Nowa fabryka Pilkington Automotive w Chmielowie rozpoczęła produkcję

37

14.09.2012r.


————————————————————————————————-

W Chmielowie oficjalnie otwarto nowy zakład szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland. To pierwsza fabryka NSG Group w Polsce, w której produkowane będą także szyby do samochodów ciężarowych.

14 września 2012 r. w Chmielowie odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland – spółki należącej do japońskiego koncernu NSG Group. Wraz z otwarciem w fabryce ruszyła produkcja szyb samochodowych przednich dla marek General Motors, Ford, Volkswagen, Fiat, a także szyb do samochodów ciężarowych. Fabryka w Chmielowie to drugi, obok Sandomierza, zakład Pilkington Automotive Poland w Polsce. Została uruchomiona w rok od wmurowania kamienia węgielnego pod jej budowę.


Fot.: Starosta Krzysztof Pitra i przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Dariusz Bukowski.


Fot.: Prezydent Norbert Mastalerz zwrócił się do prezesa Ryszarda Jani o wsparcie dla Klubu Sportowego \”Siarka\” Tarnobrzeg.


Fot: Burmistrz Wiesław Ordon i przewodniczący Rady Miasta Wojciech Serafin.

Rozpoczynając produkcję w Chmielowie zakończyliśmy pierwszy etap, uruchamiający produkcję szyb przednich, inwestycji stanowiącej jeden z najważniejszych elementów planu strategicznego NSG Group – mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. –Drugi etap to lata 2013 i 2014 kiedy planujemy zainstalować urządzenia i uruchomić produkcję szyb bocznych. Spodziewamy się, że fabryka w Chmielowie podwoi dotychczasową produkcję Pilkington Automotive w Polsce, wytwarzając rocznie 7 milionów sztuk szyb do samochodów osobowych i ciężarowych – dodaje.

Szyby do samochodów ciężarowych to nowa linia produktów, które będą wytwarzane w Polsce. W Chmielowie produkowane będą szyby do samochodów ciężarowych takich marek jak MAN, DAF, Mercedes i Volvo. Docelowo fabryka w Chmielowie produkować będzie 2 miliony sztuk szyb przednich i ok. 5 milionów sztuk szyb hartowanych bocznych i tylnych do samochodów osobowych i ciężarowych. 70 % tej produkcji przeznaczonej będzie na rynki zagranicznie.

W nowym zakładzie o powierzchni 30 tys. m² działają dwie innowacyjne linie do produkcji szyb laminowanych, w technologii APBL LEL i BOX TF. Do końca 2014 r. uruchomione zostaną kolejne linie – do hartowania szkła w technologii 2DFB oraz do enkapsulacji szyb samochodowych.
Fabryka w Chmielowie to nowoczesny budynek, w którym zastosowano innowacyjne systemy technologiczne. W obiekcie wykorzystano rozwiązania wspierające ekologię, takie jak system zamkniętego obiegu wody oraz baterie słoneczne wykorzystujące energię słoneczną do ogrzewania wody.

Równocześnie z uruchomieniem fabryki do użytku oddana zostaje hala magazynowa wybudowana przez firmę Panattoni o powierzchni 35 tys. m². Obok magazynu znajdują się w niej stanowiska do montażu elementów dodatkowych.

Uruchomienie fabryki w Chmielowie to szansa na spadek bezrobocia w regionie. Obecnie w nowym zakładzie Pilkington Automotive Poland pracę podjęło już 150 osób. Dalsze zatrudnianie odbywać się będzie etapami, wraz z uruchamianiem poszczególnych mocy produkcyjnych. Na koniec tego roku planowane jest zatrudnienie na poziomie 250 osób a docelowo, w roku 2014 pracę w fabryce w sumie może znaleźć około 500 osób w tym około 150 pracowników firm świadczących usługi kooperacyjne.
Nowa fabryka Pilkington Automotive Poland to inwestycja o łącznej wartości 450 milionów złotych, zlokalizowana na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Projekt inwestycyjny zrealizowany został w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 4.5 „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych uznała budowę fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive w Chmielowie za największą zagraniczną inwestycję roku 2011.

/info


———————————————————————–

37 KOMENTARZE

 1. i nie podniecajcie się 500 ludzi zatrudni ale gdzie indziej 500 miejsc pracy zamknie.Jaki podatek wpłynie do kasy ile wpakowaliśmy w drogę ,jesu same długi nam zostają.Na rany boskie co wy robicie?

 2. Fragment artykułu:
  [quote]Fot.: Prezydent Norbert Mastalerz zwrócił się do prezesa Ryszarda Jani o wsparcie dla Klubu Sportowego "Siarka" Tarnobrzeg.[/quote]

  A burmistrz się o Stal nie upomniał…

 3. Jakim trzeba być burakiem żeby na otwarciu prosić o sponsoring. To tylko Mastalerz potrafi. Brawo dla burmistrza że nie zszedł do jego poziomu!

