NADCHODZI BUNT MŁODYCH?

225

23-04-2013

Na ostatniej sesji rady miejskiej doszło do wydarzenia bez precedensu w historii nowodębskiego samorządu. Ławy przygotowane dla publiczności w dużej mierze zostały zapełnione przez przedstawicieli młodego pokolenia. Przyszli na sesje nie w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie lecz spontanicznie, z potrzeby wykrzyczenia swoich racji. W punkcie obrad przeznaczonym dla mieszkańców to właśnie młodzi ludzie mieli najwięcej do powiedzenia.

Najbardziej barwne było wystąpienie 29-letniego nauczyciela angielskiego Janusza Markowicza, prywatnie ojca trójki dzieci. Przed rozpoczęciem obrad zwrócił się do przewodniczącego rady Wojciecha Serafina o przygotowanie rzutnika i komputera w celu umożliwienia przedstawienia prezentacji multimedialnej. W swoim wystąpieniu Janusz Markowicz opisał beznadziejną sytuację naszej gminy z której nie wszyscy – a zwłaszcza władza – chce sobie zdawać sprawę.


Fot: Janusz Markowicz przedstawił prezentacje multimedialną dotyczącą żywotnych interesów naszej gminy.

CZEKA NAS KRYZYS. TO PEWNE.

Janusz Markowicz poruszył kwestie olbrzymiego zadłużenia naszej gminy. Podnosił temat ucieczki młodych ludzi z miasta i niżu demograficznego który za chwilę zakończy się ekonomiczną katastrofą gdyż brak ludzi będzie oznaczał przymus zamknięcia szkół, zwalniania nauczycieli, mniejszych dochodów dla lokalnych firm (a więc mniejszych wpływów do budżetu gminy), w dalszej perspektywie trudności jednego z największych pracodawców w gminie tj. szpitala. Ponadto spłata zaciągniętych długów będzie powodowała ograniczenie pola manewru przyszłych władz. Mieszkaniec wykazywał brak polityki prorodzinnej w gminie wskazując na decyzje rady miejskiej uderzające w rodziny wielodzietne, oraz brak budownictwa komunalnego i przygotowanych terenów pod budownictwo jednorodzinne. Kolejne etapy swojej wypowiedzi sumował pytaniami do przewodniczący właściwych komisji. Szefowie komisji zdecydowali się przygotować odpowiedzi na majowe obrady.

ZA DŁUGO MÓWI…

Smutna prawda odkrywana przez 29-latka bardzo dotknęła niektórych radnych, którzy apelowali do przewodniczącego rady by zmusił mówcę do zakończenia swojego wystąpienia. Radni skarżyli się, że mieszkaniec mówi zbyt długo. Drodzy Radni: Może trzeba sobie uświadomić, że rajcowie są dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla rajców? Może trzeba zdać sobie sprawę z tego, że praca w samorządzie to służba innym, a nie wywyższanie się nad innymi? Młodzi ludzie nie często przychodzą na sesje, więc gdy już przyjdą i chcą coś powiedzieć, samorządowcy powinni być wyrozumiali i wysłuchać głosu swych wyborców.

Mimo sprzeciwu ze strony części rajców (skupionych w obozie władzy) Janusz Markowicz dokończył swoje wystąpienie za które otrzymał brawa od zgromadzonej młodzieży.

DLACZEGO TAK PÓŹNO?

Jako radny opozycji byłem pozytywnie zaskoczony tym co się wydarzyło na sesji. Nie wiem co natchnęło 29-latka do tego by wykrzyczeć to o czym jak podejrzewam myśli większość młodego pokolenia. Ważne jest, że zdecydowali się brać sprawy w swoje ręce, bo jeśli coś ma się zmienić to będzie to zmiana przez wiarę i nadzieję młodego pokolenia.

LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE. DO DZIEŁA MŁODZIEŻY.

Marek Ostapko

225 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem Pan Janusz nie nadaje się do takich inicjatyw, ponieważ nie jest obiektywny i chyba nie ma dość siły i odwagi żeby przebrnąć przez stadko starych wilków. Po paru latach angielskiego stwierdzam, że prościej przychodziło mu dołowanie ludzi a niżeli motywowanie i podnoszenie ich na duchu.

 2. Niż demograficzny jest problemem ogólnopolskim i nie tylko i powszechnie znanym i każdy z jego skutków zdaje sobie sprawę. Jak go powstrzymać? Jeżeli ktoś myśli, że da się go powstrzymać na terenie jednej gminy a gdzie indziej niech sobie będzie to brak mu realnego sposobu myślenia. Bez rozwiązań systemowych i zmiany świadomości ogólnospołeczenej wyścigi demograficzne gmin mają charakter utopijnych mrzonek. Migracji i emigracji w ramach UE i nie tylko nie da się powstrzymać również. Trend migracji wewnętrznej w kierunku dużych aglomeracji miejskich i przemysłowych jak dotychczas stał się normą jak pokazują to doświadczenia wielu krajów. Jednocześnie widzenie świata przez pryzmat własnego czubka noso i kreowanie własnego sposobu życia jako jakiejś normy stosowania w ich życiu przez innych jest butnością i zadufaniem.

 3. Szacunek za odwagę. Tylko czy to tonące w długach miasto da się uratować? Czy jesteśmy w stanie zatamować ucieczkę młodego pokolenia? Czy jesteśmy w stanie w krótkim czasie nadrobić to co spierdzielono przez ponad 20 lat??? Czy jesteśmy w stanie się zjednoczyć dla tego celu? I czy starczy nam sił i czasu?

 4. [b][size=16]ten spod #5 to musi być pisior jakich mało. Może jeszcze pogrzebie w życiorysie p.Janusza i znajdzie dziadka wermachtowca albo lepiej, z Ku-Klux-Klan. A w ogóle to zapewne wina Tuska że taki człowiek ma czelność stawać przeciw władcy Nowej Dęby[/size][/b]

 5. Etos nauczyciela??? Błagam!!! To co zrobiła z zawodem nauczyciela komuna to jest etos? Wstawianie pał uczniowi za to, że ma inne zdanie to etos? Unikanie odpowiedzi na pytania to etos?? Mogę przytoczyć nazwiska nauczycieli którzy byli i są w radzie miejskiej a zachowują się jak napisałem.

  I teraz do sedna: [b]Widzę, że dyskusja się jeszcze nie rozkręciła a już zaczynają się ataki ad personam. Dlaczego nie odniesiecie się do słów wypowiedzianych przez pana Janusza? Już wam mówie: BO ON MA RACJE. Ale przyznanie mu racji oznaczałoby przyznanie się przed sobą, że do tej pory każda władza w tej gminie skupiała się na innych rzeczach niż trzeba. Komu ten rozpadający się dom kultury? Komu planty? Komu te szatnie po wsiach? Tu zaraz nikogo nie będzie. Zaraz padną szkoły, szpital, mali przedsiębiorcy. Złomiarze zaczną z plant wyrywać co się da żeby uskubać coś grosza. I to jest porażka wszystkich Ordonów, Czekalskich, Wróblów. Taka prawda!!! Nie wiem czy młodzi coś zmienią. Obawiam się że już za późno.[/b]

 6. To ja moze wytkne wszystkim po kolei:

  1. Marek i Ratusz chcieli wycinac deby i robic meble, teraz krytykuja za to samo burmistrza.

  2. Znalazlam artykul w ktorym Marek mowi ze wraz z Ratuszem przyczynia sie to polepszenia sytuacji na rynku pracy dla mlodych. W artykule Marek stwierdzil, ze nie da sie tego zrobic w rok ale dluzej. Konczy sie jego kadencja a z wlasnej obietnicy zrobil teraz narzedzie walki z opozycja. To ja sie pytam: przez te 4 lata nie zrobiles nic by spelnic chociaz czesc obietnic, zaslaniajac sie mniejszoscia.

  3. Burmistrz buduje planty i idzie w zaparte chociaz wiadomo ze z tych plant beda korzystac (z calym szacunkiem) tylko emeryci ktorzy nie pozyja juz dlugo. A co potem? Sprowadzimy Chinczykow zeby zasiedlili te tereny?

  4. Masowo wywala sie z roboty ludzi miejscowych (na strefie, w przedszkolach, szkolach, szpitalach) a zostawia sie ludzi z tbg, mielca i stalowej woli. Dlaczego nie reagujesz Marek? My tu mamy rodziny, mieszkania, domy, a jestesmy zastepowani przez ludzi ktorzy tu dojezdzaja. Maja specjalistow na miejscu ale sie ich pozbywaja. Dlaczego? Czyzby wiekszosc z przyjezdnych miala prace po znajomosci? Widzialam ze o tym tez pisales w tym artykule, ale nie pociagnales tego tematu podczas swojej kadencji. Dlaczego nie robisz nic zeby ujawnic jak wygladaja konkursy na stanowiska w urzedzie. Dlaczego nie mowisz na glos ze podania od losowych ludzi laduja w koszu, a z gory wiadomo kto bedzie przyjety?

  5. To co mowi pan J.M. to krzyk o pomoc wielu ludzi i nie wykorzystuj tego dla swojego PR'u bo to nie fair. Po czesci Ty tez jestes odpowiedzialny za to co sie dzieje i wiedz ze plujac na innych i umywajac rece tracisz tez czesc wyborcow ktorzy nie sa lemmingami i widza co sie dzieje. Mamy wrazenie ze dla wszystkich jestesmy tylko smieciami a dla was liczy sie tylko koryto.

  6. Zrobisz cos w koncu zamiast tylko gadac?

  Wiem ze to przeczytasz, wiem ze sie nie podpisuje, ale pamietaj ze za tym komentarzem jest osoba mocno sfrustrowana zarowno tym co robi burmistrz jak i tym co robicie, a raczej czego nie robicie wy. Mam wrazenie ze zmarnowales moj glos oddany na Ciebie .

 7. Gdyby wszyscy tak mysleli to by nalezało strzelić sobie natychmiast w łeb, a miasto zaorać. Uciekaj stąd i nigdy nie wracaj, bo mieszkańcy Nowej Deby od ciebie nie mogą niczego dobrego oczekiwać oprócz użalania się nad sobą.

 8. Alina32, Dlaczego kłamiesz? Musisz posuwać się do kłamstw? Szybko odpowiem, chociaż nie chcę zabierać pola dyskusji p. Januszowi.
  1- Kłamstwo. Marek ani Ratusz nie chciał wycinać żadnych dębów. Nigdy. Komitet "Forum Samorządowe" mówił o sosnach jeśli już.
  2. Kłamstwo. Ratusz przez 4 lata zrobił bardzo dużo na rzecz tego aby uświadomić ludziom, że żeby było w gminie lepiej należy pozbyć się ekipy rządzącej i wymienić ja na ludzi sprawczych.
  3. Pytanie do burmistrza nie do nas.
  4. Kłamstwo. Ile razy były artykuły na ten temat na info ( w necie i w gazecie). Na sesji też były poruszone te sprawy. Rządząca większość nie reaguje. Trzeba zmienić rządzącą większość żeby rozwiązać problem.
  5. Opozycja nie rządzi. Opozycja punktuje rządzących i dąży by stać się władzą i wprowadzić swój porządek.
  6. Przez cały czas wykonujemy ciężką pracę nad tym aby zmienić nieduolną władze. W demokracji robi się to uświadamiając ludziom, że trzeba doprowadzić do zmiany.
  Propozycja: O działaniach / bądź braku działań opozycji pogadajmy sobie w innych tematach. Nie zabierajmy pola panu JM.

