Mieszkańcy się skarżą na głośne powroty z dyskotek

73

23/08/11r.Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie wiceprzewodnicząca Maria Mroczek poruszyła temat zakłócania ciszy nocnej przez osoby wracające z zabaw i dyskotek.

Przewodnicząca Mroczek poruszyła ten temat na prośbę mieszkańców ulicy Mickiewicza, który mają dość wysłuchiwania krzyków osób wracających z pobliskiej dyskoteki. Wedle relacji radnej osoby te bardzo często nie tylko zachowują się głośno ale również agresywnie w stosunku do lokatorów okolicznych bloków. Mieszkańcy mówią, że dochodzi nawet do stukania w okienne parapety. Kolejną odsłoną tego samego problemu są zdaniem radnej osoby przesiadujące na przyblokowych ławkach i spożywające alkohol – Siedzą tam pewne grupy z butelkami z piwem, przekleństwa idą pełną parą. I te osoby (mieszkańcy- przyp. red.) są obciążone hałasem, wyzwiskami i wulgaryzmami– mówiła podczas sesji przewodnicząca Mroczek.

Poproszony o komentarz przez reportera Radia Leliwa komendant Straży Miejskiej Mieczysław Nalepa powiedział, że mieszkańcy powinni każdy taki przypadek zgłaszać odpowiednim organom: –Mieszkańcy się skarzą ale nikt nie dzwoni w tych sprawach. A można by było zadzwonić do dyżurnego policji czy na telefon alarmowy Straży Miejskiej i wówczas patrol który jest na terenie miasta na pewno przyjechałby szybko i skutecznie mógłby takie, że tak powiem próby zakłócania spokoju eliminować.

/info, Radio Leliwa73 KOMENTARZE

 1. Młodzież musi się wyszumieć.Przyjdzie czas że jeden z drugim siądzie na tyłku.Myśmy wcale nie byli lepsi.O tym radna niech nie zapomina.Lepiej niech zajmie się zapewnieniem młodym miejsc pracy a nie tylko emerytami.Też nas nosiło,bawiliśmy się w chowanego ze Skrzypkiem,Sarem,Baszakiem.
  A swoją drogą ciekawie jest posłuchać tekstów w czasie nocnych burd.Szczególnie w wykonaniu panienek.Popatrzeć na "bohaterów"co to w pięciu tłuką jednego.Fajnie patrzeć jak na pomoc obijanemu wyskoczy kolega z klatki.Jak "bohaterowie"wieją w długą.

 2. Dokładnie, zresztą to nie powtarza się codziennie, dyskoteki są raz w tygodniu, nie tak jak w większych miastach (czwartek piątek sobota i niedziela) , no a poza tym muszę przyznać racje straży miejskiej, wszyscy jęczą a nikt nie zadzwoni… bardzo typowe dla pewnej struktury wiekowej, w niedziele po mszy jest o czym pogadać, jak to wczoraj hołota wracała z dyskoteki :)

 3. Na co komu tacy obrońcy jak STRAŻ MIEJSKA jak im trzeba sprawcę za rękę przyprowadzić , co to za służby porządkowe, które tylko burmistrza pilnują.
  [quote]…i wówczas patrol który jest na terenie miasta na pewno przyjechałby szybko i skutecznie mógłby takie, że tak powiem próby zakłócania spokoju eliminować.[/quote] – ten patrol to najpierw musi telefon odbierać , a zdarza się że gdy dzonię na numer prywatny jest przekierowanie na inny numer i co słychać … AUTOMATYCZNĄ SEKRETARKĘ !!! No to sobie zgłoś człeku sprawę do STRAŻY MIEJSKIEJ . A gdyby tak człowiek np. usłyszał dzwoniąc po POMOC że patrol jest w terenie , zadzwoń Pan Pani do STRAŻY MIEJSKIEJ -oni takimi sprawami się zajmują a jest niedziela to co wtedy ! DO ŚWIĘTEGO PIOTRA PO POMOC TRZEBA SIĘ MODLIĆ bo szybciej nadejdzie niż ta za którą PŁACIMY MY WSZYSCY MIESZKAŃCY MIASTA I GMINY NOWA DĘBA.
  OSOBIŚCIE UWAŻAM ŻE STRAŻ MIEJSKĄ NALEŻY ROZWIĄZAĆ A COROCZNE WYDATKI PRZEZNACZYĆ NA POLICJĘ

