MGOPS w akcji ,,Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

3

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie przyłączył się w tym roku do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Głównym organizatorem Akcji jest Radio Lublin we współpracy z Telewizją Lublin. Na naszym terenie Akcję koordynuje Polskie Radio Rzeszów. Zgodnie z jej ideą i regulaminem rozpoczęto zbiórkę darów rzeczowych przeznaczonych dla dzieci czyli najmłodszych członków naszego społeczeństwa.
W naszej gminie prowadzono ją dwuetapowo. Pierwszy etap odbył się w dniach 22 i 23 listopada. Polegał on na zbiórce darów w specjalnie oznakowanych dużych sklepach na terenie Nowej Dęby (Biedronka, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Jabłuszko, Sezam, Marmax). W pierwszym dniu zbiórkę prowadzili wolontariusze (pracownicy M-GOPS), którzy z dużym zaangażowaniem przystąpili do swojej pracy, skutecznie zachęcając mieszkańców do wspierania inicjatywy, czego wynikiem były wypełnione po brzegi różnorodnymi artykułami kosze. Oznakowane logo Akcji kosze wystawione były również w drugim dniu przedsięwzięcia i każdy chętny mógł w nich coś zostawić. W wyniku tej dwudniowej Akcji zebraliśmy blisko pół tony produktów: żywność długoterminową, artykuły chemiczne i to co cieszy najbardziej najmłodszych czyli słodycze. A to był dopiero początek. Dzięki życzliwości dyrektorów szkół udało nam się włączyć do udziału w naszej inicjatywie wszystkie placówki z terenu miasta i gminy Nowa Dęba. Zbiórka na terenie szkół prowadzona była od 24 listopada do 5 grudnia 2014 r. W tym samym okresie dary przyjmowane były również w siedzibie M-GOPS. Od samego początku Akcję wspierał Komendant Straży Miejskiej, zabezpieczając ją pod względem logistycznym. Zebrane dary przekazane zostaną jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia mieszkańcom naszej gminy – dzieciom z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych oraz będącym w trudnej sytuacji materialnej. Serdecznie dziękujemy dotychczasowym darczyńcom za okazane serce i hojność oraz wszystkim wolontariuszom i osobom wspierającym Akcję za poświęcony czas i zaangażowanie.
Szef Sztabu
Agnieszka Pieróg

3 KOMENTARZE

  1. Rozumiem że są ludzie którzy nie potrafią lub nie mogą zapewnić wszystkiego rodzinie . Ale od tego są instytucje państwa by takimi ludźmi się troszczyło.Tak jak to jest na zachodzie europy , a u nas wciąż na „coś” się zbiera , a to orkiestra , a to jakaś paczka . To świadczy o nieudolności instytucji państwowych . Nie potępiam takich akcji , nie omijam , ale zawsze jak coś daję pytam gdzie jest państwo które ma 600 tys urzędników / sześć razy więcej niż nasza armia/ i nie potrafi dotrzeć do ludzi potrzebujących . Powinno być wstydem dla urzędników np gminnych że komuś trzeba pomóc w zorganizowaniu świąt , a może te instytucje za dużo przejadają naszych pieniędzy …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here