MŁODZI NA RZECZ ROZWOJU

29


MŁODZIEŻ NA RZECZ ROZWOJU MIASTA I GMINY NOWA DĘBA

Jesteś kreatywny i masz sto pomysłów na minutę? Lubisz zmieniać swoje otoczenie i mieć wpływ na to, co dzieje się wokół Ciebie? Chcesz wygrać laptopa i inne cenne nagrody? Weź udział w konkursie „MŁODZIEŻ NA RZECZ ROZWOJU MIASTA I GMINY NOWA DĘBA”


POD PATRONATEM HONOROWYM STAROSTY TARNOBRZESKIEGO WACŁAWA WRÓBLA
ORAZ BURMISTRZA MIASTA I GMINY NOWA DĘBA WIESŁAWA ORDONA

Cel konkursu:
– Promocja obywatelskiego zaangażowania mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego w zakresie przedsiębiorczości, rozwoju społecznego, planowania i zagospodarowania przestrzennego;
– Przedstawienie idei i pomysłów młodzieży mogących przysłużyć się rozwojowi miasta i gminy Nowa Dęba;
– Zmobilizowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno-politycznym wspólnot lokalnych;
– Rozbudzanie w młodym pokoleniu potrzeby zmian na poziomie lokalnym i w dalszej perspektywie na poziomie krajowym;
– Rozwijanie wśród uczestników konkursu myślenia analitycznego i umiejętności przygotowywania prognoz, projektów etc.;
– Promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży z terenu powiatu tarnobrzeskiego;
– Promocja miasta i gminy Nowa Dęba;

REGULAMIN

ZASADY OGÓLNE
1.Organizatorami konkursu „Młodzież na rzecz rozwoju miasta i gminy Nowa Dęba” (zwanego dalej Konkursem) są: Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ, Stowarzyszenie Demokracja USA i portal Infonowadeba.pl. Patronat honorowy nad konkursem objęli starosta tarnobrzeski Wacław Wróbel i burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba – Wiesław Ordon.
2.Regulamin konkursu jest opublikowany na stronach www.infonowadeba.pl, www.nowadeba.pl, www.tarnobrzeski.pl
3.Wszelkie pytania w sprawie konkursu należy kierować do koordynatora projektu Marka Ostapko drogą mailową : marekostapko@gmail.com lub telefoniczną 602 899 598
4.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu tarnobrzeskiego (za wyjątkiem szkół wieczorowych).
5. Z uczestnictwa w konkursie wyłączeni są członkowie stowarzyszeń będących Organizatorami.
6.Prace konkursowe należy zgłaszać indywidualnie. Nie przyjmujemy prac grupowych.
7.Złożone prace przechodzą na własność organizatorów i nie będą zwracane.
8.Zgłoszenia i prace będą przyjmowane w dniach od 4 maja 2010 roku do 31 maja 2010 roku.
9.Osoby wyrażające chęć uczestnictwa w Konkursie powinny złożyć swoje prace w zamkniętej kopercie, zatytułowanej „Młodzież na rzecz rozwoju miasta i gminy Nowa Dęba”, w formie papierowej lub elektronicznej na płycie CD-rom (preferowany format pliku .pdf) do dnia 31 maja do godziny 15.00 w:
a) Siedzibie Starostwa powiatowego (sekretariat);
b) Referacie Organizacyjnym Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba – Stanowisko ds. promocji – Joanna Lewicka (pok.302);
c) Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie (gabinet dyrektora);
d) W siedzibie Towarzystwa Kultury Powszechnej Ratusz: Leśna 25/1 39-460 Nowa Dęba
Pracę można złożyć osobiście lub wysłać na adres pocztowy TKP Ratusz. W przypadku prac wysyłanych drogą pocztową decyduje data wpłynięcia pracy. Wraz z pracą należy dołączyć formularz zgłoszeniowy.

