Miażdżąca ekspertyza dotycząca plant: Do użytku oddano obiekt wadliwy,wady są istotne

206

2013-12-03

Opinia rzeczoznawców budowlanych jest miażdżąca i nie pozostawia złudzeń. Do użytku oddano obiekt wadliwy, z odstępstwami od projektu i rażącymi uchybieniami niezgodnymi z normami i zasadami sztuki budowalnej. Efekt? Za chwilę będziemy „rewitalizować” zrewitalizowane planty i Koziołka!!!

„Kicz, Fuszerka, Tandeta. Dlaczego na to pozwalamy” – taki tytuł nosił pierwszy artykuł w którym przedstawialiśmy Państwu skandaliczną jakość wykonanych prac rewitalizacji centrum. Władze miasta bagatelizują sprawę sprowadzając ją do kontekstu rywalizacji politycznej. – (…) Mam świadomość, że Marek Ostapko, będący w ciągłej opozycji do moich działań będzie wyolbrzymiał te usterki i budował wokół nich mit katastrofalnej jakości realizacji inwestycji – wyjaśniał na łamach Echa Dnia burmistrz Wiesław Ordon.
Niestety ta fuszerka to nie mit. To smutna rzeczywistość za którą jako gospodarz gminy ponosi pan pełną odpowiedzialność – odpowiada burmistrzowi radny Marek Ostapko. Za oceną radnego stoi ekspertyza dokonana przez rzeczoznawców budowlanych zaliczających się do czołówki krajowej w tym fachu.


Fragment opracowania:

Fot: Ekspertyza potwierdza, że obiekt jest sfuszerowany i w takim kształcie nie powinien zostać odebrany gdyż nie spełnia swojego podstawowego celu.

Ocena techniczna jest bardzo obszerna zawiera szereg specjalistycznych pomiarów dlatego też w niniejszym artykule ograniczymy się jedynie do przedstawienia kilku zawartych w niej wniosków. Jednocześnie informujemy, że osoby które chciałby się zapoznać z całą treścią ekspertyzy mogą się w tym celu zgłosić na adres redakcji Info.

Marek Ostapko napisał w sprawie rewitalizacji centrum szereg interpelacji. W jednej z nich zastępca burmistrza Zygmunt Żołądź stwierdził : „ma Pan racje wskazując na istnienie szczelin pomiędzy płytami jednak technologicznie nie jest to wada ale skutek eksploatacji – zachodzi zjawisko osiadania spoin i samoklinowania płyt”… Skoro zdaniem władz gminy po kilkudziesięciu dniach eksploatacji mają prawo dziać się takie cuda jakie obserwujemy na plantach to powstaje pytanie czy jest tu z kim i o czym rozmawiać? Czy oni traktują te sprawę poważnie? I co będzie się z tym działo po kilku miesiącach? Z resztą co chwile widzimy, że na NOWYCH PLANTACH prowadzone są liczne prace naprawcze… Niestety robota została źle wykonana przez co obiekt zawiera WADY ISTOTNE. Każdy budowlaniec doskonale wie co to oznacza. Za chwilę władze miasta będą zmuszone rewitalizować zrewitalizowane planty ! ! !


Ekspertyza: Rażąca nierówność murków stanowi wadę trwałą, dyskwalifikującą murki jako element małej architektury reprezentacyjnego obiektu.

Ekspertyza: W myśl założeń projektu technicznego powierzchnia murków miała pozostać betonowa, zaimpregnowana jedynie specjalistycznym preparatem do betonu. W rzeczywistości murki były w znacznym stopniu „poprawiane” gipsową gładzią szpachlową (wyrównywanie powierzchni i maskowanie pęknięć). Na koniec murki zostały pomalowane farbą. Abstrahując od wyjątkowej niestaranności wykonania należy stwierdzić, że takie rozwiązanie jest niezgodne z projektem jak i zasadami sztuki budowalnej (niedopuszczalne pod względem technicznym).

Uwaga! Do kwestii murków odniósł się inspektor nadzoru, który zasłaniał się podając normy odchyleń które stosowało się onegdaj do budowy elewatorów zbożowych lub bunkrów!!! Żaden profesjonalista nie zastosuje ich do OBIEKTÓW MAŁEJ ARCHITEKTURY PEŁNIĄCYCH FUNKCJE REPREZENTACYJNE!!!

WYBRANE ZDJĘCIA:

Ekspertyza: Na płytach o wklęsłych krzywiznach będą powstawały lokalne zastoiska wody, a w okresie zimowym – miejsca niebezpieczne, grożące upadkiem pieszych wskutek poślizgu na lodzie.

Obiekty reprezentacyjne wymagają szczególnie starannego wbudowania materiałów (wykonastwa) , które nie może polegać tylko na układaniu materiałów „jak leci”, ale powinno obejmować również odrzucanie elementów wadliwych i/lub uszkodzonych.


Na koniec kilka zdań z WNIOSKÓW ekspertyzy:

W związku z oddaniem do użytku obiektu wadliwego, należy liczyć się z realnym wzrostem zakresu usterek i uszkodzeń, pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych (woda, mróz, upały itd.) oraz obciążeń eksploatacyjnych (ruch samochodowy na odcinku ul. Stefana Żeromskieg, ruch pieszy, ruch pojazdów do czyszczenia i odśnieżania nawierzchni itp., obciążenia użytkowe małej architektury). W wyniku działania tych czynników będzie postępowała dalsza, nasilająca się degradacja wadliwe wykonanych składników obiektu, a w szczególności:
-„klawiszowanie i zapadnie się płyt granitowych w nawierzchni placu, niewłaściwie podpartych wskutek wad podłoża (podsypki i/lub podbudowy);
-deformacje nawierzchni jw., i uszkodzenia (zniszczenia) płyt granitowych i elementów oświetleniowych, spowodowane zbyt ciasnym ułożeniem płyt nawierzchni;
-pękanie i wypadanie nieprawidłowych i źle osadzonych „docinków” płyt na połączeniach z oświetleniem i innymi rodzajami nawierzchni;
-wypadanie kostek granitowych słabo osadzonych w nawierzchni ;
-uszkodzenia murków betonowych, nieprawidłowo wykończonych gładzią gipsową;
-odrywanie się siedzisk z ławek montowanych do murków. „

Wadliwość obiektu pociąga za sobą następujące skutki :
– obniżenie wartości technicznej i trwałości obiektu ( konieczność przedwczesnych napraw, generujących dodatkowe koszty);
– utrudnienia i zagrożenia dla użytkowników obiektu („progi” na połączeniach nawierzchni, oblodzenia w nierównościach nawierzchni i zagłębieniach płyt, śliskość niefakturowanych płyt itp.);
– obniżenie wartości estetycznych obiektu.

Wady obiektu – często o charakterze trwałym – należy uznać jako ISTOTNE, zarówno z punktu widzenia właściwości użytkowych i kosztów eksploatacji obiektu, jak i pod względem bezpieczeństwa użytkowników. Obecny stan obiektu stawia pod znakiem zapytania osiągnięcie jednego z podstawowych celów przedmiotowej inwestycji – poprawy wizerunku miasta Nowa Dęba. \”


/info

206 KOMENTARZE

 1. "Wady istotne" w języku budowlanym oznacza, że nie da się ich usunąć za pomocą kosmetyki. W celu ich wyeliminowania należy rozebrać obiekt i położyć od nowa. Tyczy się to zwłaszcza murków i płyt na plantach. Brawo panie Ordon! Aleś nas pan wpakował! I kosztowało to ponad 5 milionów złotych!!!