 4. [quote]Jakim trzeba być burakiem żeby na otwarciu prosić o sponsoring. To tylko Mastalerz potrafi. Brawo dla burmistrza że nie zszedł do jego poziomu![/quote]
  Kogo nazwiesz burakiem jak Siarka dostanie kasę a Stal nie? Widać że Mastalerzowi zależy na sporcie w jego mieście… a w Dębie jaki jest sport każdy widzi! Wójt Ordon niech się uczy od Prezydenta Mastalerza bo to póki co to jak II liga i klasa B.

 5. Gdzie siarka a gdzie stal ND… zachowaj proporcje… jak na mój gust to w Dębie na tą garstkę pijaków idzie zdecydowanie za dużo kasy…

 6. K.u.r.w.a mnie to żaden kwiatka za 20 lat płacenia podatków nie dał .Tak sobie myślę że p.i.e.r.do.o.ny kacap i leszcz ze mnie.

 7. [b]ale słoma wyłazi z tych buraków co piszą tutaj swe wypociny. Zwłaszcza ten spod #10. Ale reszta z tymi swoimi "ambicjami" piłkarskimi też daleko od niego nie odstaje. Zresztą, jak to na wsi…. To już Majdan jest bardziej miejski od tych frustratów powyżej.[/b]

 8. #10 i nie licz,że chryzantemy mogile Pańską harcerze ukwiecą..
  a zegarek dostałeś ? za 20 lat nienagannej pracy? Porządny ,na ''sprężynie'' Wostok? Chyba nie.. Pie*olić suweniry – emerytura by godna była za 27 wiosen :D:D Czarne Słońce.

 9. #11
  jojo pisz [b]tłustym[/b] jak chcesz alert przekazać! Twa opinia powinna być napisana[i][color=#cc0000]kursywą[/color][/i]
  Zezłościł się człowiek i to wyartykułował i ? I tyle.

 10. Prezes Jania na filmiku mówi:
  [quote]Na dzisiaj pracuje 100 osób tutaj w Chmielowie wśród tych osób około połowa to osoby które przeszły[b] z Sandomierza[/b]. [/quote]

  Druga połowa to między innymi Tarnobrzeg… Co z Nową Dębą?

 11. Myślę, że jakby komuś zależało na pracy w tej firmie to by ją dostał. Ja jestem z Nowej Dęby, składałem podanie, byłem na rozmowie w Sandomierzu i został bym przyjęty ale odmówiłem bo mam stałą prace i zrezygnowanie z niej nie opłacało mi się na dzień dzisiejszy. Najważniejsze to trzeba chcieć pracować i ruszyć **** w poszukiwaniu pracy a nie narzekać, że jej nie ma i oczekiwać od razu kokosów. Nowa Dęba ruszać na podbój Pilkingtona!!! :)

 12. Myślę, że jakby komuś zależało na pracy w tej firmie to by ją dostał. Ja jestem z Nowej Dęby, składałem podanie, byłem na rozmowie w Sandomierzu i został bym przyjęty ale odmówiłem bo mam stałą prace i zrezygnowanie z niej nie opłacało mi się na dzień dzisiejszy. Najważniejsze to trzeba chcieć pracować i ruszyć **** w poszukiwaniu pracy a nie narzekać, że jej nie ma i oczekiwać od razu kokosów. Nowa Dęba ruszać na podbój Pilkingtona!!! :)

 13. A ja złożyłem podanie, zależało mi i jakoś nie dostałem pracy. Pewnie dostał ją ktoś z Tarnobrzega albo Sandomierza. Skoro Nowa Dęba wydała tyle milionów na drogi w Chmielowie, na drogi które mają służyć właśnie tej firmie to mieszkańcy Nowej Dęby powinni być uprzywilejowani jeśli chodzi o miejsca pracy. Prawda? A tak to spłacamy kredyty a pracy jak nie było tak ni ma. Panie burmistrzu, czy zagwarantował pan warunki dla swoich mieszkańców, wyborców?

 14. [quote] #1 | Gosc dnia 09/14/2012 17:06
  Burmistrzu Mastalerz upomniał się o kasę na Siarkę i dostał ?,a Ty Panie Ordonie Naszą Stall masz w nosie[/quote] no wiesz co nie znasz naszego bossssa po co się pokazywać żem biedny , wezmę se pożyczkę i fiut będę się prosił łaskę to cyganie ****ą

 15. Dlaczego pan Burmistrz i pan przewodniczący nie stworzą miejsc pracy w Nowej Dębie , narazie to jest likwidacja zakladow i miejsc pracy !

