Nowa Dęba z dostępem do morza?

13

29.05.11r.

Wysoce prawdopodobne, że gmina stanie się gospodarzem terenu Piasków gdzie od 40 lat były organizowane obozy dla dzieci i młodzieży dzięki czemu Nowa Dęba znów zyska \”dostęp do Bałtyku\”.

Słynne wyjazdy na Piaski pamiętają chyba wszystkie pokolenia nowodębian. Niezapomniane dyskoteki, pobudki, rywalizacja z Katowicami i szereg innych wspomnień powoduje, że u wielu kręci się łezka w oku. Przed Nową Dębą pojawiła się szansa aby dawna tradycja wakacyjnych turnusów odżyła na nowo. W dniach 11 – 12 maja wicestarosta Jerzy Sudoł, burmistrz Wiesław Ordon i dyrektor SOSiR Adam Szurgociński uczestniczyli w wyjeździe do Elbląga i Piasków. Celem wizyty były rozmowy w nadleśnictwie Elbląg w sprawie ewentualnej dzierżawy terenu obozu od ZM DEZAMET, na którym przez ponad 40 lat były organizowane obozy dla dzieci. Składająca się z większości radnych Komisja Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji wyraziła wolę dzierżawy tego terenu. Należy jednak dodać, że samorząd będzie musiał znaleźć środki na inwestycje w Piaskach polegające w dużej mierze na odrestaurowaniu starych obiektów, ale chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że tego zadania warto się podjąć.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć które z Piasków które znaleźliśmy na portalu Nasza-Klasa.pl

/info


——

13 KOMENTARZE

 1. Socjalizm WRACA – kur……o Pijaństwo…………..i rozpusta w całym tego słowa znaczeniu.Tam Boga nie było.Tam straciłam cnotę.To były piękne dni:D

 2. w końcu PIASKI powrócą do łask.
  Takie miejsce dla nas to wspaniały zakątek świata. To szansa dla dzieci i młodzieży do aktywnego wypoczynku to szansa dla rodzin na wczasy i wspólne wyjazdy. Wspaniały pomysł – nie zmarnujmy szansy.

 3. Jakie znowu pijaństwo.Parę jaboli za 18 zet sztuka na kilku.Potem "choroba morska"i te słynne pawie.Kto był wie o co chodzi.Jaka rozpusta!Jak Ci palcówkę harcerz zrobił to od razu cnotę traciłaś?
  Zresztą,tak działo się nie tylko w Piaskach-Leśniczówce.Kto pamięta Przemyśl,Ostrowiec,Wrzeszcz,Myczkowce,Starogard Gdański;););)
  Kurnia,jak zobaczyłem te zdjęcia sprzed 40-tu lat to..:|:| żal,oj czegoś żal.

 4. Dostęp do morza dla Nowej Dęby to stary postulat Bojowników Wolnego Podkarpacia. Co prawda chodziło nam o Morze Czarne, ale Bałtyk też jest ok, zwłaszcza latem.

 5. [b]No i te wspaniałe dresy z napisem "STAL NOWA DĘBA" na plecach, paradujące jako strój dzienny i wieczorowy, zwłaszcza przy wyjściach do "Meduzy" w Krynicy. ( chyba tak się ta knajpa nazywała…) [/b]

 6. How about shopping gucci product from the [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci outlet[/url] store. I often go to the department to buy [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci shoes[/url] and [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci handbags[/url] in the past. Now I like buy from the [url=http://www.guccioutletone.com/]gucci outlet online[/url] more. Now discount[url=http://www.guccioutletone.com/gucci-accessories/gucci-belts/]Gucci Belts[/url], discount [url=http://www.guccioutletone.com/gucci-accessories/gucci-sunglasses/]Gucci Sunglasses[/url],[url=http://www.guccioutletone.com/gucci-bags/gucci-wallets/]Gucci Wallets[/url] for sale. Action now!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here