Odpowiedź TSM: Rozważymy założenie monitoringu

18

2013-07-22

Po zuchwałych kradzieżach samochodów na prośbę mieszkańców, przewodniczący Klubu Radnych Ratusz Marek Ostapko zwrócił się z pytaniem do Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej o możliwość montażu monitoringu na osiedlu w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Poniżej odpowiedź Zarządu TSM:

————————————

Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tarnobrzegu pragnie Pana poinformować, że mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo mieszkańców w najbliższym czasie w ramach prowadzonych prac modernizacyjno-inwestycyjnych na sieci teletechnicznej należącej do TSM, przeanalizuje wprowadzenie monitoringu na osiedlach administrowanych przez Spółdzielnię.

Pragniemy zaznaczyć,że taka inwestycja wymaga czasu, oraz wiąże się z dużymi nakładami finansowymi (pozwolenia, projekty, ułożenie światłowodów, sprzęt do rejestrowania zdarzeń itp.). Ponadto do stworzenia profesjonalnej i sensownej siatki monitoringu potrzebne jest zgoda i zaangażowanie finansowe innych właścicieli, bądź zarządców sąsiednich terenów.

Dziękując za zainteresowanie tym tematem, oraz ciesząc się że nie jesteśmy osamotnieni w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, dołożymy wszelkich starań by temat monitoringu został jak najszybciej pozytywnie sfinalizowany.

Z poważaniem:

Zarząd Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
w Tarnobrzegu

————————————

Dziękujęmy Zarządowi TSM za szybką i rzeczową odpowiedź w tej sprawie.

18 KOMENTARZE

 1. "Dziękujęmy Zarządowi TSM za szybką i rzeczową odpowiedź w tej sprawie." Buahahahahah. Najbardziej rzeczowe było to"…TSM, [b]przeanalizuje[/b] wprowadzenie monitoringu na osiedlach…" jakże słowo [b][i]analizuje[/i][/b] jest tutaj rzeczowe, anal-i-zuje – czyli Zarząd TSM powiedział w bardzo grzeczny sposób, że generalnie temat kamer ma w d.u.p.i.e, ale Redakcja Info jest odpowiedzą zachwycona…

 2. Boli Cię #1, że mieszkańcy zwrócili się z prośbą do Ostapki a nie do Ordona. Ostapko prośbę spełnił i pismo wysłał, a Ordon by ich z kwitkiem odprawił. Mieszkańcy ND nie ufają już Ordonowi za jego dotychczasowe grubiańskie zachowanie wobec ludzi.

 3. Przeczytałeś widocznie sam tytuł bo jakbyś przeczytał tekst to byś zauważył że Zarząd TSM napisał:

  [quote]dołożymy wszelkich starań by temat monitoringu [b]został jak najszybciej pozytywnie sfinalizowany[/b][/quote]

  To jest konkretne zapewnienie z którego członkowie Spółdzielni mogą rozliczać Zarząd w przypadku gdyby nie spełnił on danego słowa.

 4. członkowie spółdzielni mogą zdecydować, a długi Ordona będziemy spłacać czy chcemy czy nie. i będzie to duzo kosztowało. A na jesieni cały kraj, cała Polska poczuje i zobaczy jak się kończy zabawa na kredyt

 5. [quote]dołożymy wszelkich starań by temat monitoringu został jak najszybciej pozytywnie sfinalizowany[/quote]
  A potem… za jakiś czas… no bardzo nam przykro, ale nie udało się. No cóż, ale Ratusz zadziałał i wielka Gloria oraz Uwielbienie :)

 6. Spytajcie po ile zarabiają prezesi w TSM. Nie daj się tylko zbyć podaniem wysokości pensji podstawowej która wynosi grubo ponad 10 tys. złotych miesięcznie. Niech podadzą wam roczne wynagrodzenie uzyskane w spółdzielni to wam oczy wyjdą na wierzch. Zarobki prezesów spółdzielni powinny być jawne bo pochodzą ze "składek" spółdzielców.

 7. Może by tak Ratusz i Ostapko zaimterweniowali w TSM o nawierzchnię asfaltową na parkingu na oś.Północ obok apteki i slkepu "U ŻIitki'. Jest o co domagać się, to wstyd dla miasta.

 8. Domagajcie się dalej monitoringu. A policja i straż miejska niech śpi. Z nagrań monitoringu dowiecie się o której ukradli wam auto panowie w kominiarkach. Śmieszne.

 9. [quote]Domagajcie się dalej monitoringu. A policja i straż miejska niech śpi. Z nagrań monitoringu dowiecie się o której ukradli wam auto panowie w kominiarkach. Śmieszne.[/quote]
  100 % racji w tym co napisałeś.

 10. [quote]Przeczytałeś widocznie sam tytuł bo jakbyś przeczytał tekst to byś zauważył że Zarząd TSM napisał:
  dołożymy wszelkich starań by temat monitoringu został jak najszybciej pozytywnie sfinalizowany[/quote]

  Przeczytałeś widocznie cały tekst. Lecz zapomniałeś, że należy czytać go ze zrozumieniem. Bo gdyby było inaczej, to zauważyłbyś, iż [quote][b]dołożymy wszelkich starań[/b][/quote] nijak się ma do obietnicy danego słowa. Jest to tylko lipny slogan który często wykorzystuje się w tego typu konwersacji, a jest pisany pod publiczkę i do niczego nie zobowiązuje, jak to już słusznie zauważył #8. Jednak Ratusz i jego zwierzchnicy, bardzo sprytnie go wykorzystali, a Ty bidulo wierzysz w to wszystko. Jednak takich jak Ty jest na szczęście co raz mniej i dzięki Ci za to o Wielki Wakan Tanka :)

 11. Do #11
  Parking koło Jubilera, Punktu napraw RTV, sklepu spożywczego – to nie teren TSM tylko miasta i zarządza nim nasz jakże "dzielny i mądry" burmistrz zwany sołtysem. Granica leci wzdłuż skośnego chodnika, potem kawałeczek pochodniku za blokiem nr.2 , a następnie po ogrodzeniu Zaplecza technicznego TSM aż do chodnika biegnącego wzdłuż ul. Kościuszki (A Propo – ten chodnik też należy do miast a nie do TSM)

 12. Nie no facet, teraz to pojechałeś :) Nie wciskaj kitu! Większość parkingu lezy na działce 130/3, która jest w całości TSM, chodnik lezy na tej samej działce co blok więc jest też TSM. Łatwo to sprawdzić na geoportalu. Myślisz że ludzie są ciemni?
  Jak ktos ciekawy jak naprawdę przebiegaja granice działek w tamtej okolicy to tutaj można zobaczyć, wciskająć po prawej stronie przycisk "MAPY", potem wpisując w wyszukiwarkę Nowa Dęba i wciskając przycisk po prawej stronie "Kataster" [url]http://maps.geoportal.gov.pl[/url]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here