Mieszkańcy pytają o worki na śmieci. Zamieszanie trwa.

42

2013-08-05

Proponuję abyście zajęli się sprawą na dzisiaj jak najbardziej aktualną. Sprawą segregacji śmieci. Zaczyna się drugi miesiąc nowej uchwały Rady Miasta, a tu dalej nie ma worków do segregacji śmieci. – alarmuje jeden z mieszkańców. -Dzwoniłem do PGKiM i usłyszałem odpowiedź, że nie wiadomo kiedy będą worki bo tyle firm zamówiło że nie wiadomo kiedy otrzmamy worki. Narazie mieszkańcy mają pakować i segregowac do czego się da (słowa pani z PGKiM) . Miasto nie jest przygotowane na nowa ustawę. Jak nie jestem przygotowany do egzaminu to nie podchodzę -dodaje mieszkaniec.

W tej sprawie skierowaliśmy pytanie do prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Antoniego Kapusty. Zdaniem szefa miejskiej spółki winny jest czas i zbyt mała moc przerobowa producentów worków.

Antoni Kapusta , prezes PGKiM: Gmina Nowa Dęba rozstrzygnęła przetarg nieograniczony na na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowa Dęba w dniu 21 czerwca br., a z datą 26 czerwca PGKiM Sp. z o.o. podpisało umowę na ten zakres usługi. W dniu 28.06 Spółka złożyła zmówienia na produkcję pięciu kolorów worków na odpady gromadzone selektywnie z nadrukiem danych teleadresowych Spółki. Termin realizacji zlecenia był przewidywany na 30 dni.

W pierwszej połowie lipca Spółka dostarczyła mieszkańcom sołectw i osiedli worki będące na stanie magazynu Spółki w kolorach żółtym – plastik, zielonym – szkło, niebieskim – papier, z nadrukiem logo i danych teleadresowych PGKiM Sp. z o.o. W drugiej połowie lipca i do tej pory zaopatrujemy mieszkańców tych nieruchomości w worki koloru żółty – plastik, zielony – szkło, niebieski – papier lecz bez nadruków z danymi odbierającego odpady (PGKiM) – dostępne na rynku w hurtowniach. Ponadto przekazujemy worki bez jakichkolwiek nadruków w kolorach niebieskim i czarnym. Jednocześnie przekazaliśmy mieszkańcom informacje, że wszystkie wystawione odpady segregowane zostaną odebrane, niezależnie od rodzaju worka lub innego opakowania, w jakich zostaną wystawione.

Worki z nadrukiem logo, danymi Spółki i instrukcją określającą rodzaj odpadów na które są przeznaczone, według informacji uzyskanych od producenta, będą przez Spółkę rozdawane właścicielom nieruchomości, (w czterech/pięciu rodzajach i kolorach) przy okazji odbioru odpadów segregowanych (według harmonogramu) począwszy od 13 sierpnia br. Opóźnienie w produkcji worków wynikło ze zbyt późnego zamówienia, a jednoczesnym bardzo dużym zapotrzebowaniem na worki w miesiącu lipcu, a co jest związane z natłokiem zamówień na worki u wszystkich producentów w kraju.

Powstaje pytanie: Czy nie dało się wyposażyć w wroki wcześniej, aby unikąć tego typu sytuacji?

Proszę o zrozumienie, że Spółka nie była zainteresowana zakupem worków na zapas w maju lub czerwcu, gdyż w tycz czasie niewiele wiedziano na temat SIWZ przetargu i na temat dodatkowych grup odpadów gromadzonych selektywnie, a po 26 czerwca już był za późno aby na czas zdobyć odpowiednią ilość worków. – odpowiada prezes Antoni Kapusta.

/rek

42 KOMENTARZE

 1. Bałagan jak zawsze gdy okazuje się, że trzeba zrobić coś trudniejszego niż zaciągnięcie kredytu i zadłużenie mieszkańców.

 2. ale problem akcja smieci rozmawiajmy o waznieszych problemach szsukanie tematu przeciez smieci nie pierwszy raz zbiera PGKiM dajmy troche czasu aby worki przywiezli no nie I koniec

 3. ja płacę za te worki i za te śmieci wysoką cenę jaką mnie obarczyła rada miejska i burmistrz Ordon. ja nie zarabiam jak burmistrz Ordon 10 000 zł ! Dla mnie każdy grosz jest ważny!

  [b]Jak się obywatel nie wywiąże z umowy to go zaraz 100 urzędów będzie ścigać! A jak jakaś instytuja nie podoła to "mam dać czas" i być wyrozumiały. [/b]

 4. A co ci brakuje "zwykły szary człowieku"? Przecież napisał Kapusta, że odbierają segregowane w jakich workach wystawisz, więc co za problem? Zamiast wyrzucać reklamówki do śmieci wykorzystaj je tymczasowo do segregacji i tyle. Bzdety i tyle.