 2. [b]zaraz na tym forum pojawią się kibolskie przyśpiewki zwolenników tzw władzy typu "nic się nie stało, Ordonie nic się nie stało…."[/b]

 3. Dlaczego Ordon z Żołędziem własnym ciałem osłaniają planty i udają że tak jest dobrze? Odpowiedź jakiej udzielił p. Żołądź jest żenująca i poniżej krytyki.

 4. Niech już wszystko zostanie jak jest. Są inne ważne wydatki, a nie kolejna "rewitalizacja" plant.

  A obecny pan Burmistrz i tak zostanie na kolejną kadencje. Mogę się założyć.

 5. Nikt nie postuluje nowej rewitalizacji. Po prostu za chwilę będziemy MUSIELI TO NAPRAWIAĆ bo się posypie. Już się sypie co widać gołym okiem !!! Ordon tego nie widzi. Nie wiem czy mu nawet ekspertyza pomoże. Gość musi za to odpowiedzieć. Wydano na to miliony złotych!!! A tyle było ważniejszych potrzeb , tyle ważniejszych wydatków!

 6. Ten murek na zdjeciu nr 1 to jakaś FALA DUNAJU!!!!!!!!! Jak można było tego nie zauważyć podczas odbioru???? TO JEST SKANDAL !!! I CO TERAZ? WINNYCH BRAK ?

 7. Ordonbud ŻOŁEXPOL na fali wznoszącej wybudował obiekt z wadami istotnymi, myśle ze dotacja bedzie do zwrotu bo na takie coś nie dają dotacji, nikt nie chce być drugim Karapytą, oj włodarze naszego miasta źle się zabawiliście naszym kosztem

 8. No to sobie Żołądz z Ordonem za nasze pieniadze pomnik postawili. Nasze dzieci swoim dzieciom beda pokazywały te planty i mówiły kto to spier….ł!!!:(:D

 9. ChYba trzeba już uruchomić politologa co to duma z rodzinnego miasta z niego bije żeby zaczął bronić fuszery. To się nazywa: szczucie doktorem z wielkiej uczelni, co Ostapke wnet oczerni.

 10. moze wybudowac nowe Planty 2 przy Rzeszowskiej i zamontowac swiatla tam dla emerytow idacych do Biedronki, wtedy znow wygra wybory, bo to dobry burmistrz jest..

 11. no to teraz niech wyłożą kase ze swojej kieszeni i naprawiają wszystko! Żądam tego ja! mieszkaniec który bedzie spłacał dług po Wieśku i Zygmuncie!

 12. Burmistrz jest władzą wykonawczą która ma "wykonac polecania" czyli ma robić to czego pragną mieszkańcy……ja pragnę plant ze starymi dębami,pragne posiedzieć na plantach w cieniu itd.

 13. Czy był sens rozebrać planty budowane 6 lat temu, i zrobić TO ???? Czy burmistrz zrobił to nam na złość ? Za 8 milionów na kredyt?

 14. Jestem do rozbiórki. Wybbudowal mnie Ordonbud-Żołexpol. Czy ktoś potrzebuje granit, znowu bedą wywozić. Bedzie zabawa, bedzie się działo…

 15. Po prostu rządzi sitwa nie do ruszenia mogą zrobić wszystko każdy się boi mówić, ale już coś się rusza chyba w temacie, urzednicy zaczynaja gadać

 16. Panie Marku, czy nie trzeba było najpierw powiadomić burmistrzów a nie od razu na ostro? Może trzeba się dogadać żeby mieszkańcy nie ucierpieli i finanse miasta i gminy Nowa Dęba, takie jest moje zdanie, bo to jest jakiś syf totalny ta budowa, będzie dym chyba.

 17. Im większy burak, tym bardziej nam wmawia, że Niemcy, Żydzi, Amerykanie. A to sprytni inaczej jopkowie na miejscu robię sobie dile, z nagromadzanie tysięcy tych buraczanych wynalazków powstaje ta ogólnopolska chała.

  Nie ma większego nieszczęścia dla narodu niż chłopi przewodzący miastom. Stracone pokolenie.

 18. @kolega z f.

  W tekście jest mowa o tym, że Marek wysłał szereg interpelacji w sprawie Plant. Pan Ordon w mediach odpowiada, że to walka polityczna, a pan Żołądź, że to efekt "eksploatacji" terenu. Z kim tu i o czym rozmawiać jeśli władza która spieprzyła te inwestycje udaje, że wszystko jest właściwie?

 19. ZAKRES OBOWIĄZKÓW BURMISTRZA ( czyli za co bierze grubą kasę co miesiąc):

  Do zadań Burmistrza należy w szczególności:
  1) przygotowywanie projektów uchwał Rady Miejskiej,
  2) określanie sposobu wykonywania uchwał,
  [b]3) gospodarowanie mieniem komunalnym,[/b]
  4) wykonywanie budżetu gminy,
  5) zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych,
  7) sprawy z zakresu gospodarki lokalowej, komunalnej, ochrony środowiska, rolnictwa, gospodarki łowieckiej i leśnej, działalności gospodarczej,
  8) zadania w zakresie stanu cywilnego,
  9) sprawy wojskowe, ochrony przeciwpożarowej, obrony cywilnej,
  [b]10) inwestycje i remonty,[/b]
  11) sprawy ładu i porządku publicznego,
  12) zadania z zakresu informacji niejawnych.

  //// Wszelkie zganianie na urzędników i szukanie kozłów ofiarnych jest bezcelowe. Pilnowanie tej inwestycji należało do OBOWIĄZKÓW. Czy więc można się spodziewać chociaż oddania pensji za okres realizacji inwestycji skoro nie wypełniałeś pan swoich obowiązków należycie??? ///

 20. Ostatnio Pochwaliłem władze ND o ich gospodarnym podejściu do
  do zmiany wizerunku Miasta….Jednak po zapoznaniu sie z Tymi Faktami…muszę..swą opinie zweryfikować???Wnioski nasuwają się takie…Albo w Całym Powiecie i Województwie Brak Fachowców z Dziedziny Budownictwa..albo..Prace Budowlane.Wykonywały Osoby
  bedace wczesniej nauczycielami w szkołach ND i po przekwalifikowaniu udaja Fachowców z Dziedziny Budownictwa..SMUTNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 21. Własniue ze ma Pan rację – Zołądź i Ordon to NAUCZYCIELE WYRWANI ZE SWOJEGO NATURALNEGO SRODOWISKA WIEJSKIEJ SZKOLY nikt nie nadrobi strat dla miasta jakie ci nieszczęśnicy spowodowali

 22. #24 pisze że miastem i gmina rządza nauczyciele…a ilu radnych to takze ta grupa zawodowa. Jaki z tego płynie wniosek? umiejetności rządzenia trudno się wyuczyć z książki- to trzeba czuć, żyć tym, a przede wszystkim rozmawiać z ludzmi i słuchać ich z pokorą… a tej władzy bardzo tego brakuje

 23. Odpowiadać karnie powinni Ci co DOPROWADZILI DO WŁADZY ORDONA I ŻOŁĘDZIA, dużo osób dobrze pamięta kto to zrobił. To nie jest tylko wina Ordona i Żołędzia bo oni są pionkami z niskim intelektem – ale SPRAWCY – WY JESTESCIE WINNI TYM PLAGOM które spadają na tą nieszczęśliwą gminę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 24. No teraz to i ja nie pomogę, broniłam Was jako mieszkanka sołectwa ale to co widzę to sa sprawy grubego kalibru nie miały prawa się wydarzyć, to jest zmarnowanie budżetu

 25. Panowie ŚMIERDZI KORUPCJĄ,. KTO TO ODEBRAŁ????????????????????????????????? Jedno ich tłumaczy – była noc, a niebo pochmurne, gwiazdy nie świeciły. Jeśli jednak odbiór był za dnia – oczy zamglone czym innym!!!!