 9. Do#10. O.Janusz sam z własnej woli opowiedział swój życiorys na sesji? W jaki celu? Może w takim żeby się teraz do niego odnosić gdyż zrobił to w miejscu publicznym.

 10. Dziekuje za odpowiedz. Proponuje zalozyc jakis temat na forum w ktorym ludzie beda mogli publicznie zadawac Ci pytania. Skoro burmistrz ma "Pytania do burmistrza" to ja proponuje bys nie byl gorszy i zrobil "Pytania do Marka O." Mam do Ciebie bardzo wiele pytan, ale nie mam okazji spytac. Jezeli potrafilbys mi na niektore z nich odpowiedziec mysle ze zyskal bys sporo glosow w nastepnych wyborach. Pozdrawiam.

  Sorry dla J.M. za off topic.

 11. Do #15. "…stać się władzą i wprowadzić swój porządek…" . Bo moja władza jest dobra i mądra a mój porządek jedyny właściwy. Drżyjcie niebo i ziemia nadchodzę, ludu ukorz się, zaufaj mi i bądź posłuszny.

 12. Alina, u góry strony masz zakładkę redakcja. Tam jest podany adres e-mail. Na stronie urzędu miasta są zakładki dotyczące radnych i są adresy e-mail. Można spokojnie pisać. Pozdrawiam!
  P.S. Również przepraszam, za offa.

 13. A ja umiem planować. Stwierdzam że dzisiaj jest sobota, wiem że wczoraj był piątek – sprawdziłem, No i co, jutro będzie niedziela. Umie planować jestem genialny. No z takimi kompetencjami to cho! cho!

 14. Tyle komentarzy w tak krótkim czasie, to świadczy o tym, że dyskusja jest potrzebna … Ludzie chcą coś zmienić na lepsze, tylko nie bardzo wiedzą w jaki sposób mogli by to zrobić. Musimy sami zacząć angażować się w sprawy naszego Miasta. Potrzeba nam takich ludzi jak Pan Janusz, a pokazał, że wcale nie musi być to takie trudne …

 15. Panie Januszu. Diagnoza trafna. Moje pytanie: czy chciał pan zwrócic uwagę na problem czy także spróbować go rozwiązać? Jeśli rozwiązać to w jaki sposób? Pytam anonimowo ale inaczej nie mogę. Chcę jeszcze popracować.

 16. Angażowanie samo w sobie nie jest trudne. Ale po to żeby mącić i krytykować na oślep, czy po to aby współpracować i dzielić się pomysłami. Trzeba je mieć i trzeba się na tym i owym znać. A to już jest trudne. Wychodzenie z założenia, że nietrudno jest zarządzać w warunkach samorządu całością spraw i godzić wiele różnych interesów to charakterystyczna cecha krzykaczy i ignorantów.

 17. [b][size=16]marekostapko@ gmail.com[/size][/b]

  // [i]Admin: musiałem zrobić przerwę po małpie bo bez tego jak ktoś dodaje komentarz to mu się wyświetla biała strona z adresem e-mail[/i]. //

 18. JEDEN NAWIEDZONY NAPISAL ,DRUGI NA SESJI SIE WYPLAKAL , PEWNIE MU NAUCZANIE NIE WYCHODZI I CHCE ZOSTAC TEZ NAWIEDZONYM ,A JUZ WIADOMO ZE MLODZI TO SAMI NAWIEDZONE LENIE

 19. Pan Janusz dla niektórych 'za długo' mówił bo [b]MÓWIŁ PRAWDĘ[/b]. Wszyskie fakty i informacje podparte badaniami i obserwacjami, statystykami przeprowadzonymi przez naukowców. Radni chcieli przerwać bo jak wiadomo PRAWDA W OCZY KOLE ;D Jak burmistrz i radni nic nie będą robić to wszyscy młodzi wyjadą, a [b]Ci co wyjechali już nie mają po co wracać. [/b]
  Ale by coś ruszyło trzeba zmienić radnych, bo co mogą takie stare dziadki jakie stanowią tam większość…? I przy tym połowa to starzy komuniści..?? no wstyd ..

 20. [b][size=12]#22 | Joker "Pytam anonimowo ale inaczej nie mogę. Chcę jeszcze popracować""

  to Przykre.. Ten Kto idzie pod prąd jest zawsze wytykany i narażony na nieprzyjemności.. [/size][/b]

 21. do Joker
  1. Tak i tak. Tzn. zwrócić uwagę i podjąć ryzyko, postawić wszystko na jedną kartę i spróbować go rozwiązać 2.Potrzebna jest polityka antykryzysowa. Nigdy nie lubiłem bić piany, krzyczeć i narzekać, ale działać.
  Nie bój się!

 22. W ostatnich Naszych Sprawach otrzymałem ulotkę o zadaniach, obowiązkach, telefonach kontaktowych straży miejskiej , aż mną zatrzęsło na to są pieniądze .Od lat oczekuję ulotek na temat strefy , promującej Nową Dębe jeżdżę po Polsce i chętnie zostawił bym takowe ulotki , może by się jakiś inwestor zainteresował.Chyba że nie ma się czym chwalić bo do strefy ciężko dojechać no i lasu pełno i gdzie tu ta strefa .Może warto by się trochę postarać , bo planty i ich wizerunek wcale na inwestorów nie działa.Te ulotki o strefie to się powinny poniewierać wszędzie jak ulotki wyborcze .

 23. A teraz to inicjatywa obywatelska i … usunięcie obecnie panujących i zastąpienie ich 'ludźmi sprawczymi' jak to ktoś powiedział. Już nie mogę się doczekać. A rozkwit miasta będzie taki, że aż dech zapiera. Super. Ciekawe ile zrobią ze swoich zapowiedzi.

 24. Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć jak nieprzemyślane działania można nazwać buntem? hahahahahahahaha śmiech na sali, poniżał a teraz błaga i ściąga posiłki młodej bezmyślnej masy ;p gorzej niż tvn24

 25. [b]Niech młodzi działają. Dlaczego banda zgredów podnosząc łapy za zadłużaniem mojego miasta obciąża mnie ICH DŁUGIEM. Oni niebawem wymrą a ja będę dostawał kolejne podwyżki bo banki przyjdą po swoje. Nie chcę bulić waszych długów !!!!! Tak zainwestujcie gminne pieniądze aby wypracować kasę z której będziecie sobie robić te swoje pseudo inwestycje. Dlaczego mnie zadłużacie??????? [/b]

 26. Moim zdaniem młodziez i tak będzie wyjezdzac, bo tak prawde mówiąc to w Dębie nie ma co robic, nic kompletnie. Nie dośc ze pracy nie ma, to rozrywek mamy tyle że nie wiadomo gdzie isc i co robic:D Dęba jest ładnym miastem, będzie jeszcze ładniej, ale co z tego jak przyjdą wakacje i planty będą słuzyc jako potencjalne miejsce na wypicie browara. A no i kwestia straży miejskiej która tez nie ma co robic i czepia sie wszystkiego i wszędzie….jak tu życ?

 27. Jako nauczyciel jest budżetówką i spoko. Teraz jest do zwolnienia – i po sposobie wystąpienia na sesji nic dziwnego. Ale jak jest taki w dobrym znaczeniu "łebski" gość to żadne zmartwienie, wykaże się , założy firmę i sam będzie miał pracę i da ją wielu innym. To jest chyba droga do sukcesu osobistego i gminy. Liczymy na takich w biznesie, bo to tak naprawdę jest "dochód". Trzeba się najpierw wykazać co sie zrobiło dla gminy a nie …?

 28. problem tkwi gdzie indziej nie zgadzam się z panem Januszem a to dlatego ponieważ życie na zachodzie Europy czy to Francja czy to Niemcy jest dużo łatwiejsze i zarobki wyższe jak w Polsce. Za jedną godzię pracy w Niemczech zarabiam po odliczeniu podatków itp. 20 euro w Polsce zarobek ten wynosi 4 euro.DLATEGO MAM TYTANIE PO CO SIEDZIEĆ W TEJ POLSCE.

 29. Ja wyjechałam do Niemiec z Nowej Dęby lat temu 4 pracuję legalnie ze świadczeniami a i emerytura w przyszłości będzie uczciwa i wysoka urodziłam dziecko i otrzymuję 1024 euro na dziecko. Czy Polska mi to zapewni. NIGDY. DLATEGO MŁODZI LUDZIE OPUSZCZAJĄ POLSKE

 30. Rozumiem, że byłeś na sesji, więc mam tylko pytanie do Ciebie, czy uważasz, że prognoza oparta na wykresie z GUS, którą przedstawiłem jest realna i czy stanowi to zagrożenie dla gminy?

 31. Co do prognozy… aby były dzieci trzeba ich chcieć ;) Masz trójkę i jest ok ale wielu ludzi niema i nie chce ich mieć.
  Myśl że gmina sama z siebie może coś zmienić w kwestii demografii to msz utopia.
  Pozdrawiam

 32. Ja chcę mieć dzieci.. Ale gdzie ? Skoro nie ma mieszkań komunalnych, nie ma działek pod budownictwo jednorodzinne ??? Jaką politykę prorodzinną zrealizował pan Ordon??? Nie ma mieszkań, nie ma pracy, nie ma ziemi, nie ma polityki… I co powiesz mi, że pan Ordon nic nie może? Jakoś w innych samorządach robią wszystko co mogą by zatrzymać młodych ludzi. A u nas? NIC!!!!

 33. Ma Pan/Pani rację, ale tylko po części. Wiele młodych rodzin chciałoby mieć więcej dzieci. Ale jak przychodzi mieszkać w jednym pokoju z teściami to nie widzą szans. Sondaże wskazują że młodzi chcą mieć średnio 2,5 -2,7 dzieci i tak rzeczywiście Polki rodzą w Irlandii, Wielkiej Brytanii, a później spokojnie się nimi zajmują, a mąż pracuje.

 34. Gdybym tak myślał nie miałbym dzieci ;)
  Dziś mam własny dom choć nie tak dawno bank odmówił mi kredytu na zakup mieszkania (niewystarczające dochody).

 35. do47
  Wielu tak właśnie myśli jak 45 i dlatego MAMY NIŻ DEMOGRAFICZNY. Młodych ludzi nie stać na dzieci. Nie każdy chcę podejmować heroiczną decyzję i bez względu na warunki środowiska się mnożyć. Z jednej pensji utrzymać żonę i dziecko???? Za 1200??? Za rodzinne czy inny zasiłek w wysokości 80zł ??? Śmiech na sali.

  W tym rzecz że dzisiaj mieć w Polsce i w Nowej Debie dziecko TO WYCZYN!!! Dlatego samorządy powinny mieć programy prorodzinne. W Angli to nie państwo daje mieszkania Polką i Polakom lecz tzw. cuncil czyli w skrócie gmina. I dlatego tam się rodzą dzieci a nie u nas.

 36. Utopią jest raczej czekać aż ktoś 250 km stąd na Wiejskiej pomyśli o rodzinie takiej jak moja żyjącej w Nowej Dębie. Jeszcze większą utopią jest myśleć, że w Brukseli ktoś o tym pomyśli, w sensie o Polsce i naszej sytuacji. Oni już zrobili co mogli dla swoich gospodarek: zniesli strefę Schengen i otworzyli rynki pracy, bo potężne inwestycje w rodzinę zaczęły nie wystarczać. Więc jeśli ktoś myśli o wyjeździe to lepiej jak najszybciej, bo w pewnym momencie kryzys fiskalny spowoduje, że ludzie w wieku emerytalnym zaczną szukać godziwszej opieki medycznej i socjalu, a wtedy Schengen wróci.