 5. [b]Nic sie nie zmieniło. Dawniej brakowało sznurka do snopowiązałek, bo za małe moce przerobowe….. Teraz worki na śmieci. Obywatelu Kapusta !( a może raczej -towarzyszu ) W jakiej epoce wam się czas zatrzymał ? Do kogo ta mowa? Na waszym stanowisku bierzecie pieniądze też za przewidywanie. Juz nie siedzicie za stołem z zielonym suknem i paprotkami po obu stronach, a nad głowa powiewa dumnie socjalistyczne hasło na czerwonym transparencie. A problem sie sam rozwiązywał…… [/b]

 6. Prawdopodobnie zbyt mało pieniędzy wydano na akcję informacyjną. Może tak jeszcze jeden kredyt na dodrukowanie nic nie wartego papieru i dyrdymałami zamiast rzeczowych informacji.

 7. Jacy wy zabawni jestście z tą segregacją śmieci. Kit wam wciskają, a wy myślicie, że europejczykamii jesteście. A jaki frasunek na twarzach głównodowodzacych. Pogratulować pomysłu i zachowań wszelkich.
  Ludzie wy gubicie istotę rzeczy w tych pozornych działaniach.

 8. Ten "bauman " jak bałwan ciągle wraca do kredytów.Co ma wspólnego jedno z drugim. Człowieku opamiętaj się. Nie widzisz ile się w naszej gminie i mieście robi ? Zdejm klapki z oczu nałożone przez ratyszowców

 9. Bo żółtego worka nie ma to nie segreguje… Wychodzi dziadostwo i wieśniactwo tej gminy. Kto chce to segreguje i nie przeszkadza mu kolor worka czy brak logo na takowym…

 10. Mi przeszkadza, że instytucje nie wykonują swoich obowiązków a ich prezesi, zastępcy prezesów i pociotki biorą duże pieniądze za ten bałagan. Dobrze ktoś napisał. Jak zwykły człowiek czegoś nie zrobi to go zgnoją, ale te instytucje mogą zrobić z nami wszystko i nikt nie poniesie odpowiedzialności

 11. Prze lata (nie)rządów wójta Ordona wielu przywyczaiło się do BYLEJAKOŚCI. Doszło do takiej degeneracji, że PLUJĄ na tych co pokazują cały ten BAŁAGAN.

 12. Borek, obudziłeś siędopiero czy masz mało lat… Zawsze tak było, jest i będzie! Trik polega na tym aby być po odpowiedniej stronie barykaty. Po której? Dobrze obserwuj i wąchaj. Po kilku, kilkunastu latach zakumasz o co chodzi i podepniesz się pod odpowiednią brygadę i będziesz spijał śmietankę. Gdy staną się mało poularni zaczną tracić głosy podpinasz się pod aktualnie lubianych i tak sobie żyjesz…

 13. #16 bIBA
  NIE DOSTAŁAM ŻADNYCH WORKÓW , ŚMIECI TEŻ W WORKACH NIE ZABRALI ,WIĘC NIECH NIE MÓWIĄ GŁUPOT.BANDA I GRANDA W BIAŁY DZIEŃ.

 14. Jeśli Rada Gminy podejmuje uchwały które nie są wykonywane…
  Jeśli Spółka Gminny nie radzi sobie z powierzonymi zadaniami…
  Jeśli niedawno oddane do użytku obiekty już się rozlatują…
  To jak bardzo trzeba być zaślepionym .. Lub jaki trzeba mieć interes / stołek/stanowisko/biznes by patrząc na ten rozgardiasz popierać obecną nieudolną ekipę?

 15. Ludzie, ogarnijcie się. Temat sztucznie nadmuchany, bo czym jest worek? Ludzie oganijcie się! Książki do szkoły drogie. Klecha coraz więcej bierze za pogrzeb. Sąsiad właśnie najszczał w piwnicy. A wy o jakieś worki afere robicie? No chyba, że komuś na tym zależy… Chce aby zrobił sięszum… Wzbory niedługo… Za jakiś czas będzie to samo, bo będą następne wybory….

 16. [quote]NIE DOSTAŁAM ŻADNYCH WORKÓW , ŚMIECI TEŻ W WORKACH NIE ZABRALI ,WIĘC NIECH NIE MÓWIĄ GŁUPOT.BANDA I GRANDA W BIAŁY DZIEŃ.[/quote]

  I tyle w temacie. Panie Ordon! dlaczego zawsze ponosi pan porażkę tam gdzie trzeba coś zrobić? Umie pan tylko sięgać po kredyt do banku i wydać kasę. Ale to nawet dziecko by potrafiło. Każdy może to robić. Weź pan nadzoruj PGKiM bo to SPÓŁKA GMINNA A PAN ŻEŚ BURMISTRZ!!!!