 26. Czy nie macie w Debie contractors co buduja za piniondze budowlane sprawy, drogi place ? Takie jak na pictures widac u nas by city nie acceptowalo, to robili ludzie nie dobre w pracy construkcyjnej

 27. Dzięki Ci Marku za jedną ważną, cywilizującą Podkarpacie, rzecz:

  [b]Po tej akcji poziom wymagań gustów ludzi wobec publicznych inwestycji będzie bliższy normalności. Ludzie zobaczyli, zrozumieli i ich umysły już w historii się nie cofną.[/b]

 28. Nie można tolerować fuszery. To są NASZE PUBLICZNE PIENIĄDZE. Planty były ładne. Nie trzeba było ich robić. Zdecydowali się je kolejny raz remontować mimo, że mamy znaczenie więcej ważniejszych problemów.. Ale OK. Jako mieszkańcy nie protestowaliśmy. Ale nie możemy jako mieszkańcy być obojętni na to, że nie tylko nam oszpecono miasto ( poprzednie planty były ładniejsze ) ale jeszcze spieprzono robotę na kilka milionów. Władze miasta robią dobrą minę do złej gry. Nie potrafią wziąć odpowiedzialności za swoje czyny. Czy dalej jako mieszkańcy będziemy na to pozwalać???

 29. Do nr31.
  U was w city może nie, ale u nich w town jest inaczej.
  Po opublikowaniu "Raportu Ostapki" pytanie- czy pan Ordon poda sie do dymisji??????????

 30. PREMIER ŁOTWY PODAŁ SIĘ DO DYMISJI BO GDZIEŚ TAM W KRAJU ZAWALIŁ SIĘ MARKET. BURMISTRZ ORDON NIE PODA SIĘ DO DYMISJI MIMO ŻE WIĘKSZOŚĆ KLUCZOWYCH INWESTYCJI JEST FATALNIE ZROBIONA. WIDAĆ RÓŻNICE POZIOMÓW MIĘDZY FACETAMI. TRZEBA MIEĆ HONOR.

 31. Ordon musi odejść ale przedtem trzeba by ponieść karę, to są miliony w błoto, a w urzędzie nikt tego nier widział, a inspektor nadzoru gdzie był do QQQQRWY ??????????????????????????

 32. Teraz Panie Marku wyślij Pan to do NIK, a również do komisji rewizyjnej przy Radzie Miejskiej, te organa pokaża Ordonom i Żołędziom jak się rządzi nie swoimi pieniędzmi.

 33. Ja tez uważam że planty były śliczne wcześniej a teraz są okropnie wieśniackie, no i do tego jeszcze jakas katastrofalna wpadka z wadami budowlanymi, ja już cofam poparcie dla Wiesława Ordona, a głosowałam na niego dwa razy. Jednak chyba oderwał się od ziemi i spotkała go za to kara.Ponoć jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera.

 34. [url]http://demotywatory.pl/4245440/A-ty-powierzylbys-wlasne-zycie[/url]

  A czy Ty powierzyłbyś włąsne życie czemuś, co w przetargu wygrało tylko dzięki najniższej cenie?

 35. Ja zagłosuję na kogoś kogo poprze Marek Ostapko, będę się tego trzymać, ponoć pani dyrektor liceum ma kandydować, ale nie wiem. Pan Ordon stracił raczej wiarygodność po tych tragicznych plantach

 36. Premier Łotwy podał się do dymisji chociaż NIE BYŁ odpowiedzialny za katastrofę, a Ordon JEST ODPOWIEDZIALNY ZA OBIEKT ZA 5000000 ZŁ /5 MILIONÓW/ który wymaga rozbiórki !!! jutro powinien wynieść swoje rzeczy z urzędu miasta, z tego tylko powodu. A jest wiele innych – kanalizacja która się JUZ SYPIE, blok 110 w którym traktuje się ludzi jak śmieci, brak mieszkań, brak pracy, szatnie na wsiach za 400 tys. zł, bałagan we wspólnotach mieszkaniowych, horrendalne długi gminy, wystarczy????

 37. A można wiedzieć kto są ci " rzeczoznawcy budowlani zaliczający się do czołówki krajowej w tym fachu ''?
  I kto im zlecił ekspertyzę i za czyje pieniądze bo skoro są to " rzeczoznawcy budowlani zaliczający się do czołówki krajowej w tym fachu '' to sporo musiała kosztować ?

 38. Ja się pytam na polecenie jakich imperialistycznych ośrodków i za jakie brudne pieniądze Ostapko podnosi rękę na władzę ludową???? W czyim interesie i komu to służy? Czy te działania nie są prowadzone w celu obalenia ustroju Ordonowo-socjalistycznego siłą? Czyli przemocą??? Czy ktoś już dzwonił do ORMO i SB???

 39. :) Prace zostały wykonane wręcz doskonale!
  ..Te bruk-kostki przecież z biegiem lat spęcznieją :D . Murki.. hymmm.. To ''hand made'' – no przeca spójrzcie na to [color=#cc0000][b][b]dzadostwo![/b][/b][/color] -[img]http://podroze.gazeta.pl/podroze/51,114158,758762.html?i=2[/img]

 40. Kto byl inspektorem nadzoru, bo na nim ciąży duża odpowiedzialność także finansowa i kto byl w komisji odbioru inwestycji.Bardzo prposzę o informację.

 41. – Konstytucja RP -Art. 54.

  [quote]Art. 54.

  Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.[/quote]

  to z tego -[quote]Rozdział II
  WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA[/quote]

 42. Hey o co chodzi???
  Planty byly piekne po pierwszej przebudowie nie trzeba bylo ich wogole ruszac…przeciez to nie ma zadnego sensu.
  Nawet nie wiem co napisac….hmmm zenada.

 43. Panie Ostapko proponuje na Majdan jak na Ukrainie i obalić Burmistrza. A jak Pan będzie rządził proszę się spodziewać takiej samej jak nie mocniejszej krytyki bo kto mieczem wojuje od miecza ginie. Już nie mogę się doczekać takich czasów.

 44. Pamiętamy jakim mieczem wojował Ordon by zdobyć władzę. Nie oszczędzano wówczas p. Czekalskiego. Dzisiaj zniszczeniem plant popełnił tym mieczem harakiri.