 37. Przepraszam, ale muszę odejść od komputera, więc jeśli ktoś ma jakieś konkretne pytania to dopiero wieczorem odpowiem, najlepiej to na maila: markowiczj@ gmail.com. A i przestańmy się obrzucać błotem, zagrożenie dotyczy wszystkich.

 38. LUDZIE żeby mieć dzieci to trzeba się d.u.p.cz,yć kasa ani mieszkanie nic tu nie daje . Dawniej ludzie mieli po 12 dzieci i nie mieli co do garnka włożyć .Teraz kupujecie na głupią komunię laptopy ,tablety i inne badziewie a państwo ma dać wam kasę na wychowanie bachorów. Was normalnie pojec.ba.ało.Ja mam zapiere…dalać żebyś ty jeden z drugim miał mieszkanie .Sprzedej samochód będziesz miał na dziecko .Co to k.u.r.wa komuna wam się marzy.

 39. samorządy lokalne mogą o wiele mniej niż ci z wiejskiej ;)

  nikt tak nie pomyśli o rodzinie jak najbardziej zainteresowani.
  Jeśli ktoś ma do tego predyspozycje może otworzyć własny biznes, jak nie to można dojeżdżać ewentualnie wyemigrować.
  To co czytam u Was (nie wiem czy poprawnie odczytuję) to postawa skrajnie pasywna
  pozdrawiam i życzę powodzenia

 40. Za chwile wszyscy będziecie mieć nóż na gardle jak banki upomną się o spłate długów Ordonów i Tusków. Będzie płacz i zgrzytanie zębów. Ale to i tak was niczego nie nauczy. Dalej oddacie głos na Ordonów i Tusków. Potężny kryzys jest przed wami. Piszę przed wami bo pół roku temu wyjechałem.

 41. Chłopie nie marnuj się. Twoje wizjonerstwo i powalajaca wiedza ekonomiczna z hukiem otwiera drzwi do XTB , TMS brokers i innych renomowanych.Twoja wiedza dopuki siedziałeś na pensum tj. 18 godzin lekcyjnych w szkole tygodniowo jakoś nie ujrzała światła dziennego.Dziękujemy wszystkim którzy wpłyneli na Twoją obecną sytuację panie od anglika i nic więcej.

 42. [size=16][/size]Ludzie opamiętajcie się , nie plujcie na siebie tylko dyskutujcie merytorycznie jak p. Markowicz. Popieram wpis aby radni z czeronym jezykiem opuścili radę bo komuna u nich poczyniła duże spustoszenie i nic dobrego nie zrobią poza krzykiem o drogi , Seniorzy miejcie trochę wstydu , odejdzcie i dajcie szansę mlodym.

 43. Szansę otrzymuje każdy wraz dniem wyborów.To nie wina seniorów że najlepiej młodym wychodzi napieprzanie anonimowych wpisów i wieczorny clubbing.

 44. [quote]Chłopie nie marnuj się. Twoje wizjonerstwo i powalajaca wiedza ekonomiczna z hukiem otwiera drzwi do XTB , TMS brokers i innych renomowanych[/quote]

  A jakie drzwi otwiera wiedza
  – Ordona
  – Żołędzia
  -Serafina
  -Mroczkowej
  -Tłustej
  Myślę że powyższe tuzy wiedzy ekonomicznej otwierają każde drzwi, prawda? Dlatego w Nowej Dębie mamy krainę mlekiem i miodem płynącą.

  Sorry, ale jak obrażacie gościa swoim wielkim wspaniałym dow****em to nie będę na to obojętnie patrzył. Janusz Markowicz przynajmniej mówi poprawną polszczyzną czego do dzisiaj wielu radnych zasiadających kolejną kadencję się nie nauczyło. I oni decydują o losach społeczności. Masakra.

 45. W jakim świecie żyje Pan Janusz patrzmy realnie na to co nas otacza mój ojciec po 30 latach pracy zarabia 2 tysiace, wyjechałem do Angli i wiem że żyję tu założę swoją rodzinę i będę godnie żył a w Polsce człowiek żyje pod strachem że zwolnią że nie ma pracy że dzieci są głodne i nepewna przyszłość. Jak żyć to tylko po za Polską

 46. Niech pozostali oddadzą nieszczęśliwemu ,przez los doświaczonemu (ręce na szczęście ocalały) godzinki i bedzie dalej szcześliwy hhodzac do szkoły na 4 albo 3 godz. dziennie.

 47. do #5 jontek
  Od PiSu to się odwal lemingu, jak masz kogoś krytykować czyń to merytorycznie, bo mnie akurat gówno obchodzi to na kogo głosowałeś, czy na rudego pinokia, czy też na gasipsa

 48. Panie Janusz zbierz pan większość , wygraj wybory , rozdaj stołki za poparcie w radzie i mając większość realizuj swój i innych expertów plan.Przecierz to takie proste.

 49. Ludzie , chłop chciał się wypowiedzieć co mu się nie podoba w mieście a wy już na nim psy wieszacie? Czy w tym mieście nie można mieć swojego zdania? Rozumiem, że jeśli mi coś się tu nie podoba to mam mordę w kubeł trzymać, bo jak nie to jestem zadufany w sobie cham?Czepcie się tramwaju.

 50. ten cały wasz Janusz siedziałby cicho jak do tej pory tylko że gościa za chamstwo i prostactwo ze szkoły wywalili i teraz musi sobie jakoś ****e ratowac.Imyśli dureń ze się odegra…

 51. Ludzie , chłop chciał się wypowiedzieć co mu się nie podoba w mieście a wy już na nim psy wieszacie? Czy w tym mieście nie można mieć swojego zdania? Rozumiem, że jeśli mi coś się tu nie podoba to mam mordę w kubeł trzymać, bo jak nie to jestem zadufany w sobie cham?Czepcie się tramwaju. Proponuje nie wpuszczać mieszkańców na radę problematycznych i narzekających to będzie GIT.

 52. [b][size=24]I odezwali się biedni dobijani poniżani uczniowie… największe przekleństwo "żebyś cudze dzieci uczył". A może uczył dobrze, tylko jak Ktoś jest niekumaty i brakuje mu oleju w głowie to wszystko nie pasuje??? Teraz taka moda, by wszystko co złe zwalić na nauczyciela. Uczyć się!!! a nie szukać winy u nauczyciela. Poza tym.. jak tacy mądrzy to sami idźcie i uczcie…[/size][/b]

 53. [quote]Janusz Markowicz poruszył kwestie olbrzymiego zadłużenia naszej gminy. Podnosił temat ucieczki młodych ludzi z miasta i niżu demograficznego który za chwilę zakończy się ekonomiczną katastrofą gdyż brak ludzi będzie oznaczał przymus zamknięcia szkół, zwalniania nauczycieli, mniejszych dochodów dla lokalnych firm (a więc mniejszych wpływów do budżetu gminy), w dalszej perspektywie trudności jednego z największych pracodawców w gminie tj. szpitala. Ponadto spłata zaciągniętych długów będzie powodowała ograniczenie pola manewru przyszłych władz. Mieszkaniec wykazywał brak polityki prorodzinnej w gminie wskazując na decyzje rady miejskiej uderzające w rodziny wielodzietne, oraz brak budownictwa komunalnego i przygotowanych terenów pod budownictwo jednorodzinne. Kolejne etapy swojej wypowiedzi sumował pytaniami do przewodniczący właściwych komisji. [/quote]

  [b]MÓWI PRAWDĘ CZY KŁAMIE? JEŚLI MÓWI PRAWDĘ DLACZEGO GO SZKALUJECIE. JEŚLI KŁAMSTWO TO WYKAŻCIE!!!![/b]

 54. Szacun dla Anglisty – Ma cojones s@rwiel i cywilną odwagę. Imponuje mi takie zachowanie.
  #12 alina32
  [quote]1. Marek i Ratusz chcieli wycinac deby i robic meble, teraz krytykuja za to samo burmistrza.[/quote]
  Pamięć moja droga mam dobrą a pamięć jak Gajos w ''Trzy kolory – Biały'' Kieślowskiego – "' – W życiu pamięć jest NAJWAŻNIEJSZA a pamięć mam dobrą..'' p.Ostapko idee miał by '' odlesić'' tereny wokół N.D.
  2[quote]Znalazlam artykul w ktorym Marek mowi ze wraz z Ratuszem przyczynia sie to polepszenia sytuacji na rynku pracy dla mlodych. W artykule Marek stwierdzil, ze nie da sie tego zrobic w rok ale dluzej. Konczy sie jego kadencja a z wlasnej obietnicy zrobil teraz narzedzie walki z opozycja. To ja sie pytam: przez te 4 lata nie zrobiles nic by spelnic chociaz czesc obietnic, zaslaniajac sie mniejszoscia.[/quote] noooooo to już kuriozalne jest aż tak = że przepiękne !!:D:D . Dalej nie komentuję..
  @alina – ''jaja'' sobie robisz prawda?

  ps.#26 & #53 TO serio pisane? Bo nie wierzę.. To odpowiedzialność!
  Dzieci można ''narobić'' i ósemkę lecz —— co dalej??

 55. Janusz ! Musisz być twardy !
  Będą próbować cie zgnoić , omamić i pewnie coś jeszcze ! Więc trzymaj się człowieku ! Życzę powodzenia !

 56. W ****ch się wam poprzewracało.Latwo prowadzić dialogi na cztery nogi jak się ma co do garka włożyć i pełną lodówkę.Jak zwykle jak facet m,owi prawdę i chce coś zmieniać to nie bo trzeba go ujebać na starcie bo dziwak albo mu gdześ coś nie wyszło.Z takimi ludżmi jak wy nic się nie da zrobić w Dębie,chyba tylko pogadać o **** marynie bo do wszystkiego stajecie okoniemAle jak przyjdą takie czasy ,że za miskę ryżu będziecie **** cały dzień to może zaczniecie doceniać tych ,którzy wysuwają się przed szereg chcąc coś zmienić na lepsze.

 57. Odbiegamy od tematu burmistrz nie jest tu winny sytuacji młodych ludzi winne jest Rząd i PO który nic nie robi by polepszyć sytuacje młodych którzy w obecnej Polsce nie widza dla siebie perspektyw by w tym państwie życ za głodowe pensje dlatego wyjezdzają jest to przykre ale będzie coraz gorzej.

 58. CO BURMISTRZ WINNY? TO JA CI POWIEM!!! I JAK BURMISTRZ MÓWI "ŻE NIC NIE MOŻE" I "NIC OD NIEGO NIE ZALEŻY" NO TO PROSZĘ, [b]OTO CO BURMISTRZ WIESŁAW ORDON WINNY:[/b]

  – podwyżki wody i innych opłat lokalnych
  – podwyżki za śmieci
  – zadłużenie młodego pokolenia
  – brak budownictwa komunalnego
  -brak działek pod budownictwo jednorodzinne
  – brak wizji rozwoju miasta i gminy Nowa Dęba
  – zatrudnianie ludzi z Tarnobrzegu
  – zatrudnianie ludzi z Kolbuszowej
  – brak polityki prorodzinnej

  [b]-….. <— wpisujcie własne braki[/b]

 59. Dość się gościu wybyczyłeś na 18stu godzinkach tygodniowo,feriach ,rekolekcjach,wakacjach,dlugich łikendach i przerwach swiątecznych i noworocznych.Teraz poczujesz jak żyją i ile pracują inni składajac się na budżet,aby takie leserstwo mogło funkcjonować.Najpierw coś robiąc osiągnij jakiś sukces poza trójką dzieci i się pultaj.

