Pierwsze posiedzenie Rady Sportu

39

06-01-2012 r.

5 stycznia 2012 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Sportu Miasta i Gminy Nowa Dęba. Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba zarządzeniem z dnia 9 grudnia 2011 roku ustalił regulamin i zasady działania Rady Sportu.

Powołanie składu Sportu nastąpiło w dniu 28 grudnia 2011r. również zarządzeniem burmistrza. W skład Rady Sportu Miasta Nowa Dęba zostali powołani kandydaci zgłoszeni przez organizacje, stowarzyszenia i instytucje działające w zakresie kultury fizycznej z terenu Miasta i Gminy Nowa Dęba:

1. Bogdan Andrusiewicz – Drużyna WOPR nr 4 Nowa Dęba.
2. Wojciech Bulanowski – POGOŃ Stowarzyszenie Kultury Fizycznej K.S. Nowa Dęba.
3. Adam Bunio – MKS STAL Nowa Dęba.
4. Adam Durlak – LZS Jadachy.
5. Marek Kopeć – karate KYOKUSIHIN Nowa Dęba.
6. Tomasz Licak – UKS „STENGA” Nowa Dęba
7. Zbigniew Małek – LZS Cygany.
8. Jarosław Mączka – Stowarzyszenie DĄB Nowa Dęba.
9. Jan Rutkowski – LKS Tarnowska Wola.
10. Jacek Szpunar – Klub Piłki Siatkowej Nowa Dęba.
11. Adam Szpunar – Miejsko Gminny Organizator Sportu SZS.
12. Adam Szurgociński – Dyrektor SOSiR Nowa Dęba.
13. Jakub Szyszka – Stowarzyszenie Inspiracja „GARDA” Nowa Dęba.
14. Wojciech Śmiech – Automobilklub – Nowa Dęba.
15. Robert Zollner – Polski Związek Wędkarski koło nr 12 Nowa Dęba.

Podczas pierwszego posiedzenia członkowie Rady w głosowaniu wybrali Przewodniczącego, dwóch wiceprzewodniczących oraz sekretarza Rady Sportu.

Przewodniczącym Rady Sportu Miasta i Gminy Nowa Dęba wybrany został Adam Bunio przedstawiciel MKS STAL Nowa Dęba, pierwszym wiceprzewodniczącym wybrano Tomasza Licaka z UKS STENGA, drugim wiceprzewodniczącym wybrany został Zbigniew Małek przedstawiciel LZS CYGANY, natomiast sekretarzem Rady Sportu wybrano Adama Szurgocińskiego Dyrektora SOSiR Nowa Dęba.

Rada Sportu Miasta i Gminy Nowa Dęba jest organem opiniodawczo doradczym Burmistrza w zakresie spraw sportu, kultury fizycznej i rekreacji. Członkowie wybrani zostali na trzyletnią kadencję i pełnią funkcję społecznie.
13 stycznia 2012 r. kolejne spotkanie Rady Sportu z Burmistrzem w sprawie budżetu gminy na rok 2012.

Adam Szurgociński, Dyrektor SOSiR

Jak tworzyła się Rada Sportu:
1)\”Powołajmy Radę Sportu\”
2)\”Nowodębska Rada Sportu. Nowy głos w sprawie.
3) Przygotowano regulamin Rady Sportu

39 KOMENTARZE

 1. Wszystko pięknie badminton, siatka a nawet wędkarstwo ale gdzie jest Prezes Klubu MKS Stal Nowa Dęba oraz przedstawiciel lekkiej atletyki? Nie chciano ich czy im się nie chciało?

 2. a gdzie jest prezes MKS STAL . Dlaczego jego tam nie ma – przecież jest prezesem STALI a z całym szacunkiem dla trenera Bunio on jest przedstawicielem sekcji klubu STAL . Ja widziałbym prezesa STALI za przedstawiciela do Rady Sportu

 3. no właśnie czy LOK zgłosił swojego przedstawiciela ?
  przecież LOK to koło strzeleckie , czy wodne – kto jest odpowiedzialny za brak przedstawiciela ze strony LOK-u ?

 4. Cała ta Rada Sportu to jedna wielka prowizorka, która i tak będzie poruszała się w takt muzyki granej przez Burmistrza !
  Drodzy przedstawiciele Rady Sportu – czas który poświęcicie na obrady, narady i doradztwo będzie czasem ZMARNOWANYM powtarzam zmarnowanym ! Sami się o tym przekonacie POZDRAWIAM

 5. O tym czy Rada Sportu będzie skutecznym NARZĘDZIEM WYWIERANIA WPŁYWU na burmistrza czy też będzie LASOWIACKĄ PROWIZORKĄ zadecydują jej członkowie. Jeśli będą się bać przeciwstawić się WOLI i ZAMYSŁOWI burmistrza, wówczas będzie to prowizorka. Jeśli zaś wykażą się odwagą będzie to wspaniałe dzieło.

