Otwarcie wystawy Janusza Kirenko pt. „Błękitem zapamiętane”

0

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Janusza Kirenki pt. „Błękitem zapamiętane”, która odbędzie się 30 maja o godz. 17:00 w sali kameralnej SOK.

W latach 1978-1982 Janusz Kirenko odbył studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stopień nauk humanistycznych uzyskał w 1988 roku a stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w roku 1999. W czerwcu 2009 roku otrzymał tytuł naukowy profesora.

W dorobku naukowym posiada 16 monografii, 180 rozpraw i artykułów naukowych, raportów z badań, prac redakcyjnych ,opracowań dydaktycznych oraz projektów praktycznych do wykorzystania w edukacji specjalnej i zdrowotnej oraz rehabilitacji. Za swoją działalność naukową, dydaktyczną i społeczną wielokrotnie wyróżniany i nagradzany.

W 2008 roku otrzymał prestiżowy medal „Twórcy polskiej rehabilitacji”, przyznany przez kapitułę Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie rehabilitacji.

Poza pracą naukowo-dydaktyczną i działalnością społeczną zajmuje się malarstwem. Tworzy ikony, uprawia malarstwo sztalugowe i akwarelowe. Wystawia w kraju i zagranicą. Janusz Kirenko nie tylko maluje ale również sięga po trudną, wymagającą dużej dyscypliny słownej konwencję haiku.

W 2007 roku debiutował Tomikiem Wierszy pod tytułem: Nieodgadnione snu udręki, by w kolejnych latach opublikować: W drażliwości swej (2008) i Takie tam, portrety, reflekcje, impresje (2009), Pejzaż. W poszukiwaniu harmonii (2012). W 2013 roku wydał autobiografię zatytułowaną Chwila. Wybrane prace malarskie Profesora zdobią cykl kart jubileuszowych wydanych z okazji 70-lecia UMCS (2013).

Źródło: SOK

———————————————————————————————-

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here