 4. [b]Hehehehe…..zadzwońcie na policję. Odezwie sie wam Tarnobrzeg. Ci dopiero dzwonią do N.Dęby na posterunek i powtarzają to co im nastulaliście. Taki sobie głuchy telefon…..Juz to przerabiałam. Zanim cokolwiek sie pojawiło (oczywiście na sygnale aby łobuzy wiedziały ze jadą i mogli sobie myknąć) to juz była cisza bo sie skończyło to co mieli w e flaszce.[/b]

 5. Popieram wpis #9 mariana
  Już prezydent Stalowej Woli pokazał że się da to zrobić.
  A jeżeli Pana Burmistrza stać aby wyciągnąć ze swojego portfela na własną ochronę to proszę bardzo, Staż Miejska, Staż Pożarna OSP to trochę za dużo jak na jednego człowieka. Czyżby Pan Burmistrz czuł się zagrożony że mu tylu ochroniarzy potrzeba. To co my społeczeństwo Nowej Dęby mamy powiedzieć kiedy potrzebna jest pomoc czy interwencja służb ! Chcemy Policji a nie czarnej gwardii burmistrza. [color=#ff0000]Chcemy czuć się bezpiecznie w naszym mieście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/color]

 6. [b]Ludzie to co się dzieje na ulicy Krasickiego w okolicach sklepu Z Alkoholem to jakaś makabra cała Krasickiego nie śpi dzwońcie ludzie do oporu na policję[/b]

 7. Jak Straż Miejska może słyszeć awantury i burdy jeżdżąc swoim samochodzikiem po ulicach?!? Należało by wysiąść z auta i wyprostować nogi Drodzy Strażnicy , wyjść na ulicę czy chodniki jak dawniej to robiliście. Teraz tłumaczycie się szybkością interwencji , że niby można szybciej dotrzeć do miejsca zdarzenia. No jak już wam tyłki przyrosły do siedzeń to może zamieńcie te siedzenia na rowerowe fotele ! Zawsze na czas zawsze znienacka i z zaskoczenia cichutko rowerkiem można podjechać – tylko proszę nie tłumaczyć się brzydką aurą czy zimnem na zewnątrz.Mieszkańcy są przeczuleni na wasze nieróbstwo , CZAS NA ZMIANY DRODZY STRAŻNICY !

 8. CZAS NA ZMIANY DRODZY STRAZNICY, CZAS NA PALOWANIE DRODZY STRAZNICY ,BO JAK RAZ WYPALUJECIE TA CHOLOTE TO W NASTEPNYM TYGODNIU BEDZIE CISZA

 9. Nasi "stróże porządku" potrzebują zgłoszeń telefonicznych aby interweniować.A gdzie prewencja?Tylko po większej nagonce medialnej łaskawie wychodzą na piesze patrole.I wtedy oczy przed siebie-byle tylko nie zauważyć łamania prawa.Stan bezpieczeństwa w ND jest żenujący-tylko osoby odpowiedzialne żadnym sposobem tego nie widzą.Ale co można zobaczyć zza biurka lub zza zaparowanych okien samochodu?Grajdoł.:D

 10. Jak strażnicy nasi dzielni, zawsze uśmiechnięci ( p. Panek chyba ze zdziwienia) będą chodzić po mieście skoro np. rano trza zawieźć panie do TBG, później śniadanie w Dębie wsi u p. Busia w piekarni, a potem to już 15.00 i do dom. Pozdro dla wesołych strażników.

 11. a ja jestem młoda osoba ale zgadzam sie, gdy przyjezdzam do deby w soboty piatki nie da sie spac, rozumiem, ze kazdy musi sie wyszalec, szczegolnie jak jest mlody, ale troche kultury, zyjemy w spoleczenstwie i trzeba sie dostosowac do obowiazujacych zasad.

 12. Ciekawe ,ze żaden radny nie szedł do wyborów z hasłem likwidacji SM?Bał sie za dużego poparcia?:o A może nie ma żadnej różnicy między ratusikami i samorządowcami?Taki grajdolkowy POPIS?:D

 13. Ostatnio widziałem straż w godzinach przedpołudniowych na terenie zakładów metalowych na jakiejś pogadance z jednym znajomym gościem, dodam jeszcze, że to trwało conajmniej pół godziny

 14. Wyszumieć, wyszumieć, wyszumieć. Byłem na imprezie to wracam do domu. Wyszumieć to się trzeba było przy muzyce. Jest w mieście tzw. cisza nocna. Buraki też były małe, i ich buraczana wsiowa mamusia też chciała ciszy nocnej dla swojego małego buraka. To przypomnienie dla buraków. Ale burak musi się drzeć że wraca, że rzyga. Musi rzucić koszem. Burak wtedy ,,myśli" (burak nie myśli stąd cudzysłów), że jest miastowy. Niszczy ławki i kosze mając wrażenie że Gurdak z PGKM-u to wszystko naprawi za swoje. Ale buraczek nie wie że PGKM podniesie czynsze buraczanej wsiowej mamusi. I trzeba później hamać pasztecik z Biedronki. Ale burak ma dalej poczucie bycia wielkomiejskim luzakiem. A burak dorośnie i będzie miał małe buraczki. I kiedy nowe buraki będą drzeć ryja w nocy, czyli się luzować, dorosły burak będzie pod nickiem ktoL, sd, Mickey i inne wsiowe dziadostwo co kupiło komputer za pożyczkę w Providencie. Nie dziękujcie mi buraki. Nie będę odpisywał.

