Nocne zawody gruntowe!

19

07-05-2012


Regulamin
„I Nocnych Zawodów Gruntowych”

Teren zawodów: zbiornik zalew w Nowej Dębie od strony ulicy Wczasowej
Data zawodów: 12 na 13.05.2012r.
Zapisy do dnia 10.05.2012r.- ilość uczestników ograniczona do 25 osób
Telefonicznie: 502636411, 695494871, 696264144
Osobiście: w dniu 10.05.2012r. w siedzibie Koła PZW nr 12 w godz. od 17- 19.
Opłata startowa w wysokości 20zł płatna w dniu 10.05.2012r. w siedzibie koła nr 12 w Nowej Dębie (warunek udziału w zawodach).

Prawo startu mają tylko pełnoletni członkowie Koła nr 12 w Nowej Dębie, lub osoby od 16 roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego, posiadający opłacone składki członka PZW.

Zasady wędkowania:
1. Tylko metoda gruntowa – max -2 wędki.
2. Nęcenie oraz wędkowanie odbywa się z brzegu na wyznaczonym stanowisku wylosowanym w trakcie odprawy przed zawodami.
3. Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać rybę. Ryba nie podlegająca klasyfikacji musi być niezwłocznie i w sposób humanitarny wypuszczona do wody. Hol musi odbywać się w obrębie swojego stanowiska.
3. Obowiązuje całkowity zakaz używania sprzętu pływającego, sprzętu mechanicznego do wywożenia zanęt i przynęt wędkarskich.
4. Do klasyfikacji będą zaliczane następujące gatunki ryb:
1) karp (powyżej 35 cm),
2) amur (powyżej 35 cm),
3) pozostałe gatunki ryb (jeśli Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb nie stanowi inaczej), których długość przekroczy 30 cm.
5. Ważenie złowionych ryb odbywać się będzie co 2 godziny. Sędziowie ważą ryby i wpisują je do karty połowów. Na karcie składają swój podpis sędzia i zawodnik.
6. W przypadku złowionych ryb które mogły by nie przeżyć w siatce np.: pstrągi, amury – komisja sędziowska będzie niezwłocznie dokonywać ważenia w trakcie trwania zawodów i wypuszczać ryby do wody.
7. Dopuszcza się rozbicie małego namiotu oraz rozłożenie parasola na stanowisku.
8. Zabrania się palenia ognisk na stanowisku oraz spożywania alkoholu w trakcie trwania zawodów.
9. Komisja sędziowska ma prawo przerwać zawody gdyby warunki pogodowe stwarzały zagrożenie dla uczestników.
10. Ze względów bezpieczeństwa, jeśli uczestnik będzie musiał opuścić swoje stanowisko, zobowiązany jest do wyciągnięcia zestawów z wody i poinformowania o tym fakcie organizatorów.
11. Sprawy nie objęte niniejszym regulaminem będą wyjaśniane na odprawie przed rozpoczęciem zawodów.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznego rozstrzygania spornych kwestii, nie ujętych w regulaminie zawodów.

Program godzinowy:

sobota:
Do godz.16:30 – zbiórka zawodników (od ulicy wczasowej na wysokości wyspy),
16:30 – 17:30 – odprawa i losowanie stanowisk,
17:30 – 18:00 – przygotowanie do łowienia,
18:00 – rozpoczęcie zawodów,

niedziela:
8:30 – zakończenie zawodów, ważenie ryb oraz praca komisji sędziowskiej – posiłek (grillowana kiełbaska),
9:30 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Zapewniamy:
– puchary za 3 pierwsze miejsca
– puchar za największą rybę zawodów
– posiłek i napoje chłodzące
– ubezpieczenie zawodników
– pogodę wędkarską oraz miłą atmosferę