 45. Przecież Ordon krytykował w swojej gazetce planty Czekalskiego. Ale sam zrobił coś potwornego, jakieś wykroty ze światłami jak ze złego snu. Wyrzucił w błoto pieniądze których nie zarobił i nie zarobi nigdy! Powinien w ogóle się nie pokazywać w naszym, już nieco brzydszym, mieście. I niech zabierze cała swoją ekipę szkodników z Żołędziem na czele

 46. Nalezy wystapic do uczelni w Rzeszowie dlaczego zmarnowano pieniadze podatnikow i dokonano takiej FUSZERKI GLOWY STUDENTA ,gdzie byl a komisja edukacyjna ?;)

 47. Wydaje mi się,że 2 ostatnie wpisy są ludzi, którzy nie mieszkają w ND i nie przepadają za Markiem. Bo jeśli by mieszkali to mimo wszystko że nie tolerują go to widząc jak zostały zmarnowane pieniądze podatników, czyli nas to zapomnieli by o nim a popatrzyli na zamrnowane pieniądze, które można było lepiej wykorzystac. Ja też nie przepadam za nim ale burmistrz i inspektorem odebrali budowe BEZ ZASTRZEZEN. Ciekawi mnie czy w domu, za swoje pieniodze tez by tak zrobili.

 48. Panowie nie rozumiecie chyba ze Nwa Deba cofa się własnie o 10 lat w rozwoju i finansach, i to nie z powodu głowy Marka tylko zakutych głów władz, przede wszystkim burmistrza Ordona który sam nie potrafi przeprowadzać inwestycji a pozwala robić to Zoledziowi i jeSzcze lepszym "fachowcom". Marek tylko to pokazuje, to jest jest wina.

 49. Nauczyciele się po prostu nie nadają do zarządzania – niestety trzeba to jasno narodowi powiedzieć normalny etat albo bezpłatne wolne

 50. W stosunku do całości inwestycji i estetyki są to tylko małe ****erele. nie rzutujące na bezpieczeństwo użytkownika. Jest okres gwarancyjny na usuwanie usterek. Tak jest na całym świecie. I [po co t całe larum. ?Wystarczy chamskich popisów.Poczekajmy do wiosny . Ogólnie mówiąc jest pięknie i nie ma się czego wstydzić. Pierdoły nie są istotne w życiu.

 51. A kto wykonywał tą tzw ekspertyzę. Czyżby Grzęda, Wróbel, Ostapko . Prosze podać skład ekspertów. Czy to fachowcy czy estetycy. Na jakich normach i przepisach budowlanych sie opierali ?Te zdjęcia oglądaliśmy wielokrotnie

 52. [quote]W stosunku do całości inwestycji i estetyki są to tylko małe ****erele. nie rzutujące na bezpieczeństwo użytkownika. Jest okres gwarancyjny na usuwanie usterek. Tak jest na całym świecie. I [po co t całe larum. ?[/quote]

  To nie są d up erele tylko WADY ISTOTNE które de facto oznaczają koniecznosć rozbiórki obiektu. Nie da się poprawić murków czy ułożyć źle położonych płyt bez demontażu. Rozumiem, że chcesz polemizować z biegłym rzeczoznawcą. Masz prawo. Ale podaj swoje uprawnienia do wydawania ekspertyz.

  [quote]A kto wykonywał tą tzw ekspertyzę.[/quote]

  W tekście masz napisane, że zainteresowani mogą zapoznać się z treścią ekspertyzy. Wystarczy napisać do redakcji, umówić się na spotkanie i wszystko zobaczysz na własne oczy.

  [quote]Na jakich normach i przepisach budowlanych sie opierali ?
  [/quote]

  Normy są podane w ekspertyzie. Nie będziemy tutaj wrzucać kilkudziesięciu stron różnych wyliczeń bo to jest artykuł o ekspertyzie a nie publikacja ekspertyzy. Jeśli chcesz się z nią zapoznać napisz do redakcji. Jestem pewien, że nikt Ci nie odmówi.

 53. [quote]W stosunku do całości inwestycji i estetyki są to tylko małe ****erele. [/quote]

  Że co? Czym jest ta "inwestycja" jak nie tymi płytami na plantach i murami chińskimi dookoła? Tam niczego więcej nie ma!!!! Sam się zastanawiam co tam mogło kosztować ponad 5 milionów złotych???

 54. Albo ma się szacunek do publicznych pieniędzy, albo nie.
  I kolejna sprawa to etos dobrze wykonanej pracy.

  Panie Marku trzymam kciuki, Pana działania są słuszne.

 55. Panie Sudoł Jurku! A Pan wedle relacji "Naszych Spraw" zachwalał te fuszerkę? To Pan ślepy jesteś i nie widziałeś tego czy Pana wrobili? Ale skoro nie domagasz się Pan sprostowania to się Pan godzisz na to. Zachwalasz pan obiekt który się do niczego nie nadaje. Wyjaśnisz pan, panie Jureczki dlaczego?

 56. [quote]#82 | zulu gulu dnia 12/05/2013 13:43
  ktoś tu szuka kwadratowych jajek[/quote]

  [quote]#83 | Gosc dnia 12/05/2013 13:45
  powinieneś pracować w aptece ostapko[/quote]

  Oto poziom i styl "argumentacji" MISTRZÓW popierających nieudolną władze. "Argumentacja" na poziomie ŻULA. "Chłopie", "Stary", "Facet". Rzeczowość argumentacji poraża! Myślę, że pan burmistrz powinien podać te ekspertyzę do Sądu skoro jest nieprawdziwa. Ale chyba tego nie zrobi bo jakie są planty każdy widzi.

 57. [b][size=16]Czy Pan Burmistrz odniósł się jakoś do ekspertyzy? Czy może udaje że o niej nie wie??? Panie Burmistrzu daj Pan głos! [/size][/b]

 58. Może czytał bez rozumienia tekstu? Nie,to niemożliwe – wszak, pedagogiem jest.Był.Będzie.
  Tak na marginesie – nie irytuje was nazewnictwo do byyłch,ministrów – dzś posłów ?Jeśli ktoś wychodzi z polityki [off 100%)to ok. Russycyzmy nam pozostały. – pianka -kochający rosyjską literature. nie Federacje Rosyjską
  Lekcja Historii
  Uczeń Kowalski – panie burmistrzu – jestem nieprzygotowany…

 59. Jeżeli jakiś ekspert wyda opinię , że murki w stanie jakim są należy rozebrać / zagrażają komuś i w czymś/to jest to baran i bałwan nie ekspert. A może to ekspert z komisji macierewicza ? Jeżeli ta powiedzmy ekspertyza mieści się na kilkudziesięcu stronach to faktycznie jak do skali inwestycji i problemu praca doktorska albo jaja. To są istne banialuki

 60. Poprawią w ramach gwarancji i po co tyle szumu,mam wrażenie że nikture artykuły sąwykorzystywane do robienia wlasnej karjery politycznej,sazawsze skierowane w jedną stronę.Nikogo nie bronię każda inwestycja ma być dobrze i solidnie wykonana.Myslę że wladze naszego miasteczka zadbają żeby usterki zostały naprawione ale to dopiero na wiosne gdyż po zimie wszystko wyjdzie,pomału panowie i bez nerwów kiedyś i na was przyjdzie czas do rzadzenie, powodzenia.

 61. [quote]Poprawią w ramach gwarancji i po co tyle szumu[/quote]

  Dlaczego odebrano inwestycje w takim stanie? Oto jest pytanie zasadnicze. Gwarancja? Do wad istotnych? Proszę się dowiedzieć co oznaczają wady istotne. Nie da się tego poprawić bez rozbiórki. Nie da się poprawić murków bez rozbiórki. Rozumie to Pan?