  Tylko skoro już dziś burmistrz obiecuje szatnie w Cyganach, a jego ziomki z Tarnowskiej Woli również chcą takiej szatni – podczas gdy w Nowej Dębie stadion nie ma porządnych trybun i zadaszenia oraz bieżni tartanowej to ja się pytam: PO CO SZATNIA I WYPASIONE STADIONY tam gdzie NIE MA WYNIKÓW? Albo stawiamy na główny klub w mieście i mamy dobre wyniki , awansujemy do wyższych lig albo rozdrabniamy się i finansujemy LZS-y budując im KOSZTOWNĄ INFRASTRUKTURĘ po bo ty Wiesław mógł liczyć na poparcie wyborcze… Przypomnę, że obiektem który świetnie prosperuje finansowo są korty tenisowe ale jakoś nie słychać aby tam Pan Burmistrz chciał budować szatnie. Poważni ludzie: lekarze, przedsiębiorcy, nauczyciele przebierają się pod chmurką … wstyd!

 6. Czyli oprócz lekarzy, przedsiębiorców i najważniejszych w tym gronie nauczycieli nie ma w gminie poważnych ludzi?
  A kim są wobec Ciebie pozostali mieszkańcy?
  Pewno oni są kimś i wstydzą się przebierać pod chmurką, jeszcze by ktoś podpatrzył ich delikatne ciałko.
  Reszta może się przebierać gdzie chce, kij z nimi .
  Po co w Cyganach czy Tarnowskiej jakaś szatnia?
  Czy tam mieszkają szlachetni ludzie lekarze, przedsiębiorcy czy nauczyciele? To jest przecież wieśśśśśś. Kim Ci ludzie są, że chcą sztni?

 7. Długo obiecywano budowę ścianki wspinaczkowej ….. bardzo długo… i co mamy dzisiaj ? Obietnice przedwyborcze i nic poza tym – jedno wielkie pozoranctwo i nic więcej!

 8. Pan Bunio jest bardzo zaangażowany w sport i to mu trzeba oddać ale On widzi tylko badminton i za tym będzie lobbował a nie za piłkarzami czy lekkoatletami. Przedstawicielem powinien być Prezes klubu , który odpowiada za wszystkie sekcje a nie kierownik jednej z nich.

 9. Kto jest w radzie sportu z danego klubu lub stowarzyszenia to ich wewnętrzna i autonomiczna decyzja. Widocznie tak MKS zadecydował. A poza tym sport i rekreacja to nie tylko piłka nożna.

 10. Jest klub Lokowski Płetwonurków Sekcja Strzelecka Lokowska a nawet został wybrany nowy Zarząd Powiatowo Gminny Lok i nikt nie jest w radzie sportu to kpina kto i kiedy decydował o kandydatach a ze stali sekcja piłki nożnej czy lekkoatletyka śmiech jakieś niby organizacje i ich prezesi co to jest powiedzcie rada może ale nie sportu albo wybranych sportów to tyle .

 11. Szkoda czasu dla takiej Rady Sportu. Badminton i badminton będzie na okragło jakby to jakas super dyscyplina była a to nisz zupełna. Kilka klubów sie w to bawi w Polsce. Nie ma to w ogóle sensu porównywać do piłki bo nawet nasza 4 liga to mistrzostwo jak sie porówna skalę trudnosci tych dyscyplin. W piłkę gra praktycznie kazdy a tu profesjonalnie graja może w paru klubach w Polsce a na pewno nie w Debie a reszta bije pianę w prasie nabijając wyniki Mistrzostwami Nauczycieli czy Weteranów gdzie trudno spędzić trzy osoby do wziecia medalu

 12. każda dyscyplina zasługuje na uwage. to że jesteś sympatykiem pilki noznej nie zmieni nic. oni nadal beda grac bo to lubia . czy to lekka czy karate wszyscy maja na pewno w d… te twoje wpisy bo wlasnie drogi gościu dla nich piłka jest do d…. pozdrawiam i graj sobie dalej w swoja ulubiona dyscypline .

 13. Widzę, że pewne towarzystwo z tego forum nie rozumie i nie wie co to jest Rada Sportu, a dodatkowo ma klapki na oczach i nic poza kopaną nie istnieje. Odróbcie zadanie domowe na temat Rady Sportu, a potem się wypowiadajcie.

 14. Trzeba było się wkręcić do rady sportu tak jak to zrobił TURBO DYMO DRUTEKk. Co Ci przeszkadza , ze ktśs lubi pograć sobie w badmintona a nie w pilkę?? Byłeś chociaż jeden raz na jakimś turnieju badmintona?? Pewnie nie bo gdybyś zobaczył ile wysiłku w to wkładają to nie odzywałbyś się głupio.

 15. Badminton to amatorka podkrecana wpisami na info czy artykułami w prasie. Konkurencja tam żadna a trenuje to garska ludzi i w Dębie i w Polsce. Taka jest prawda.