 60. Odchodzą dobrzy nauczyciele a zostają ci , którym sie nie chce pracowac , ale … to dotyczy innych szkół w naszym mieście, gimnazjum , szk. podstawowa. Skoro nie potrafi się docenić ich zaangażowania wynoszą sie z tego miasta, władz to najwyrazniej nie interesuje, jest usprawiedliwienie – niż demograficzny. Ale jak zostawiamy nauczycieli, którym nie za bardzo chce sie realizować młodzież to czuje i wynosi sie do szkol w Tarnobrzegu, Rzeszowie.
  Mamy więc obraz naszej N. Dęby

 61. "Odchodzą dobrzy nauczyciele a zostają ci , którym sie nie chce pracowac" – znam wielu nauczycieli i jak w każdym zawodzie są mało,średio i bardzo zaangażowani.Za politykę kadrowa odpowiada dyrektor w oparciu o obowiązujace przepisy i rozporządzenia .Brak możliwości utworzenia -utrzymania ilości klas wymusza i tak opóznione ruchy kadrowe.Człowiek z taka troską dbający o finanse gminy wypowiadajac się o katastrofalnych skutkach zadlużenia powinien posiadac tę elementarna wiedzę a osoby decyzyjne dbajace o budżet w tej trudnej dla wszystkich sytuacji uważać za bohaterów.

 62. Jak P. Janusz w takim stylu uczy jaki pokazał na sesji to nie dziwię się wielu wpisom negatywnie oceniającym go jako nauczyciela, nic też dziwnego że jest do zwolnienia – i dobrze, nie powinien być nauczycielem. Z takim sposobem zachowania jaki zaprezentował trudno jest być akceptowanym przez jakiegokolwiek pracodawcę jako osoba do pracy z ludźmi w ogóle. A w żadnym wypadku nie powinien być nie tylko nauczycielem, ale także urzędnikiem czy nawet sprzedawcą. Nie ma szans na utrzymanie się w pracy gdzie do czynienia ma się z ludźmi.

 63. Nie do kochania jest burmistrz i zastępca ale od lat wielu są rozpoznani i przewidywalni [ to + ] popychajac w miarę możliwosci gminę na plus.

 64. [quote]Z takim sposobem zachowania jaki zaprezentował trudno jest być akceptowanym przez jakiegokolwiek pracodawcę jako osoba do pracy z ludźmi w ogóle. [/quote]

  [b]To znaczy z jakim? KONKRETY a nie jakieś BAJKI. Chodzi o to że wytknął sołtysowi Nowej Dęby i jego poplecznikom błędy? Bo się nie kajał jak wy wszyscy??? Bo powiedział prawdę????
  Przykład JM pokazuje, że ktokolwiek powie prawdę o tych śmiesznych władzach zostanie zaszczuty. Nie ważne czy to będzie Ostapko czy Markowicz. Jeśli nie będziesz klaskał władzy zaszczują. [/b]

 65. Burmistrz ND to osoba wybrana w bezpośrednich wyborach i nazywanie urzednika sołtysem jest najdelikatniej ujmując wielce nie na miejscu i ku..wa chamskie.

 66. Co do treści to mówił o tym co on uważa za błędy – z pozycji wszechwiedzącego eksperta, większość jak widać nie podziela tego zdania. Natomiast istotą jest sposób prezentacji i zachowania, a tu jak widać w powyższych opiniach większość tych dotyczących pracy nauczycielskiej jest taka jaka jest, niepozytywna i to właśnie się potwierdziło w trakcie jego wystąpienia. Dobrze że nie będzie już nauczał innych w szkole. Brawo Pani dyrektor – dziękujemy za takie posunięcie.

 67. Ordon cały czas mówi z pozycji wszechwiedzącego eskperta i się lasowiaki cieszyta. Co najlepsze im częściej się mija z prawdą tym częściej mu wierzyta.

  A faktem jest że W DALSZYM CIĄGU NIE JESTEŚCIE W STANIE ZANEGOWAĆ TEGO CO POWIEDZIAŁ JANUSZ MARKOWICZ WIĘC NIE MOGĄC ODNIEŚĆ SIĘ DO JEGO KOMUNIKATU STARACIE SIĘ ZOCHYDZIĆ OSOBĘ. TAKA JUŻ WASZA LASOWIACKA NATURA.

 68. podobno jesteście inni niż burmistrz ;)
  imho tacy sami jedyni wszechwiedzący :(
  na żadnego z was swojego głosu nie oddam.

 69. Jaką większość? Większość "tuz" zasiadających w samorządowej ławie ślepo wykonujących rozkazy swego "sołtysa"? Czy większość mieszkańców? Bo jeśli chodzi o mieszkańców to oni wypowiedzą się w wyborach. I owym "tuzom" i owemu "sołtysowi" powiedzą głośne i stanowcze NIE!

 70. [quote][/quote]

  Nieważne jak się nazywa, i nieważne z jakiej rodziny pochodzi, bo każdy jest inny i geny nie mają tu wiele do powiedzenia. Ważne że powiedział prawdę. Święty nie jest, bo każdy popełnia błędy. Wszechwiędzący też nie, poprostu usiadł przed komuterem poszperał, poczytał i powiedział to na forum. Tu świętych i wszechwiedzących na forum też nie ma, ale oczywiście najlepiej krytykować. A władza się cieszy, bo wie że lud sam zniszczy tych co chcą coś zmienić, albo przynajmniej powiedzą prawdę.

  a co do nazwiska…
  Gdyby się nazywał SUDOŁ powiecie- że działa bo Tatuś… to źle.
  Jak Chejzdral to też przez Tatusia.. znów źle.
  Jak Tebin..bo z kasą to źle,
  Kowalski źle,
  Nowak źle,
  Serafin źle,
  Diektiarenko źle,
  Tomczyk źle,
  Kosiorowski źle,
  Pabian źle,
  Lubera źle,
  Sołtys źle…
  Wargacki źle..
  Adamczyk źle…
  Licak źle…
  Ostapko źle..  WSZYSCY źle!! i wszystkich trzeba opluć zgnoić zdołować.
  LUDZIE – nie liczy się jak ma na nazwisko,
  ważne że miał odwagę powiedzieć publicznie to co większość myśli i uważa, ale nie ma odwagi cywilnej bo najzwyczajniej się boi!!
  Prawda jest taka jaką przedstawił J.M. ->> za kilka lat młodych ludzi w nd praktycznie nie będzie i władze musza wkońcu coś konkretnego robić by młodzi po studiach tu wracali.

 71. [quote]A faktem jest że W DALSZYM CIĄGU NIE JESTEŚCIE W STANIE ZANEGOWAĆ TEGO CO POWIEDZIAŁ JANUSZ MARKOWICZ WIĘC NIE MOGĄC ODNIEŚĆ SIĘ DO JEGO KOMUNIKATU STARACIE SIĘ ZOCHYDZIĆ OSOBĘ. TAKA JUŻ WASZA LASOWIACKA NATURA.[/quote]

  a To niestety prawda… nikt nie umie wysunać kontrargumentów więc "mądrzy" plują… no cóż- plujcie dalej.. zobaczymy za kilka lat, jak podatki będą bardzo wysokie i jak nie będzie pracy, bo STREFA INWESTORA to tylko na tablicy powitalnej… :P

 72. [size=16]zarzucacie Markowiczowi, że zachował się tak czy inaczej a wy jak się zachowujecie ? Co to za bzdury w stylu, że poucza ? to znaczy że jak człowiek tłumaczy jak "chłopu na miedzy" to od razu POUCZA …. jak Ordon bada ruchy słońca i księżyca i wygłasza mentorskie mowy to to nie jest pouczanie… niby czym Ordon różni się od Markowicza bo biorąc pod uwagę wiedzę to sądzę że Markowicz przebija go na starcie… no chyba, że oceniacie Markowicza swoją miarą to faktycznie …. nie dorasta do waszego mizernego poziomu … bo jego jest znacznie WIĘKSZY !!!!! Trochę kultury by się przydało radnym zasiadającym w ławach rajcowskich bo jak mieszkaniec cokolwiek mówi to chociażby kultura nakazuje wysłuchać a nie fochy walić ….. ! Panie Markowicz proszę o jeszcze jedno …. zadaj rajcom dwa proste pytania po angielsku w imieniu niby "inwestora z zagranicy" ….zobaczymy ilu z nich odpowie … w ten sposób obnaży Pan kolejną obłudę tych ludzi. Bo oni zatrzymali się na etapie późnego Gierka i uważają, że tak ma być. Panie Ordon kultury więcej…. bo buta pana już jest porażająca. Głosowałem na pana ale drugi raz tego błędu nie zrobię.[/size]

 73. :)Bardzo "odkrywcze" opowiedzieć swój życiorys na forum publicznym.
  Mówić o tym o czym wiedzą wszyscy i chełpić się, że się mówi prawdę. O niżu wiedzą wszyscy i to nie tylko w Nowej Dębie i nie tylko tu się tym martwią. Więc cóż to za odwaga? Wypuścili człowieka a nóż coś z tej rozróby będzie, a ten dał się wypuścić. I wielka "klapa". Nie był z pewnością odkrywczy ale się odkrył (życiorys) więc sam sprowokował odniesienia do swej osoby. Po prosu naiwne.
  :):)Bardzo "odkrywcze" opowiedzieć swój życiorys na forum publicznym.
  Mówić o tym o czym wiedzą wszyscy i chełpić się, że się mówi prawdę. O niżu wiedzą wszyscy i to nie tylko w Nowej Dębie i nie tylko tu się tym martwią. Więc cóż to za odwaga? Wypuścili człowieka a nóż coś z tej rozróby będzie, a ten dał się wypuścić. I wielka "klapa". Nie był z pewnością odkrywczy ale się odkrył (życiorys) więc sam sprowokował odniesienia do swej osoby. Po prosu naiwne.

 74. Szanowni Państwo żarty na bok.
  Nasi dziadkowie walczyli o wolną Polskę, oddawali życie, a widząc po wpisach niektórzy teraz zachęcają do wyjazdu za granicę i zostawienia Ojczyzny w potrzebie – niech może nawet ginie – mnie to nie obchodzi.
  Jest takie słowo – PATRIOTYZM – bardzo ważne.
  Jeśli ktoś czyni to z troski o Ojczyznę to dla takich ludzi wielki szacunek. Nie obrzucajcie ich błotem! Nie doszukujcie się
  Kolejne ważne słowa to: BÓG, HONOR, OJCZYZNA.
  Dziś to słowo zapomniane przez wielu, również przez młodych, ale widzę, że są młodzi, którzy o tym nie zapomnieli.
  Ludzie, którzy nie stracą wiary i nadziei mają ogromne szanse na zwycięstwo.
  Papież Jan Paweł II pokładał wielka nadzieję w ludziach młodych. Wyzwalał w nich ogromną siłę i entuzjazm. Nie zmarnujmy tego. Posłuchajmy co Jan Paweł Ii mówił o nadziei:
  "Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."

