PGKiM: Nie zrzucamy nieczystości do lasu

26

Jeden z Czytelników poinformował nas, że pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (PGKiM) pozbywają się nagromadzonych nieczystości w okolicznych lasach.

Na potwierdzenie tych słów udostępnił wykonane przez siebie zdjęcie na którym widać pojazd należący do PGKiM (na drzwiach kabiny znajduje się logo spółki) w trakcie spuszczania bliżej nieokreślonej substancji do lasu. Jak przypuszczał nasz rozmówca unoszący się w powietrzu smród wskazywał na to, że kierowca pozbywa się szamba.

Z tą sprawą zwróciliśmy się do Prezesa PGKiM Jakuba Sudoła, który zaprzeczył aby wylewano nieczystości do lasu. Potwierdzeniem wersji prezesa ma być przyjazd Policji z Komisariatu w Nowej Dębie, która wedle jego relacji sprawdziła i spisała dane kierowcy. Jak informuje nas Jakub Sudoł fakt ten odnotowany jest w dokumentacji policyjnej. Dodaje również, że policja nie wszczęła żadnego postępowania odnośnie wyżej wymienionych zarzutów.

Co w takim razie robił tam samochód przedsiębiorstwa?
Wykonywał pracę dla firmy, która zleciła PGKiM Sp. z o.o. w Nowej Dębie litrażowanie zbiornika. We wskazanym przez pana miejscu zrzucana była czysta woda pochodząca z litrażowania zbiornika.- wyjaśnia prezes. Nasuwa się pytanie czy jest to normalna praktyka stosowana przez PGKiM. Szef spółki w rozmowie telefonicznej przyznał, że nie i dodał, że jego pracownik poniósł konsekwencje tego czynu: został ukarany pozbawieniem premii.

/info

26 KOMENTARZE

 1. przesłuchania, konfrontacji innych metod takie dziennikarzyny zastosować nie mogą. jedyne co to publikacja udzielonych odpowiedzi a ludzie i odpowiednie służby same powinny wyciągnąć wnioski.

 2. Zwróciłbym też uwagę na transparentność niektórych urzędów. Ot takie choćby ogłoszenia, o rozpoczęciu przyjmowania wniosków, na godzinę przed rzeczonym otwarciem i zamknięcie procedury 8 godzin później.

 3. [b][size=16]Ty ,feluś spod #2. Ty wiesz że o ciebie nie zapomniałam, prawda? Postaram sie abyś nie zapomniał o mnie, będziesz o mnie myślał nawet na kiblu, będziesz zasypiał ze "szmatą " na oczach…..
  Chyba że poprosisz Ostapkę , aby wydrukował twoje publiczne ukorzenie sie , w którym wyznasz przeprosiny za swój szowinizm….. [/size][/b]

 4. "…Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała niedawno oświadczenie, w którym przypomniała, że angażowanie się członków władz mediów publicznych w kampanie polityczne jest nie do pogodzenia z obowiązującą je zasadą bezstronności. Prezesi rozgłośni publicznych, którzy dopuszczają możliwość dalszej pracy jako dziennikarzy osób, które wejdą do władz samorządowych, łamią zasady etyki dziennikarskiej…"

  http://www.press.pl/wywiady/index.php?id=212

 5. a miałem to olać ,ale jeszcze się wtruncnę "jakby się dało"
  A czymże jest ta rada z czego kogo się składa,sitwa czego kogo broni.
  Jaka etyka w tym środowisku -etykę piszą na kolanie jak już siedzą przy paśniku.

  Chciałbym inaczej,ale ,że znowu komentarze zablokowali…:)

 6. rada to doświadczeni dziennikarze, a nie chłystki z 5 roku studiów co nawet pracy nie mogą znaleźć i ciągle będą pisać o układach, że niby starzy młodych nie dopuszczają. Jak ktoś jest dobry to znajdzie pracę w redakcji.

 7. do #7:
  Przepraszam za mą małą inteligencję, ale jak to się ma do tego portalu, bo jakoś nie bardzo umiem powiązać? Zwłaszcza ostatnie zdanie przysparza mi dużo trudności

 8. nijak bo info czy ten drugi "portal" to nie sa media publiczne… Czytająca zgłupiała w mądrości swojej. Brawo za inteligencje! Chciała pojechać po Marku O. a tylko się skompromitowała. hahhahaha

 9. do #7 & #9[color=#006600]czytająca ![/color]- KRRiT – :D:D:D:D:D -i śmiech w buzi zamiera…
  czytająca bez zrozumienia czy [b][size=16][color=#ff3300]idealistka /może niechybnie/chyba[/color][/size][/b]smutna frustratka?

 10. …hihi e jak się tak nazywasz SAM załatw Mi TAKIE CÓŚ [quote]#5 | Szmata dnia 11/04/2010 13:50
  Ty ,feluś spod #2. Ty wiesz że o ciebie nie zapomniałam, prawda? Postaram sie abyś nie zapomniał o mnie, będziesz o mnie myślał nawet na kiblu, będziesz zasypiał ze "szmatą " na oczach…..
  Chyba że poprosisz Ostapkę , aby wydrukował twoje publiczne ukorzenie sie , w którym wyznasz przeprosiny za swój szowinizm….. [/quote]BO SIĘ NUDZĘ…!!! Drutek ;0)

 11. [quote]#15 | ziomek dnia 11/05/2010 00:37
  w tvn24 był klip ratusza pokazany Grin niezłe jaja Grin[/quote] ale jakie JAJA …!!! mecenas mateusz urbaniak KLIPU NIE PROMOWAŁ…!!:P:D! to było NORMALNE ZACHOWANIE DZIENNIKARZA W SWOIM SPRAWOZDANIU…!!! a że fakt TRAFIŁ NA PORZĄDNY MATERIAŁ I WSPANIAŁYCH LUDZI TO TO WYKORZYSTAŁ I "DZIĘKULSKI ZA TO !!! Drutek !!! … ;0)

 12. …a co do o tego WYLEWANIA TO!!! KPINA [b]Z NAS WSZYSTICH!!![/b] OJ jak to PRAWDA to BARAN!!!powinie zostać UKARANY !!! nie PREMIĄ…SZLAK TRAFIA!!! OBIECUJĘ SPRAWDZĘ TO!!!!!!!!!!!!! JAK TO PAN Z PORĄB TO WSZYSTKO WYJAŚNIA!!!Drutek

 13. Który z policjanów badał oraganoleptycznie te wylewane szczochy bo chyba najlpszy byłby pies albo leśny lis :Dma dobry węch oczywiście jak trzeźwy .:):D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here