KRYTERIA PRACY I KRYTERIA OCENY
10.Tematem pracy ma być Twój pomysł na rozwój gospodarczy i uatrakcyjnienie Nowej Dęby.
11.Praca powinna być w formie pisemnej (min. 1 strona A4, czcionka Times New Roman 12)
12.Komisja Konkursowa będzie zwracała uwagę na : innowacyjność i kreatywność proponowanych rozwiązań, realność wykonania, wpływ na rozwój, wykorzystanie miejscowych walorów ( atutów ) kulturowych i przyrodniczych, zgodność z tematem konkursu.
13.Konkurs składa się z dwóch etapów.
14.Etap I: Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze 5 najlepszych (miejsca nagradzane), które przechodzą do drugiego etapu. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone 7 czerwca na stronach internetowych www.infonowadeba.pl, www.nowadeba.pl, www.tarnobrzeski.pl Ponadto uczestnicy konkursu zostaną poinformowani drogą telefoniczną lub mailową o jego rozstrzygnięciu.
15.Skład Komisji Konkursowej:
starosta powiatu tarnobrzeskiego
przedstawiciel TKP Ratusz
burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba
przewodniczący rady miasta i gminy Nowa Dęba
przedstawiciel Stowarzyszenia Demokracja USA
redaktor naczelny portalu infonowadeba.pl
Mariusz Babula- finansista
16.Etap II: Etap drugi będzie polegał na osobistym przedstawieniu przez uczestników swoich propozycji przed Komisją Konkursową i zaproszonymi gośćmi. Czas prezentacji 10 minut. Uczestnicy mogą korzystać z przygotowanych przez siebie materiałów, plansz, wizualizacji planów pracy itd. Do dyspozycji będzie: komputer typu laptop, projektor, odtwarzacz płyt CD.
17.Etap drugi odbędzie się dnia 17 czerwca o godz 17.00 w Sali Kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie (ulica Żeromskiego).
18.Po zakończeniu prezentacji Komisja Konkursowa uda się na naradę, po czym ogłosi ostateczne wyniki.
19.Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
20.Wyniku konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości za pomocą witryn internetowych: www.infonowadeba.pl, www.nowadeba.pl , www.tarnobrzeski.pl oraz zostaną przekazanie mediom lokalnym.

Twoje prace nie trafią do kosza!
Nadesłane prace zostaną opublikowane na stronach internetowych www.infonowadeba.pl oraz www.nowadeba.pl Ponadto zostaną przekazane burmistrzowi miasta i gminy Wiesławowi Ordonowi, przewodniczącemu Rady Miejskiej, a w szczególności Komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji. Wydruki prac zostaną przekazane również do Czytelni Miejskiej SOK i udostępnione mieszkańcom.


Dla nas nie liczy się ilość stron. Ważne jest to co masz do powiedzenia. Pamiętaj, że aby wziąć udział w konkursie nie musisz być mieszkańcem Nowej Dęby. Wystarczy, że masz ciekawe pomysły!

Koordyantor Konkursu:
Marek Ostapko marekostapko@gmail.com
Tel: 602 899 598

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

———————————————————————————————————————————————-
———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

29 KOMENTARZE

 1. ;)No nie wiem czy to wypali bo młodzież w okolicy zmęczona wydaje mi się bardzo .całe życie kurna zmęczeni .Niedoróbki jakieś:@ –czy to Moja wina czy tak wszędzie teraz ?:)

 2. Don Qujote prawdę głosisz, obyśmy się tylko mylili a komisja miała problem z wyłonieniem zwycięscy (oczywiście z powodu dużej ilości dobrych prac).

 3. DG dobrze pisze-młodzież w ND jest zmeczona i zamulona a to dlatego ze przez ostatnie lata nic sie nie działo ! Brawo dla Marka za to ze coś zaczyna robić!