  Dajcie szansę Januszowi, nie podcinajcie mu skrzydeł już na wstępie.
  Dyskutujmy bez złośliwości i bez niepotrzebnego obrażania się, ale konstruktywnie.
  Kto jeszcze nie stracił nadziei niech wspiera Janusza w jego działaniu na rzecz RODZINY – podstawowej komórki społecznej!

  Januszu gratuluję odwagi i wiary w lepsze jutro.

 75. A co mówi Papież Franciszek do młodych?

  Podczas niedzielnego spotkania na modlitwie maryjnej Franciszek rozmawiał z licznie przybyłą na plac Świętego Piotra młodzieżą. – "TRZEBA RZUCIĆ MŁODOŚĆ NA SZALĘ WIELKICH IDEAŁÓW".

  Czy dalej będziesz krytykował?
  Czy posłuchasz co mówi nowo wybrany Papież Franciszek.

 76. Proszę, nie krytykujcie młodych za ich dążenie do ideałów.
  Krytykowanie anonimowo jest bardzo proste.
  Odwaga Janusza polega na otwartości, tj. przedstawieniu się, co swiadczy o czystości intencji.
  Życzę powodzenia Januszowi.

 77. Janusz nie jest tak zle , obstaw kolejke w banku żywności , troche pracy u kolegów i będziesz dobrze żył, zakładając że żona pracuje.

 78. Pan Janusz uważa siebie za ideał, którego postępowanie i styl życia należy naśladować. Przy czym w relacjach nauczyciel-uczeń jest uszczypliwy, często za szybko ocenia innych, krytykuje, myśląc że dzięki temu zmotywuję uczniów do działania, do lepszego postępowania. Aczkolwiek można z nim przeprowadzić ciekawą i na poziomie rozmowę. Dlatego nie powinniśmy (uczniowie) zrażać się przez wystawiane przez Pana Janusza pochopne opinie o nas, ponieważ jeśli nie są one prawdziwe to czym mamy się przejmować natomiast jeśli zwróci nam trafną uwagę to powinniśmy popracować nad sobą. Jest to inteligenty człowiek z ambicjami, który nam na pewno nie zaszkodzi, a kto wie może wiele zdziała. Uważam, że ma do tego predyspozycje, czego dowiódł na ostatniej sesji rady miejskiej

 79. a kto według Ciebie się nadaję? i dlaczego uważasz, że Pan Janusz nie? Potwierdź to jakimiś wnioskami, bo Twoja wypowiedź nie ma sensu

 80. A ja się zastanawiam komu miał sie przysłuzyć ten artykuł? Bo na pewno nie Januszowi.
  Janusz zadał kilka konkretnych pytań i powinno sie poczekac na odpowiedzi. Wtedy można dyskutować. A teraz to mam wrażenie, że to jest specjalnie wrzucona pyskówka propagandowa i tyle.

 81. sądzę że ten artykuł obrazuje to co z panem Januszem zrobi "nowodębski beton"…… to jest tylko przedsmak….. i ten artykuł był potrzebny aby zobaczył do czego "beton" jest zdolny i "ludzie betonu"…

 82. Ty człowieku jakiś tępy jesteś i niedouczony.Zazdrocisz innym wykształcenia i pracy w szkole.Trzeba się było uczyć tępaku to,może byś miał pojęcie ja ciężka jest praca nauczyciela.Myślisz,że jak jesteś robolem to w twoim robolskim mniemaniu jak ktoś o siódmej rano nie podbija przepustki w fabryce azbestu to jest nierobem.Praca nauczyciela jest bardzo ciężka a ty chyba nie chodziłeś do szkoły to skąd możesz o tym wiedzieć.Widziałem wielu robotników ,którzy się opierdalali kosztem innych. W szkole tak się nie da,cała klasa młodzieży skupoina jest na nauczycielu i oczekuje od niego więcej niż od tego,który podpiera łopatę i udaje,że pracuje.

 83. A moze zamiast tego jadu z każdej strony lepiej tak:
  [url]https://www.facebook.com/photo.php?v=528312500541080&set=vb.139641396188202&type=2&theater[/url]

 84. film super, ale czy masz pomysł jak to osiągnąć?
  To wymaga dużo dobrej woli.
  Dziś ludzie zachłystują się wolnością.
  Zamykają się w sobie.
  Ale dzięki za ten film, każdy musi coś z siebie dać.

 85. [quote]Pan Janusz uważa siebie za ideał, którego postępowanie i styl życia należy naśladować.[/quote]
  Pod tymi słowami podpisuję się rękami i nogami. Nie zgadzam się jednak, że z tym człowiekiem można poprowadzić rozmowę na poziomie. Kiedy rozmówca ma odmienne zdanie od P. Markowicza, ten stara się albo za wszelką cenę przekonać kogoś do swoich racji (niejednokrotnie zaprzeczając sobie i wycofując ze swoich wcześniejszych wypowiedzi), albo stara się ośmieszyć rozmówcę, czyniąc to w sposób obraźliwy, nierzadko na forum całej klasy. Co więcej, sytuacje takie miały miejsce na zajęciach języka angielskiego w ZS nr 1 w dyskusjach politycznych i analizowaniu aspektów moralnych życia, bardzo często rozpoczynanych z jego inicjatywy. Z tego powodu z radością przyjmuję informację, że P. Markowicz nie będzie dłużej pracował z młodzieżą, bo czego jak czego, ale angielskiego to on nikogo nie nauczy.
  W związku z powyższym, chociaż zgadzam się z niektórymi zarzutami P. Markowicza w stosunku do rządzących, to nie mam do niego szacunku jako do człowieka. Ktoś, kto krytykuje innych za brak rozsądnej polityki i dbania o interesy wyborców, sam powinien wywiązywać się z własnych obowiązków, w tym przypadku uczenia języka angielskiego (czyli czynności, za które pobiera wynagrodzenie).

 86. [b]CIEKAWE, CZY JAK MARKOWICZ ZOSTANIE BURMISTRZEM, UTRZYMAJĄ SIĘ NIEZATAPIALNI, TACY JAK: ŻOŁĄDŹ, BAL, ZAŁĘSKA, SUDOŁOWA, MIROWSKI, ITD.?[/b]

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=yrc3lFCPbn0[/url]

 87. P. Markowicz nie zostanie Burmistrzem. Jest na to zbyt uczciwy :P:P i po drugie- po co si ę pchać w takie gówno… On tylko chcę by (bez)radni zajęli się sprawami ważnymi, w tym przyszłością młodego pokolenia. A nie uprawiali takie wazeliniarstwo jak dotychczas :P

 88. [quote]Przy czym w relacjach nauczyciel-uczeń jest uszczypliwy, często za szybko ocenia innych, krytykuje, myśląc że dzięki temu zmotywuję uczniów do działania, do lepszego postępowania. [/quote]

  Oj tak- zbyt delikatni jesteśmy i trzeba się z nami obchodzić jak z jajkiem:o :P Cóż- może faktycznie zbyt ostro czasem gadał, ale ludzie.. pójdziecie na studia i wam nie raz profesor powie prawdę w oczy.. i co wtedy… nikt płakać nie będzie, wmawiali wam bzdury o bezstresowym wychowaniu i teraz was **** boli od samego siedzenia, bo nigdy w **** nie dostaliście za swoje błędy i głupoty .. a stety-niestety ->życie to nie bajka .

 89. Bardzo dziś potrzebne są słowa Papieża Franciszka do młodych:
  "TRZEBA RZUCIĆ MŁODOŚĆ NA SZALĘ WIELKICH IDEAŁÓW".

  Jeżeli ktoś nie chce pomóc, to przynajmniej niech nie przeszkadza młodemu człowiekowi w działaniu.
  Dziękuję.

 90. [quote]#124 | Wesolo mi dnia 04/25/2013 07:00
  do 121,dlaczego Burmistrzem ?,zwolnilo sie miejsce Marszalka Wojewodztwa wiec tam go polecic na ta posade i chlopina sie odkuje[/quote]
  [b]Kto ma księdza w rodzinie ten nie zginie!!! B)[/b]

 91. radny O. powinien zorganizować marsz młodych na nowodębski pałac namiestnikowski, zorganizować manifestacje młodych którzy będą krzyczeć: "precz z burmistrzem, precz z przewodniczącym, precz z plantami, precz z przystankiem PKS i PKP, precz z basenem krytym i odkrytym, precz z górką i paulusówką, precz z wiaduktem na DK 9, precz z dębami i sosnami, precz z dlugami, precz z kolbuszową i tarnobrzegiem, precz z preczem itd, itp:o

 92. Powołując się na #119 można zadać pytanie – co na to P. Dyrektor jeżeli ktoś tak postępuje. Po pierwsze nie realizuje tego przedmiotu który powinien i wyrządza krzywdę gdyż ludzie tracą czas i nie mają możliwości nauczenia się tego od czego jest dany przedmiot – być może tracą też pieniądze gdyż potem muszą chodzić na korepetycje które są słono płatne, po drugie nie mając kompetencji nawet formalnych człowiek bez uprawnień w tym zakresie i zatrudniony w innym celu prowadzi dyskusje nie uprawnione w takim przypadku z pedagogicznego punktu widzenia, po trzecie czyni innym krzywdę narażając ich na poznanie nie wiadomo jakiej wiedzy na temat etycznych czy moralnych aspektów życia widzianych w co najmniej w specyficzny sposób przez Pana Janusza dla którego "czubek" własnego nosa to podstawowy wyznacznik życiowy, po czwarte ośmieszanie i obraźliwy sposób bycia to naruszanie godności osobistej uczniów i czynione to jeszcze na forum publicznym klasy. Pani dyrektor chyba zdała sobie z tego sprawę i podjęła właściwą decyzję o zwolnieniu Pana Janusza z pracy.

 93. Jedynym działaniem wykształconego (aż studia -jeden kierunek)zfrustrowanego Janusza w gminie, było wystąpienie na sesji po ruchach kadrowych dotyczących go osobiście .Jakie to obłudnie niskie.

 94. znam rodzinę osobiście i faktycznie delikatnie mówiąc nigdy nie widziałem zadowolenia na twarzach tych ludzi,jak ktoś napisał to geny malkontentne,znasz język działaj samodzielnie dawaj lekcje zrób tłumacza nie użalaj się wszyscy mamy problemy…

 95. [quote]#132 | a co Wy zrobiliście ? dnia 04/25/2013 09:14
  Krytykujecie Pana Janusza, a co Wy zrobiliście, żeby poprawić los rodziny i społeczeństwa?[/quote]
  Los czyjej rodziny?Klanu rodziny MARKOWICZ?Ludzie,zetknąłem się z przedstawicielami tej rodziny parokrotnie.I wierzcie mi lub nie,Wasza sprawa,ta ich buta i pogarda dla bliżniego zwala z nóg.:(

 96. tak pracujemy, ale nie wszyscy, jedni za dobre pieniądze, inni za marne pieniądze, jedni się rozwijają, inni tracą motywację i nadzieję i rzeczywiście upijamy się, a potem problem alkoholizmu staje się ogromną tragedią dla wielu rodzin.