 15. Czekałem kiedy odezwie się naczelny wieśniak i troll Nowej Dęby. I oto poznaliście korpiela. T o niejaki Mickey z Ham-burga. Pasztet z Biedronki smakował?. Wracaj ty biedaku do swojego Pierdziszewa. Tam będzie ci dobrze. Wysil tą jedną komórkę i napisz coś więcej oprócz warzyw które znasz bo dziadziuś sadzi w Cyganach. Albo nie bo Druga komórka ci się zawiesi. A ona jest ważna. Masz ją przecież po to żebyś nie srał po podwórku.

 16. Rozumiesz teraz. Jak jest temat to pisz o tym co jest tematem dyskusji. Nie mieszaj Ks. Rydzyka do hołoty co wraca pijana. Myślisz że jak Go obrażasz to jest światły, wykształcony i z miasta? Chciałeś zabłysnąć. Kto tu sobie buduje poczucie wartości? Pokazałem ci że wymienianie osoby która nie ma nic wspólnego z jakąś sytuacją jest wredna. Zabolało? Miało zaboleć.

 17. Nie zabolalo, poprostu mi cie zal czlowieku.
  A o Rydzyku mam wypracowane zdanie, i wesolo bedzie patrzec na ten sped fanatykow. I to nikomu nie bedzie przeszkadzalo, a kilku mlodych ludzi po imprezie wielki problem.

 18. Jaki bedzie nastpny postulat Pani Mroczek wywieszenie flag Radia maRYJA i PiS na kazdej latarni.

  I publiczna chlosta wracajacych z imprez :)

 19. Musisz mieć wielką wiedzę. Wyrobiłeś sobie zdanie o człowieku którego nie znasz. Masz po podstawówce bardzo dużą wiedzę. Zaocznie pewnie to wiadomości zdobyte w Polsacie, TVN i TVN 24. Kilku młodych? po imprezie to wielki problem? Przeczytaj tekst wcześniejszy. I odpocznij bo już ci się serwer zawiesił. Nie pamiętasz tekstu…odpocznij. To na dzisiaj tyle lekcji. Szkoda klawiatury na tak tępy łeb. Pozdrawiam. THE END.

 20. W mieście powinna być ekipa do pałowania gówniarzy którzy rzucają koszami na śmieci, drą się, niszczą auta itp.
  Rodzice tych że chłystków również pałą lać !!!

 21. SPRAWOZDANIE

  Z DZIAŁALNOŚCI BURMISTRZA MIASTA I GMINY NOWA DĘBA ORAZ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH GMINY
  ZA OKRES OD 27 KWIETNIA DO 24 MAJA 2010 R1. Przeprowadzono 36 interwencji zgłoszonych do Komendy Straży Miejskiej. Ujawniono 46 sprawców wykroczeń, z czego 41 pouczono, natomiast 5 sprawców ukarano mandatami karnymi (wykroczenia komunikacyjne – 2, utrzymanie czystości i porządku w gminie – 1, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych – 1, używanie wulgarnych słów – 1) na kwotę 400 zł.
  2. Przeprowadzono kontrolę gospodarstw domowych w sołectwie Alfredówka w zakresie posiadania umów na wywóz nieczystości stałych; efektem kontroli jest podpisanie 18 umów z PGKiM.
  3. Wspólnie z pracownikami PGKiM przeprowadzono kontrolę 12 gospodarstw domowych w Osiedlu Poręby Dębskie, której celem było ustalenie sposobu pozbywania się nieczystości płynnych, ujawniono 1 nielegalne przyłącze do kanalizacji sanitarnej oraz kilka przyłączy kanalizacji deszczowej do kanalizacji sanitarnej.

