Międzynarodowy Turniej Badmintona o Puchar Gór Świętokrzyskich w Suchedniowie

0

2013-10-01

W Suchedniowie z udziałem aż 354 zawodniczek i zawodników z ośmiu państw: Białorusi, Bułgarii, Czech, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Polski rozegrany został wielki międzynarodowy turniej badmintona o Puchar Gór Świętokrzyskich w różnych kategoriach wiekowych. Znakomicie spisali się w nim młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba młodzicy, młodzicy młodsi i juniorzy młodsi, którzy łącznie wywalczyli 3 złote i 1 brązowy medal.

Klasą dla siebie w kategorii młodziczek była Natalia Róg, która wywalczyła 2 złote medale. Najpierw sięgnęła po złoto w deblu dziewcząt mając za partnerkę Izabelę Jajko (UKS Orliki Ropica Polska). W finale pokonały one faworyzowany debel gospodarzy: Wiktoria Dąbczyńska / Izabela Pajek (MKS Orlicz Suchedniów) 2:1 (11:21;21:14;21:17).

Drugi złoty medal Natalia zdobyła w mixście, mając za partnera Konrada Płocha (UKS Start Widełka). W finale pokonali oni mixt Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce) 2:0 (21:12;21:16). Natalia uznana została najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej na tym turnieju, do której weszła w tym sezonie i dlatego tym większe słowa uznania należą się tej młodej zawodniczce, której fachowcy wróżą w przyszłości znakomitą karierę!

Dwa medale przywiozła z Suchedniowa Beata Mycek, która grała w kategorii młodziczek młodszych. Najpierw wywalczyła złoty medal w mixście, mając za partnera Patryka Michałka (UKS Orbitek Straszęcin). W finale pokonali oni parę: Cimosz Łukasz (Chojnik Jelenia Góra) Szubert Karolina (UKS Match Point Ślęza) 2:1 (13:21;21:16;21:12). Drugi medal tym razem brązowy Beata wywalczyła w singlu dziewcząt, gdzie zajęła trzecie miejsce.

W deblu młodzików dziewiąte miejsce wywalczyła para Patryk Róg (Stal) / Natan Vogt (MKS Kędzierzyn – Koźle). W kategorii juniorów młodszych w singlu chłopców dziewiąte miejsce wywalczył Patryk Kopeć (Stal). W grze podwójnej juniorów młodszych piąte miejsce wywalczyła para Ernest Ścipień (Stal) / Szymon Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg), a na miejscu dziewiątym uplasował się debel Patryk Kopeć (Stal) / Paweł Kopański (UKS Start Widełka). Zważywszy na fakt, że turniej odbywał się w silnej międzynarodowej obsadzie, występ nowodębskich badmintonistów należy ocenić bardzo wysoko. Jest to dobry prognostyk na przyszłość.