 97. Z mojej wypowiedzi [u]nie[/u] wynika, że uważam Pana Janusza jako nauczyciela zbyt ostrego. Nie uważam także, że jesteśmy zbyt delikatni na krytykę, wręcz przeciwnie. Sądzę, że odpowiednia może nas zmobilizować do działania, a dzięki tej gołosłownej uczymy się pokory i dystansu do osób, które w negatywny sposób wypowiadają się o nas. Proszę więc na przyszłość czytać ze zrozumieniem ;)

 98. los każdej rodziny, która jest w trudnej sytuacji.

  Ludzie, dopóki się nie zjednoczymy, tylko będziemy się kłócić i mieć uprzedzenia, to do niczego konkretnego nie dojdziemy.
  Dalej będzie tak jak jest, a nawet jeszcze gorzej.

  Zatroszczmy się o siebie nawzajem i wspólnie weźmy odpowiedzialność za to co mówimy i robimy.

 99. Nie zapędzajmy się w oskarżeniach. To, że Pan Janusz przekazuje uczniom porady, wynikające z jego doświadczenia, nie oznacza, że nie realizuje materiału. Możemy je przyjąć bądź nie zgodzić się z nimi, nie jesteśmy już małymi dziećmi. Co więcej Pan Janusz nie jest jedynym nauczycielem, który próbuje przekazać swoją życiową wiedzę. Wielu jest nauczycieli, np. Pani Kupczyńska, która stara nam się wpoić zasady dotyczące zdrowego trybu życia, w tym odżywiania, ruchu czy też radzenia sobie ze stresem czy konfliktami rodzinnymi. Za to serdecznie dziękuję, ponieważ na pewno wiele osób na tym skorzystało.

 100. Nie potraficie ludziki Ordona zanegować tego co mówi p. Janusz bo mówi prawdę. Wykazał wam że NIC NIE ZROBILIŚCIE ŻEBY ZAPOBIEC KATASTROFIE. DBACIE TYLKO O WŁASNY INTERES. Skoro nie możecie zaprzeczyć faktom uderzacie w osobę która te fakty głosi. Bredzicie, że jest złym nauczycielem. TO DLACZEGO NA SESJE PRZYSZLA MŁODZIEŻ ABY GO WESPRZEĆ? ZA MROCZKOWĄ NIKT BY NIE PRZYSZEDŁ Z UCZNIÓW. A ZA P. JANUSZEM PRZYSZLI.

 101. nie trzeba być ludzikiem Ordona żeby móc się nie zgadzać z p Januszem. Póki co nie widzę aby się odniósł krytycznie i rzeczowo do tych kilku (rzeczowych) kontargumentów.

 102. [quote]Mam pytanie, czy jest możliwe żeby nasza gmina i miasto podniosla się po takich rządach Ordona i Żołędzia?[/quote]

  Wątpie. Już spełniła się kasandryczna wizja że Nowa Dęba staje się małą wioską między Tarnobrzegiem a Kolbuszową, między Chmielowem a Majdanem Królewskim. Za co spłacimy długi? Za co naprawimy wodociągi i kanalizacje? Za co naprawimy ujęcie wody? Za co ożywimy to miasto??

 103. ale to już było i nazywało się socjalizm… podobno nadal gdzieś są takie kraje gdzie to działa.
  To nie gmina ma mi budować mieszkanie jakiego nie chcę. To nie gmina ma tworzyć firmy i wręczać mi nakazy pracy.
  Od tego mamy wolność żeby móc sobie znaleźć pracę jaka nam odpowiada a jak takiej niema to mamy możliwość pracy na własny rachunek. Od tego mamy wolność aby kupić sobie mieszkanie/wybudować dom o jakim marzymy.

 104. nie popadajmy w skrajności.
  odrzucenie całości pomocy socjalnej dla kapitalizmu chyba też jest niewłaściwe. Odpowiednie proporcje, wypracowane, które będą służyć człowiekowi w różnych pozycjach społecznych chyba będą najwłaściwsze.
  Kto chce i ma pieniądze niech buduje sobie sam dom na jaki go stać, kto ma problemy finansowe czy zdrowotne gmina powinna mu pomóc, a przynajmniej dać warunki by ktoś nie biedowal.
  Każdy niech znajduje sobie pracę jaką chce i gdzie chce, i to nie gmina ma tworzyć firmy, ale zachęcać inwestorów do zainwestowania na danym terenie.
  Jeżeli zakłady są w upadłości, ludzie zwalniani to ta wolność jest smutna.

 105. Popadam w skrajność tylko z tego powodu aby Wam pokazać jak bardzo popadliście w swoją ;)
  Rozejrzyjcie się nieco dookoła a zobaczycie ile jest stref ekonomicznych i jakich i nawet jak się bardzo postaracie to nie stworzycie tu warunków jakie mają obcy inwestorzy w strefach w których dzieje się coś sensownego. Chcecie mieć firmy w nd to je sobie załóżcie bo ściągnięcie kogokolwiek graniczy z cudem bo przegrywamy z parkami technologicznymi w KRK WRO POZ WWA itd. o RZ czy zwykłym Mielcu nie wspominając

 106. a wiesz jak jest trudno zaciągnąć inwestorów do większych bardziej znanych stref? Sorry ale twierdzenie że wycięcie kilku drzew i połatanie drogi na strefę przyciągnie do nd duże firmy to utopia bo przy ogólnych kosztach inwestycji taki koszt po prostu ginie.

  Aby nie było konieczności zamykania szkół/żłobków potrzeba DZIECI a te się same z siebie nie wezmą ;)

 107. [b]Ludzie… Aż nie chce się Was czytać. Wybaczcie, ale tu jest tak: albo jakieś ,,buraki" nie potrafią pisać nic bez wulgarności, albo inni piszą, za przeproszeniem, pierdoły. I w dodatku po co się obrzucać błotem nawzajem? Czy nie dorośliśmy do pokojowych dyskusji? Skoro ktoś nie popiera p. Markowicza, to czy musi bluzgać na niego i na wszystkich dookoła? Pomyślmy nad tym. Pokój z Wami:)[/b]

 108. O ile byłoby prościej i czyściej na tym forum gdybyśmy nie bali się pisać z podniesioną głową i pod własnym nazwiskiem. Jeśli ktoś czuje się skrzywdzony przeze mnie – przepraszam.
  Pytania jakie zadałem Radnym:
  Co z budownictwem wielorodzinnym?
  Dlaczego wywindowano ceny działek z 3800/ a na 8200/a wciągu jednego roku 2009/2010 ? Jaki jest udział tych dochodów w budżecie?
  Czy dobrze że planując program wspierania rodziny efekty będziemy mierzyć ilościami? I czy duża liczba potrzebujących pomocy to źle, czy mała? I wreszcie czy skoro był wzrost potrzebujących pomocy, to jakie wnioski radni wyciągnęli i jak obecny program różni się od poprzedniego?
  Nie mam pod sobą ludzi, których mógłbym zwolnić, oceny wystawiam z jasno ustalonych zasad. Nie ma się czego bać.

 109. A co do zarzutów pod moim adresem, to komu mam odpowiedzieć? Proszę, jeżeli są jakieś negatywne wpisy na mój temat, nie ma sensu odpowiadać i bronić mojej osoby.Wybaczam. Ja to zniosę, od 7 lat pracuję w szkole, tam to chleb powszedni.

 110. a co tak pojechałeś po nazwiskach? czy wszystkich należy mierzyć tą samą miarką? ludzie w/w studia zaocznie pokonczyli :) zeby lepiej było w urzędzie….

 111. Na początku robiłem ankiety oceny pracy nauczyciela. Później przestałem, bo pół pisała "za mało gramatyki", a drugie pół "za dużo gramatyki", jedni pisali "za dużo innych spraw" drudzy "dziękuję że nauczyłem się czegoś więcej" . Uczniowie jak uczniowie, raz mówili, że "dobrze że to Pan bo Pan/Pani X to nic nie nauczył/a" i to samo do nauczyciela, który przyszedł po mnie. Nie odpowiadajmy atakiem na atak. Jeśli chcesz coś zmienić to nie bój się działać. Ja wszytko zniosę, ostatecznie mój los jest przesądzony i nikt z tu piszących nic zrobić mi nie może.

 112. Jeżeli Ktoś jest tak odważny by napisać że zna Rodzinę M. to niech będzie na tyle odważny by się podpisać imieniem i nazwiskiem. Ciekawe czy ta Rodzina M Go zna..? :P

 113. Poza tym ta rodzina jest dość spora.. wątpię by Ktoś znał ich wszystkich osobiście .. poznał jednostki i tak teraz uogólnia pokazując przy tym swoje straszne ograniczenie.
  [size=16]Stańcie Ludzie w prawdzie i pomyślcie czy u Was w rodzinie wszysycy są tacy *****, mili sympatyczni, uczynni uczciwi itp itp.. zawsze znajdzie sie ktoś powiedzmy mniej lubiany, ale to tez kwestia osobistych odczuć. [/size]
  Jeden przez pewna grupę jest lubiany, przez druga nie. Proste jak drut. ;)

 114. Nie pochodzę z Nowej Dęby, wcześniej mieszkałem w W-wie. Zawsze z uwagą przeglądam to forum bo mimo wszystko interresuje sie tym co dzieje sie w miasteczku. I co widać : zwyczajna ludzka zawziętość, zawiść, gdy młoda osoba zabrała głos i poparła to odpowiednim merytorycznym opisem, to wywleka sie tu jego rodzinę , niewłaściwe prowadzenie zająć z j. angielskiego. Przecież to jest typowe polskie buractwo tylko w mniejszej skali niż dziadek z wermachtu.A o istocie zagodnienia pisze tu niewielu. moje dzieci zaraz po maturze zniknęły z ND bo jak mówią tu jest czarna dziura, nic się nie dzieje, nic się nie robi. Z klas maturalnych pozostało jak mówią kilkanaście osób tzw.spady którym już wtedy nic się nie chciało.Pracują i zarabiają nie myśląc o wyjeździe z kraju. Natomiast jeśli ktoś pcha się do stanowisk to powinien mieć jakąś wizję rozwoju,drogi miejsca pracy itp.Takie inwestycje jak sie tu obserwuje, znajomości , sitwy do niczego nie doprowadzą, natomiast wyprowadzą wielu młodych wartościowych ludzi z ND.

 115. Po Pana wypowiedziach tu na forum, wydaje się Pan niesamowicie pokorny Panie Januszu. Nie umiem sobie takiego Pana wyobrazić, ale chyba dobrze, że zachowuje Pan spokój. Trzymam kciuki i dołączam pytanie: Kiedy kolejna sesja z Pana udziałem?