 62. Murki z ósmego betonu są krzywe, niezgodne z projektem i reprezentacyjnym charakterem obiektu, pytanie jak je naprawić ? Pan Ordon stwierdził, ze trzeba je zasmarowac gipsem, co jest jest bardzo wyrozumiałe dla uczciwego wykonawcy (ciekawe czym ta laskawosc jest spowodowana?) Prawidłowy sposób rzetelnej naprawy tych wylanych betonowych murkow jest tylko jeden, niewyobrazalny dla polactwa spod budki z piwem, tym bardziej dla nauczycieli pełniących chwilowo obowiązki burmistrzów naszej biednej gminy.Jak to, kazać wykonawcy ROZEBRAĆ fuszerkę? Co by to było…? A inspektor nadzoru już powinien być wyprowadzony, pokazał co umie. Po to, panowie, tyle szumu.

 63. [quote]Myslę że wladze naszego miasteczka zadbają żeby usterki zostały naprawione ale to dopiero na wiosne gdyż po zimie wszystko wyjdzie,[/quote]

  Usterki naprawione ale na wiosne bo po zimie wszystko wyjdzie.. buhahahahahahhahahaha czyli odebrali fuszerę skoro coś trzeba poprawiać i po zimie dopiero wyjdzie :D zapłacili za fuszere miliony złotych!!!! buhahahah

 64. A komu ten choćby lekko krzywy murek przeszkadza ? Mnie przeszkadzają krzywe gęby niektórych radnych ziejące nienawiścią, złem , jadem itd. Gdzie ci ludzie się wychowali. Czy mieli skrzywione dzieciństwo ? A może to z in vitro ?Ludzie opamiętajcie się. . Nie róbcie rozgrywek personalnych kosztem społeczeństwa. Nie małpujcie nędznego sejmu.

 65. [quote]OSTAPKO MUSI ODEJSC Z RADY[/quote]

  Musi! Bo kicz, fuszerka i bylejakość za miliony złotych ma rządzić w Dębie !!!

 66. Kto robi rozgrywki personalne kosztem społeczeństwa????? Chyba ten kto decyduje o obsadzie personalnej stanowisk, czyli władza najwyższa pochodząca z wyborów – Pan Ordon i jego w 90 % Rada Miejska. Nie może robić rozgrywek ten, kto nie ma na nic wpływu.
  A jak się to ma do ujawnienia WIELKIEJ FUSZERKI????????

 67. Ciągłe piepszenie o tych wydanych naszych gminnych milionach .Może ktoś posiada wiedzę opartą na faktycznych danych ile wydała własnej kasy gmina ze swojego budżetu na w\w inwestycję.

 68. MARKU zawróć z tej zle obranej drogi.Przed tobą całe dorosłe życie.Bądz konstruktywny z życiową mądrością a nie pień się i nie dawaj się wypuszczać przez destruktorów, którzy już swoje w życiu ugrali a teraz mając ciepełko tylko posługują się młodymi ambitnymi do rozgrywek ,lecząc np.swą urażoną, brakiem nobilitowanego stanowiska, ambicję.

 69. WIECHOM SKOŃCZYŁY SIĘ ARGUMENTY, WIĘC JADĄ NA MARKA, KTÓRY TEN BADZIEW TYLKO OPISAŁ.

  PANOWIE, JEŻELI NIE NAPISAŁ BY TEGO MAREK, TYLKO ZENEK, CZESIEK, ZIOMEK, I TAK NIE MIAŁOBY WPŁYWU NA SUBSTANCJALNĄ PRAWDĘ.

  A WIDAĆ JĄ NA ZDJĘCIACH.

  POZA TYM W MIEŚCIE MOŻNA SPOTYKAĆ KAŻDY MOŻE SPOTYKAĆ SIĘ Z KIM CHCE. PO TO SĄ LOKALE, ŻEBY NIE SIEDZIEĆ PO SOTODOŁACH, REMIZACH, PLEBANIACH I MÓC SOBIE SWOBODNIE GAWORZYĆ. TO JEST INNA OBYCZAJOWOŚĆ.

 70. Czym innym jest wytykać błedy i niedociągniecia podpierając się zdjęciami i bardzo dobrze a czym innym jest totalna krytyka wszystkiego w każdym calu,gdyż taka permanentna krytyka(niewierzę że wszystko przez 6 lat zrobiono zle)to polityczne rozgrywki.A z remizami i plebaniami -całkowite poparcie.

 71. a kto powiedział że ma być wszystko prosto i od linijki mieszkam w Barcelonie w Hiszpanii i tutaj u nas są domy krzywe nawet przechylone niesymetryczne to samo z placami są łuki i krzywizny i jest pięknie

 72. Wszystkie mądre słowa już padły.
  Ja na marginesie pytam-@110 – To jest fragment wydechu tzw.top z fiata dobo? To ludzie to potrafią jeść??! Niesamowite..

 73. Marku. przegoń wróbla w żywopłoty. On już swoje osiągnął Stołek ma, nic nie robi forsę bierze , emeryturka tuż, tuż. A mała nie będzie. Grzęda to też cwany lis karierowicz. Ręka w rękę był z
  0rdonem. Wykolegowali Chejzdrala z placem pod budowę, a teraz grzęda wykolegowuje Ordona m.innymi za inny plac pod budowę
  . I takie są koleje losu. Radze ci jak inni . Daj se d ….pie siana. Znajdż sobie fajną dziewuchę. To dopiero radocha

 74. Wiesławie, przegoń Serafinów, Gazdów, Skiminów i Mroczkowe. Jaki potencjał intelektualny oni mają? Cóż w zakresie urbanistyki czy finansów publicznych może powiedzieć Jan Flis lub Krzysiek Sałek? No ja chyba wolałbym jednak pogadać z Grzędą i Wróblem niż z tymi z którymi gada Ordon. Przecież to męka chować się z takimi tuzami intelektu po remizach. A duchowny ze Tarnowsky to już wogóle człowiek renesansu. Widać, co Ordon i jego ZAŁOGA osiągnęła na plantach, w remontowanym domu kultury, ul. Cygańska itd, itd.

 75. Myślę, że warto zamknąć komentarze. Nikt nic nowego już nie powie a widzę, że zaczyna się zwykłe plucie nie dotyczące tematu.

  [b]Planty i Koziołek (poza placem zabaw) są totalnie spieprzone. Nawet ich nie odśnieżają, nie ściągają tego lodu co tam zalega. Domyślam się, że boją się wjechać tam ciężkim sprzętem bo się to wszystko rozwali. To pokazuje, że władza ma świadomość tego jak bardzo spieprzyła sprawę ale ukrywa prawdę przed społeczeństwem. Po chodnikach można jeździć wóżkiem do odśnieżania a po GRANITOWYCH PŁYTACH (<– bardzo trwały materiał) NIE MOŻNA?? No co się dziwić. Skoro się same te płyty zapadają no to co by się stało jakby wózek wjechał. Fuszera jakich mało i ktoś musi za to odpowiedzieć!!! Zniszczono miasto i takie zostanie nam na lata! Będziemy to spłacać latami !!![/b]

 76. to zaczyna byc nudne, i tak w Debie nie bedzie innej polityki niz ta co jest, moze jakby nowi ludzie doszli do wladzy, ale to co sie szykuje to nie sa nowi ludzie…

 77. jesli chodzi o planty to najwieksza wina jest burmistrza, poniewaz studio projektanckie narzucilo burmistrzowi wlasna wizje przebudowy, ktora kompletnie nie pasowala do charakteru tego miejsca jak rowniez do istniejacego tu drzewostanu. Tak to jest, jak w urzedzie nie ma fachowwcow, ale fachowcow mozna bylo poszukac. Przeliczyl sie duzo, bo np. teraz w lecie nie bedzie gdzie usiasc i sami emeryci sa juz niezadowoleni z tego powodu.

