Nowodębianie na międzynarodowej konferencji sportowej

8

29.01.2012r.

Przedstawiciele nowodębskiej Pogoni i „Orlika” na międzynarodowej konferencji szkoleniowej w Tychach.

Powiedźcie mi … dlaczego, dlaczego Polska, która jest o wiele większym krajem od Holandii nie może mieć trenerów i zawodników światowej klasy ? – zapytał uczestników konferencji Remko Ten Hoopen – trener grup młodzieżowych klubu NEC NIJMEGEN.

Trzeba zmienić mentalność, trzeba zmienić myślenie wszystkich, którzy zajmują się piłką nożną, zwłaszcza szkoląc dzieci i młodzież bo tylko w ten sposób, będzie można odnieść zamierzony cel i tym samym sukces sportowy – tak można było jasno wywnioskować z przekazu holenderskiego szkoleniowca i innych osób prowadzących I Międzynarodową Konferencję Szkoleniową zorganizowaną przez Akademię Piłkarską GKS Tychy, która odbyła się w dniu 28.01.2012 r. z udziałem trenerów, nauczycieli i osób zajmujących się organizacją i szkoleniem dzieci i młodzieży.

Poza wymienionym już trenerem konferencję prowadzili: Marcin Kuśmierz – Prezes APN GKS Tychy, Jarosław Ziemba – trener koordynator APN GKS Tychy ds. Szkółek Partnerskich, Remigiusz Smoliński – trener APN GKS Tychy, Marek Śledź – wieloletni trener koordynator klubów KKS LECH Poznań i AMICA Wronki oraz Członek Wydziału Piłkarstwa Młodzieżowego PZPN.

Już na wstępie konferencji Prezes APN Marcin Kuśmierz przedstawił strukturę, zasady funkcjonowania i organizacji szkolenia dzieci i młodzieży w Tychach. W czasie wystąpienia podkreślił, że obecny kształt Akademii był wynikiem ciężkiej pracy, zmiany podejścia wielu osób, zaczynając od przedstawicieli klubów sportowych z Tych, kolejno rodziców, jak i samych zawodników, ale ostatecznie osiągnięto zamierzony cel.

W tym miejscu należy dodać, iż APN GKS Tychy uważana jest – mimo swojej dość krótkiej działalności – za jedną z najlepszych organizacji szkolących dzieci i młodzież co podkreślił nawet w swoim wystąpieniu gość z Holandii będący pod wrażeniem zaangażowania osób tworzących Akademię dodając, że wiele klubów w jego kraju nie jest tak dobrze zorganizowana jak APN GKS Tychy.

Trudno opisać cały przebieg konferencji, gdyż przedstawione tematy jak i pokazowe treningi w szczególności trening bambini – dzieci w wieku 4 – 6 lat – przeprowadzony przez Jarosława Ziembę i Remigiusza Smolińskiego podkreśliły, że niczego nie da się robić zwłaszcza trenować dzieci i młodzież, jeżeli nie robi się tego z pasji i pełnym zaangażowaniem.

Jeżeli trenerzy nadal będą traktować wykonywany przez siebie zawód bez wizji i przekonania oraz po to aby „mieć zajęcie” lub „łatwy dochód” nie da się osiągnąć wymiernych efektów w pracy trenerskiej.

Takie samo odczucie można było odnieść z kolejnych bloków tematycznych prowadzonych przez Marka Śledzia oraz Remko Ten Hoopena.

Szczególnie holenderska wizja w procesie nauczania według wizji TIC (Technique, Insight, Communication) nakreślona przez szkoleniowca grup młodzieżowych NEC NIJMEGEN, wywarła dość duże wrażenie na uczestnikach.

Na zakończenie konferencji wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz materiały szkoleniowe, a dodatkowo miłym akcentem dla nas jako przedstawicieli z Nowej Dęby był fakt, iż dzieci nowodębskiego Orlika będą mają okazję wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży Tychy Cup 2012 w którym biorą udział reprezentacje klubów m.in. APN GKS Tychy, Ruchu Chorzów, Rekordu Bielsko Biała.Stoją od lewej: Remigiusz Smoliński, Wojciech Bulanowski, Marcin Kuśmierz, Marek Śledź, Jarosław Ziemba, Remko Ten Hoopen (w zielonym dresie), Wojciech Krzeszewski, Tomasz Licak.


W konferencji wzięli udział Wojciech Bulanowski i Tomasz Licak – SKF/KS „Pogoń” Nowa Dęba oraz Wojciech Krzeszewski – „Orlik” SOSiR Nowa Dęba, a koszty udziału w konferencji zostały pokryte ze środków własnych przedstawicieli SKF „Pogoń”.

SKF „POGOŃ” Nowa Dęba składa gorące podziękowanie Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy za zaproszenie i możliwość udziału w konferencji.

Tekst i foto: SKF „Pogoń” Nowa Dęba

8 KOMENTARZE

  1. Ważne że jest i to właśnie dzięki zaangażowaniu p. Wojciecha i p. Janusza. Szacunek dla obu Panów.

    Co do tematu. Fajnie, że Pogoniarze działają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here