Otwarcie nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy

17

29-01-2013

W miniony piątek władze Powiatu Tarnobrzeskiego dokonały otwarcia nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy. W uroczystości wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Jacek Męcina.

Cieszę się że mogę wziąć udział w tej uroczystości. Władze powiatu zadbały o zwiększenie standardu pracy urzędników, a przez to zwiększenie efektywności pracy placówki – mówił minister Męcina. – Województwo podkarpackie realizuje kilka pilotażowych projektów związanych z osobami młodymi, jak na przykład współpraca publicznych służb zatrudnienia z prywatnymi agencjami. Mamy nowe założenia, mamy nowe plany związane z unowocześnieniem Urzędów Pracy. Udało się zabezpieczyć poważną sumę pieniędzy, których nie powinno zabraknąć w Urzędach Pracy na aktywizację. Deklaruję również, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie w perspektywie tego roku – dodał Jacek Męcina.


Spotkanie przedstawicieli Powiatu Tarnobrzeskiego i Gminy Tarnobrzeg z ministrem Jackiem Męciną.

Do tej pory, urząd pracy zajmował część pomieszczeń wynajmowanych od Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Za zgodą radnych powiatowych, starostwo kupiło budynek, gdzie do niedawna mieściła się jedna z firm ubezpieczeniowych. – W dłuższej perspektywie ten zakup będzie oznaczał oszczędności. Będąc na swoim nie będziemy ponosić kosztów wynajmu. Oficjalne oddanie budynku do użytku zbiegło się z Dniem Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Jest to więc swego rodzaju prezent dla pracowników. Jednak dla władz Powiatu najważniejsze jest aby służył on mieszkańcom naszego regionu. Chcemy aby osoby bezrobotne z naszego regionu mogły korzystać z usług Powiatowego Urzędu Pracy w godnych warunkach. – mówi starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2 miliony złotych.

Do tej pory niestety wynajmowaliśmy pomieszczenia w dwóch budynkach na ośmiu piętrach, więc często osoby bezrobotne i poszukujące pracy, a także pracodawcy musieli wędrować z piętra na piętro poszukując właściwych osób do załatwienia swoich spraw. Dziś jesteśmy w jednym miejscu, więc nikt nie musi już marnować czasu na bieganie i szukanie nas nie ma. Jest tylko załatwianie spraw – mówiła nie ukrywając radości Teresa Huńka, szefowa PUP-u.

Warto wspomnieć, że nowy budynek został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do budynku prowadzi specjalny podjazd dla wózków. Na parterze budynku wyznaczono pomieszczenie do obsługi tej grupy petentów. W planach jest budowa windy.

Nowa siedziba PUP-u znajduje się na ulicy 1 Maja 3 (dawna siedziba PZU).

PT

17 KOMENTARZE

 1. Dawno to trzeba było zrobić. Po co płacić komuś za dzierżawę?? Lepiej mieć swój budynek. To oszczędność i długofalowa inwestycja (nieruchomości to dobra inwestycja). O tym, że do PUP-u nie miała szans się dostać osoba na wózku to już nawet nie będę wspominała.

 2. PUP zatrudnia kilkadziesiąt osób za pieniądze podatnika po to, by w swoich publikacjach stwierdzić, że bezrobocie wśród młodych ludzi na Podkarpaciu jest szacowane na 50%.

  Zwolnijcie urzędniczych darmozjadów, zmniejszcie podatki, to komuś zacznie się opłacać zakładać firmę w RP a nie w UK.

 3. czego tak pozno? dlatego ze musielismy sie przygotowac na OGROMNE KOLEJKI czekajace nas w tym ROKU pod wodza rozpilowanej na dwoje PO:(:|:o

 4. Zerknijcie sobie jakie to ciekawe oferty ma dla X-bezrobotnych nasz kochany urząd pracy.
  operator urządzeń do prania, prasowania i chemicznego czyszczenia tekstyliów
  ( StPr/13/0051)
  dla:
  [b][size=28]1 bezrobotnej kobiety powyżej 50 roku życia[/size][/b]

  Śmiech na sali , jeżeli w takimi sposobami mamy niwelować bezrobocie to powodzenia…

 5. I to są ludzie którzy chcą zmniejszyć nam bezrobocie, aktywizować bezrobotnych w powiecie, gminie ? Ci tam siedzący ? Śmiech na sali. Jak nie będzie uzbrojonych terenów pod nowe fabryki i zakłady to nic się nie zmieni w Dębie jeśli chodzi o pracę. A chętni nowi przedsiębiorcy sami się znajdą aby wejść na nasz teren i nas, swoich pracowników skubać za naszą ciężką pracę. Ale niestety tak już musi być, takie są czasy. Ale za to będzie jakaś rotacja na tych posranych zakładach. Marzenie ściętej głowy ehh.

 6. #9
  Jeszcze tylko [color=#cc0000]500[/color] postów i będziesz żył jak pączek w maśle!:| – zazdrosna,złośliwa do imentu – pianka.:|

 7. A ja znam firmy które zamykają sklepy na naszym terenie z powodu braku mądrych pracowników. Większość ambitnych wyjechało a reszta to nie ubliżając nikomu OHP.

 8. [quote]I to są ludzie którzy chcą zmniejszyć nam bezrobocie, aktywizować bezrobotnych w powiecie, gminie ? Ci tam siedzący ? [b]Śmiech na sali[/b].[/quote]

  Nie było go na sali.

 9. PUPA PUPĄ ale to norweskie łażenie to częściej musi być bo brody to już dwie, a taka prezencja przed głodnymi no LIPA. My Kochamy i wielbimy i w d.. was walimy ale ..głosujcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here