Pogoniarze w polskich szkolach we Lwowie

0

10-05-2012Członkowie LKS „Pogoń” Lwów odwiedzili lwowskie szkoły z polskim językiem nauczania – Szkołę Średnią nr 10 im. św. Marii Magdaleny oraz Szkołę Średnią nr 24 im. Marii Konopnickiej. Dla uczniów obu placówek klub przygotował zestawy strojów z herbami szkół, wręczonych podczas marcowego turnieju Mini Euro Cup 2012 organizowanego przez Pogoń Nowa Dęba i Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Dyrektorzy polskich szkół wyrazili wdzięczność za okazaną pomoc, prosząc o dalsze wsparcie. Uzgodniona została również dalsza współpraca. Już niedługo w obu szkołach pojawią się tablice, na których będą zamieszczane informacje o Szkółce Piłkarskiej LKS-u. Uczniowie polskich szkół będący wychowankami Szkółki „Pogoni” będą mieli okazję prezentować na forum szkolnym swoje sukcesy oraz ciekawostki z życia sportowego. W celu promowania sportowego stylu życia w polskim środowisku we Lwowie, juniorzy i seniorzy Lwowskiego Klubu Sportowego będą również zapraszani na lekcje wychowania fizycznego do szkół. Ćwiczenia z profesjonalistami będą zachętą dla dzieci do dalszego rozwoju sportowego.

Jak mówi Prezes „Pogoni” Marek Horbań Jest to już kolejna pomoc naszego klubu dla dwóch polskich szkół we Lwowie – w ubiegłym roku również obdarowaliśmy nasze szkoły sprzętem sportowym oraz strojami treningowymi. Ponieważ klub nie dysponuje pieniędzmi aby samodzielnie ufundować stroje, zwróciliśmy się do naszych partnerów i organizacji, z którymi współpracujemy. Na nasz apel odpowiedziała „Pogoń” Nowa Dęba, która poparła naszą inicjatywę. Poprzez Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba i Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji zostały zakupione zestawy strojów dla obu szkół, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Warto angażować się w takie przedsięwzięcia. Jesteśmy organizacją polską i zależy nam na promowaniu środowiska polskiego, w tym polskich szkół. W niedalekiej przyszłości chcielibyśmy wspomóc polskie przedszkola we Lwowie, które również nie posiadają odpowiedniego sprzętu dla dzieci. Dlatego zachęcamy naszych sympatyków do wspierania podobnych inicjatyw.

Pogoń Lwów


.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here