 16. ha.ha.ha – administracjo! tak działać! #10 jojo donosi na siebię :D:D
  Treść była inna – a ja też robię z siebię debila. Usuwacie komentarze to zaznaczcie to! Jestem za! ale niech będzie info – usunięty bo tamto lub bez koment. ale pod usuniętym jest literka A/admin/ z odsyłaczem i jest ład. Nie mi komenty składać,:|:|

 17. Racja,fabryka w gminie,a Norbert Wiesława wyprzedził i poprosił o sponsorowanie Siarki.A u nas?Wachlarz pomniejszych sponsorów,a Stal dalej biedna i bez kasy.Dzięki wam przedsiębiorcy i za te datki.A jeżeli idzie o strefy,to Norbi pewnie już widzi Chmielów w granicach Tarnobrzega i coraz lepiej wyposażane za dębskie środki tereny dla przemysłu.A u nas na zakładzie dziurawe drogi,szemrani przedsiębiorcy,którzy w lesie swoją kryjówkę znalezli i minimalne zarobki.

 18. Dokładnie. To Norbi prosił o Siarkę bo wie, że Chmielów zaraz będzie w Tarnobrzegu a Dęba będzie spłacać długi i kredyty pozaciągane na budowę chmielowskich dróg.

 19. I zobaczycie, że Siarce kasę sypną a Dęba jeśli już dostanie jakiś ochłap na otarcie łez. Tak się to skończy. A burmistrz skoro sknerzy i daje za mało na sport i na Stal to powinien szukać sposnsorów. Niech bierze przykład z prezydenta Mastalerza.

 20. Śmiecha jeszcze w sporcie nie było, pcha się chłopaczyna gdzie sie tylko da, jak go wywalą (albo nie wpuszczą) z jednej strony to szuka drzwie od tyłu, byle się do jakiejś kasy dorwać, oj żal

 21. Ludzie, nie żałować tych miejsc pracy, wynagrodzenie 1600 brutto. Jak chcecie za to żyć, to jedynie wegetacja!!!!!!!! Może burmistrz by taką wypłatę zgarnął to by trochę inaczej myśleć zaczął. Jak słyszę, że ludzie chodzą do niego żeby im robotę załatwił w Chmielowie to nóż mi się w kieszeni otwiera. Szkoda, że go za to po d.. nie całujecie. Dzisiaj 1600 bto, paliwo, rachunki i na chleb z biedronki wam wystarczy. Trzeba uciekać z Nowej Dęby bo tutaj można tylko umrzeć.

 22. a świętobliwy z ''podwyższenia krzyża'' ile pobiera za ''ostatnią
  posługę?"
  #32 [quote]Trzeba uciekać z Nowej Dęby bo tutaj można tylko umrzeć.[/quote] ?
  Amen.

 23. Cieszy mnie, że moi rodacy w kraju mają szansę pracować w zakładzie produkcyjnym. [b]Ale nie ten zarabia, kto produkuje. Zarabia właściciel praw do marki i patentów technologicznych i właściciel sieci dystrybucyjnej.

  [b]Wiecie, z czego ( może kiedyś… ) dowiemy, że Polska awansowała gospodarczo. Nie z wideorelacji szopki z udziałem ludzi, którzy nie mieli realnego wpływu na decyzję osadzenie się tej firmy właśnie w tej gminie…

  DOWIEMY SIĘ Z TEGO ŻE PRZEMYSŁOWE RODZINY NIEMIEC, FRANCJI, UK, IZRAELA, SZWECJI, NORWEGII, DANII BĘDĄ CHCIAŁY SIĘ KOLIGACIĆ Z NASZĄ "WARSTWĄ" POLITYCZNO – PRZEMYSŁOWĄ I WSPÓLNIE TWORZYĆ NIEFORMALNE KAPITAŁOWE OŚRODKI DECYZYJNE ( jak mawia p. Ordon – "centra zysku" )[/b]

  Nic w metodach prowadzenia zaufanego, naprawdę dużego, handlu nie zmieniło się od wieków.

  [b]Wiejska kultura awansowi nie służy. Nie łudźcie się.[/b]

 24. [quote]Wiecie, z czego ( może kiedyś… ) dowiemy, że Polska awansowała gospodarczo. Nie z wideorelacji szopki z udziałem ludzi, którzy nie mieli realnego wpływu na decyzję osadzenie się tej firmy właśnie w tej gminie…

  DOWIEMY SIĘ Z TEGO ŻE PRZEMYSŁOWE RODZINY NIEMIEC, FRANCJI, UK, IZRAELA, SZWECJI, NORWEGII, DANII BĘDĄ CHCIAŁY SIĘ KOLIGACIĆ Z NASZĄ "WARSTWĄ" POLITYCZNO – PRZEMYSŁOWĄ I WSPÓLNIE TWORZYĆ NIEFORMALNE KAPITAŁOWE OŚRODKI DECYZYJNE[/quote]

  Otóż to!

 25. #34
  [quote]Wiejska kultura awansowi nie służy. Nie łudźcie się.[/quote]
  To pianka ma dla pana pytanie[oczywiście się zgadzam z w/w tezą] czy wychodząc z domu/mieszkania – wychodzisz na pole czy na dwór?
  Proszę o odpowiedź. Dzięki. pianka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here