiedziec trzeba bylo byc wice, dlamnie moze to byc nawet 7 i 6 zer a tobie kurduplu nic do tego

 8. Czy nauczyciele dostali zaległe pensje z odsetkami,dlaczego pan Ostapko nic o tym fakcie nie napisał,czy pani dyrektor z Ratusza za brak dyscypliny budżetowej pozbędzie się stanowiska.
  Czyżby o swoich nie wolno pisać prawdy, cenzura działa jak za czasów PRL.

  • Starostwo w 2014 roku obniżyło budżet nowodębskim szkołą o 200 000zł i to właśnie tyle zabrakło na pensje dla nauczycieli. Następnie po wybuchu afery starostwo zwiększyło to co na początku zabrało. Za uchwaleniem budżetu który zabierał kasę nowodębskim szkołą głosowała ówczesna (a zarazem obecna koalicja) PO-PSL-Forum Jurka Sudoła. Dlaczego pan Ostapko nic nie napisze o tym? Czyżby chroni dobrego imienia Jurka Sudoła???

 9. Czy nauczyciele z naszego Technikum dostali pensje z odsetkami, czy pani dyrektor z Technikum za brak dyscypliny budżetowej pozbędzie się stanowiska?
  W radio Rzeszów wypowiedziała się nauczycielka z technikum w tej sprawie.

  • Starostwo w 2014 roku obniżyło budżet nowodębskim szkołą o 200 000zł i to właśnie tyle zabrakło na pensje dla nauczycieli. Następnie po wybuchu afery starostwo zwiększyło to co na początku zabrało. Za uchwaleniem budżetu który zabierał kasę nowodębskim szkołą głosowała ówczesna (a zarazem obecna koalicja) PO-PSL-Forum Jurka Sudoła. Dlaczego pan Ostapko nic nie napisze o tym? Czyżby chroni dobrego imienia Jurka Sudoła???

 10. Zwróć się do swojego wojta z żalem za zabranie pensji a nie do Marka. Jak marek wam pokazywał palcem ze tak będzie to krzyczeliśta ze kłamie. To idzta teraz do wójta wiesia i pożalta sie a Ostapce dajcie spokój. W każdym razie to dopiero początek. Co do dyrekcji szkół to i jedna i druga są niewinne i to kazdy kto zdrowo myśli wie. Tylko takie wójtowe uwazaja inaczej. Skoro dyrektorki naruszyly dyscypline to starosta i wójt juz dawno powinien być wywalony.

 11. DRODZY parafianie nie plujcie tak jadem i nie czepiajcie się „małowinnych”. Powiedziane było „po owocach ich poznacie…” a to dopiero początek końca. Dopóki ND będzie kaczogrodem i PiSciną to tak będzie. Nie jestem młody(już widzę pełne miłości Katolickiej komentarze)ale twierdzę że Rada musi być odmłodzona. Bo z tymi co poprzylepiali się do stołków nic tu się nie zwojuje. Mieliście młodego, ale był za mało doświadczony(?), mimo że opisał jakie ma fakultety i gdzie praktykował. No bo przecież p.Ordon praktykę zdobywał… no właśnie gdzie? Od samego początku był „mondry i doświadczony” a teraz wyprowadzi Nas na prostą. Ktoś napisał że trzeba z tego kaczogrodu nawiewać i tu ma chyba rację, niestety nie wszyscy mogą. Pozdrawiam pieniaczy i czekam na zjadliwości, a reszcie mieszkańców którzy mieszkają w Nowej Dębie życzę spokojnych i zdrowych Świąt.

  • ale ten słabo doświadczony to nie jest kandydatura, ileż on miał tej praktyki? ile się nauczył?Przed świętami nie chcę nikogo obrażać ale nienawiścią jeszcze nikt nie wygrał. Ten agresywny człowiek jest po prostu biedny bo ktoś mu w głowie namieszał. Szkoda mi go ale jak ktoś z ponad połową poparcia miesiąc przed wyborami przegrywa i ma tylko 30%.Agresią, nienawiścią i szmatławcem nie wygrywa się wyborów, co najwyżej można odstraszyć wyborców specu od spraw wizerunku.
   Najgłupiej przegrana kampania w całej Polsce, podstawowe błędy komunikacyjne.BRAWO

  • Ostapko pisał prawdę. Jeszcze potrzeba trochę czasu, żeby mieszkańcy przekonali się kto miał rację: Ostapko czy Ordon.

   Ordon ma teraz kadencję na przywrócenie naszej gminie świetności, zobaczymy co zrobi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here