Oficjalne otwarcie pracowni tomografii komputerowej

33

18-04-2012

Poseł Mirosław Pluta, starostowie, włodarze okolicznych miejscowości, a także przedstawiciele firm i zakładów brali udział w oficjalnym otwarciu pracowni tomografii komputerowej w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie.

Otwarcie nowej pracowni to powód do dumy dla Szpitala, a dla pacjentów oznacza koniec wyjazdów na badania do innych szpitali. Nadmieniamy,że tomograf komputerowy został zakupiony w ramach Programu pn. \”Poprawa jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych w zakresie onkologii w SPZZOZ w Nowej Dębie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 5 „ Infrastruktura Publiczna”.

Koszt całkowity projektu wynosi – 3 344 906,92 PLN w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Regionalnego – 2 338 872, 84 PLN. Reszta to środki własne.

Umowa na realizację programu czyli zakupu w/w tomografu komputerowego została podpisana w grudniu 2010r. pomiędzy SPZZOZ w Nowej Dębie a Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie. O uroczystym otwarciu nowoczesnej Pracowni Tomografii Komputerowej poinformujemy w najbliższym czasie.Na zdjęciu: Starosta Krzysztof Pitra


Dyrektor szpitala Bogdan Tomczyk składa podziękowania staroście Krzysztofowi Pitrze za zaangażowanie w rozwój szpitala.


Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon gratulował nowej inwestycji i zapewnił, że wspólnie z Radą Miejską w dalszym ciągu będzie wspierał szpital. Zachęcał również włodarzy ościennych gmin do wspierania szpitala, w którym leczą się pacjenci z regionu tarnobrzeskiego.


Na zdjęciu zaproszeni goście.


Uroczyste przecięcie wstęgi.


Zaproszeni goście oglądają nowy tomograf.

Kontakt z Placówką:
Nowa Dęba, ul. M.C.Skłodowskiej 1a
tel./fax 015 846 26 51
e-mail: sekretariat@zoznowadeba.pl

33 KOMENTARZE

 1. brawo dla burmistrza :) ale mógł by zrobić plac zabaw na krasickiego przy bloku nr 2 bo starsze panie sie denerwują że dzieci grają w piłkę a na podwórku jest tylko stół do ping-ponga piaskownica i kosz a dzieci lubią grać w piłkę bardzo proszę o rozpatrzenie decyzji i z góry dziękuje :)

 2. Żeby było zabawniej ani nie zbudował placu zabaw ani z tomografem nie miał nic wspólnego. Starosta z dyrem szpitala motali kasę. Burmistrz byl gościem na uroczystośći.. Z placami zabaw uwaga słuszna bo to co mamy to placów nie przypomina ale temat jest o szpitalu to nie mowmy o tym

 3. piękna sprawa z tym tomografem Dzięki dla Starostwa no i jak tu jest napisane dla Dyrektora choć mam pewne zastrzeżenia , nie wiem co jeszcze u Nas robi stary dyro niech spada na szczaw w swoje włości jak go widzę to stan mojego zdrowia o wiele się pogarsza i co Pan na to nie dba pan o Pacjentów czy już nie za dużo nachapał się DARMOZJAD tu nie przytułek dla przywiezionych w teczkach jak go przywieźli to niech go odprawią nie zrozumieć źle nie WYPRAWIĄ…!!! bo wtedy by musiał dostać kasę .No właśnie co tam robi burmistrz ??? niech szuka kasy na przedszkole a nie mota się po imprezach gdzie nic w tej sprawia nie zrobił a piankę spijać by się chciało no nie widzę całej tej śmietanki zastępcy sekretarza , skarbnika , przedstawicieli Sok sosir to ta sam paczka do picia piany….:(

 4. [quote]#8 | Gosc dnia 04/19/2012 08:44
  od kiedy Pani Renata ma kwalifikacje ?[/quote] a MA !!! i fakt zapytaj sam jak Cię to ciekawi !!! a może i tobie coś z czapką da się zrobić…!!!:P

 5. Wasze dzieci powinny się was wstydzić .Na normalne pytanie odpowiadacie wyzwiskami.Nie ja zadałam pytanie o kwalifikacje,znam dentystę i wydaje mi się ze kwalifikacji nie posiada no może mu się tylko tak wydaje.

 6. Kwalifikacje, a umiejetnosci i fachowość to zupełnie dwie różne sprawy!!! Praktyka, to jeszcze inna rzecz. Grunt, ze jest tomograf powiedzą inni…:)

 7. kto to co to są tzw. "włodarze okolicznych miejscowości" – sołtysi?
  wójtowie? no z majdanu królewskiego nie widziałem ani wójta ani sołtysa o a okoliczna to miejscowść tarnowskiej woli też sołtysa brak a okoliczna miejsowość

 8. Takie szpitaliki prędzej czy później zostana zamknięte to kwestia czasu i na darmo wasze staranie Polityków do przebadania wielu, jak ja się dobiję z moim mózgiem oby do wyborów i sartuję .

 9. Proszę mnie źle nie zrozumieć :Pani Renatko czy może zacząć Pani badania mózgu wszystkich tak znamienitych gości. Tak w ramach promocji i ażeby rozgrzać instrument;)

 10. Tomograf jest bardzo potrzebny.szkoda tylko że nie został doceniony trud tego kto się o niego naprawdę postarał,czyli pan Romana Z. byłego dyrektora.:D

 11. Właśnie. Po co ta cała szmira z najzwyklejszym na świecie urządzeniem w tle?

  I do tego jeszcze Mroczkowa z makijażem w stylu pancernej tapety na facjacie.

  Straszne.

 12. #3 | julianna dnia 04/18/2012 19:37
  dlaczego nic nie piszecie o koncercie Jimmy Hendrix’a który ma się odbyć w SOK?

  O rety, to Hendrix jednak żyje?

 13. niech mi kto tylko powie po co kupowali do tego monitory EIZO???? przeciez i tak obraz jest czarno-bialy wiec mozna kupic duzo tansze monitory ktore beda rownie dobrze sie spisywaly a nawet byly by wieksze!!! Nastepna sprawa to czego one sa takie zakurzone??? nikt tam nie sprzata?

 14. #31 Bo obraz cz-b ma szerszy zakres tonalny niż cz-b zrobiony z kolorowego. Innymi słowy na słabych monitorach mnóstwo szczegółów ginie (na tych lepszych też ginie ale mniej). Jedyną tańszą (przy zakupie) alternatywą byłyby używane CRT ale to chyba zbyt niepewne rozwiązanie.

 15. rysiek prosze cie!!!! widzialem tysiac razy lepsze pracownie i tam byly monitory della lub hp czyli przecietniaki i jakos wystarczaly!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here