 116. [quote]Nie pochodzę z Nowej Dęby, wcześniej mieszkałem w W-wie. Zawsze z uwagą przeglądam to forum bo mimo wszystko interresuje sie tym co dzieje sie w miasteczku. I co widać : zwyczajna ludzka zawziętość, zawiść, gdy młoda osoba zabrała głos i poparła to odpowiednim merytorycznym opisem, to wywleka sie tu jego rodzinę , niewłaściwe prowadzenie zająć z j. angielskiego. Przecież to jest typowe polskie buractwo tylko w mniejszej skali niż dziadek z wermachtu.A o istocie zagodnienia pisze tu niewielu. moje dzieci zaraz po maturze zniknęły z ND bo jak mówią tu jest czarna dziura, nic się nie dzieje, nic się nie robi. Z klas maturalnych pozostało jak mówią kilkanaście osób tzw.spady którym już wtedy nic się nie chciało.Pracują i zarabiają nie myśląc o wyjeździe z kraju. Natomiast jeśli ktoś pcha się do stanowisk to powinien mieć jakąś wizję rozwoju,drogi miejsca pracy itp.Takie inwestycje jak sie tu obserwuje, znajomości , sitwy do niczego nie doprowadzą, natomiast wyprowadzą wielu młodych wartościowych ludzi z ND.[/quote]

  ŚWIĘTA RACJA! ;)

 117. w kolejne sesji ja też się chcę wypłakać na system i ludzi tu rządących tylko że nic z tego nie wynika,dla mnie osobiście każda porażka bytowa to kolejny kop w tyłem aby ruszyć się i coś zmienić w życiu,pisze pan że uczy jęz.angielskiego przecież nie będę ci tłumaczył że masz większe pole do popisu niż szersza część szcczekaczy na forum,zacznij korzystać ze swoich umiejętności

 118. Ja znam rodzinę Markowiczów prawie całą, mam nadzieję, że moja rodzina chociaż w połowie będzie taka jak ich … Mieszkam w Nowej Dębie od prawie 4 lat, w tym czasie nie pracowałem w ND praktycznie nigdy, trochę w Tarnobrzegu, trochę w Mielcu, a większość czasu w Rzeszowie. Sam często zadaję sobie to pytanie, po co ja tu w ogóle mieszkam … nie wiem… po prostu lubię to miasto. takich ludzi jak ja jest więcej i właśnie w ich imieniu mówił P. Janusz na sesji RM …

 119. Wczoraj wieczorem na spacerze przeszedłem się na linii Jana Pawła II – Piachy za blokami przy Kościuszki.

  [b]Planty i park, które w swoich parametrach były całkowicie wystarczalne dla naszej społeczności zostaną wypierniczone w kosmos za niebotyczne pieniądze[/b] ( w dodatku nikt nie będzie mógł z nich skorzystać przez całą wiosnę i przynajmniej połowę lata ), [b]a chodniki pomiędzy blokami przy Kościuszki rozsypują się w pył, nawierzchnia placu targowego ( który kiedyś kwitł, zanim do władzy nie wrócili wtórni socjaliści ) jest całkowicie zdewastowana[/b].
  [b]
  Całkowity brak rozsądku. [/b]

 120. Zgadzam się z Tobą Klio. Mnie także bardzo denerwuje przebudowa plant. Kiedyś było tam ładnie i dość spokojnie. Teraz? Chamscy robotnicy którzy zaczepiają przechodzące kobiety wulgarnymi tekstami? I po co to? Dla kilku miejsc parkingowych? Podziękować…

 121. cyt. ,, Sokrates każdym słowem chciał świadectwo prawdzie dać,
  lecz podniósł się okropny krzyk , o sobie prawdy nikt nie chce znać,
  podano mu cykuty łyk…''
  ciebie Janusz nikt nie otruje, ale z blotem cię zmiejszają, wytrzymasz to wygrasz
  ja trzymam za ciebie kciuki i pozdrawiam

 122. Trzeba było projekt dostosować do obecnych plant, ale burmistrz tym nie pomyślał i wyjdzie jak widać, chhooojowo po prostu.

 123. Panie Januszu, czy poczuł sie pan jak burmistrz, którego obraża się wielokrotnie bardziej na tym forum? Dlaczego artykuł ukazał się przed daniem szansy radnym na odpowiedź? Przecież teraz już nie ma znaczenia co odpowiedzą radni czy burmistrz, bo wyrok i tak już jest wydany. Ja na miejscu radnych juz bym nie odpowiedziała bo to teraz juz jest bez sensu. Wszyscy tutaj wiedzą jak jest więc po co odpowiadać?

 124. Panie Januszu, czy poczuł sie pan jak młody radny opozycji, którego obraża się wielokrotnie bardziej na tym forum? Dobrze, że artykuł ukazał bo teraz radni nie mogą się wymigać u muszą udzielić odpowiedzi na pańskie pytania. Cokolwiek Pan powie nie ma znaczenia bo rządzący zawsze wiedzą wszystko lepiej. A ktokolwiek zada im nie wygodne pytanie lub przypomni im o ich obowiązkach staje się wrogiem numer 1.

 125. Ważne, aby mieć swoje zdanie i działać zgodnie z własnym sumieniem.
  Ludziom nigdy nie dogodzimy. Zawsze się znajdzie ktoś komu coś nie będzie pasowało.
  Dlatego Janusz działaj jak uważasz, że będzie najlepiej, w zgodzie z własnym sumieniem.

  Oto przypowieść obrazująca nas ludzi:

  Pewien człowiek jedzie na ośle, obok idzie jego syn.
  CO POWIEDZĄ LUDZIE?
  Dziwny ojciec, sam siedzi na ośle, a jego biedny synek musi iść piechotą.
  Ojciec sadza zatem swojego syna na osła, a sam idzie pieszo.
  CO TERAZ POWIEDZĄ LUDZIE?
  Oto dzisiejsza młodzież! Zdrowy chłopak, ma mocne nogi, a ojciec tak się męczy.
  Teraz oboje idą obok osła.
  CO NA TO MÓWIĄ LUDZIE?
  Spójrzcie, to dopiero dziwolągi, mają osła, a sami idą pieszo.
  Wsiadają więc oboje na osła.
  A TERAZ CO MÓWIĄ LUDZIE?
  Coś takiego, dwóch na jednym ośle. Toż to dręczenie zwierząt! Nie do wiary, jak okrutny może być człowiek!
  Została im ostatnia możliwość. Wiążą osłu nogi, przesuwają przez nie drąg i niosą osła grzbietem w dół.
  CO NA TO TERAZ LUDZIE?
  To dopiero idioci! Nadają się do domu wariatów. Noszą osła zamiast na nim jechać.

  Przypowieść pozostawiam bez komentarza.

 126. Nie wiem jak się czuje p. Burmistrz. Artykuł nie ja publikowałem. Dla porównania proszę zobaczyć artykuł z tej samej sesji na stronie oficjalnej miasta: nadany 19.04.
  http://www.nowadeba.pl/mieszkaniec/aktualnosci/art,469,xxxi-sesja-rady-miejskiej.html
  "W sesji licznie wzięła udział młodzież która zadawała Radzie dodatkowe pytania" ( za aut.) A tutaj taka burza? No czegoś nie rozumiem.
  Czy ja kogoś wyzywałem? Po nazwiskach? Przecież pytania z racji funkcji zadałem, a nie po nazwiskach. Nie wiem jak jest więc pytam. Poza tym p. Burmistrz bardzo się cieszył, że się zaangażowałem.

 127. Janusz to po co tu dyskutujesz przed otrzymaniem odpowiedzi od radnych czy burmistrza? Teraz wygląda na to, że nie interesuje cię co odpowiedzą. Tak to przynajmniej z boku wygląda.

 128. Z artykułu jasno wynika o czym mówił p. Janusz. Wszyscy czekamy, co odpowiedzą radni burmistrza. To nie przeszkadza, żeby Internauci dyskutowali. Żyjemy w wolnym kraju.

 129. [quote]Z artykułu jasno wynika o czym mówił p. Janusz. Wszyscy czekamy, co odpowiedzą radni burmistrza. To nie przeszkadza, żeby Internauci dyskutowali. Żyjemy w wolnym kraju.[/quote]

  I to jest jasne dla wszystkich normalnych ludzi szanujących demokracje i wolności obywatelskie. Natomiast w tej gminie przyjęło się że WŁADZA: RADNI BURMISTRZ to MAJESTAT i ŚWIĘTOŚĆ. I każda dyskusja z nimi ma odbywać się na zasadach przez władze ustaloną. I jak władza coś powie to ma być święte i przyjęte bez dyskusji jak DOGMAT.

 130. [i]"Młodzież zadawała Radzie dodatkowe pytania", [/i]hahaha, a te pytania były dodatkiem do niezwykle wysokiej samooceny naszej Rady i panów burmistrzów

 131. Może mentor Janusz przybliży nam swoją aktywność społeczna i dokonania z ostatnich 5 lat przed ruchem kadrowym. Tylko odpuśćmy sobie wycieczki i pielgrzymki .

 132. ty #183, przybliż dokonania Żołędzia albo i samego Ordona, co to jest filarem polskiej gospodarki, a młodzież zadawała mu dodatkowe pytania. Aha i zatrudnia uczciwe firmy na inwestycjach, ma rekę do uczciwych firm… Aha, odpuść sobie wycieczki na Ukrainę i pielgrzymki banderowców

 133. [quote]ty #183, przybliż dokonania Żołędzia albo i samego Ordona, co to jest filarem polskiej gospodarki, a młodzież zadawała mu dodatkowe pytania. Aha i zatrudnia uczciwe firmy na inwestycjach, ma rekę do uczciwych firm… Aha, odpuść sobie wycieczki na Ukrainę i pielgrzymki banderowców[/quote]

  NOTA: 10/10
  Good shoot
  Diabelski chciało by się rzec!

 134. [quote]ty #183, przybliż dokonania Żołędzia albo i samego Ordona, co to jest filarem polskiej gospodarki, a młodzież zadawała mu dodatkowe pytania. Aha i zatrudnia uczciwe firmy na inwestycjach, ma rekę do uczciwych firm… Aha, odpuść sobie wycieczki na Ukrainę i pielgrzymki banderowców[/quote]

  NOTA: 10/10
  Good shoot
  Diabelski chciało by się rzec!

  Dodam: Burmistrz pyta! Premier Tusk odpowiada. Gdyby nie zapytał to by stref dzisiaj nie było!!!!

 135. Ciekawy pseudonim :) Wiele mówi o upodobaniach autora :)
  Wiktor Suworow (ros.: Виктор Суворов; właśc. Władimir Bogdanowicz Riezun, Владимир Богданович РоСун; ur. 20 kwietnia 1947 w Barabaszu, Kraj Nadmorski, ZSRR) – pisarz, w młodości oficer armii radzieckiej i radzieckiego wywiadu wojskowego GRU.
  Jest popularyzatorem teorii o wiodącej roli Związku Radzieckiego w rozpoczęciu II wojny światowej oraz prewencyjnego charakteru niemieckiego ataku na ZSRR 22 czerwca 1941 roku.
  Służył w wojskach pancernych. Jako dowódca czołgu brał udział w inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku. W roku 1970 został skierowany na szkolenie w Wojskowej Akademii Dyplomatycznej w Moskwie, "kuźni" kadr radzieckiego wywiadu wojskowego GRU. W latach 1974-1978 był pracownikiem GRU w rezydenturze w Genewie. W 1978 uciekł do Wielkiej Brytanii.
  Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego ZSRR skazało Suworowa zaocznie na karę śmierci. Mimo upadku komunizmu i rozpadu Związku Radzieckiego wyroku nie uchylono.