Organizator:
Friends Carp Team Nowa Dęba oraz PZW koło Nr 12 w Nowej Dębie

19 KOMENTARZE

 1. W rzece w Nowej Dębie w tym roku pojawiły się ławice małych rybek takiej ilości nigdy nie widziałem .To chyba znak że się oczyściła bo obserwuję co roku i tak dużo rybek nigdy tu nie było. Przypomniało mi się jak kiedyś w Niemczech na azylu w Karls- ruhe kradliśmy pstrągi na rzece łapią je gołymi rękami:)

 2. I stąd mamy tak zjechaną reputację na arenie miedzynarodowej- pisząc "my", mam na myśli polaków- cytuję powyższy komrntarz " kradliśmy pstrągi na rzece łapią je gołymi rękami"

 3. A jak oni kradli w II wojnie to byli cacy.Podobno niemcom wolno kraść {cutuj odebrać)Pan czujesz .a może to były pstrągi od nas.

 4. #1 [b]mulok[/b]opisał ciekawostkę
  #2 [b]Gość[/b] go zganił od złodziei, zbił temat na boczny tor aby zaistnieć
  #3 [b]pstrąg[/b] zganił #2 [b]Gościa[/b] i dodał trochę polityki

  mamooo:o

 5. Ruskiemu też można ukraść tylko co ?Ten tok myślenia wydaje się być błędnym.Nie bądźmy takimi samymi.Jak mówi Pismo nadstaw drugi…………bracie1 ,2,3,4 błądzisz.

 6. "dla członków koła nr 12" – czyli jak ktoś nie jest z 12stki to lipa??? Czy jednak mimo wszystko jakieś ulgi?

 7. Nie znam się na wędkowaniu i nie będę zabierał głosu na ten temat. nIe interesuję sie tym hobby i uważam to zajecie za troszkę nudne i bezemocjonalne – nawet jak złowiłbym duuuużą rybkę, ale fajnie że ludzie, którzy to lubią organizują sobie takie zawody. A na marginesie czy w tym naszym Zalewku – Bajorku – Zlewku coś żyje i czy Koło nr 12 PZW i Friends cośtam, cośtam ma wpływ na zagospodarowanie terenów przy samym Zlewku i robi coś aby woda ciurkająca sie tam miała coś wspólnego z wodą? Bo wydaje mi się (może się mylę, ale dlatego pytam) że te ryby ze Zlewka to chyba nie nadawałyby sie do spożycia. Prosze o wyjaśnienie tylko osoby znające się na tym hobby lub z w/w organizacji bo opinie takich "nieznajacych sie prześmiewców" znam.

 8. Bardzo dobry pomysł z tymi zawodami, może w końcu dzięki takim inicjatywom będzie można łowić w nocy. brawa dla organizatorów ! Drogi zarządzie Koła 12 PZW ND proszę o wniesienie do porządku obrad wniosek o zmianę regulaminu połowu ryb nad Zalewem w Nowej Dębie tj. proszę o dopisanie punktu o możliwości połowów nocnych.
  Dziękuje
  Wędkujący

 9. Ale nie zapomnijcie zabrac INFO rozdawane na ulicy przez RATUSZOWCA, mozna poczytac przy lowieniu a i zlowiona RYBKE mozna bedzie w to INFo zawinac i ona tez te BZDURY wchlonie B)

 10. Myślę że INFO jest lepsze do zawinięcia flaszki i ryby od burmistrzowych Naszych Spraw. No bo wyobraźcie sobie rybę zawiniętą w Nasze Sprawy… Jak można jeść rybę w WAZELINIE? łeeeee :(:(
  Poza tym to nie humanitarne by biedną rybę zawijać w Nasze Sprawy. Wystarczy, ze mieszkańcy gminy katowani są propagandą burmistrza. Po co jeszcze męczyć zwierzęta?

 11. Dobra nie spamuj już bo temat jest o zawodach wędkarskich. Swoje żale i bolączki wstukaj pod tematem który dotyczy spraw społeczno-politycznych.

 12. Jak tam gruntowe zawody nocne?Słyszałem że upłynęły w "miłej ,koleżeńskiej atmosferze"Podobno w ruch poszły nie tylko wędkarskie zestawy gruntowe ale również pięści.Prawda to czy fałsz B)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here