Ogólnopolski Turniej Młodzików w badmintonie w Suchedniowie.

0

W Suchedniowie rozegrany został kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Młodzików w badmintonie. Bardzo dobrze spisali się w nim tym razem badmintonowi młodzicy Stali Nowa Dęba.

W grze pojedynczej dziewcząt drugie miejsce po ciężkich bojach wywalczyła Beata Mycek (Stal), aktualny członek kadry Polski młodzików. Beata w tych pojedynkach wykazała się niesamowitą wolą walki i ambicją oraz wysokim poziomem wyszkolenia. Na szczególne  podkreślenie zasługuje również fakt, że Beata na co dzień specjalizuje się w grze podwójnej i mieszanej.

W grze mieszanej w sposób nie podlegający żadnej dyskusji zwyciężył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), który w pojedynku finałowym zdecydowanie pokonał parę: Jakub Nawrocki (MKS Spartakus Niepołomice) / Stanisława Gruszczyńska (KSBad Kraków) 2:0 (21:10;21:13). Na miejscu piątym ex aequo uplasowały się mixty: Jakub Suszyński / Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba) i Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba).

W grze podwójnej młodziczek bardzo dobre trzecie miejsce wywalczył debel dziewcząt Stali: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch, a na miejscu piątym uplasował się drugi debel klubowy Stali: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk.

W grze podwójnej młodzików na piątym miejscu uplasował się debel chłopców: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin). Występ badmintonowych młodzików Stali Nowa Dęba był doskonałą promocją środowiska Nowej Dęby tym razem na ziemi świętokrzyskiej.

indeks (7)
Na zdjęciu stoją od lewej strony; Zofia Tomczyk, Aleksandra Michalczuk. Beata Mycek, Jakub Suszyński, Klaudia Kostrzycka i Dominika Luboch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here