Nowi radni zaprzysiężeni

8

25/08/11r/Podczas czwartkowej (25.08) sesji powiatu tarnobrzeskiego doszło do zaprzysiężenia dwóch nowych radnych: Jarosława Mączki z Nowej Dęby i Anny Burdzel z gminy Baranów Sandomierski.Fot.: Jarosław Mączka i Anna Burdzel nowymi radnymi powiatu. Na zdjęciu również (od prawej) przewodniczący rady Dariusz Bukowski.

Jarosław Mączka był już radnym w poprzedniej kadencji. Pełnił wówczas funkcje członka zarządu powiatu. W listopadowych wyborach samorządowych do szczęścia zabrakło mu jedynie 39 głosów. Jarosław Mączka zastąpił swojego kolegę Bogdana Tomczyka (byłego wiceprzewodniczącego rady) który niedawno objął stanowisko zastępcy dyrektora Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. – Moim celem w radzie jest wspieranie młodzieży i sportu, w tym dyscyplin motorowych – deklaruje Mączka.

Z kolei za Mirosława Plutę- byłego starostę który zrezygnował z funkcji po objęciu mandatu poselskiego szeregi koalicji rządzącej zasiliła Anna Burdzel z gminy Baranów Sandomierski (zam., w Suchorzowie) – To dla mnie duże wyróżnienie i jestem przekonana, że podołam zadaniu jakie przede mną postawiono- mówi nowa radna.

W wyniku zmian personalnych w radzie dokonano również zmiany składów komisji stałych. Jarosław Mączka został członkiem komisji Promocji, Rozwoju Gospodarczego i Finansów, oraz komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia. Anna Burdzel dołączyła do komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Nowym wiceprzewodniczącym rady został Grzegorz Ślęzak.


Fot.: Wybór wiceprzewodniczącego rady powiatu


Od lewej: nowy wiceprzewodniczący Grzegorz Ślęzak, przewodniczący Dariusz Bukowski, wiceprzewodniczący Sylwester Kotwica

Niespodzianką była obecność na sesji posła Mirosława Pluty, który udzielił zgromadzonym informacji na temat swoich działań dotyczących przejęcia przez Starostwo nowego budynku, oraz osobiście życzył nowym radnym sukcesów w pracy samorządowej.


Fot.: Poseł Mirosław Pluta gratuluje Jarosławowi Mączce objęcia mandatu radnego


/rek8 KOMENTARZE

  1. Peło pitu pitu. Jednego wsadzili na wicedyrektora szpitala ( ciekawe po co ) to wskoczył następny. Obecny dyrektor szpitala to wynik rządów koalicji, w której brali udział. Stworzyli następny etat, żeby "naprawić" sytuację w szpitalu?

    Peło

  2. [b]O Boże ! Mączka ? Ten kolo w życiu tylko umiał kombinować, nigdy nie wziął się za porządną robotę. Założę się ze teraz będzie takim radnym aby jego interes prywatny pokrywał się z interesem społecznym. A nawet go przewyższał…..[/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here