 4. [quote]POD PATRONATEM HONOROWYM STAROSTY TARNOBRZESKIEGO WACŁAWA WRÓBLA
  ORAZ BURMISTRZA MIASTA I GMINY NOWA DĘBA WIESŁAWA ORDONA[/quote]

  Zawsze uważałem, że są rzeczy które należy robić wspólnie mimo iż w innych dziedzinach są wyraźne różnice. To mi się podoba. Zobaczymy co z tego ( z tych prac) wyjdzie. Powodzenia.

 5. W nieskrępowanych młodych głowach rodzą się często oryginalne pomysły. Może siedząc w pubach (na działkach, w lesie, na basenie i innych ciekawych, regularnie odwiedzanych miejscach) zaczną o tym rozmawiać. A potem to już tylko opisać.

  Pomysł super. Trzymam kciuki!

 6. Obawiam się, że młodzi ludzie nie będą mieli odwagi napisać nic swojego. Chociaż być może laptop zachęci do udziału w konkursie. Jeśli mogę coś podsunąć uczestniką to wykorzystajcie w swoich pracach ZALEW i cały kompleks rekreacyjno sportowy wokół baseny krytego, do tego ładny stadion i lasy. Turystyka albo bazy pod treningi dla sportowców to może być szansa na rozwój.
  Do tego warto pomyśleć nad odlesieniem terenów przy rzeszowskiej zeby pozykac tereny oraz może coś z edukacją: na co postawić w szkoleniu młodych ludzi by mogli sie rozwijac a przez to rozwijac nową dębe. i jak sprawic zeby mlodzi ludzie po studiach tutaj wracali? moze jakis program stypendialny tak jak to bylo kiedys na zasadzie: my placicmy Ci za studia ale pozniej masz mieszkac w debie i w jakis małych ratach splacic albo odrobic w jakims miejscu… tyle ze zaklady nie dzialają jak kiedys. i generalnie coś zeby byly lokale pod wynajem na dzialalnosc gastronomiczną czy handlową .. bo to co jest nie wystarcza i jest bardzo drogie. duzo by pisac. polecam zajęcie się tym tematem. moim zdaniem bardzo ciekwa opcja. a skoro dają laptopa? nic tylko pisac.

 7. [b]A pracująca młodzież to sroce z pod ogona wyleciała, czy jak ? Ewidentna dyskryminacja, wszyscy przyklepują ?![/b] :@
  Jeżeli chodzi o meritum, to co taki młody człowiek może zaproponować w tej materii ? Przecież z racji swojego młodego wieku, braku doświadczenia, małej wiedzy nic wartościowego nie zaproponuje, co najwyżej w stylu kopiuj/wklej i szata graficzna. ;)Poza tym te kierunki możliwości rozwoju są powszechnie znane od lat. A nadanie im profesjonalnej formy i treści to domena dla specjalistów i to nie z jednej dziedzinyB). A może tu nie o młodzież chodzi, tylko wygórowane ambicje co niektórych tatusiów ?;)
  Takiemu tematowi każdy przyklaśnie, bo to na topie, czasie i medialne jest. A i zajęcie przy tym o wiele milsze i przyjemniejsze, niż np. zeznawać na prokuraturze lub w sądzie.

 8. Ten konkurs jest przygotowany akurat dla młodzieży w wieku szkolnym po to by jak zapisano w "Celach konkursu":
  [quote]Przedstawienie idei i pomysłów młodzieży mogących przysłużyć się rozwojowi miasta i gminy Nowa Dęba;
  – Zmobilizowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno-politycznym wspólnot lokalnych;
  – Rozbudzanie w młodym pokoleniu potrzeby zmian na poziomie lokalnym i w dalszej perspektywie na poziomie krajowym;
  – Rozwijanie wśród uczestników konkursu myślenia analitycznego i umiejętności przygotowywania prognoz, projektów etc.;[/quote]
  Jeśli dzisiaj nauczymy młodzież szkolną aangażowania się w sprawy naszej społeczności jutro nasze środowisko lokalne będzie wyglądało lepiej. I oby tak się stało :)