 78. w opozycji jeden za młody, drugi za stary.. hehehe widzi mi się Ze tylko Ordon ma właściwy wiek, i to od dawna już właściwy i jeszcze długo właściwy

 79. Już teraz należy wydzielić ławki dla emerytów bo jak się zrobi ciepełko to matki z dziećmi oraz pozostali czynni zawodowo za boga nie znajdą wolnego miejsca,gdyż tradycyjnie wszystko zajmie wspomniana na wstępie STONKA.

 80. Po tym co widać na plantach stwierdzam, że firma która wykonywała planty oraz nadzorujący burmistrzowie nie znają pojęcia JAKOŚĆ tylko JAKOŚ. Żałosne!

 81. Za czasów P. Grzędy i W. Wróbla nie było takich fuszerek. Proponuje przeanalizować inwestycje z tamtego okresu i ocenić. W. Wróbel robił inwestycje w mieście także jako starosta. Zrobione są dobrze i nie ma się do czego przyczepić. Po prostu znają się na tym.

 82. Na bank lepiej niż: Ordon, Żołądź, Gazda, Mroczkowa, Sałek, Serafin i ksiądz z Tarnowskiej. Tak więc jak widać całe stado urzędników i wielkich umysłów zasiadających w radzie jest gorsze niż dwóch starych facetów na których tutaj orodnowe plują. Jakby nie patrzeć to jednak Wróbel z Grzędą mądrzejsi są od tej zbieraniny dziwnych ludzi. I to chyba te zbieranine boli najbardziej. Wolą siedzieć we własnym sosie i kisić się w głupocie. Efekty widzimy.

 83. [img]http://fotowrzut.pl/tmp/upload/H389NXI6HK/1.jpg[/img]

  uwaga uwaga! zapraszamy na lodowisko na planty zbudowane za 5 baniek. odśnieżarki tam nie jeżdżą bo robota została tak fachowo wykonana, że Ordon z Kapustą boją się je wpuścić na ten reprezentacyjny plac by nie uszkodzić płyt. To już nawet po chodnikach robionych przez grupy interwencyjne ( przypadkowych bezrobotnych) jeździ sprzęt zimowy i odśnieża a tutaj po tak trwałym materiale jakim ma być granit nie wolno bo… bo tak fachowo zrobione!!!!! Brawo Ordonie! Viwat Żołędziu. Kapusty szkoda bo to nie jego wina ale musi wykonywać to co tych dwóch mu karze.

 84. Jestem z miasta i wiem o termomodernizacji dwóch zespołów szkół.
  Ale wiem, że wykonano wiele odcinków dróg. Tutaj mogą się wypowiedzieć mieszkańcy sołectw.

 85. Z drugiej strony, Pan Ostapko przyglądał się całej inwestycji podczas jej realizacji? Dlaczego dopiero teraz przedstawia takie rewelacje ? …………………………………………………

 86. [quote]Z drugiej strony, Pan Ostapko przyglądał się całej inwestycji podczas jej realizacji? Dlaczego dopiero teraz przedstawia takie rewelacje ? [/quote]

  KŁAMIESZ! Pan Ostapko od początku był przeciwko temu głupiemu wydawaniu kasy i mówił to otwarcie. Mówił, że w mieście i gminie jest wiele ważniejszych potrzeb niż robienie plant co 5-6 lat. Bo planty były dobre i nie trzeba było ich ruszać. Poszukaj artykułów na info i na jego blogu w których pisał, że nic z tego nie będzie. Ale panowie burmistrzowie wiedzieli lepiej i słuchać nie chcieli.

  Na info dużo tego znajdziesz i na jego blogu http://www.marekostapko.pl

 87. Nie generalizuj p.Grzęda wcale nie jest stary a ponadto całkiem sprawny(tenisowe zawody).Żeby się tylko więcej uśmiechał….

 88. [quote][img]http://fotowrzut.pl/tmp/upload/H389NXI6HK/1.jpg[/img]

  uwaga uwaga! zapraszamy na lodowisko na planty zbudowane za 5 baniek. odśnieżarki tam nie jeżdżą bo robota została tak fachowo wykonana, że Ordon z Kapustą boją się je wpuścić na ten reprezentacyjny plac by nie uszkodzić płyt. To już nawet po chodnikach robionych przez grupy interwencyjne ( przypadkowych bezrobotnych) jeździ sprzęt zimowy i odśnieża a tutaj po tak trwałym materiale jakim ma być granit nie wolno bo… bo tak fachowo zrobione!!!!! Brawo Ordonie! Viwat Żołędziu. Kapusty szkoda bo to nie jego wina ale musi wykonywać to co tych dwóch mu karze.[/quote]

  Ja pier****. Co za syf! Ordon oddaj stare planty!!!

 89. Super pomysl z tymi plantami ,latem uroczystosci ,spacery i wypoczynek,zima lodowisko i dzieci jezdza sobie swobodnie wystarczy tylko odgarnac miotlami snieg wiec mysle ze rodzice o to zadbaja ,dzieki ci ratusiku o podsuniecie pomyslu :o

 90. [quote]Super pomysl z tymi plantami ,latem uroczystosci ,spacery i wypoczynek,zima lodowisko i dzieci jezdza sobie swobodnie wystarczy tylko odgarnac miotlami snieg wiec mysle ze rodzice o to zadbaja[/quote]

  Spoko. Emeryci już się cieszą na samą myśl i składają kwiaty na garnie Ordona ( ten wzórek na betonplatzu)

 91. Planty to nie ma być lodowisko tylko teren spacerowy. Ordon powinien ustawić tablicę " Uwaga ślisko" . Ludzie gdzie my żyjemy???? XXI wiek i takie dziadowstwo!!!!!

 92. Tego jeszcze nie było! Planty – lodowiskiem! Zabrakło myślenia w trakcie projektowania, wykonania i nadzoru. Na takie nierozważne wydawanie pieniędzy nie mogą pozwolić sobie bogate gminy, a co dopiero Nowa Dęba!
  Brak słów!

 93. Niektóre osły myślą , że po plantach będą jażdziły traktory jak po chodnikach. Otóż to nie jest możliwe. Ma okres zimowy /oblodzenia/ planty powinny być wyłączone z ruchu. Nikomu szpilka do d….py nie wejdzie jak obejdzie chodnikiem. Ile metrów drogi nadłoży? Ale paru głupich Debian z byle czego stworzy problem . Estetyka wymaga pewnych czasowych ograniczeń i wyrzeczeń .Ale matoły tego nie rozumieją.