 136. A jakim wskaźnikiem jest liczba urodzeń w poszczególnych latach – odp. ilościowym? ITD. ITP. Inne: to że umiera dużo ludzi nie dożywając emerytury to dla kogo to dobry wskaźnik a dla kogo niedobry? To że przybywa ludzi w podeszłym wieku to jaki jest wymiar tego ilościowego wskaźnika? Co do jakości: to mentalność która zmieniła chęć posiadania dzieci, to przesunięcie granicy zawierania związków małżeńskich i rodzenia pierwszego dziecka itp. Można by wiele pisać ale o tym wszyscy wiedzą i zdają sobie z tego sprawę. To zasady ekonomiczne wymusiły w dużej mierze taki stan rzeczy. Niewidzialna ręka rynku do której tak kierujemy swe oczekiwania – a do roboty nie ma ludzi. Rozbudzone potrzeby rosną niewspółmiernie szybko w stosunku do możliwości gospodarczych. Mentalnością w aspekcie pracy tkwimy w socjalizmie a potrzeby mamy jak w wysoko rozwiniętych gospodarczo krajach w których nierzadko i środki przeznaczane w ramach socjalu są wyższe i relatywnie liczba osób korzystający z różnych form wsparcia jest wyższa. Jedno z drugim ma związek. Widać, że niektórym trudno to pojąć i myślą, że odbędą sesję szkoleniową na sesji. Nie to miejsce i nie ten czas.

 137. jako osoba z sołectwa myślę, że przychodzenie na sesję samorządu i przeszkadzanie w pracy jest nietaktem i nie powinno mieć miejsca, prosze o nie do puszczanie takich insynuacji i obelg

 138. czekam na te dokonania burmistrza, aha nie liczę do budowy sześciotonowych ławeczek na zrytych plantach /proszę wybaczyć pomyłkę na masie ławeczek/

 139. wizualzacja plant jest z wielkimi drzewami, czy burmistrz Ordon mógłby zapytać premiera Tuska jak się sadzi takie wielkie drzewa?

 140. Temat poważny a zdarzają się niepoważne uwagi.
  Może niektórzy stracili wiarę w lepsze jutro i pozostało im tylko to co widać w niektórych komentarzach.
  Zgadza się, że nie można się wszystkim przejmować i wiele rzeczy należy obrócić w żart, ale to jest sprawa poważna.
  I nie można tutaj ludzi obrażać.
  Jeżeli ktoś zadaje pytania trudne w sposób stanowczy, ale spokojny to uszanujmy to. Dajmy szansę Młodym.
  Dyskutujmy w sposób spokojny i bez obrazy.
  I więcej wiary, że można coś zrobić dobrego.
  Razem, wspólnie, a nie jedni przeciw drugim.

 141. Jeżeli młodzi ludzie pytają się Radnych w jakim kierunku zmierzamy i chcą uzyskać informacji, to ja w tym nie widzę nic złego.
  A wręcz przeciwnie, coś pozytywnego.
  Czy nie na tym polega społeczeństwo obywatelskie?
  Aktywne działania, wychodzenie z inicjatywą, kreatywność, itp.

 142. DLA BETONU I BURAKÓW "SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE" WYRAŻA SIĘ W KRÓTKIEJ "MYŚLI" : TERO MY RZĄDZIMA I CO NAM ZROBITA?

  To tak jak z tym szatniarzem w "Misiu".
  "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz"….

  Filmik dla przypomnienia: http://youtu.be/2zJFhdZ6Ox4

 143. Czasami nadchodzi w życiu taki moment, gdy zastanawiamy się, czego tak naprawdę oczekujemy od niego. Dobro drugiego człowieka stawiamy na wyższym podium od swojego. Tylko czy zawsze warto? Czasami trzeba obrócić się o 180 stopni i dostać kopa w ****e, by zrozumieć niektóre rzeczy. I wtedy choć na chwilę stać się po prostu egoistą…i odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę chcemy od tego kruchego, ludzkiego życia…

 144. bardzo dziwne ze zwalnia sie takich prawych, z glebokimi tradycjami chrzescijanskimi nauczycieli jak p. Markowicz a trzyma sie lewakow, antykoscielnych, (otwarcie demonstrujacych swoj pogardliwy stosunek to kosciola i ksiezy), nie bede tu pisal nazwisk…

 145. Podziwiam ludzi ,ktorzy nadal mieszkaja w ND ,szczerze mowiac jestem bardzo ciekawa jak radza sobie finansowo?
  Ja opuscilam to piekne miasteczko jakis czas temu by poprostu moc godnie zyc.Fakt nie 'u siebie' no ale… .
  Nie znam Pana Janusza osobiscie jednak uwazam,ze Jego wystapienie jest godne podziwu.Szczegolna uwage trzeba zwrocic na to,ze z nami Polakami wyrastajacymi w swiecie pelnym zawisci I obludy ciezko jest dojsc do porozumienia ,poniewaz wszystkie proby ,wyjasnienia I obserwacje sa odbierane jako sprzeciw I automatycznie dotkliwe dla 'rzadzacych'(hehe) az to smiesznie brzmi.Wiem dobrze na swoim przykladzie,ze jakiekolwiek dzialania czy to w swerze artystycznej,politycznej czy jakiejkolwiek innej zawsze byly bardzo negatywnie odbierane przez mieszkancow.Malomiasteczkowosc, prostactwo, brak wyobrazni.A przeciez wszyscy chcemy zyc lepiej.Peace

 146. Kochana Pani MIDNIGHT , poslugujac sie nickiem po angielsku pomimi tylu yytulow jakie posiadasz od profesora po docenta i magistra to jednak od ciebie bije ogromne PROSTACTWO

 147. Wcześniej nasza nowa fontanna miała miała swój sens jak rosły drzewa i było pełno krzewów wokoło, to się wszystko ładnie mieszało, woda świeże powietrze przefiltrowane przez zieleń naokoło, czuć było taką przyjemną mgiełkę a teraz co ta fontanna nam pomoże oprócz tego że ładnie wygląda ? Nic. Naokoło będzie jedna wielka patelnia.

 148. [quote]"Burmistrz Nowej Dęby Samorządowym Menedżerem Regionu"
  – zatkało kakało? [/quote]

  Rozbawiło. Zwłaszcza, że nagrody dają swoi swoim.. dawno takiego ziania nie było. Czekalski sobie kupował nagrody a teraz Ordon sobie przyznaje razem z innymi. Ja zaraz wymyślę swoją nagrodę i sobie sam wręcze. hahahaha

 149. Nie, nie jestem nauczycielem i tym bardziej nie zazdroszczę chłopakowi- raczej współczuje. Jego rodzince że ma takiego ojca i męża. Dlaczego napisałem "takiego"?. W okresie przedwyborczym, dość powszechnymi chwytami, jest wyciąganie "brudów", uwidacznianie "niedociągnięć" ze strony rządzących-. Taka metoda nie jest czymś nowym, stasowana chyba na całej kuli ziemskiej. Od dłuższego czasu na tym portalu jak i również na sesjach nie trudno to zauważyć. Ba, opozycja poszła dalej i żeby utwierdzić w przekonaniu wyborców, wykreowała/wyreżyserowała całe to przedstawienie w których głównym bohaterem został ów nauczyciel. Ot i to wszystko.
  Pisząc "takiego"- miałem na uwadze, Jego łatwą skłonność do manipulowania sobą, oraz jak najbardziej niestosowne zachowanie podczas przemówień- aż nie przystoi nauczycielowi, ten kto był na sesji wie o czym pisze. Dlatego określiłem go najdelikatniej jak potrafiłem- "Bałwan".
  Dodam jeszcze, że nie jestem zwolennikiem obecnych decydentów tego miasta ani jej opozycji.
  Nie jestem również "pełnoprawnym" mieszkańcem N. Dęby, a mój okręg wyborczy oddalony jest o kilkadziesiąt km stąd.

 150. Do gosc 8:44

  Nie no jestes mistrzem swiata I poklony trZeba Ci oddawac Kur…a! Ciezko uwierzyc.Czlowiek z podziemi.A moze nie czlowiek hahahah!!!!

 151. Ja myślę, że Markowicz się wk…, bo kończy tu budować dom, a zobaczył, że nie ma tu po co i z kim żyć. Zainwestował optymista w miejsce, które do szczętu rozkradło już buractwo.

  Myślę, że dlatego chce zrobić tu rodzaj czystki. Może się nie udać, raczej się nie uda, ale ja mu kibicuję.

  Zawsze to drzazga w oku faryzeuszy.

 152. No to faktycznie bałwan ( tak jak pisał to #212) z tego Markowskiego.
  Rozpoczął budowę domu i gdy doszedł do etapu końcowego budowy zrozumiał że nie było sensu- hmm, rozkwit Nowej Dęby zakończył się wraz zupadkiem komuny, a od tamtej pory Dęba zatrzymała się w rozwoju gospod. No chyba że rozpoczał budowę jeszcze przed 89 roku- haha

 153. Sami jesteście bałwanami. Młodzi uciekają z miasta, bo jak wrócą po 5 latach studiów to czeka na nich w urzędzie i firmach nepotyzm i korupcja. Sama chciałabym aby zmieniło się coś w tym mieście, bo ma predyspozycje do tego aby młodzi tutaj zostawali, ale nie da rady, bo oprócz nowych plant nic fajnego tu nie ma. Pracy brak, wszystko splajtuje zanim dobrze się rozkręci, a młodzi harują za granicami żeby jakoś godnie przeżyć. Po tym jak przez 5 lat wydawali pieniądze żeby studiować.
  Rozbijacie się tutaj nad pochodzeniem i tym jakim był nauczycielem p. Markowicz, ( uczył mnie i wcale nie narzekałam na jego metody nauczania czy kulturę osobistą) nadal nikogo nie interesuje sytuacja w gminie. Żal mi ludzi, którzy nawet artykułu nie przeczytali a komentują ostro samą osobę p. Janusza. Jestem za zmianami w Radzie Miasta bo od małego słyszę tylko kilka tych samych nazwisk które jak widać nic dobrego nie uczyniły dla nas. Świat się zmienia idzie do przodu a to miasto ewidentnie się starzeje i kończy.

 154. uczył Cię, uczył, ale nie nauczył czytać ze zrozumieniem.

  Nauczycielowi ktoś nadał miano BAŁWAN, nie z uwagi na fach jaki wykonuje lecz na Jego podatnośc na manipulowanie sobą, czy jak czytamy dalej "wybudował dom a pózniej tego żałował bo tu nie ma po co i z kim żyć".
  Także dzieciaczki czytajcie ze zrozumieniem!!!!, a bieda w gminie to już innym temat na kolejną lekcję mam nadzieję że nie z bałwanem.

 155. w swoim przemowieniu p. Janusz moglby darowac sobie dywagacje ile on to mial punktow na konkursie matematycznym, czy tez planowanie narodzin swoich corek co do miesiaca, i ze planuje kolejna splodzic, powinien przejsc do sedna sprawy szybciej

 156. najlepiej jest krytykować, na dodatek anonimowo i czepiać się tematów pobocznych.
  Jak uczy, a bo za długo o tym mówił, a tym się chwali.
  Czy nie widzicie już tych problemów, które grożą nie tylko N.D. ale całemu krajowi?
  Skupmy się nad sednem sprawy i o tym dyskutujmy.
  A najlepiej zacznijmy działać ku lepszemu, w zjednoczeniu, dając jeden drugiemu przykład.
  I jak mówił nasz papież Jan Pawłe II, że nigdy jeden przeciw drugiemu, ale jeden i drugi razem drzwiga brzemię, we spólnocie.

 157. a czy wybudowanie domu to powód żeby wyzywać ludzi na publicznym forum? w tym mieście tylko zawiść. Wyzywacie rodzinę tego człowieka, która nie ma związku z jego wystąpieniem. Połowa komentatorów nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Nie widzicie prawdziwych problemów tego miasta tylko zajmujecie się tym czy wybudował dom, ile spłodził dzieci, że znacie jego całą rodzinę, że był złym nauczycielem… Sami idioci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here