 17. Mówicie, żeby cicho siedziec bo "to tylko worki". ALE [b]SKORO TYLU PREZESÓW I DYREKTOROW I OSÓB NA KIEROWNICZYCH STANOWISKACH NIE POTRAFI ZAŁATWIĆ WORKÓW TO POKAZUJE JAK TA GMINA ZOSTAŁA UPODLONA. [/b]BRAKUJE WORKÓW I NIE POTRAFIĄ ICH ZAŁATWIĆ!!! PRZECIEŻ TO WSTYD. Ze zwykłymi workami mają w tej gminie problem!!!! Myślę, że trzeba kolejnego członka rodziny wsadzić na jakieś stanowisko kierownicze ds. worków i dać mu 4 tysiące na rozgrzewkę miesięcznie.

 18. Przy zbieraniu deklaracji uprzejma Pani powiedziała, że dostane worki i pojemnik na śmieci (chodzi o dom jednorodzinny), a do tej pory nie dostałam nic. Tak samo jest u mojej babci która też mieszka w domu jednorodzinnym. Jakoś dziwnym trafem w Rzeszowie w mieście 10 razy większym z umowy wywiązali się w 2 tygodniu lipca. Da się? Jak się chce to można!

 19. [quote]NIE DOSTAŁAM ŻADNYCH WORKÓW , ŚMIECI TEŻ W WORKACH NIE ZABRALI ,WIĘC NIECH NIE MÓWIĄ GŁUPOT[/quote]

  Mam to samo PANIE ORDON I PANIE KAPUSTA!!!

  [quote]SKORO TYLU PREZESÓW I DYREKTOROW I OSÓB NA KIEROWNICZYCH STANOWISKACH NIE POTRAFI ZAŁATWIĆ WORKÓW TO POKAZUJE JAK TA GMINA ZOSTAŁA UPODLONA. BRAKUJE WORKÓW I NIE POTRAFIĄ ICH ZAŁATWIĆ!!! PRZECIEŻ TO WSTYD. Ze zwykłymi workami mają w tej gminie problem!!!! Myślę, że trzeba kolejnego członka rodziny wsadzić na jakieś stanowisko kierownicze ds. worków i dać mu 4 tysiące na rozgrzewkę miesięcznie.[/quote]

  Dokładnie!

 20. Widzę, że dla trio: Ordon – Żołądź – Kapusta odebranie śmieci o czym napisała już w komentarzu jedna Pani, oraz wypełnienie umowy przetargowej i załatwienie worków to zadanie trudne i nieosiągalne. Co będzie z trudniejszymy sprawami jeśli wykładają się na takich malutkich???

 21. Bałagan jest w całej R.P. – Obojętnie kto jest_Marszałkiem, Wojewodą,Burmistrzem,Sołtysem – Wszystko jest robione "po polsku"!
  I prawda jest taka,że obojętnie -czy PO czy PiS czy PSL czy SLD czy z Ruchu Palikota,czy PJN czy…PAT. -Tacy jesteśmy – Polacy..

 22. A !zapomniałem dodać tej oto partii – :" Solidarna Polska" z Jackiem Kurskim na czele(w cieniu) [color=#cc0000]SOLIDARNA POLSKA[/color]..
  Można bezczelniej??

 23. Wszyscy zostali zrobieni w balona !!!:)
  Ołaty za śmieci poszły w górę bo to niby kolejna unijna dyrektywa więc ciemny lud to kupił :o ale miało być niby lepiej segregowane i tak jest nikt z tym się nie sprzecza bo nasze kieszenie i portfele posegregowane zostały wraz z nową ustawą śmieciową :P no ale mądry polak po szkodzie po rozum poszedł do głowy, bo nie tylko jego portfel został naruszony ale i resztka dumy , bo jak tu płacić za wywóz śmieci znacznie więcej jak te śmieci lepiej obsługiwane przy wywozie nie są !!! a dopowiem że te co niby segregowane miały być to walają się po ulicy przy śmietnikach czy pojemnikach na te odpady.
  szkoda mi tych co podpisali się pod tym śmieciem – mam namyśli ustawę ,
  szkoda mi was radni co reprezentujecie nasze osiedla i ulice

 24. A ja się pytam kto wymyślił ten chory harmonogram odbioru śmieci, było dobrze przez tyle lat z jednym ustalonym raz w tygodniu dniem do odbioru śmieci i raz w miesiącu segregowanych i wszystko grało. Po co zmieniać coś, co jest uporzadkowane, teraz tylko jeden wielki bałagan z tego powstał. Jak tak dalej pójdzie, to ludzie zaczną się wycofywać z segregacji śmieci, bo po co sobie w domu robić bałagan, jak można mieć świety spokój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here