 94. [quote]Niektóre osły myślą , że po plantach będą jażdziły traktory jak po chodnikach. Otóż to nie jest możliwe.[/quote]

  Niektóre osły chcą wmówić, że to co widzimy to norma. Otóż nie! To patologia. Po starych plantach jeździły traktorki i był porządek. Granit to trwały materiał (trwalszy niż kostka brukowa) a z jakiś powodów nie można po tym jeździć? To chyba jednak strach, że ta fuszerka się całkiem posypie, prawda???

  [quote]Ma okres zimowy /oblodzenia/ planty powinny być wyłączone z ruchu[/quote]

  I tak było w projekcie? I tak było we wniosku o pieniądz unijne? To ciekawe co piszesz. Nie podpowiadaj takich rzeczy bo się urząd marszałkowski dowie i zabierze dotacje za to, że inwestycja nie jest taka jaka miała być. A to nowinka! wydano 5 baniek , żeby tylko w lecie użytkować obiekt ! Dobre!!!!

 95. Ze niby jak? Ze w zimie nie używać betonplatzu? Bo nie da sie wjechac jak na jakieś bagno? A co na to uczciwa firma, burmistrz, inspektor nadzoru, urząd marszalkowski, PRZEWODNICZACY RADY MIEJSKIEJ? ?? To widzi jeden radny? Tej wladzy trzeba pomóc zakończyć tę fatalną kadencję.

 96. [quote]Ze niby jak? Ze w zimie nie używać betonplatzu? Bo nie da sie wjechac jak na jakieś bagno? A co na to uczciwa firma, burmistrz, inspektor nadzoru, urząd marszalkowski, PRZEWODNICZACY RADY MIEJSKIEJ? ?? To widzi jeden radny? Tej wladzy trzeba pomóc zakończyć tę fatalną kadencję.[/quote]

  Chyba jej trzeba pomóc bo ona jest już niezdolna do rządzenia. I dla niej to wszystko co obserwujemy to normalne, właściwe i zasadne. Pieniądze lekką ręką wydane. I jeszcze samozachwyt nad własnymi postępkami. Takiego czegoś dawno nie było. Ale władza zrozumieć swych błędów nie chce. Co na to pani Mroczek? Co na to pan Gazda? Co na to pan starosta Sudoł co tak planty zachwalał? Każdy będzie udawał że nic się nie dzieje by chronić tyłek Ordona? To co za interesy was łączą? Bo na bank nie dobro miasta?

 97. Ostapko ci o tym napisał ale nie umiesz czytać. Od wczoraj wisi tekst na ten temat. Masz link bo obawiam się, że nie ogarniesz: [url]http://www.infonowadeba.pl/news.php?readmore=1728[/url]

  Ale jak już ustaliliśmy te kwestie to wróćmy do tej pierwszej. Co na temat tej fuszerki myśli pani mroczek? (z małej piszesz nazwiska więc tak też ci odpowiadam).

 98. Panie Ordonie
  Panie Żołędziu
  Panie Inspektorze nadzoru
  W projekcie lodowisko miało być chyba w Koziołku a nie na plantach. Coś się chyba wam pomyliło.
  Kłaniam się!

 99. Panie doktur czy rynek w krakowie juz zamkneły….??? Przeciez zima jest i slizgo, u nasz lasowiackie gumno za 5 milijonow juz zamkneły, ale będziemy lazily tam łod wiosny

 100. Każdy chce mieć ładne i funkcjonalne mieszkanie, dobry i ekonomiczny samochód, wynajmując prywatnie firmę remontową oczekuje usług na wysokim poziomie.

  Ale równocześnie, czytając niektóre posty nt. plant, zgadza się na obniżenie standardów, bylejakie wykonanie, użycie materiałów obniżonej jakości itd

  Cos tu nie gra…

 101. Kazdy bardziej ceni wlasne 5 zl niż wspólne 5 mln zl. A kto się upomina o te 5 mln ten musi byc wariat albo wróg władzy. Bo przeciez każdy bardziej ceni własne 5 zł niz wspólne 5 mln.

 102. Ale takiego podejścia nie może mieć władza publiczna.

  A fatalne wykonanie plant dowodzi jak jest i świadczy o klasie zarządzania tym co wspólne.

 103. MARZEC 2012
  ZAPOWIEDZI, OBIECANKI, PROPAGANDA:

  [quote][i]To jedna z największych inwestycji na terenie miasta w ostatnich latach – podkreślił burmistrz Wiesław Ordon – przy wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego plac Gryczmana i tereny położone w sąsiedztwie zmodernizowanego budynku Samorządowego Ośrodka Kultury zyskają nowe oblicze. [b]Kształtując przestrzenie publiczne dbamy dziś już nie tylko o ich funkcjonalność ale także estetykę, dlatego przystąpiliśmy do realizacji tego ambitnego zadania[/b][/i] – podkreśla burmistrz Ordon.[/quote]

  [b]NO I JAK POWIEDZIAŁ TAK ZROBIŁ ![/b]

 104. Żeby nasze miasteczko tak wygladało jak Nowa Dęba to by było coś pięknego ,o te sprawy co się tak spieracie to nic innego jak zazdrość do tych co potrafią coś zrobić .Trzeba ruszyc w Polskę i zobaczyć jak jest ,do mojego miasteczka nie zapraszam bo jest dno,do Nowej Dęby brakuje nam co najmniej 50 lat.Pozdrawiam ND.

 105. Ma Cie cieszyć fuszera za 5 milionów (zapłaciłeś za nią w podatkach).
  Bo jak nie to cie burmistrze, doktór, inspektor i wspaniali radni okrzyczą.

 106. Nie zupelnie z malej, Mroczek bo na to zasluguje ostapko bo nie zasluguje na wieksza litere bylo to dzialanie celowe widze ostapko ze twoje ego przeroslo cie zupelnie

 107. Są takie inwestycje których się nie oglada chociaż się z nich korzysta, np oczyszczalnia ścieków, kanalizacje na wsiach, kotlownia miejska z sieciami przesylowymi, wodociągi. A planty widać, i to widać do bólu.

 108. [quote]A KOGO TA EKSERTYZA OSTAPKI OBCHODZI ? WIEKSZOSC MIESZKANCOW JA OLEWA[/quote]

  Może olewają ją burmistrzowie, inspektor nadzoru, nie mający własnego zdania radni i wykonawcy którzy zgarnęli gigantyczne pieniądze. Ale to nie stanowi większości mieszkańców.

 109. 1. Wydano miliony złotych na coś co nie jest najważniejsze.
  2. Do tego jakość wykonania inwestycji jest fatalna.
  3. Są pilniejsze potrzeby w gminie; aby je zrealizować trzeba będzie wziąć kolejny kredyt, bo kasa gminna jest pusta.
  4. Strefa w mieście czeka na dofinansowanie.
  5. Ale cóż to…Przecież Młodzi mogą pojechać na zmywak na wyspy…
  6. O to chodzi?

 110. Dziwię się , że Cię to nie obchodzi. Przecież to Twoje pieniądze burmistrz wydał bez przemyślenia. Inwestycja jest spartolona na maxa!!! Dobrze, że jest ekspertyza wykonana przez fachowców. Bo gdyby to powiedział radny, to uznano by że się czepia.
  A zresztą wystarczy się przejść na planty i samemu zobaczyć.