 16. Powiekszyć skate park??? Po co? Macie tam zaledwie 3 deski a i tak nie potraficie zadbać o ,,swój teren"!!! W koło walają się tylko kiepy i pozostałości po alkoholowych libacjach. Wstydziłbym się tam siedzieć obok was bando brudasów. SKEJTY :D to nic więcej jak gromada nieletnich gnojków, którzy pod pretekstem jazdy na rowerze organizuje sobie imprezki. To samo tyczy się ,,dirtów". Pokażcie, że potraficie zadbać o sprzęt i tern, na którym przebywacie a później szczekajcie o powiększenie skatedziury. Pokażcie jak wygląda prawdziwy skatepart, a nie chcecie powiększyć ten śmietnik, na którym bawią się też dzieci!!!

 17. tylko chciałbym zauwazyc ze jezdzacy na skateparku w miare dbaja o wszystko gorzej jest z dziecmi lub wlasnie z takimi spoleczniakami jak ty ,którzy przechodza srodkiem trzepiac buty z piachu a potem nie da sie jezdzic , co do dirtparku miasto zrobiło porażke skocznie zrobione na wyglad szkoda ze do niczego sie nie nadaja i po pierwszysm deszczyku trzeba naprawiac je przez 2 tyg. Imprezy? teraz nikt nie używa skateparku a jest pełno butelek i syfu wiec z tym raczej do meneli pozdro 600! I nie wyjechałem tu z powiekszeniem skateparku na siłe, poprsotu jakis rok temu sami dostalismy propozycje powiekszenia wszystko było już uzgodnione i miało byc gotowe jak widac na obietnicach sie skonczyło …

 18. [quote]tylko chciałbym zauwazyc ze jezdzacy na skateparku w miare dbaja[/quote]
  w miarę!- a co to za miara- bo przechodzę tam w rzeczy samej codziennie i ani razu drogi rowerzysto, skajtowcu czy jak cię tam zwał nie widziałem żeby któryś z was podniósł śmiecia czy kiepa (o przepraszam zapomniałem – sprzątacie wszystko z wylanego asfaltu dla was , ale 5 cm od krawędzi placu to śmieć na śmieciu – gdyby nie ten człowiek co na orliku pracuje to bylibyście jedną wielką stertą śmieci) wcale się nie dziwie że obiecano wam rozbudowę skate parku i nie dotrzymano obietnicy – A czy wy DRODZY UŻYTKOWNICY SKATE PARKU dotrzymaliście chociaż jednej obietnicy ???????????

 19. ja mysle ze trzeba bardziej sie zająć sportowcami ktorzy cos robia na powaznie, MKS chyba powinien byc na pierwszym miejscu a nie jakies skejty itp, ta rada jest troszke smieszna ale zobaczymy co z tego bedzie :D

 20. chłopcze nawet nie masz pewnie ramy pomalowanej a skaczesz do mnie ja jestem uznanym mieszkancem sołectwa Tarnowska Wola. Mieszkam na wskroś Burmistrza mam dwie owce i koze wiec stul pysk.

 21. Własnie prości ludzie, wypowiadacie sie zle o naszej społecznosci, ludzi którzy chcą cos osiągnąc i jest to ich pasją. Wasz prosty język niestety ma ograniczoną ilosc słow, ktorych tresci odnoszą się w szczególnosci do wulgaryzmów. Brak wyobrazni powoduje że pyskujecie do byle kogo, mogę założyc z góry ze chyba macie jakies kompleksy lub jest to wprost ironiczne zachowanie wywołane uczuciem zazdrosci. Byc moze jestescie dzieciakami którzy piszą głupoty lub tez dorosłymi ludzmi którzy mszczą się na forum bo w rzeczywistosci nie radzą sobie z problemami swojego życia i przy tym obrażacie innych.

 22. Popieram stwierdzenie, że powinniśmy inwestować w najbardziej opłacalny sport, którym jest piłka nożna. Mamy do tego warunki, miejsce itd. Sająć się Nowodębskim MKS Stal, a nie jakimiś wiochami w okół, które i tak nie zaliczą żadnych postępów.
  Apropo skateparku i stwierdzenia że ci którzy na prawde z niego korzystają w celach sportowych, nie dbają o sprzęt i porządek – TO BZDURA. Jedynie chlejących tam i zostawiających syf widziałem tylko meneli nowodębskich. A ci "skejci" szanują ten obiekt i razem z jesiołem tworzą pozytywny wizerunek tego miasta !
  Niech ta rada weznie się za stworzenie nowej sekcji, np. Piłki ręcznej, gdyż na prawde dużo talentów ze szkoły nr.1 nam umyka, przez brak możliwości kontynuowania treningów po maturze !

 23. pieniędzy nie ma na spłacenie długów a wam się zabawy zachciewa .W innych gminach szkoły się zamyka a na sport tylko od prywatnych sponsorów pozyskuje się środki i tylko tędy wiedzie droga panowie chcesz grać szukaj sponsora.

 24. # 37
  Co znaczy w/g ciebie opłacalny sport .Jest w Dębie taki ?
  Ja jestem za całkowitym zniesieniem dotacji,
  Sosir powinien zarabiać na wynajmowaniu obiektów sportowych prywatnym podmiotom takim jak MKS Stal.Komuś się pomyliło z czasem komuny i chce mieć za darmochę .Jest kryyzys i kapitalizm moi Państwo ale wy tego nie rozumiecie bo to nie wasza kieszeń tylko gminna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here