 22. SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI BURMISTRZA MIASTA I GMINY NOWA DĘBA

  ORAZ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH GMINY ZA OKRES OD 21 MAJA DO 28 CZERWCA 2011 R. 1. Przeprowadzono 71 interwencji zgłoszonych do Komendy Straży Miejskiej. Ujawniono 132 sprawców wykroczeń, z czego 8 sprawców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 550 zł. TO ROBI STRAZ MIEJSKA NA 132 sprawcow wykroczen ukarali 8 na kwote 550 zl na paliwo dla nich nie starczy!!! na butach niech chodzą!!! kazdemu mandat po 100 i mamy kwote 13200 zl

 23. troche halasuja, ale mozna sie przyzwyczaic do tego halasu , to tylko 2 noce – piatkowa i sobotnia, czlowiek sie budzi i potem zasypia , gorzej ze straza miejska – podobno sie boja nawet chlopcow 12-14 letnich rzucajacych kamieniami i nie interweniuja – te pieniadze na straz to prostu zmarnowane pieniadze

 24. PROPONUJE PANOM STRAŻAKOM I POLICJI ZROBIĆ AKCJĘ "SPOKOJNY POWRÓT DO DOMU". WLEPIC MAŁOLATĄ KILKA MANDATÓW ZA ZAKŁÓCANIE CISZY I WANDALIZM , AKCJE POWTÓRZYĆ CO SOBOTĘ MOMENT SIĘ USPOKOJĄ!! ALBO ZAŁADOWAĆ BUSA DRACYMI SIE DELIKWENTAMI I POBYT W NAJDROŻSZYM HOTELU DO WYTRZEŹWIENIA JAK RAZ,DRUGI ZAPŁACĄ TO MOMENT SIĘ USPOKOJĄ!!!!

 25. Mandaty nie pomoga bo nie placa, TYLKO PALOWANIE PRZYWRUCI CISZE, PALOWAC DO SKUTKU, JESZCZE PALOWAC I NIE POMINAC MICKEYA bo to jeden z nich

 26. [quote]#26 | Rufio dnia 08/24/2011 15:28
  Wyszumieć, wyszumieć, wyszumieć. Byłem na imprezie to wracam do domu. Wyszumieć to się trzeba było przy muzyce. Jest w mieście tzw. cisza nocna. Buraki też były małe, i ich buraczana wsiowa mamusia też chciała ciszy nocnej dla swojego małego buraka. To przypomnienie dla buraków. Ale burak musi się drzeć że wraca, że rzyga. Musi rzucić koszem. Burak wtedy ,,myśli" (burak nie myśli stąd cudzysłów), że jest miastowy. Niszczy ławki i kosze mając wrażenie że Gurdak z PGKM-u to wszystko naprawi za swoje. Ale buraczek nie wie że PGKM podniesie czynsze buraczanej wsiowej mamusi. I trzeba później hamać pasztecik z Biedronki. Ale burak ma dalej poczucie bycia wielkomiejskim luzakiem. A burak dorośnie i będzie miał małe buraczki. I kiedy nowe buraki będą drzeć ryja w nocy, czyli się luzować, dorosły burak będzie pod nickiem ktoL, sd, Mickey i inne wsiowe dziadostwo co kupiło komputer za pożyczkę w Providencie.[b] Nie dziękujcie mi buraki. Nie będę odpisywał.[/b][/quote]

  Widziałeś buraka? Spójrz na swoją mordę,brakuje ci gnoju? Co takie dziecko nie dorobione z ciebie? ….Już wiem. rodzice mieli pole bo gdzie takiego buraka by znaleźli.:(

 27. Wiesz dlaczego przez Tarnowską Wolę jest tak duże ograniczenie szybkości?
  Żeby samochody nie rozjechały pełzających owsików.

 28. Lac, LAC, PALOWAC DO SKUTKU ,asz beda potulni jak baranki,a mickaya buraka pastewnego pokroic i dac bydlu wrzeszczacemu na zatkanie rozdartych ryjow:P

 29. Ale jaja.A myślałem,że tego portaliku nikt nie czyta.Dzisiaj policja jeździła po ND i PATROLOWAŁA.W biały dzień.TOŻ TO SZOK!!!:D

 30. Taa,obetnie inwestycje.W zamian za to postawi Wam przed każdym domem na TW ławkę.Od strony ulicy.Po to aby Wasze świńskie ryje nie wisiały na płotach obserwując przejeżdżąjące samochody.:(
  Nie tykaj mnie bo posypię deratyzatora wyślę.

 31. Człowieku nie ubliżaj nikomu,za to że jesteś taki cwaniak i poniżasz innych to ci też odpowiem podobnie.Gdyby ci nie pomagał MOPS to już byś dawno był zameldowany na W-9.Przepraszam,zabolało.

 32. Tak mądre masz przemyślenia, że chyba kącik filozoficzny powinieneś
  założyć. Szkoda by taki potencjał przeszedł bez echa.