 111. Ja czegoś tu nie rozumiem, o czym wy wszyscy piszecie, przecież to ze płytki są krzywo położone nie oznacza ze nie można ich odsniezac, jestem po politechnice i nie wmawiajcue mi tu takich bzdur, Estetyka nie ma nic do usuwania sniego i lodu, nawetw krytyce władzy trzeba się opamietac. Mieszkam w Warszawie, może stad lepiej widać wasze spory? Powtarzam, to ze ten płac jest fatalnie ułożony (a jest niestety) nie oznacza ze ma być nieodsniazany calutka zimę! Całuje Was wszystkich – Agata T.

 112. No właśnie tez się dziwię. Ale myslę, że PGKiM boi się wjechać traktorkiem, żeby płyty nie popękały. A to tylko świadczy o tym jak byle jaki materiał zastosowano. Wychodzi dziadostwo na każdym miejscu tej inwestycji.

 113. O tym nawet nie mówcie, gdyby to było prawda ze nawierzchnia jest za słaba, to należy nawierzchnię rozebrać, wzmocnić podłoże i nawierzchnię ułożyć ponownie. Ale to byłaby katastrofa dla was.

 114. Agata ! To jest katastrofa ! Spójrz jak wyglądał remont domu chłopa – płytki same odpadają ! To jak wygląda hektarowy plac ?
  To jest katastrofa budowlana ! Katastrofa za nasze i wasze pieniądze – i tyle w temacie!

 115. Zróbcie ekspertyzę podbudowy, badanie nosnosci i będziecie mieli pewność ze jest dobrze, nikt się was nie bedzie czepiał, będziecie sobie odsniezac nawet ciężkim plugiem, zakończy się atmosfera podejrzeń i będziecie się wreszcie lubić, a tego bym chciała najbardziej jako kobieta i inżynier. Pamiętajcie o miłości a nie politykujcie:)

 116. Ale się ludzie slizgajom na gumnie łordonowym, godołem nie łaźta tamok, doktur ratuj, wszyscy ratujcie kto ino może :o

 117. [quote]Ekspertyze wykonywal taki madry jak ten co ja zamawial i tyle w temacie[/quote]

  Taaa. A murki są proste, płyty rewelacyjnie położone i najlepszego gatunku! Woda się idealnie wchłania, wszystkie światła świecą jak należy i piękniej być nie mogło. Oby tylko urząd marszałkowski to potwierdził że jest tak pięknie bo nam cofną przez fachowość Ordona i Żołędzia dotacje i nie będzie z czego spłącać ordonowych długów.

 118. Jest to tez możliwe ze ekspertyza jest jakąś manipulacją, np. ze cześć zdjęć pochodzi z innych obiektów, bo raczej chyba te płyty nie wyglądają tak źle w rzeczywistości jak na tych zdjęciach, ale nie wiem nie byłam tam, zalatwcie to jakoś miedzy sobą.

 119. Jeśli to prawda, ale zaznaczam, jeśli to jest prawda – odpowiedzialność poniosą inspektor nadzoru budowlanego tej inwestycji oraz wójt waszej gminy, być może inne osoby zajmujące się inwestycja, jak dostawcy, urzednicy, itd. Oczywiście am nadzieje ze do tego nie dojdzie. Wykonawca może dokona napraw, wszystko da się naprawić, to nie jest samolot:) można nawet położyć nawierzhcnie jeszcze raz, wykonawca to zrobi, nie bedzie chciał trafić do sadu. Bedzie dobrze, głowy do góry !

 120. [b]DZIĘKI STARY KORMORANIE. PRZEZ TO, ŻE NAGŁOŚNIŁEŚ TEN BAJZEL, NIKT SIĘ W PRZYSZŁOŚCI NIE ODWAŻY NA WYSTAWIENIE CZEGOŚ RÓWNIE DENNEGO.

  TO ŻE LASOWIACY ROZEBRALI 70-CIO LETNIĄ COPOWSKĘ KOSTKĘ I JĄ PRAWDOPODOBNIE ROZKRADLI, BY POŁOŻYĆ COŚ WIELOKROTNIE GORSZEGO, TRZEBA TRAKTOWAĆ JAKO OSTATNI ZEW TEJ BARBARZYŃSKIEJ FORMACJI. [/b]

 121. A czy ktoś wogóle widział tą ekspertyzę, czy to piszą cały czas te same osoby żeby podkrecać temat? Dlaczego nei ma tej ekspertyzy do ściągniecia? Czy burmistrz widział ją? Czy odniósł się do neij inspektor nadzoru? Czy wyrok wydany bez mozliwości obrony? :)

 122. Artykuł jest o ekspertyzie a nie ekspertyzą. W artykule napisane jest, że każdemu zainteresowanemu zostanie ona pokazana. Ani inspektor ani burmistrz nie zgłosił się po nią. Chyba nie są ciekawi jej treści.

 123. Ekspertyza została wykonana chyba przez samego autora bo nie ma o niej żadnych konkretów: ani kto ją wykonał, ani na zlecenie kogo i za czyje pieniądze a jak wiadomo nie są to grosze.
  Naciągana opowieść według mnie.

 124. Rozumiem ze byłeś już u pana Ostapki i ją widziałeś ? I nie jest tam napisane na czyje zlecenie i kto ją wykonał ? A pytales pana Ostapko o koszt ekspertyzy? Czy może nie byłeś i nie masz zamiaru iść a tutaj tak tylko się domyslasz?

 125. 3mln, 4 mln,5 mln,6 mln,7 mln to w końcu ile poszło z kasy budżetu gminy na te planty? może ktoś posiada tę tajemną wiedzę i się z nami ją podzieli

 126. Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW TJ NASZYCH POSZŁO 5,5 MILIONA ZŁ. NA TYLE PODPISANO UMOWE Z WYKONAWCA. TE 5,5 MILIONA TO KASA Z NASZYCH PODATKÓW. NIE BYŁO TO TYLE WARTE CO WIDAĆ.

 127. Nie 5,5 tylko 5,8mln i to na cały teren od al. Zwycięstwa po ul. Kościuszki. I nie z pieniedzy podatników tylko 73% z Unii Europejskiej. Czyli na same planty z pieniedzy podatników poszło może najwyżej ok. 800tys. Wystarczy prześledzić stronę gminy żeby wyczytać te informacje. Nie wszyscy są ciemni i dają się nabrac na kłamstwa panów z Info.

 128. A unia z księżyca ma kasę? Nie!!! Z naszych podatkòw. Zmarnowano tyle
  Pieniędzy które trzeba było pozyskać na inne ważniejsze cele. I jeszcze za tyle milionòw odstawiono fuszerke. Skandal. Mam nadzieję że to nie zostanie tak zostawione.

 129. hue, hue, kolejny zwolennik ordona, który zamiast mózgu ma kapustę :D zapoznaj się ile Polska wpłaca do kasy UE, mimo że jest płatnikiem netto to wpłacane pieniądze nie są bynajmniej groszami.. A po drugie, że coś jest dofinansowywane to nie znaczy, iż należy dotację zmarnotrawić. Przeznaczający środki na marny projekt, o samym wykonaniu szkoda gadać, bo to fuszera. Oo takie myślenie ordonowców, co publiczne można przejeść, a jakby ktoś chciał sięgnąć bezpośrednio do ich kieszeni, to pierwsi skakali by do gardeł :(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here