Międzynarodowy turniej badmintona o puchar Gór Świętokrzyskich

0

02.10.2012r.

W Suchedniowie z udziałem około 360 zawodniczek i zawodników z siedmiu państw: Białorusi, Rosji, Mołdawii, Łotwy, Ukrainy, Bułgarii i Polski rozegrany został wielki międzynarodowy turniej badmintona o puchar Gór Świętokrzyskich.

Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych: młodzików młodszych, młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Kolejny raz w tym sezonie z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy w tak doborowej stawce rywali zadebiutowali. Mimo debiutu nie czuli żadnej tremy i trzy razy stanęli na podium dla zwycięzców. Najlepiej spisała się młodziutka Natalia Róg (Stal), która w singlu dziewcząt, w kategorii młodziczek młodszych wywalczyła trzecie miejsce, a piąte Beata Mycek W grze podwójnej dziewcząt Natalia Róg wspólnie z Idą Wiśniewską (Żyrardów) wywalczyły drugie miejsce, ulegając po znakomitej grze w pojedynku finałowym parze rozstawionej w tym turnieju z numerem jeden: Agnieszka Szymańska / Hanna Foryta (STB Energia Lubliniec) 1:2 (19:21;21:14;18:21). Warto zaznaczyć, że para nowodębsko – żyrardowska w turnieju nie była rozstawiona. Na miejscu piątym uplasowała się para: Beata Mycek (Stal) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce). W grze podwójnej chłopców w kategorii młodzików młodszych piąte miejsce wywalczył również nierozstawiony debel: Rafał Lejko (Stal) / Krzysztof Płoch (UKS Start Widełka). W singlu chłopców dziewiąte miejsce wywalczył Rafał Lejko. W kategorii młodzików w grze podwójnej trzecie miejsce wywalczył debel chłopców; Patryk Kopeć (Stal) / Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg). W singlu chłopców na piątym miejscu uplasował się Patryk Kopeć (Stal).