 33. aqq:Myślisz że w internecie jesteś anonimowy? w realu mialbyś tyle do gadania? Ch** Cię to obchodzi kto co robi,teren prywatny i może sobie patrzeć na samochody ile chce .

 34. We wtorek około 23 min 30 , gdy podjechałem pod blok wracając z podróży ze zdziwieniem zauważyłem dwóch chłopców w wieku 13 i 14 lat wracających tak późno do domu. Gdzie rodzice/opiekunowie, gdzie jest i co robi Straż Miejska ? Czy to może już standard, a ja tylko nie jestem doinformowany ?

 35. Panowie zeszliście z tematu,
  temat dotyczy porządku publicznego a nie waśni wiosek itp.
  Pytanie jakie powinno paść niebawem to : Czy Straż Miejska jest nam mieszkańcom miasta i gminy potrzebna ? Bo jeśli mamy płacić pieniądze z podatków na tzw. "Nieruchomość" to może ten "Zbytek " jest nam nie potrzebny!
  Pytanie jakie Pani Radna Mroczek powinna zadać Komendantowi Straży Miejskiej powinno brzmieć : Dlaczego do takich sytuacji dochodzi i dlaczego Straż Miejska nie reaguje ???!!!???
  Dobrze Radna myśli , tylko dlaczego na około ?
  [i][b][color=#0000ff][quote]Pani Radna niech przestanie zasłaniać się przechodzonym płaszczem niech pokaże że jest dobrze ubrana[/quote][/color][/b][/i]

 36. czy wioska tarnowska wola ma pochodzenie feudalne? ktos ja posiadal w przeszlosci, mial wplyw na jej mieszkancow (roznoraki, jaki kto chce)

 37. zważcie na to , ze osoby pracujace w Strazy Miejskiej zarabjaja na wlasna rodzine tak samo jak Policja , ale wy młodzi oczywiscie "swieci" z deby niewiecie o tym bo was to gowno obchodzi , mlodzi a glupi , zaczniecie sami pracowac to wtedy zrozumiecie !!!!!!!!!!!

 38. [quote]#47 | T.W dnia 08/25/2011 14:36
  Buractwo z N.D [/quote]
  [/quote]#55 | T.W dnia 08/26/2011 15:25
  aqq:Myślisz że w internecie jesteś anonimowy? w realu mialbyś tyle do gadania? Ch** Cię to obchodzi kto co robi,teren prywatny i może sobie patrzeć na samochody ile chce .[/quote]
  Sam zacząlęś a teraz grozisz.Więc odpowiem Ci tak:zobaczyć Ciebie to widok dla ludzi o mocnych nerwach…
  Nie jestem na Ciebie obrażony, ja po prostu w spokoju przeżywam chwilową nienawiść do Ciebie.A w dodatku jak ja qżwa lubię uśmiechać się do kompa kiedy z Tobą piszę.:D

 39. [quote]#67 | Rufio dnia 08/27/2011 17:34
  ale jaja… ha,ha. Z kogo się śmiejecie sieczkobrzęki, z samych siebie się śmiejecie. Ale jaja jak od kury z Alfredówki.[/quote]

  [b]
  doradzę Ci – idź do biedronki , połóż głowę na wadze i naciśnij ' burak ' [/b]

 40. Walleye really are fished just for in a variety of procedures.[url=http://www.abcgembeads.com/Alloy-Pave-Crystal-Beads_240.html]disco ball beads[/url] Illuminating or possibly trolling by means of spinners or possibly minnow-imitating plugs is constantly a good quality solution. Specialized safety belt rigs about spinners and [url=http://www.abcgembeads.com/]wholesale beads[/url]additionally beads, by having a worm fitted may be trolled. Lures, whether normal or possibly bucktails, are really a most popular system of fishermen, and certain still end most of the jig by having a take up residence minnow. An alternative [url=http://www.abcgembeads.com/Amazonite-Beads_52.html]Amazonite Beads[/url]delightful practice is normally to look through tributary stream online which usually rss feeds a fabulous plaza or possibly waterway made from walleye. On the the warm season comes and additionally crash, walleye should[url=http://www.abcgembeads.com/Skull-Beads_216.html]Skull Beads[/url] insert all of these streams to make sure you satisfy and additionally spawn. Which has a bunch fishing hook rig baited by having a take up residence worm makes way of walleye located at these times about month. All the angler [url=http://www.abcgembeads.com/Necklaces_254.html]wholesale Necklaces[/url]quickly bounces all the take up residence worm rigged relating to a set of bunch these sharp “claws” along side the floor considering that it floats off all the stream online. All the systems is deadly.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here