 9. Zatem jakie atrakcje czekają na młodzież pracującą na naszym terenie ? Za te swoje głodowe zarobki laptopa raczej nie kupią

  [quote]Jeśli dzisiaj nauczymy młodzież szkolną aangażowania się w sprawy naszej społeczności jutro nasze środowisko lokalne będzie wyglądało lepiej. I oby tak się stało Smile[/quote]
  późny Gomułka, wczesny Gierek

 10. Przypomniała mi się pewna wieś gdzie pewne stowarzyszenie napisało projekt na zakup … gęsi dla każdego mieszkańca.
  Okazało się, że o tej wsi zrobiło się głośno a gęś stała się produktem regionalnym – mięso + pierze. Ludzie zaczęli zarabiać (oczywiście byli też tacy którzy po wychodowaniu gęsi je zjedli ale to ich problem). Może mieszkańcom jakiejś naszej wiosku kupić małe strusie do chodowli? Bedzie to nasz produkt regionalny :D

 11. Uważam, że to jest jeden z lepszych pomysłów, które były do tej pory proponowane naszej młodzieży.
  Jest nagroda rzeczowa, którą zwycięzca będzie mógł "zabrać do domu" – wystarczy, że własny oryginalny pomysł zostanie przerzucony na papier.

 12. [quote]Jest nagroda rzeczowa, którą zwycięzca będzie mógł "zabrać do domu" – wystarczy, że własny oryginalny pomysł zostanie przerzucony na papier.[/quote]

  ale yntelygentny komentarz, żenujące….

 13. Odnośnie Paragrafu 12 Regulaminu Konkursu: osobiście kładłbym nacisk na "realność wykonania"(chyba nie trzeba rozwijać) oraz "wpływ na rozwój" (w sensie faktyczne przewidywane plusy. Szczególnie ważny wydaje się wpływ na: zyski przedsiębiorców, możliwości powstania nowych miejsc pracy). Osobiście lubię kreatywność i innowacyjność, dlatego pozostałe kryteria zapewne będą nie mniej ważne.

 14. 1. Co to za nowa gwiazda ten Mariusz Babula ?
  2. A co dla młodzieży nie uczącej się i nie pracującej ?
  3. Załóżmy, że ktoś napisze wspaniały projekt. I co dalej się będzie działo z tym projektem ?

  tylko proszę o konkrety a nie o bicie piany

 15. 1. Ten punkt pozostawie bez odpowiedzi.
  2. Konkurs jest adresowany do młodzieży szkolnej. Niestety organizatorzy nie posiadają funduszy aby nakierować swoje działania na wszystkie grupy społeczne czy wiekowe. A chyba obaj przyznamy, że ciężko byłoby konkurować gimnazjaliście ze studentem. Działalność naszych organizacji nie konczy się na jednej akcji i w przyszłości na pewno będą podejmowane inicjatywy dla starszych mieszkańców.
  3. Projekty zostaną przekazane osobom które podejmują decyzje czyli burmistrzowi, przewodniczącemu rady oraz przewodniczącemu komisji gospodarki przestrzennej. To od ich zaangażowania będzie zależało czy pomysły młodych ludzi zostaną wykorzystane. Ponadto opublikujemy prace na portalu dzięki czemu zapoznają się z nimi mieszkańcy czy przyszli kandydaci na radnych którzy być może po zapoznaniu się z projektami będą lobbować za proponowanymi rozwiązaniami.

 16. ad.1 Konkurs jawny, członek jury tajny, dziwne.

  ad. 2 Niech fundusze będą jakie są, byleby populację uczestników powiększyć, eliminując dyskryminację. I tak przecież nie ma pewności, że to będzie praca wykonana faktycznie przez ucznia.

  ad. 3 Jakie są zdolności poznawcze tych dwóch ostatnich. Bo, żeby coś zdecydowć, trzeba wpierw móc poznać. A żeby poznać, trzeba wiedzieć. Czy ich wiedza jest wystarczająca ?

 17. Do mieszkaniec – … no daj spokój ..
  ''pracująca'' ,,młodzież,, ''robi'' lub pracuje – dochód poniekąd ma –
  Ja osobiście uważam,że inicjator tego pomysłu jest [size=16][color=#003300]świnią[/color][/size] lub [color=#990000] lochą[/color]- bo:
  a. olal dojrzałe społeczeństwo -zero konkursów!!
  b. motywuje młodzież – naganne!
  c.robi ferment ..
  wniosek? – KOMPLETNIE NIEODPOWIEDZIALNY CZŁOWIEK!!

  no kto to widział!

 18. do emigrant =:):)- takie oto zdanie Pańskie przytoczę -ad.2 cyt:):)'' …byleby populację uczestników powiększyć,eliminując dyskryminacje,'' :):)super!
  – tak na trzeźwo idzie pętle na szyje zakładać?

 19. A coś się tak tego członka jury drogi Emigrancie uczepił? Wyślij Markowi maila skoro masz wątpliwości a nie plujesz jadem na osobę której jak sam(a) przyznała(e)ś nie znasz.
  Jeszcze jedno…jakie "zdolności poznawcze"??? Masz na myśli ich procesy spostrzegania, myślenia, zapamiętywania??? Czy może posługujesz się zwrotami których znaczenie zatarło Ci się co nie co na tej całej emigracji?
  Wybacz tę drobną złośliwość Drogi Emigrancie :), po prostu poraziły mnie te "procesy poznawcze"…

 20. Hehe widze że psychologia nie poszła w las :) Szkoda że konkurs nie jest skierowany także do studentów.. :/ Jednakże dzięki temu będziemy mogli dostrzec jakie jest faktyczne spostrzganie Nowej Dęby przez młodziesz gimnazjalną i szkół średnich. Popieram inicjatywę może nasi samorządowcy wkońcu dostrzegą pewne miejsca w które warto zainwestować.

 21. Widzę, że czas świetności minął bezpowrotnie. Dajecie ostatnio same wtopy. Jakieś okręgi jednomandatowe, teraz ten konkurs. Mało kogo to obchodzi. Kiedyś były takie ożywione dyskusje a teraz marazm. Ktoś tam coś bąknie. Dyskutanty jakieś obłąkane takie. [b][b]Co jest?[/b][/b]

 22. Myślę, że studenci byliby w stanie poradzić sobie ze znacznie większymi wyzwaniami. Jakieś zalążki takich rzeczy pojawiały się już w dyskusjach. Będzie można to rozwinąć przy odpowiednim nakładzie pracy.

  Odnośnie mojej skromnej osoby – co takiego tajnego jest w członku jury, który jako jedyny jest wymieniony z imienia i nazwiska. Wystarczy w google wpisać i poświęcić kilka minut na poszukiwania.

  A co do dyskusji, kilka ciekawych tematów jest w zawieszeniu z mojej strony – z powodu ogromu pracy o tej porze roku – porze publikacji raportów rocznych i kwartalnych.

  Wracając jeszcze do samego konkursu – chyba nie wszyscy tak do końca zrozumieli cel konkursu.

 23. Co te banialuki znowu,że tak powiem żarcikiem…
  A może redakcja zdradzi czy jest jakieś zainteresowanie?
  Konkurencja duża ???!!!!????
  Powiedzcie coś na gorąco !!!!!! Skoro co nie wejdę na stronkę to znowu ten tekst !!!! Wypraszam sobie do jasnej anielki !!! Po robocie od piątej rano na nogach za pański wiadomo co..

 24. automatic watches [url=http://www.easewatches.com/]watches replica[/url] watches for sale [url=http://www.sanwatch.com/iwc-watches.html]replica iwc watches[/url] best mens watches.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here